1964-es világbajnokság Az 1964-es férfi kézilabda-világbajnokság poszter.jpg képének leírása. Tábornok

Döntős Svédország
Harmadik Csehszlovákia
Legjobb góllövő (k) Hans Moser  (tól) , 33 gól

Navigáció

Az 1964-es férfi kézilabda-világbajnokság a férfi kézilabda- világbajnokság ötödik kiadása , 6- tól 6- ig küzdött 1964. március 15A Csehszlovákiában . A hidegháború közepette rendezett verseny "a sportolók hozzájárulása is a hő-atomháború fenyegetésének elkerülése érdekében, amely az egész emberiséget évezredekkel visszavetné evolúciójában", és ezáltal hozzájárul a feszültségek enyhítéséhez .

A három korábbi kiadásban szereplő bronzérmet, majd két ezüstérmet követően a házigazdák végül azt remélik, hogy megszerzik első címüket, és megadják maguknak az eszközöket azzal, hogy megnyerték az előzetes három fordulójukat: a csehszlovákok tehát Dániával együtt kvalifikáltak és Franciaország megszűnik. Az A csoportban egy háromoldalú meccs áll szemben a két német (az NSZK és az NDK már szét van választva) és Jugoszláviával, az Egyesült Államok egyértelműen elveszíti három mérkőzését: a jugoszlávok két mérkőzést döntetlenek a két német ellen, a keletnémetek vereségét. a nyugatnémetek ellen kizárja őket a versenyből. A B-csoportban Svédország, Magyarország és Izland két-két győzelemmel zárul, Izland pedig rosszabb gólkülönbség miatt kiesett. Végül a D csoportban Románia mindhárom mérkőzést megnyerte, míg a Szovjetunió, Japán és Norvégia, mind a két ponttal lemaradva, a szovjetek javára tett gólkülönbség szerint vannak elválasztva.

A fő fordulóban Románia tönkretette a házigazda Csehszlovákia reményeit azzal, hogy szűken megnyerte az 1961-es döntő 16-15-ös bosszúját. A másik csoportban a svédek az NSZK elleni vereségük ellenére kvalifikálták magukat a döntőbe, mert a németek vereséget szenvedtek Magyarország megtartotta a Jugoszlávia ellen elért sorsolást. A kis döntőben Csehszlovákia 22-15-re uralta az NSZK-t, és megszerezte egymás utáni negyedik érmét. Győztes a döntőben Svédország 25-22, Románia tehát továbbra is a címe.

Bemutatás

Képesítések

A minősített csapatok:

Szám A minősítés azt jelenti Képzett (ek)
1 Szervező Csehszlovákia
6. 1961-es világbajnokság Románia , Svédország , Kelet- Németország , Nyugat-Németország , Dánia , Izland
1 Afrikai kvalifikációs torna Egyesült Arab Köztársaság (Egyiptom)
1 Amerikai kvalifikációs torna Egyesült Államok
1 Ázsiai képviselő Japán
6. Európai selejtező tornák Norvégia , Franciaország , Jugoszlávia , Svájc , Magyarország , Szovjetunió

Modalitások

A 16 csapat 4, 4 csapatból álló csoportra oszlik. Az első 2 kvalifikálva van a fő fordulóra. Az előfutam azonos csoportjának két csapata közötti eredmény megmarad. A fő forduló végén a két csoport azonos rangsorába sorolt ​​csapatok egymás ellen játszanak, hogy meghatározzák a helyeket 1-től 8-ig. A döntetlen megszakító kritériumai a következők:

1. pontok száma,
  2. góljelentés (kapott gólok / kapott gólok),
  3. szerzett gólok száma,
  4. döntetlen, ha még mindig van döntetlen.

A döntőben, a szabályozási idő végén elért döntetlen esetén a mérkőzést kétszer öt perc játékidő után ötperces szünet után meghosszabbítják. Ha a meccs ezen első hosszabbítás után is döntetlen, akkor egy második kétszer öt perccel játszik öt perc szünet és oldalcsere után. Ha még mindig döntetlen, az ülések közös terek 3-tól 8- án . Másrészt a bajnoki cím meghatározásához új mérkőzést rendeznének március 17-én, kedden.

Előzetes forduló

A csoport

Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff
1 Nyugat Németország 5. 3 2 1 0 50 37 13.
2 Jugoszlávia 4 3 1 2 0 50 31 19.
3 Kelet Németország 3 3 1 1 1 44. 35 9.
4 Egyesült Államok 0 3 0 0 3 25 66 -41
Nyugat-Németország - Jugoszlávia 14 - 14 Kelet-Németország - Egyesült Államok 20 - 09 Jugoszlávia - Egyesült Államok 22 - 03 Nyugat- Németország - Kelet- Németország 12 - 10 Kelet-Németország - Jugoszlávia 14 - 14 Nyugat-Németország - Egyesült Államok 24 - 13

B csoport

Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Dep
1 Svédország 4 3 2 0 1 51 31 20 1.65
2 Magyarország 4 3 2 0 1 45 36 9. 1.25
3 Izland 4 3 2 0 1 40 39 1 1.03
4 Egyesült Arab Köztársaság 0 3 0 0 3 28. 58 -30 /
Svédország - Magyarország 15 - 08 Izland - Egyesült Arab Köztársaság 16 - 08 Magyarország - Egyesült Arab Köztársaság 16 - 09 Izland - Svédország 12 - 10 Magyarország - Izland 21 - 12 Svédország - Egyesült Arab Köztársaság 26–11

C csoport

1 Csehszlovákia 6. 3 3 0 0 63 35 28.
2 Dánia 4 3 2 0 1 53 40 13.
3 svájci 2 3 1 0 2 38 56 -18
4 Franciaország 0 3 0 0 3 41 64. -23
Csehszlovákia - Franciaország 23 - 14 Dánia - Svájc 16 - 13 Svájc - Franciaország 15–14 Csehszlovákia - Dánia 14 - 11 Dánia - Franciaország 26 - 13 Csehszlovákia - Svájc 26 - 10

D csoport

1 Románia 6. 3 3 0 0 70 36 34 /
2 szovjet Únió 2 3 1 0 2 65 39 26. 1.67
3 Norvégia 2 3 1 0 2 37 47 -10 0,79
4 Japán 2 3 1 0 2 40 90 -50 0,44
Románia - Szovjetunió 16 - 14 Japán - Norvégia 18 - 14 Szovjetunió - Japán 40 - 10 Románia - Norvégia 18 - 10 Norvégia - Szovjetunió 13 - 11 Románia - Japán 36 - 12