Sport | Jéghoki |
---|---|
Szervező (k) | Nemzetközi Jégkorong Szövetség |
Szerkesztés | 60 th kiadás |
Nemzetek | 4 csoportból 36 |
Navigáció
A hatvanadik világbajnoki a jégkorong kerül sor, 1996. A fejlesztés jégkorong a világ és csakúgy, mint a politikai változások, a bajnokság már tartalmazza 36 nemzet elosztva négy hadosztály. A legmagasabb szinten, az A világban játszanakÁprilis 21-én nál nél 1996. május 5A bécsi in Austria a tizenkét legjobb nemzet a világon. A Szlovák Köztársaság a függetlenség óta először csatlakozott az elitcsoporthoz, de Csehország Csehszlovákia 1993-as felbomlása óta első címével nyerte a végső győzelmet .
A következő nyolc csapat vesz részt a B-világbajnokságon, amelyet április 10 és 20 között játszottak Eindhovenben , Hollandiában . Hat lett győzelemmel és döntetlennel a lett csapat a világ B élén végzett, és így 1997-ben bebiztosította a helyét az A világban . A Világ C összehozza a csapatok besorolása között 21 st és 28 -én helye és mérkőzést rendeznek 22 és március 31- Jesenice és Kranj in Szlovénia . Ebben a csoportban Kazahsztán és Ukrajna holtversenyben végez, Kazahsztán azonban Ukrajna felett aratott 3–2-es győzelmének köszönhetően feljut a B-világba. Az utolsó csoportot, a World D-t Litvánia nyeri hazai pályán a március 25. és 31. közötti , Kaunasban és Elektrėnaiban lejátszott mérkőzéseken .
Sport | Jéghoki |
---|---|
Helyek) | Bécs |
Keltezett | Április 21-től május 5-ig |
Nemzetek | 12. |
Győztes | Csehország |
---|---|
Döntős | Kanada |
Harmadik | Egyesült Államok |
A tizenkét csapat hat nemzet két csoportjára oszlik; minden egyes medencében a legjobb négy csapat kvalifikálja magát a nyolcaddöntőbe, míg az utolsó kettőnek rájátszást kell játszania, az utoljára végzett csapat pedig a következő kiadásba kerül. A tyúkok megoszlása a következő:
Csoport | Nemzet | 1995. rang |
---|---|---|
NÁL NÉL | Németország | 9 . |
NÁL NÉL | Ausztria | 11- én |
NÁL NÉL | Kanada | 3 rd |
NÁL NÉL | Egyesült Államok | 6 . |
B | Finnország | 1. sz |
B | Franciaország | 8 . |
B | Olaszország | 7 . |
B | Norvégia | 10 . |
NÁL NÉL | Oroszország | 5 . |
NÁL NÉL | Szlovákia | Feljutott a B világba |
B | Svédország | 2 nd |
B | Csehország | 4 -én |
Április 21-én | Németország |
1-2 ( 0-1 , 1-1 , 0-0 ) |
Oroszország |
Wiener Stadthalle 7000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Draisaitl ( Benda , Stefan ) - 34 perc 11 s - |
0-1 1-1 1-2 |
Bryline ( Berezine , Mironov ) - 6 perc 1 s - Yachine ( Karpov , Ierofeïev ) - 34 perc 50 s |
Választottbíróság: Andersson (svéd) Andersen (norvég) Ronmark (svéd) |
|
Április 21-én | Kanada |
3-3 ( 0-0 , 1-2 , 2-1 ) |
Szlovákia | Wiener Stadthalle 5000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - Friesen ( Thomas ) - 38 perc 40 s zöld ( Bodger ) - 50 perc 31 s zöld ( Jomphe , Duchesne ) - 55 perc 28 s - |
0-1 0-2 1-2 2-2 3-2 3-3 |
Sekeráš ( Kolnik ) - 23 min 45 s Pucher - 29 min 29 s - - - Jozef Dano - 57 min 57 s |
Választottbíróság: Lepaus (Finnország) Rautavuorio (Finnország) Poliakov (Oroszország) |
|
Április 22 | Ausztria |
1–5 ( 0–1 , 1–2 , 0–2 ) |
Egyesült Államok | Wiener Stadthalle 5000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - Nasheim ( Pusnik ) - 27 perc 36 s - - - |
0-1 0-2 1-2 1-3 1-4 1-5 |
Hendrickson ( McInnis ) - 13 perc 37 s Pederson ( Stevens , Tancill ) - 25 perc 40 s - Sacco (Stevens) - 33 perc 4 s Tancill ( Rolston , Chorske ) - 41 perc 26 s Bonin ( Plante ) - 47 perc 22 s |
