Sport | Kenu kajak |
---|---|
Kiadások | 12- én |
Helyek) | Belgrád , Jugoszlávia |
Keltezett | 1975 |
Navigáció
A tizenkettedik kajak-kajak road-verseny világbajnokságot 1975 - ben, Belgrádban ( Jugoszlávia ), a mai Szerbiában rendezték .
Teszt | Arany | Idő | Ezüst | Idő | Bronz | Idő |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1500 m | Szergej Petrenko ( URS ) | Darvas Miklós ( HUN ) | Borislav Ananiev ( BUL ) | |||
C-1 1000 m | Vaszilij Jurchenko ( URS ) | Ivan Patzaichin ( ROU ) | Wichmann Tamás ( HUN ) | |||
C-1 10 000 m | Vaszilij Jurchenko ( URS ) | Szegedi Károly ( HUN ) | Matija Ljubek ( YUG ) | |||
C-2500 m |
URS Alekszandr Vinogradov Jurij Lobanov |
Csehszlovákia Tomas Sach Jirí Ctvrtcka |
HUN Gábor Arva Povazsay Péter |
|||
C-2 1000 m |
HUN Gábor Arva Povazsay Péter |
ROU Georghe Danielov Gheorghe Simionov |
URS Roman Vyzhenko Alekszandr Vinogradov |
|||
C-2 10 000 m |
URS Vladas Cesiunas Jurij Lobanov |
HUN Buday Tamás Frey Oszkár |
BUL Ivan Burtchin Stefan Iliev |
Teszt | Arany | Idő | Ezüst | Idő | Bronz | Idő |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1500 m | Csapó Géza ( HUN ) | Vasile Diba ( ROU ) | Grzegorz Sledziewski ( POL ) | |||
K-1 1000 m |
Oreste Perri ( ITA ) és Grzegorz Sledziewski ( POL ) |
Nem | Rüdiger Helm ( NDK ) | |||
K-1 10 000 m | Oreste Perri ( ITA ) | Erich Pasch ( GER ) | Kasimirz Nikin ( POL ) | |||
K-1 4 x 500 m-es váltó |
HUN Iván Herczeg József Svidró Zoltán Sztanity Péter Várhelyi |
ROU Zoltfab Eseanu Mihail Zaifu Ion Dragulschi Vasile Diba |
ESP Herminio Menéndez Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos Martin Vásquez |
|||
K-2500 m |
URS Viktor Vorobiyev Nyikolaj Asztapkovics |
Kelet-Németország Herbert Laabs Harald Marg |
ROU Larion Serghei Policarp Malihin |
|||
K-2 1000 m |
Kelet-Németország Alexandre Slatnow Gerhard Rummel |
ROU Larion Serghei Policarp Malihin |
HUN József Deme Ratkai Janos |
|||
K-2 10 000 m |
HUN Bakó Zoltán Szabó István |
Olaszország Danio Merli Giorgi Sbruzzi |
URS Valeriy Zhemeza Petras Shurskas |
|||
K-4 1000 m |
ESP Herminio Rodriguez José Maria Esteban Jóse Ramón López Luis Gregario Ramos |
Kelet-Németország Herbert Laabs Gerhard Rummer Rüdiger Helm Harald Marg |
HUN István Szabó Zoltán Bakó József Deme Ratkai Janos |
|||
K-4 10 000 m |
Norvégia Einar Rasmussen Steinar Amundsen Andreas Orheim Olaf Søyland |
ROU Costel Cosnita Cuprian Macareanu Vasile Simionceno Nicosur Esianu |
URS Leonid Derevyasnko Nikolay Gorbatchov Pytor Zhurga Anatoliy Zharkin |
Teszt | Arany | Idő | Ezüst | Idő | Bronz | Idő |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1500 m | Anke Ohde ( NDK ) | Galina Kreft ( URS ) | Maria Mihoreanu ( ROU ) | |||
K-2500 m |
Kelet-Németország Bärbel Köster Carola Zirzow |
URS Galina Kreft Jekatyerina Nagimaja |
Lengyelország Maria Kazanecka Katarzyna Kulczak |
|||
K-4500 m |
Kelet-Németország Bärbel Köster Anke Ohde Bettina Müller Carola Zirzow |
URS Larissa Besnitzkaya Galina Kreft Jekatyerina Nagimaja Nadezhda Trachimenok |
HUN Ilszer Töszer Mária Zakarias Klára Rajnal Pozsonyi Ágnes |
Rang | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Teljes |
---|---|---|---|---|---|
1 | URS | 6. | 3 | 3 | 12. |
2 | HUN | 4 | 3 | 5. | 12. |
3 | Kelet Németország | 4 | 2 | 1 | 7 |
4 | Olaszország | 2 | 1 | 0 | 3 |
5. | Lengyelország | 1 | 0 | 3 | 4 |
6. | ESP | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | Norvégia | 1 | 0 | 0 | 1 |
8. | ROU | 0 | 6. | 2 | 8. |
9. | Csehszlovákia | 0 | 1 | 0 | 1 |
10. | Nyugat Németország | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | BUL | 0 | 0 | 2 | 2 |
12. | Jugoszlávia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Teljes | 19. | 17. | 18. | 54. |