Célok 69 (meccsenként 2,6)
Legjobb játékos Enzo Francescoli
Legjobb góllövő (k) Gabriel Batistuta és Luis García (4)

Navigáció

A Copa América 1995 egy labdarúgó torna lezajlott Uruguay honnan július az 5. , hogy 23 1995 és szervezte CONMEBOL .

Az 1993-as kiadáshoz hasonlóan a résztvevők a tíz dél-amerikai ország ( Argentína , Bolívia , Brazília , Chile , Kolumbia , Ecuador , Paraguay , Peru , Uruguay és Venezuela ), amelyekhez hozzáteszik az Egyesült Államok és Mexikó , a CONCACAF zóna .

A tizenkét csapat az első fordulóban három négyes csoportra oszlik. Minden csoport első kettője bejut a nyolcaddöntőbe, valamint a két legjobb harmadba.

Hazai pályán Uruguay tizennegyedik alkalommal lett dél-amerikai bajnok azzal, hogy a döntőben 5-3-ra megnyerte a büntetőpárbajt Brazília ellen (1-1, hosszabbítás után).

Július 13 Uruguay 1 1 Mexikó
1995. július 5 Uruguay 4 - 1 Venezuela Centenario Stadion ( Montevideo )
Fonseca A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 th
Otero A gól 25 perc után gólt szerzett25 th
Francescoli A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th ( toll. )
Poyet A gól 84. percben szerzett gólt84 th
( 2 - 0 ) Dolgetta A gól 53 perc után gólt szerzett53 th
S. Rivas 56 thpiros lap
Nézők: 32 000
játékvezető: Salvador Imperatore Marcone
1995. július 6 Paraguay 2 - 1 Mexikó Városi campus ( Maldonado )
Cardozo A gól 63 perc után gólt szerzett63 e
Samaniego A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e
( 0 - 1 ) García A gól 44. percben szerzett gólt44. sz Nézők: 5000
játékvezető: Alfredo Rodas
1995. július 9 Uruguay 1 - 0 Paraguay Centenario Stadion ( Montevideo )
Francescoli A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz ( 1 - 0 ) Nézők: 40 000
játékvezető: Márcio Rezende de Freitas
1995. július 9 Mexikó 3 - 1 Venezuela Városi campus ( Maldonado )
García A gól 41 perc után gólt szerzett41 th ( PEN. ) , A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th ( PEN. )
Espinoza A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 th
( 1 - 0 ) Campos A gól 65 perc elteltével szerzett gólt65 th ( csc )
Tortolero 69 th L. González 89 thpiros lap
piros lap
Nézők: 700
játékvezető: Raúl Domínguez
1995. július 12 Paraguay 3 - 2 Venezuela Városi campus ( Maldonado )
játékvezető: Óscar Ruiz
1995. július 13 Uruguay 1 - 1 Mexikó Centenario Stadion ( Montevideo )
Saralegui A gól 79 perc után gólt szerzett79 th ( 0 - 0 ) García A gól 67 perc elteltével szerzett gólt67 -én Nézők: 10 000

Július 13 Brazília 3 0 Colombia
1995. július 7 Colombia 1 - 1 Peru Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )
Asprilla A gól 68 perc után gólt szerzett68 th ( 0 - 0 ) Palacios 80 perc elteltével gólt szerzett80 th Nézők: 5000
játékvezető: Ernesto Filippi Cavani
1995. július 7 Brazília 1 - 0 Ecuador Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )
Ronaldo Rodrigues de Jesus A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e ( 0 - 0 ) Nézők: 10 000
1995. július 10 Colombia 1 - 0 Ecuador Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )
Rincon A gól 44. percben szerzett gólt44. sz ( 1 - 0 ) Nézők: 8000
játékvezető: Pablo Peña
1995. július 10 Brazília 2 - 0 Peru Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )
Crizam César de Oliveira Filho A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 th ( toll. )
Edmundo A gól 82 perc után gólt szerzett82 n
( 0 - 0 ) Nézők: 8000
játékvezető: Félix Benegas
1995. július 13 Ecuador 2 - 1 Peru Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )
Díaz A gól 61. perc után szerzett gólt61 e
Mora A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 e
( 0 - 0 ) I. Hurtado A gól 82 perc után gólt szerzett82 e ( csc ) Nézők: 10 000 játékvezető
: Eduardo Dluzniewski
1995. július 13 Brazília 30 Colombia Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )
Leonardo A gól 30 perc után gólt szerzett30 e
Túlio A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 e
Higuita A gól 85 perc után gólt szerzett85 e ( csc )