Választottbíróság: Rejthar (Cseh Köztársaság) Lauff (Szlovákia) Rautavuori (Finnország) |
|
Április 22 | Oroszország |
6–2 ( 2–1 , 0–0 , 4–1 ) |
Szlovákia | Wiener Stadthalle 5400 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Kvartalnov (Bryline) - 5 perc 36 s - - Berezine ( Kasparaitis , Kvartalnov) - 11 perc 43 s Oksiouta - 41 perc 7 s Skopintsev (Iachine) - 43 perc 21 s Ierofeïev ( Potaïtchouk ) - 48 perc 35 s Skopintsev (Jachine) - 57 perc 6 s |
1-0 1-1 1-2 2-2 3-2 4-2 5-2 6-2 |
- Pálffy ( Šatan , Petrovický ) - 6 perc 7 s Haščák ( Demitra , Šatan) - 8 perc 27 s - - - - - |
Döntőbíróság: Muller (Németország) Baumgartner (Svájc) Dziekanowski (Lengyelország) |
|
Április 23 | Egyesült Államok |
4-2 ( 1-2 , 1-0 , 2-0 ) |
Németország | Wiener Stadthalle 4300 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Tancill (Rolston) - 54 s - - Tancill - 34 perc 39 s Stevens (Sacco, Johnson ) - 45 perc 2 s Chorske - 49 perc 24 s |
1-0 1-1 1-2 2-2 3-2 4-2 |
- Hegen ( Rumrich ) - 7 min 19 s Lüdemann ( Bergen , MacKay ) - 16 min 53 s - - - |
Választottbíróság: Lepaus (finn) Andersen (norvég) Rönmark (svéd) |
|
Április 23 | Ausztria |
0–4 ( 0–1 , 0–3 , 0–0 ) |
Kanada | Wiener Stadthalle 6 200 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - - - |
0-1 0-2 0-3 0-4 |
Zöld (Kariya, Duchesne) - 13 perc 13 s Dawe ( McAmmond , Perreault ) - 23 perc 50 s Dawe - 32 perc 4 s Perreault ( Galley ) - 35 perc 54 s |
||
Április 24 | Németország |
5–1 ( 1–0 , 2–1 , 2–0 ) |
Kanada | Wiener Stadthalle 4500 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
MacKay ( Goldmann , Hecht) - 29 s Benda (Hecht) - 20 perc 40 s Doucet (Hegen) - 26 perc 25 s - Draisaitl (Stefan) - 45 perc 26 s Hecht - 54 perc 33 s |
1-0 2-0 3-0 3-1 4-1 5-1 |
- - - Zöld (Kariya, Ferraro ) - 35 perc 2 s - - |
Választottbíróság: Rejthar (Cseh Köztársaság) Poliakov (Oroszország) Rautavuori (Finnország) |
|
Április 25 | Ausztria |
2–1 ( 1–1 , 1–0 , 0–0 ) |
Szlovákia | Wiener Stadthalle 6500 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Plavucha - 14 perc 20 s - |
0-1 1-1 1-2 |
Mühr (Pusnik) - 9 perc 15 s - Linder (Nasheim) - 36 perc 27 s |
Választottbíróság: Vaisfeld (Oroszország) Thierry Calamoneri (Franciaország) Durante (Olaszország) |
|
Április 25 | Egyesült Államok |
1-3 ( 1-1 , 0-1 , 0-1 ) |
Oroszország | Wiener Stadthalle 3300 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Rolston - 5 perc 16 s - |
1-0 1-1 |
- Prokopjev - 6 perc 15 s |
Választottbíróság: Andersson (svéd) Andersen (norvég) Rönnmark (svéd) |
|
Április 26 | Ausztria |
0–3 ( 0–0 , 0–0 , 0–3 ) |
Németország | Wiener Stadthalle 9300 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - - |
0-1 0-2 0-3 |
Heidt - 40 perc 19 s Draisaitl (Rumrich) - 40 perc 38 s Kienass - 47 perc 55 s |
Választottbíróság: Meier (Kanada) Thierry Calamoneri (Franciaország) Durante (Olaszország) |
|
Április 26 | Oroszország |
6–4 ( 2–2 , 1–1 , 3–1 ) |
Kanada | Wiener Stadthalle 9300 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Jitnik (Mironov) - 12 perc 40 s Prokopiev - 16 perc 10 s - Karpov (Yachine) - 34 perc 29 s - Mironov (Perreault) - 43 perc 12 s - Karpov (Iachine, Iachine) - 57 perc 28 s Jachine - 59 perc 55 s |
0-1 1-1 2-1 2-2 3-2 3-3 4-3 4-4 5-4 6-4 |
Kariya (Friesen) - 3 perc 39 s - - Perreault (Ferraro, Wesley ) - 19 perc 52 s - Perreault (Thomas) - 35 perc 37 s - Perreault (Karpov) - 48 perc 16 s - - |
Választottbíróság: Lepaus (finn) Andersen (norvég) Rönmark (svéd) |
|
Április 27 | Egyesült Államok |
