Keltezett 1959. június 2

Győztes Le Havre AC
Döntős OGC Nice

Navigáció

A Challenge des bajnokok 1959 az ötödik kiadás a Challenge des bajnokok , a verseny között, a bajnok Franciaország és a győztes a Coupe de France. Vitatott 1959. június 2a franciaországi Párizsban , a Parc des Princes- ben 5006 néző előtt a mérkőzést a Le Havre AC nyerte 2-0-s ponttal (2-0 a félidőben) az OGC Nice ellen . A találkozó játékvezetője Édouard Harzic .

Résztvevők

A találkozó ellenzi a Le Havre AC-t az OGC Nice ellen . Niçois az 1958–1959-es francia labdarúgó-bajnokságon aratott győzelmével kvalifikálta magát, a Le Havre pedig az 1958–1959-es francia labdarúgó kupában elért győzelmének köszönhetően kvalifikálta magát a Bajnokok Kihívásába .

Találkozik

Algériai Hocine Bouchache megnyitja a pontszám 1-0 Le Havre a 28 th  percben. André Strappe szélesedő szakadék 2-0 a 38 th  percben Le Havre és lehetővé teszi, hogy a klub megnyerte a versenyt.

Meccslap

1959. június 2 Le Havre AC 2 - 0 OGC Nice Parc des Princes , Párizs
Bouchache A gól 28. perc után szerzett gólt28 th
Strappe A gól 38 perc után gólt szerzett38 th
( 2 - 0 ) Nézők: 5006
Választottbíróság: Édouard Harzic
Kit bal kar.png Body kit whitehalf.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni ajax1112A.png Le Havre Kit bal kar fekete csíkokkal.png A készlet karosszériája elhúzódik.png Készlet jobb kar fekete csíkokkal.png Kit shorts.png Kit zokni alajuelense0809h.png szép