Július 14-én Egyesült Államok 3 0 Argentína
1995. július 8 Egyesült Államok 2 - 1 Chile Estadio Parque Artigas ( Paysandú )
Wynalda A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 -én , A gól 20 perc után gólt szerzett20 th ( 2 - 0 ) Rozental A gól 63 perc után gólt szerzett63 th Nézők: 16 000
játékvezető: Alberto Tejada Noriega
1995. július 8 Argentína 2 - 1 Bolívia Estadio Parque Artigas ( Paysandú )
Batistuta A gól 70 perc után gólt szerzett70 th
Balbo A gól gólt szerzett 81 perc után81 th
( 0 - 0 ) Angola A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Nézők: 20 000 játékvezető
1995. július 11 Bolívia 1 - 0 Egyesült Államok Estadio Parque Artigas ( Paysandú )
Etcheverry A gól 23. perc után szerzett gólt23 rd ( 1 - 0 ) Nézők: 16 000 játékvezető
: Paolo Borgosano
1995. július 11 Argentína 4 - 0 Chile Estadio Parque Artigas ( Paysandú )
Batistuta A gól 1 perc után szerzett gólt1 st , 51 perc elteltével gólt szerzett51 th
Simeone A gól 6 perc után gólt szerzett6 e
Balbo A gól 54. percben szerzett gólt54 e
( 2 - 0 ) Nézők: 16 000
játékvezető: Arturo Brizio Carter
1995. július 14 Bolívia 2 - 2 Chile Estadio Parque Artigas ( Paysandú )
Mercado A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th
Ramos A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th
( 0 - 0 ) Basay A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th , A gól 61. perc után szerzett gólt61 th Nézők: 11 000
1995. július 14 Egyesült Államok 30 Argentína Estadio Parque Artigas ( Paysandú )

a.p.
Paraguay Centenario Stadion ( Montevideo )
Rincon A gól 53 perc után gólt szerzett53 rd ( 0 - 1 ) Villamayor A gól 26 perc után gólt szerzett26. sz Nézők: 25 000

Hiányzott (lövés leállt)Gamarra

Higuita - Cabrera , Mendoza , Bermúdez , Santa - Gaviria ( 46 e Lozano ), Álvarez , Rincón , Valderrama - Aristizábal ( 46 e Arboleda ), AsprillaCserélve46 perc múlva jött  Cserélve46 perc múlva jött  Csapatok Battaglia - Villamayor , Gamarra , Ayala , Jara - Struway , Arce , Acuña , Samaniego - Báez ( 71 e Denis ), CamposCserélve71 perc múlva jött
1995. július 16 Uruguay 2 - 1 Bolívia Centenario Stadion ( Montevideo )
Otero A gól 1 perc után szerzett gólt1 re
Fonseca A gól 30 perc után gólt szerzett30 e
( 2 - 0 ) Sánchez A gól 71. perc után szerzett gólt71 e Nézők: 45 000
Alvez - Méndez , Herrera , Moas , Silva - Dorta , Gutiérrez , Poyet ( 66 e Saralegui ), Francescoli - Fonseca ( 34 e Sosa ), Otero ( 71 e Abeijón ) Cserélve66 perc múlva jött  Cserélve34 perc múlva jött  Cserélve71 perc múlva jött  Csapatok Trucco - Rimba , Sánchez ( 88 th Angola ), Sandy , Cristaldo - Borja ( 56 th Ruiz ), J. Peña , Melgar , Baldivieso , Etcheverry - Mercado ( 46 th A. Peña ) Cserélve88 perc múlva jött  Cserélve56 perc után jött  Cserélve46 perc múlva jött
1995. július 17 Egyesült Államok 0 - 0
a.p.
Mexikó Estadio Parque Artigas ( Paysandú )