4-3 ( 2-1 , 2-0 , 0-2 ) |
Szlovákia | Wiener Stadthalle 6.900 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Johnson (McInnis) - 1 perc 9 s - |
1-0 1-1 |
- Cíger - 2 perc 3 s |
Választottbíróság: Lepaus (finn) Poliakov (orosz) Rautavuori (finn) |
|
Április 28 | Ausztria |
0–6 ( 0–0 , 0–4 , 0–2 ) |
Oroszország | Wiener Stadthalle 6 200 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - - - - - |
0-1 0-2 0-3 0-4 0-5 0-6 |
Potaïtchouk (Skopintsev) - 25 perc 57 s Nikolichin (Potaïtchouk, Ierofeïev) - 32 perc 11 s Berezine ( Karamnov ) - 39 perc 38 s Berezine (Bryline) - 39 perc 47 s Ierofeïev (Potaïtchouk, Nyikolicsin) - 47 perc 19 s Brylin (Kasparaitis, Kvartalnov) - 58 perc 53 s |
Választottbíróság: Hansen (norvég) Halas (cseh) Lauff (szlovák) |
|
Április 28 | Kanada |
5–1 ( 0–0 , 3–1 , 2–0 ) |
Egyesült Államok | Wiener Stadthalle 5200 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Kariya (Green, Duchesne) - 26 perc 41 s - Friesen (McAmmond) - 37 perc 38 s Perreault (Thomas) - 38 perc 32 s Kariya (Green, Ferraro) - 47 perc 37 s Kariya (Green) - 56 perc 39 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 4-1 5-1 |
- Stevens (Rolston, Crowley ) - 32 perc 41 s - - - - |
Döntőbíróság: Müller (Németország) Rönnmark (Svédország) Rautavuori (Finnország) |
|
Április 29 | Szlovákia |
4–1 ( 0–0 , 3–0 , 1–1 ) |
Németország | Wiener Stadthalle 6300 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Pálffy (Demitra, Visnovsky ) - 26 min 38 s ( SN ) Sekeráš - 32 min 47 s Plavucha ( Jasečko ) - 37 min 35 s Medřík (Haščák, Kolnik ) - 54 min ( 2 SN ) - |
1-0 2-0 3-0 4-0 4-1 |
- - - - Hegen ( Schneider ) - 57 perc 55 s |
Döntőbíróság: Mile Schmitt (Egyesült Államok) Alf Andersen (norvég) Geo Baumgartner (Svájc) |
|
14 perc | Büntetések | 12 perc | ||
40 | Lövések | 19. |
Clt | Csapat | PJ | V | D | NEM | BP | időszámításunk előtt | Pontok |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
+001, | Oroszország | 5. | 5. | 0 | 0 | 23. | 8. | 10. |
+002, | Egyesült Államok | 5. | 3 | 2 | 0 | 15 | 14 | 6. |
+003, | Kanada | 5. | 2 | 2 | 1 | 17. | 15 | 5. |
+004, | Németország | 5. | 2 | 3 | 0 | 12. | 11. | 4 |
+005., | Szlovákia | 5. | 1 | 3 | 1 | 13. | 16. | 3 |
+006., | Ausztria | 5. | 1 | 4 | 0 | 3 | 19. | 2 |
Április 21-én | Csehország |
3–1 ( 0–0 , 0–0 , 3–1 ) |
Svédország |
Albert Schultz Eishalle 5000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Reichel ( Stavjaňa , Lang ) - 48 perc 29 s - Procházka ( Veber , Vejvoda ) - 53 perc 54 s Ujčík ( Kučera ) - 57 perc 43 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 |
- Sjödin ( Eklund ) - 48 perc 1 s - - |
Választottbíróság: Schmitt - Kotyra (Egyesült Államok) Alexiou (Kanada) |
|
Római turek | Őrzők | Boo ahl | ||
Április 21-én | Finnország |
1–1 ( 0–0 , 1–0 , 0–1 ) |
Norvégia | Albert Schultz Eishalle 1500 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Niinimaa ( Ylönen ) - 41 perc 32 s |
0-1 1-1 |
Dahlstrøm - 28 perc - |
||
Április 22 | Franciaország |
5-6 ( 1-2 , 1-2 , 3-2 ) |
Olaszország | Albert Schultz Eishalle 1300 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Woodburn - 5 perc 48 s - - F. Rozenthal ( M. Rozenthal ) - 26 perc 6 s ( SN ) - - Pouget ( Ouellet ) - 43 perc 43 s ( SN ) F. Rozenthal - 44 perc 3 s ( SN ) Briand ( Breistroff ) - 46 perc 3 s - - |
1-0 1-1 1-2 2-2 2-3 2-4 3-4 4-4 5-4 5-5 5-6 |
