Európa-bajnokság 3 - 1
Terület. Európa fedett 3 - -
Gyémánt Liga - 1 2

Kszczot Ádám (született: 1989. szeptember 2A Opoczno ) egy lengyel sportoló szakosodott 800 méterre .

Fedett terem világbajnoka 2018-ban Birminghamben , hat európai címet is nyert, köztük három beltéri ( 2011 , 2013 és 2017 ) és három szabadban ( 2014 , 2016 és 2018 ).

Életrajz

A 2007 - es szezonban úgy mutatkozott be, hogy megnyerte az ifjúsági világbajnokság címét , amely a legjobb tizennyolc éven aluli sportolók versenye, mielőtt harmadik lett az ifjúsági Európa-bajnokságon . A következő évben nem sikerült lábánál a dobogóra a World Junior Championships in Bydgoszcz .

A 2009-es év az első idényét jelenti az IAAF körversenyen . Kszczot Ádám márciusban 1: 59: 52-es idővel a negyedik helyezést ért el a torinói fedett pályás Európa-bajnokságon , mindössze két tizedmásodpercet bukott le a dobogóról. A nyár folyamán a lengyel megszerezte első országos címét, és karrierje legjobb teljesítményét 800 méter felett 1 perc 45 s 72-es idővel állította be az osztravai találkozón . Néhány nappal később, Kaunasban , Európa-bajnok remény lett 1 perc 45 s 81 alatt, honfitársa, Marcin Lewandowski előtt . A berlini világbajnokságra választott Adam Kszczot az elődöntőben 1: 46: 33-ra kikapott.

2010-ben Adam Kszczot harmadik lett a dohai fedett világbajnokságon, 1 perc 46 s 69 idő alatt. Új bronzérmet nyert a barcelonai Európa-bajnokságon (1 perc 47 s 22). A versenyt honfitársa, Marcin Lewandowski nyeri.

Első nagy nemzetközi sikere a 2011-es szezon elején, a párizsi Bercy- Európa-bajnokság helyszíne alkalmával érhető el , ahol 800 méteren 1 perc 47 s 87-ben elnyerte a címet honfitársa, Marcin Lewandowski és a spanyol Kevin López előtt . Ő nyerte az aranyérmet a 2011-es európai bajnokság a Atlétika 1 perc 46 s 71. Egy kicsit később érte el a legjobb európai védjegy az év és a legjobb időt felett 800 méterre a Bydgoszcz 1 perc 44 s 30 alatt 1 st  szakaszában a European Athletics Outdoor Premium Meetings . Győztese a Európa-bajnoki remények a Ostrava , ő a hatodik helyen a világbajnokságon a Daegu . Ban ben2011. szeptemberA Rieti-találkozón a 800 méter 2 e- jét rangsorolja, és élvezi David Rudisha világrekord-kísérletét, hogy javítsa személyes csúcsát 1 perc 43 s 30.

A február 2012 , futott 1:44:57 a Liévin találkozón , a harmadik legjobb európai teljesítménye az év. 2013-ban megőrzi fedett pályán elért európai címét a göteborgi fedett Európa-bajnokság alkalmával, ahol megveri a spanyol Kevin Lopezt és a brit Mukhtar Mohammedet .

Adam Kszczot nyerte az ezüstérmet a világ Beltéri bajnokság 2014 in Sopot , Lengyelország, előtte az etióp Mohammed Aman . Részt vett a május végén az első kiadása a világ relé a Nassau a Bahama-szigeteken, és megnyeri a ezüstérmet relé 4 × 800 m , a lengyel csapat, aki meg egy új nemzeti rekordot 7  perc  8  s  69 . Ban ben2014. augusztusA zürichi Európa-bajnokság alatt első szabadtéri kontinentális bajnoki címét megszerezte az utolsó 800  méteren , perc  44  s  15 alatt honfitársa, Artur Kuciapski és az ír Mark English előtt .

2015-ben a pekingi világbajnokság alatt Kszczot 800 m -rel lett a világ vice-bajnoka  David Rudisha mögött és a bosnyák Amel Tuka előtt . A Gyémánt Liga összesített rangsorában a második helyen végzett .

2016-ban megőrizte Európa-bajnoki címét az amszterdami Európa-bajnokságon 800  méteren azzal , hogy megnyerte az perc  45  s  18-as első Marcin Lewandowski és a brit Elliot Giles időt . A következő évben megnyerte a 800  méter az európai Beltéri bajnokság 2017 in Belgrade , megnyerte a harmadik európai belső címét, miután 2011-ben és 2013-ban.

A 2017. augusztus 8, a londoni világbajnokság alatt ismét megszerezte az ezüstérmet a szezon legjobb idejének, 1 perc 44 s 95-ös beállításával. A francia Pierre-Ambroise Bosse verte meg (1 perc 44 s 67).

A 2018-as téli szezonban végig veretlen lengyel nagy kedvencként világbajnoki címet nyert a birminghami fedett világbajnokságon . 1 perc 47 s 47 alatt megkoronázták az amerikai Drew Windle (1 perc 47 s 99) és a spanyol Saúl Ordóñez (1 perc 48 s 01) előtt. AAugusztus 11, Berlinben Adam Kszczot megszerezte harmadik egymást követő európai címét 800 méteren az Európa-bajnokságon . Előzi Andreas Kramer-t (1 perc 45 s 03) és Pierre-Ambroise Bosse-t (1 perc 45 s 30).

Díjak

Nemzetközi díjak
Keltezett Verseny Elhelyezkedés Eredmény Teszt Idő
2007 Junior Európa-bajnokság Hengelo 3 rd 800 m 1 perc 48 s 10
2008 Junior Világbajnokság Bydgoszcz 4 -én 800 m 1:47:91
2009 Fedett Európa-bajnokság Torino 4 -én 800 m 1:49:52
U21-es Európa-bajnokság Kaunas 1. sz 800 m 1 perc 45 s 81.

Megjegyzések és hivatkozások

1. (in) "A  lengyel Kszczot aranyat visz Lewandowski előtt 800-ban a 3. napon Kaunasban  " az EAA-n ,2009. július 18(megtekintés : 2011. március 10. )
  2. A 2010. évi Európa-bajnokság 800 méteres eredményei, az EAA, 2010. augusztus 5
  3. "A  2011-es fedett Európa-bajnokság eredményei  " [PDF] , a sportresult.com oldalon ,2011. március 6(megtekintés : 2011. március 8. )
  4. (in) "  Adam Kszczot Európa vezető 800 méterét futja Bydgoszczban  " a www.european-athletics.org címen (hozzáférés: 2011. június 4. )
  5. (in) "  Jelentés: férfi 800 m döntő - IAAF világbajnokság, Peking 2015  " az iaaf.org oldalon ,2015. augusztus 25
  6. "  800m: Magashang Kszczotért  " , a lefigaro.fr oldalon ,2017. március 5
  7. "  A francia Pierre-Ambroise Bosse világbajnok 800 m-en  " , a team.fr oldalon
  8. „  IAAF: férfi 800 m döntő - IAAF fedett világbajnokság Birmingham 2018  ” , az iaaf.org oldalon (megtekintve : 2018. március 4. )
  9. "  IAAF: Ingebrigtsen, 17, teljesíti a kettős távot az Európa-bajnokságon Hírek | iaaf.org  ” , az iaaf.org oldalon (hozzáférés : 2018. augusztus 12. )