Hiányzott (lövés leállt)prérifarkas

Friedel - Burns , Harkes , Lalas , Caligiuri - Stewart ( 73 e Klopas ) Dooley , Jones ( 87 e Ramos ) Reyna ( 73 e Sorber ) - Moore , WynaldaCserélve73 perc múlva jött  Cserélve87 perc múlva jött  Cserélve73 perc múlva jött  Csapatok Campos - Rodríguez , Suárez , Vidrio , Gutiérrez - R. Ramírez ( 73 e Hermosillo ), Coyote , Bernal ( 80 e Ambríz ), García Aspe ( 88 e ) - Espinoza ( 73 e Martínez ), GarcíaCserélve73 perc múlva jött  Cserélve80 perc múlva jött  piros lap Cserélve73 perc múlva jött
1995. július 17 Brazília 2 - 2
a.p.
Argentína Estadio Atilio Paiva Olivera ( Rivera )

Hiányzott (lövés leállt)Fabbri

Taffarel - Jorginho , Aldair , André Cruz , Roberto Carlos - Dunga , César Sampaio ( 85 th ), Juninho Paulista , Leonardo ( 60 th Túlio ) - Edmundo , Sáviopiros lap Cserélve60 perc múlva jött  Csapatok Cristante - Zanetti , Fabbri , Cáceres , Chamot - Simeone , Astrada ( 45 th ), Borrelli , Ortega ( 46 th Pérez ) - Balbo ( 76 th Acosta ), Batistuta ( 60 th Ayala ) piros lap Cserélve46 perc múlva jött  Cserélve76 perc múlva jött  Cserélve60 perc múlva jött

Elődöntők

1995. július 19 Uruguay 2 - 0 Colombia Centenario Stadion ( Montevideo )
Adinolfi 51 perc elteltével gólt szerzett51 e
Otero A gól 70 perc után gólt szerzett70 th
( 0 - 0 ) Nézők: 20 000
Alvez - Méndez , Herrera , Moas , Silva - Dorta , Gutiérrez , Poyet ( 84 th Saralegui ), Adinolfi ( 79 th Abeijón ) - Francescoli ( 75 th Martínez ), OteroCserélve84 perc múlva jött  Cserélve79 perc múlva jött  Cserélve75 perc múlva jött  Csapatok Higuita - Cabrera , Mendoza , Bermúdez , Santa ( 74 e Cardona ) - Lozano , Álvarez , Rincón , Valderrama - Arboleda ( 71 e León ), AsprillaCserélve74 perc múlva jött  Cserélve71 perc múlva jött
1995. július 20 Brazília 1 - 0 Egyesült Államok Városi campus ( Maldonado )
Aldair A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz ( 1 - 0 ) Nézők: 8000
Taffarel - Jorginho , Aldair , André Cruz , Roberto Carlos - Dunga , Leandro ( 29 e Beto ), Juninho Paulista , Zinho - Edmundo , Sávio ( 75 e Túlio ) Cserélve29 perc múlva jött  Cserélve75 perc múlva jött  Csapatok Friedel - Burns , Harkes , Lalas , Caligiuri - Stewart , Dooley , Jones ( 68 th Klopas ), Ramos - Moore , Wynalda ( 77 th szorber ) Cserélve68 perc múlva jött  Cserélve77 perc múlva jött

Harmadik helyezett mérkőzés

1995. július 22 Colombia 4 - 1 Egyesült Államok Városi campus ( Maldonado )
Quiñónez A gól 30 perc után gólt szerzett30 e
Valderrama A gól 38 perc után gólt szerzett38 e
Asprilla A gól 50 perc után gólt szerzett50 e
Rincón A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 e
( 2 - 0 ) Moore 52 perc elteltével gólt szerzett52 e ( toll ) Nézők: 2500
Higuita - Cabrera , Mendoza , Bermúdez , Cardona - Lozano , Álvarez , Rincón , Valderrama - Quiñónez , Asprilla Csapatok Keller - Burns ( 63 e Jones ), Lapper , Lalas , Caligiuri - Stewart , Klopas , Sorber ( 37 e Ramos ) Reyna - Moore , Kirovski ( 46 e Kerr ) Cserélve63 perc múlva jött  Cserélve37 perc múlva jött  Cserélve46 perc múlva jött

Végső

1995. július 23 Uruguay 1 - 1
a.p.
Brazília Centenario Stadion ( Montevideo )
Bengoechea 51 perc elteltével gólt szerzett51 e ( 0 - 1 ) Túlio A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 th Nézők: 60 000