- Zarillo ( Nardella ) - 9 perc 33 s ( SN ) Nardella ( Mansi ) - 15 perc 22 s ( SN ) - Nardella (Zarillo) - 32 perc 49 s ( SN ) Figliuzzi ( Comploi , Mansi) - 38 perc 25 s - - - Chitarroni ( Pavlu ) - 47 perc 34 s Bartolone - 58 perc 38 s ( SN ) |
Választottbíróság: Mike Schmitt (Egyesült Államok) Aleksandr Poliakov (Oroszország) Werner Pammer (Ausztria) |
|
Petri Ylönen ( 0 óra 40 Michel Vallière ( 19 perc 37 s ) |
Őrzők | Mike Rosati | ||
22 perc | Büntetések | 10 perc | ||
24. | Lövések | 22. |
Április 23 | Olaszország |
4–0 ( 0–0 , 3–0 , 1–0 ) |
Norvégia | Albert Schultz Eishalle 400 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Orlando ( Topatigh ) - 24 perc 39 s Zarillo (Orlando) - 26 perc 39 s Topatigh (Zarillo, Nardella) - 39 perc 12 s Zarillo (Orlando, Topatigh) - 55 perc 1 s |
1-0 2-0 3-0 4-0 |
- - - - |
||
Április 23 | Csehország |
4–2 ( 1–0 , 2–1 , 1–1 ) |
Finnország | Albert Schultz Eishalle 4000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Lang (Reichel, Bělohlav ) - 8 perc 36 s - Kaberle (Vejvoda, Patera ) - 33 perc 54 s Ujčík ( Meluzín , Neckář ) - 38 perc 22 s - Kučera (Turek) - 59 perc 47 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 3-2 4-2 |
- Riihijärvi ( Virta , Nurminen ) - 23 perc 59 s - - Selänne ( Nieminen , Myllys) - 54 perc 6 s - |
||
Római turek | Őrzők | Jarmo Myllys | ||
Április 24 | Svédország |
2–1 ( 1–1 , 1–0 , 0–0 ) |
Franciaország | Albert Schultz Eishalle 1100 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Modin ( Larsson ) - 11 perc 41 s - Gustafsson - 28 perc 10 s |
1-0 1-1 2-1 |
- Bozon - 19 perc 52 s - |
||
Április 24 | Csehország |
2–2 ( 1–1 , 0–1 , 1–0 ) |
Norvégia | Albert Schultz Eishalle 600 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Kadlec - 13 perc 18 s - - Stavjaňa ( Bonk ) - 48 perc 17 s |
1-0 1-1 1-2 2-2 |
- Knutsen - 19 perc 17 s Knutsen ( Olsen , Tveten ) - 27 perc 3 s - |
||
Április 25 | Franciaország |
3-6 ( 0-0 , 1-5 , 2-1 ) |
Finnország | Albert Schultz Eishalle 2500 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - Bozon (Ouellet) - 33 perc 55 s - - - Pouget (Bozon) - 46 perc 35 s ( SN ) - Dubé ( Pousse ) - 59 perc 15 s |
0-1 0-2 1-2 1-3 1-4 1-5 2-5 2-6 3-6 |
Nurminen ( Keskinen ) - 27 perc 57 s Peltonen ( Helminen , Virta) - 28 perc 45 s - Kapanen - 34 perc 20 s Selänne ( Jutila , Ruuttu ) - 36 perc 6 s ( 2 SN ) Nurminen - 38 perc 22 s ( 2) SN ) - Peltonen (Nurminen, Nieminen) - 57 perc 45 s - |
Döntőbíróság: Gerhard Müller (Németország) Fotis Alexiou (Kanada) Tim Kotyra (Egyesült Államok). |
|
Michel Valliere | Őrzők | Ari Sulander | ||
28 perc | Büntetések | 16 perc | ||
10. | Lövések | 48 |
Április 25 | Svédország |
3-3 ( 1-1 , 1-1 , 1-1 ) |
Olaszország | Albert Schultz Eishalle 870 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Bergkvist - 2 perc 36 s - - Bergkvist (Eklund, Sjödin) - 39 perc 7 s Bergkvist - 40 perc 22 s - |
1-0 1-1 1-2 2-2 3-2 3-3 |
- Figliuzzi (Bartolone, Mansi) - 12 perc 12 s Zarillo - 37 perc 27 s - - Topatigh - 53 perc 16 s |
||
Április 26 | Olaszország |
2-9 ( 0-3 , 0-1 , 2-5 ) |
Finnország | Albert Schultz Eishalle 2100 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - - - - - Chitarroni (Pavlu) - 49 perc 53 s - - - Pavlu (Zarillo, Orlando) - 58 perc 57 s |
0-1 0-2 0-3 0-4 0-5 0-6 1-6 1-7 1-8 1-9 2-9 |
Kapanen - 2 perc 37 s Selänne (Peltonen, Timonen ) - 3 perc 24 s Nieminen (Kapanen) - 11 perc 5 s Keskinen (Helminen, Virta) - 23 perc 40 s Selänne (Kapanen, Helminen) - 42 perc 34 s Peltonen ( Virta, Selänne) - 44 perc 29 s - Nurminen (Keskinen) - 52 perc 30 s Ojanen (Ylönen, Ruuttu) - 54 perc 27 s Selänne (Helminen) - 57 perc 51 s - |
