Szervező (k) Országos labdarúgó-bajnokság
Résztvevők 32
Próbák Összesen 6 forduló, 31 lejátszott meccs
Webhely (ek) A résztvevő klubok dőlésszel, döntő a Parc des Princes-en

Navigáció

A Charles Drago Kupa hetedik kiadását az 1958–1959-es szezon második részében rendezi meg a Nemzeti Labdarúgó Liga a francia profi klubok számára, és januártól júniusig tart. A verseny ellenzi a negyeddöntő előtt a Coupe de France labdarúgásból kieső klubokat .

A résztvevő 32 klub

1. osztály 2. osztály

Első kör

A mérkőzések az előbb említett klub földjén zajlanak, hacsak másként nem jelezzük. Döntetlen esetén a két csapatot elválasztja a megszerzett szögletrúgások száma , majd érmevetéssel.

A résztvevő klubok megszűntek a 32.-döntőben a Coupe de France , kivéve a SO Montpellier , FC Nantes , CA Paris és CO Roubaix-Tourcoing , megszűnt az előző körben.

A mérkőzések lejátszódtak 1 st február 1959-es hacsak másképpen nem jelezzük.

1. csapat Pontszám 2. csapat Megjegyzések
FC Nantes (D2) 0 - 1 RC lencse (D1) Január 31-én vitatták meg
FC Sète (D2) 4–3 óra AS Aix-en-Provence (D2) Vitatott Avignonban
AS Monaco (D1) 3 - 1 Marseille-i olimpia (D1) Vitatott Toulonban
RC Strasbourg (D1) 2 - 3 Amerikai Egyesült Államok Valenciennes-Anzin (D1)
CO Roubaix-Tourcoing (D2) 3 - 2 ap FC Nancy (D1)
FC Rouen (D2) 1 - 0 kb CA Párizs (D2)
FC Grenoble (D2) 30 SO Montpellier (D2)

Második fordulat

A mérkőzésekre az elsőként említett klub földjén kerül sor. Döntetlen esetén a két csapatot elválasztja a megszerzett szögletrúgások száma , majd érmevetéssel.

Az első forduló után kvalifikált hét klub csatlakozik a Coupe de France nyolcaddöntőjében kiesett profi klubokhoz  : Alès , Béziers , Bordeaux , Cannes , Forbach , Lille , Limoges , Nice , Perpignan , Stade français és Toulon .

A mérkőzések lejátszódtak 1959. február 22, hacsak másképpen nem jelezzük.

AS Béziers (D2) 2 - 2 után 1 OGC Nice (D1) Pályázott február 21-én
Limoges FC (D1) 1 - 2 FC Grenoble (D2) Pályázott február 21-én
RC lencse (D1) 4 - 2 SC Toulon (D2)
FC Sète (D2) 2 - 1 Lille OSC (D1)
USA Forbach (D2) 0 - 5 Amerikai Egyesült Államok Valenciennes-Anzin (D1)
AS Monaco (D1) 2 - 1 FC Rouen (D2)
CO Roubaix-Tourcoing (D2) 0 - 0 ap ² Olympique d'Alès (D1)
AS Cannes (D2) 1 - 4 Francia stadion (D2)
FC Perpignan (D2) 2 - 1 FC Girondins de Bordeaux (D2)

Harmadik forduló

A második forduló után kvalifikált kilenc klub csatlakozik a Coupe de France nyolcaddöntőjében kiesett profi klubokhoz  : Angers , Besançon , Red Star , Reims , Saint-Étienne , Sedan és Troyes .

A mérkőzések lejátszódtak 1959. március 22.

Amerikai Egyesült Államok Valenciennes-Anzin (D1) 2 - 0 AS Monaco (D1)
RC lencse (D1) 4 - 1 AS Saint-Étienne (D1)
AS Troyenne és Savinienne (D2) 2 - 0 Reims-stadion (D1)
FC Sète (D2) 0 - 3 Angers SCO (D1)
UA Sedan-Torcy (D1) 4 - 1 FC Perpignan (D2)
FC Grenoble (D2) 2 - 1 RCFC Besançon (D2)
Francia stadion (D2) 1 - 0 AS Béziers (D2) Vitatott a Tours-ban
Olimpiai vörös csillag (D2) 1 - 0 CO Roubaix-Tourcoing (D2) Amiens-ben vitatott

Negyeddöntők

A mérkőzések lejátszódtak 1959. április 11, hacsak másképpen nem jelezzük.

Francia stadion (D2) 1 - 2 Angers SCO (D1)
FC Grenoble (D2) 4 - 3 AS Troyenne és Savinienne (D2)
RC lencse (D1) 2 - 2 után 1 Olimpiai vörös csillag (D2) Vitatott április 12-én
UA Sedan-Torcy (D1) 1 - 2 Amerikai Egyesült Államok Valenciennes-Anzin (D1) Vitatott április 14-én

Elődöntők

A mérkőzések lejátszódtak 1959. május 2.

Amerikai Egyesült Államok Valenciennes-Anzin (D1) 4 - 3 Angers SCO (D1) Vitatott Poitiers-ben
FC Grenoble (D2) 1 - 3 RC lencse (D1)

Végső

Az RC Lens megnyerte első kupa Drago -ját az amerikai Valenciennes-Anzin elleni derbinek tűnő döntő után . Ez volt az első alkalom, hogy ugyanazon régió két csapata találkozott az esemény döntőjében. Ezenkívül a két csapat is visszatért a verseny első fordulójában.

Az 1957-es döntőt elvesztő RC Lensből két évvel később csak Sowinski, Fiori és Stievenard van jelen. Valenciennes számára ez az első. A bajnokságban a két csapat nem különösebben ragyog, a lensoisiak az első kiesés nélküli helyen (tizenhatodikként) végeznek, a valenciennoiak pedig dicstelen tizenharmadik helyet szereztek.

Valenciennoiak a félórás határidőnél nyitották meg a gólt a nemzetközi Édouard Stako-val, de Lens kilenc perccel később Grévin egyenlített. A második félidőben Oudjani megadta az előnyt a „Sang et Or” -nak, de Baulu röviddel ezután visszavitte az USVA-t az egyenlőségbe. Le kell játszani a hosszabbítást, a két csapat nem vált szét a szabályozási idő végén. És Lensois Michel Lanfranceschina gólja nyerte a döntést hét perc játék után.

Klubok RC lencse - amerikai Valenciennes-Anzin
Pontszám 3-2 p (1-1, 2-2)
Keltezett 1959. június 2
stádium Parc des Princes , Párizs
5000 néző
Döntőbíró Maurice Bondon
Célok Grévin ( 36 e ), Oudjani ( 67 e ) és Lanfranceschina ( 97 e ) a Lens esetében;