||
Április 27 | Csehország |
9–2 ( 2–1 , 6–0 , 1–1 ) |
Franciaország | Albert Schultz Eishalle 2000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Kaberle (Patera, Procházka) - 10 perc 43 s ( SN ) - Kučera (Ujčík, Turek) - 16 perc 53 s Lang - 21 perc 8 s Patera (Vejvoda, Kadlec) - 21 perc 30 s Dopita ( Výborný ) - 22 perc 57 s Vejvoda - 29 perc 58 s Kysela (Reichel, Sýkora ) - 30 perc 59 s Vejvoda (Kaberle, Patera) - 38 perc 38 s ( SN ) Patera (Procházka, Neckář) - 57 perc 45 s ( SN ) - |
1-0 1-1 2-1 3-1 4-1 5-1 6-1 7-1 8-1 9-1 9-2 |
- Dubé ( Zytynsky , F. Rozenthal) - 13 perc 43 s ( SN ) - - - - - - - - F. Rozenthal (M. Rozenthal) - 59 perc 2 s |
Döntőbíróság: Leonid Vaisfeld (Oroszország), Geo Baumgartner (Svájc), Grzegorz Dzięciołowski (Lengyelország) |
|
Római turek | Őrzők | Michel Vallière ( 22 perc 57 s ) Petri Ylönen ( 37 perc 3 s ) |
||
10 perc | Büntetések | 16 perc | ||
44. | Lövések | 20 |
Április 27 | Svédország |
3–0 ( 1–0 , 1–0 , 1–0 ) |
Norvégia | Albert Schultz Eishalle 3000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Larsson (Modin) - 11 perc 4 s Johansson ( Nylander , Forslund ) - 35 perc 24 s Nylander (Johansson) - 59 perc 25 s |
1-0 2-0 3-0 |
- - - |
||
Április 28 | Csehország |
9–5 ( 2–1 , 3–2 , 4–2 ) |
Olaszország | Albert Schultz Eishalle 1800 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Reichel (Lang, Stavjaňa) - 7 perc 54 s Meluzín (Kučera, Ujčík) - 12 perc 37 s - - Lang (Reichel) - 26 perc 31 s Kysela (Lang) - 29 perc 35 s - Kučera (Meluzín, Bonk) - 38 perc 40 s Bělohlav (Výborný) - 40 perc 47 s Bonk - 42 perc 4 s Výborný (Dopita, Bělohlav) - 43 perc 23 s - - Reichel (Kaberle) - 58 perc 20 s |
1-0 2-0 2-1 2-2 3-2 4-2 4-3 5-3 6-3 7-3 8-3 8-4 8-5 9-5 |
- - Topatigh (Zarillo, Orlando) - 12 perc 51 s Bartolone (Orlando, Topatigh) - 25 perc 26 s - - Bartolone (Chitarroni) - 36 perc 21 s - - - - Chitarroni (Bartolone, Pavlu) - 45 perc 18 s Ramoser (Bartolone, Figliuzzi) - 55 perc 19 s - |
||
Római turek | Őrzők |
Michael Rosati ( 41 perc ) David Delfino ( 19 perc ) |
||
Április 28 | Finnország |
5–5 ( 1–2 , 3–2 , 1–1 ) |
Svédország | Albert Schultz Eishalle 4000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Ojanen (Virta) - 7 perc 17 s - Nieminen - 21 perc 8 s Nieminen (Selänne, Peltonen) - 24 perc 6 s Nurminen (Keskinen) - 28 perc 21 s - - - Riihijärvi (Helminen, Virta) - 55 perc 20 s |
0-1 1-1 1-2 2-2 3-2 4-2 4-3 4-4 4-5 5-5 |
H. Jonsson (Eklund) - 30 s - Andersson ( Alfredsson , Nylander) - 13 perc 34 s - - - Gustafsson ( Dackell ) - 33 perc 33 s Nylander (Alfredsson, Gustafsson) - 36 perc 53 s Holmström (Gustafsson, Huusko ) - 53 perc 56 s - |
||
Április 29 | Norvégia |
3–1 ( 2–1 , 0–0 , 1–0 ) |
Franciaország | Albert Schultz Eishalle 600 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Tveten - 5 perc 46 s Magnussen - 18 perc 42 s ( SN ) Knutsen ( Hoff ) - 59 perc 59 s ( SN ) |
0-1 1-1 2-1 3-1 |
Kompakt por (Pousse, Ville ) - 4 perc 27 s - - - |
Választottbíróság: František Rejthar (cseh) Grzegorz Dzięciołowski (lengyel) Aleksandr Poliakov (orosz). |
|
Robert Schistad | Őrzők | Michel Valliere | ||
14 perc | Büntetések | 47 perc | ||
34 | Lövések | 19. |
Clt | Csapat | PJ | V | D | NEM | BP | időszámításunk előtt | Pontok |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
+001, | Csehország | 5. | 4 | 0 | 1 | 27. | 12. | 9. |
+002, | Finnország | 5. | 2 | 1 | 2 | 23. | 15 | 6. |
+003, | Svédország | 5. | 2 | 1 | 2 | 14 | 12. | 6. |
+004, | Olaszország | 5. | 2 | 2 | 1 | 20 | 26. | 5. |
+005., | Norvégia | 5. | 1 | 2 | 2 | 6. | 11. | 4 |
+006., | Franciaország | 5. | 0 | 5. | 0 | 12. | 26. | 0 |
Az együttesükben utolsó helyen álló csapatok két meccses sorozatban játszanak, hogy kiderítsék, a két csapat közül melyik kerül a World B-be a következő kiadásért. A sorozatot egyik oldalon Ausztria és a másik oldalon Franciaország játszik. Ausztria egymást követő második szezonban játssza a rájátszást. Sikerült megmentenie az előző kiadás helyét Svájc ellen . Az első szakaszban az osztrákok győzelmet arattak Szlovákia ellen, míg a sorozatban résztvevő másik csapat, Franciaország minden mérkőzését elvesztette. Mindennek ellenére a franciák érvényesülnek a két találkozón, minden alkalommal 6-ról 3-ra.
1 st május | Franciaország |
6-3 ( 1-0 , 3-3 , 2-0 ) |
Ausztria | Albert Schultz Eishalle 2500 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Dubé ( Perez , Ouellet) - 6 perc 34 s - Pousse (Pouget) - 20 perc 26 s Pouget (Pousse) - 25 perc 42 s Dubé - 29 perc 11 s - - Bozon (Briand) - 59 perc 36 s Briand (Zytynsky) ) - 59 perc 46 s |
1-0 1-1 2-1 3-1 4-1 4-2 4-3 5-3 6-3 |
- Kalt ( Hohenberger ) - 20 perc 38 s - - - Ressmann (Kalt) - 35 perc 5 s Lanzinger (Mühr, Pusnik) - 37 perc 33 s - - |
||
Május 2 | Ausztria |
3-6 ( 2-2 , 0-3 , 1-1 ) |
Franciaország | Wiener Stadthalle 4400 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Schaden (Pusnik) - 8 perc 18 s ( SN ) Mühr (Hohenberger) - 9 perc 53 s - - - - - Marczell (Ressmann, Linder) - 46 perc 55 s - |
1-0 2-0 2-1 2-2 2-3 2-4 2-5 3-5 3-6 |
- - Dubé (Briand) - 15 perc 53 s ( SN ) Bozon - 16 perc 31 s Djelloul (Bozon) - 30 perc 49 s F. Rozenthal ( gazdagabb ) - 32 perc 52 s Dunn - 38 perc 6 s - Pouget - 50 min. 33 s ( IN ) |
Választottbíróság: Anton Danko (szlovák) Grzegorz Dzięciołowski (lengyel) Aleksandr Poliakov (orosz) |
|
Michael Puschacher ( 40 perc ) Reinhard Divis ( 20 perc ) |
Őrzők | Michel Valliere | ||
6 perc | Büntetések | 10 perc | ||
31 | Lövések | 28. |
Negyeddöntők | Elődöntők | Végső | ||||||||
Április 30 | Május 3 | Május 5 | ||||||||
Egyesült Államok | 3 | |||||||||
Svédország | 2 | |||||||||
Egyesült Államok | 0 | |||||||||
1 st május | ||||||||||
Csehország | 5. | |||||||||
Csehország | 6. | |||||||||
Németország | 1 | |||||||||
Csehország | 4 | |||||||||
Április 30 | ||||||||||
Kanada | 2 | |||||||||
Finnország | 1 | |||||||||
Május 3 | ||||||||||
Kanada | 3 | |||||||||
Kanada | 3 | |||||||||
1 st május | Harmadik hely | |||||||||
Oroszország | 2 | |||||||||
Oroszország | 5. | Május 4 | ||||||||
Olaszország | 2 | Egyesült Államok | 4 | |||||||
Oroszország | 3 | |||||||||
Április 30 | Egyesült Államok |
3–2 ( 1–0 , 2–2 , 0–0 ) |
Svédország | Wiener Stadthalle 4600 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Luongo (Johnson) - 8 perc 58 s Plante - 21 perc 26 s - Tancill - 32 perc 37 s - |
1-0 2-0 2-1 3-1 3-2 |
- - Bergkvist ( K. Jönsson ) - 22 perc 49 s - Alfredsson (Nylander, Andersson) - 39 perc 8 s |
||
Április 30 | Finnország |
1-3 ( 1-1 , 0-2 , 0-0 ) |
Kanada | Wiener Stadthalle 6 200 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Nieminen ( Numminen ) - 17 perc 52 s - - |
0-1 1-1 1-2 1-3 |
Green (Ferraro) - 17 perc 40 s - Cassels ( Mayer ) - 35 perc 4 s Mayer (Kariya) - 37 perc 13 s |
||
1 st május | Csehország |
6–1 ( 2–0 , 2–1 , 1–1 ) |
Németország | Wiener Stadthalle 6 200 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Výborný (Bělohlav) - 4 perc 36 s Reichel (Kadlec, Vykoukal ) - 13 perc 43 s Dopita - 28 perc 23 s Meluzín (Neckář) - 45 perc 27 s Bonk - 47 perc 25 s - Neckář (Turek) - 59 perc 59 s |
1-0 2-0 3-0 4-0 5-0 5-1 6-1 |
- - - - - Kühnhauser ( Nowak ) - 48 perc 54 s - |
Választottbíróság: Mike Schmitt (Egyesült Államok) Janne Rautavuori (Finnország) Ulf Rönnmark (Svédország). |
|
Római turek | Őrzők | Klaus Merk | ||
6 perc | Büntetések | 10 perc | ||
40 | Lövések | 22. |
1 st május | Oroszország |
5–2 ( 2–0 , 2–1 , 1–1 ) |
Olaszország | Wiener Stadthalle 4000 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
Ierofejev (Potajčuk) - 14 perc 49 s Kvartalnov (Berezin) - 16 perc 42 s - Karpov (Kozlov, Iachine) - 35 perc 26 s Iachine (Kozlov) - 39 perc 9 s - Oksiouta (Potajčuk) - 50 perc 21 s |
1-0 2-0 2-1 3-1 4-1 4-2 5-2 |
- - Orlando - 34 perc 23 s - - Figliuzzi ( Oberrauch ) - 45 perc 22 s - |
||
Május 3 | Egyesült Államok |
0–5 ( 0–3 , 0–0 , 0–2 ) |
Csehország | Wiener Stadthalle 9400 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - - - - |
0-1 0-2 0-3 0-4 0-5 |
Procházka - 2 perc 5 s ( IN ) Kučera (Ujčík) - 2 perc 32 s ( IN ) Vejvoda (Lang, Patera) - 13 perc 34 s Vejvoda (Procházka, Kaberle) - 50 perc 15 s Patera - 53 perc 13 s |
||
Parris duffus | Őrzők | Római turek | ||
Május 3 | Kanada |
3-2 ( Fus ) ( 0-2 , 2-0 , 0-0 , 0-0 , 1-0 ) |
Oroszország | Wiener Stadthalle 9500 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - Dawe (Thomas) - 21 perc 40 s Duchesne (Perreault) - 31 perc 36 s Perreault - 70 perc ( TF ) |
0-1 0-2 1-2 2-2 3-2 |
Kvartalnov (Berezine) - 4 perc 29 s ( SN ) Bryline (Berezine, Kvartalnov) - 16 perc 32 s ( SN ) - - - |
||
Curtis joseph | Őrzők | Andrej Trefilov | ||
Május 4 | Egyesült Államok |
4-3 ( Pr ) ( 2-0 , 1-2 , 0-1 , 0-1 ) |
Oroszország | Wiener Stadthalle 9400 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- - - Rolston (Sacco, Stevens) - 37 perc 49 s Tancill (Chorske) - 38 perc 18 s Plante - 43 perc 22 s Rolston (Sacco) - 64 perc 48 s |
0-1 0-2 0-3 1-3 2-3 3-3 4-3 |
Iachine (Berezine, Karamnov) - 2 perc 58 s Kvartalnov (Vorobiov, Tverdovski ) - 4 perc 28 s Berezine (Mironov, Jitnik ) - 29 perc 49 s - - - - |
||
Május 5 | Csehország |
4–2 ( 1–1 , 1–1 , 2–0 ) |
Kanada | Wiener Stadthalle 9400 néző |
Meccslap | ||||
---|---|---|---|---|
- Lang (Kadlec) - 7 perc 49 s Lang (Reichel, Kysela) - 26 perc 2 s - Procházka (Patera) - 59 perc 41 s Kučera - 59 perc 54 s ( CV ) |
0-1 1-1 2-1 2-2 3-2 4-2 |
Thomas (Perreault, Galley) - 5 perc 29 s - - Thomas ( Joseph ) - 29 perc 40 s - - |
||
Római turek | Őrzők | Curtis joseph | ||
Négyzet | Csapat |
---|---|
Csehország | |
Kanada | |
Egyesült Államok | |
4 | Oroszország |
5. | Finnország |
6. | Svédország |
7 | Olaszország |
8. | Németország |
9. | Szlovákia |
10. | Norvégia |
11. | Franciaország |
12. | Ausztria |
Csehország története során először nyert világbajnokságot a következő csapattal:
A verseny legjobb játékosainak csapata a verseny végén kerül meghatározásra, és összesen négy csehből áll:
Post | Csapat | Játékos |
---|---|---|
Kapus | Csehország | Római turek |
Balra hátul | Csehország | Michal Sýkora |
Jobbra hátul | Oroszország | Aleksey Jitnik |
Bal szélső | Csehország | Otakar vejvoda |
Központ | Csehország | Robert Reichel |
Bal szélső | Kanada | Kariya Pál |
Négy játékosnak 9 pontja van a verseny végén, köztük Yanic Perreault, akinek 6 gólja van és a világ legjobb gólkirálya.
Játékos | Csapat | PJ | B | NÁL NÉL | Pontok | Szójáték | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Yanic Perreault | Kanada | 8. | 6. | 3 | 9. | 0 | |
Robert lang | Csehország | 8. | 5. | 4 | 9. | 2 | |
Szergej Berezin | Oroszország | 8. | 4 | 5. | 9. | 2 | |
Aleksey Yachin | Oroszország | 8. | 4 | 5. | 9. | 4 | |
Travis Green | Kanada | 8. | 5. | 3 | 8. | 8. | |
Teemu Selänne | Finnország | 6. | 5. | 3 | 8. | 7 | |
Robert Reichel | Csehország | 8. | 4 | 4 | 8. | 0 | |
Dmitrij Kvartalnov | Oroszország | 8. | 4 | 4 | 8. | 4 | |
Bruno Zarrillo | Olaszország | 6. | 4 | 4 | 8. | 4 | |
Pavel Patera | Csehország | 8. | 3 | 5. | 8. | 2 |
Clt | Csapat | PJ | V | D | NEM | BP | időszámításunk előtt | Pontok |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
+013., | Lettország | 7 | 6. | 0 | 1 | 41 | 16. | 13. |
+014, | svájci | 7 | 5. | 1 | 1 | 37 | 13. | 11. |
+015, | Fehéroroszország | 7 | 5. | 2 | 0 | 29. | 18. | 10. |
+016., | Britannia | 7 | 4 | 2 | 1 | 29. | 23. | 9. |
+017., | Lengyelország | 7 | 1 | 4 | 2 | 18. | 27. | 4 |
+018., | Dánia | 7 | 1 | 5. | 1 | 14 | 32 | 3 |
+019., | Hollandia | 7 | 1 | 5. | 1 | 12. | 35 | 3 |
+020, | Japán | 7 | 0 | 4 | 3 | 14 | 30 | 3 |
Lettország bekerült az A világba az 1997-es bajnokságba, Japán pedig a C világba.
Clt | Csapat | PJ | V | D | NEM | BP | időszámításunk előtt | Pontok |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
+021, | Kazahsztán | 7 | 6. | 1 | 0 | 51 | 10. | 12. |
+022., | Ukrajna | 7 | 6. | 1 | 0 | 40 | 13. | 12. |
+023., | Szlovénia | 7 | 5. | 2 | 0 | 41 | 19. | 10. |
+024., | Magyarország | 7 | 2 | 3 | 2 | 34 | 31 | 6. |
+025, | Észtország | 7 | 3 | 3 | 1 | 36 | 29. | 7 |
+026., | Románia | 7 | 3 | 4 | 0 | 32 | 27. | 6. |
+027., | Kína | 7 | 1 | 5. | 1 | 23. | 68 | 3 |
+028., | Horvátország | 7 | 0 | 7 | 0 | 11. | 71. | 0 |
Kazahsztán az 1997-es bajnoksághoz csatlakozott a B világhoz, Horvátország pedig a D világkupához.
Clt | Csapat | PJ | V | D | NEM | BP | időszámításunk előtt | Pontok |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
+029., | Litvánia | 5. | 5. | 0 | 0 | 33 | 4 | 10. |
+030, | Szerbia és Montenegró | 5. | 4 | 1 | 0 | 20 | 10. | 8. |
+031, | Spanyolország | 5. | 2 | 2 | 1 | 22. | 18. | 5. |
+032, | Belgium | 5. | 2 | 3 | 0 | 10. | 24. | 4 |
+033, | Dél-Korea | 5. | 2 | 1 | 2 | 24. | 17. | 6. |
+034, | Bulgária | 5. | 2 | 3 | 0 | 16. | 16. | 4 |
+035, | Izrael | 7 | 2 | 4 | 1 | 30 | 21 | 5. |
+036, | Ausztrália | 5. | 0 | 5. | 0 | 14 | 43 | 0 |
Litvánia bekerült a C világba az 1997-es bajnokságra.