2008–2009 Francia Labdarúgó Liga Kupa

2008–2009 Labdarúgó Liga Kupa A kép leírása, az alábbiakban szintén kommentálva Második Liga Kupa trófea Tábornok

Navigáció

A kupa League 2008-2009 az 15 -én  kiadása jutott a labdarúgó-bajnokság francia által szervezett LFP , és nyerte meg a csapat az FC Girondins Bordeaux .

A döntőben a Girondins de Bordeaux győzött a Vannes OC felett .

A párizsi SG kizárása

Az észak-franciaországi lakosokra nézve sértőnek tartott párizsi szurkolók az előző kiadás döntőjén, a Stade de France- ban elhelyezett zászló után az LFP és a Fillon-kormány intézkedéseket tett a klub felé. Abban a hibában, hogy a meccs alatt elhagyta a zászlót, a Paris SG- t eredetileg kizárták a Coupe de la Ligue következő kiadásából. A Boulogne Boys támogatói csoport feloszlik, és három párizsi SG-szurkolót vád alá helyeznek.

A Paris Saint-Germain ezután a rendelkezésére álló jogorvoslati lehetőségekkel kipróbálja a szankció törlését. Ezt az LFP fellebbezéssel megerősítette, a klub a francia Nemzeti Olimpiai és Sportbizottsághoz (CNOSF) fordult, amelynek véleménye tanácsadó, amely a szankciót aránytalannak tartja, és a Ligue 1-ben zárt ajtós mérkőzést javasol a kizárás helyett. a Ligakupa.

Az FFF Szövetségi Tanácsának telefonon ülésező irodája elutasítja a CNOSF közvetítését. Az első két forduló sorsolására, amely a verseny formátumát pecsételi - amely nem tartalmazza a Paris SG részvételét - július 30-án kerül sor.

A párizsi közigazgatási bíróság összefoglaló bírójának végzése azonban 2008. augusztus 14- én felfüggesztette az FFF magasabb fellebbviteli bizottságának határozatának végrehajtását, visszaállítva a párizsi SG-t. Ez a bírósági döntés, amelyet az LFP és az FFF vitatott, új sorsoláshoz vezetett.

Naptár

Az első két fordulóban a húsz Ligue 2 és az öt próbaidős szakmai státuszú nemzeti klub vesz részt. A Paris SG jelenléte a harmadik fordulóban eltávolítja a kvalifikációs helyet a harmadik fordulóból, vagyis egy meccsel (két klub) kevesebbel a második fordulóban, vagy összesen további négy klubot, amely részt vesz az első fordulóban. Az áthúzott időpontok a PSG visszaállítása előtt eredetileg tervezett időpontok voltak

Torony Vezetéknév Keltezett Részt vevő csapatok Fennmaradó csapatok
Előzetes fordulók
1 Első kör 2008. augusztus 19 6. 44–41 (–3)
Első kör 2008. szeptember 3 10. 45–40 (–5)
2 Második fordulat Szeptember 3-4 22 (+19) 41–30 (–11)
Második fordulat Szeptember 9 20 (+15) 40–30 (–10)
3 16. forduló Szeptember 23-24 28 (+18) 30–16 (–14)

Első kör

Az ülések az 1 st  forduló szerdán 3 szeptember 20:00. Érintették az előző szezon 16-20 helyét a Ligue 2 -ben , az előző nemzeti szezontól a L2-be feljutottak 3-at , valamint a 2 próbaidős szakmai státusszal rendelkező National klubot, a Créteilt és az Istrest .

A sorsolásra augusztus 19- én , kedden került sor .

mérkőzés Klub (osztály) Pontszám Klub (osztály)
1 US Créteil (nemzeti) 2 -1 Chamois niortais (nemzeti)
2 FC Libourne Saint-Seurin (Nemzeti) 0- 2 Nîmes Olympique (2. liga)
3 FC Istres (Nemzeti) 1-1 FC Gueugnon (nemzeti) 3- 4 **
4 OC szelepek (Ligue 2) 3 -0 Dijon FCO (2. liga)
5. Tours FC (2. liga) 1- 2 Amerikai Boulogne CO (2. liga)
* - hosszabbítás után ** - büntetésekkel

Második fordulat

Az ülések a 2 nd  forduló zajlott kedden szeptember 9- at 08:00 Ezek érintik 5 klubok minősítette az 1 st  kör és a 15 másik Ligue 2 klub nem vesz részt az utóbbi.

Klub (osztály) Pontszám Klub (osztály)
EA Guingamp (Ligue 2) 2 -0 FC Gueugnon (nemzeti) *
RC lencse (Ligue 2) 4 -1 CS Sedan (2. liga)
US Créteil (nemzeti) 2 -1 Stade Brest (Ligue 2)
FC Metz (2. liga) 2 -1 Stade de Reims (2. liga)
ES Troyes AC (2. liga) 2 -1 SCO Angers (2. liga)
OC szelepek (Ligue 2) 3 -2 Amiens SC (2. liga) *
AC Ajaccio (2. liga) 2-4 Montpellier HSC (2. liga) *
RC Strasbourg (2. liga) 1- 2 SC Bastia (2. liga) *
LB Châteauroux (2. liga ) 3 -1 Nîmes Olympique (2. liga)
Amerikai Boulogne CO (2. liga) 4 -1 Clermont-láb (Ligue 2)

32. forduló (harmadik forduló)

A kupa harmadik fordulóját az LFP "nyolcaddöntőnek" nevezi, bár az Olympique Lyonnais és a Bordeaux mentessége miatt nem tizenhat, hanem tizennégy mérkőzés van .

A versenyre nevező csapatok : Az összes Ligue 1 csapat, kivéve az előző szezon első kettőjét (Lyon és Bordeaux).

A sorsolásra 2008. szeptember 10-én 14 órakor került sor.

FC Metz (2. liga) 3 -1 ES Troyes AC (2. liga)
OC szelepek (Ligue 2) 3-3 Valenciennes FC (1. liga) 5 -4 **
Montpellier HSC (2. liga) 2-2 Lille OSC (1. liga) 4 -2 **
Amerikai Boulogne CO (2. liga) 1- 3 OGC Nice (1. liga)
SC Bastia (2. liga) 0- 1 LB Châteauroux (2. liga )
AS Monaco (1. liga) 0- 1 Párizsi SG (1. liga)
US Créteil (nemzeti) 1 -0 FC Nantes (1. liga)
AJ Auxerre (1. liga) 1-1 Toulouse FC (1. liga) 6 -5 **
FC Sochaux (1. liga ) 1 -0 Olympique de Marseille (1. liga)
FC Lorient (1. liga) 0- 3 RC lencse (Ligue 2)
Stade Rennes FC (1. liga) 2-2 Le Mans UC (1. liga) 4 -3 **
Grenoble-láb (1. ütem) 2- 3 AS Nancy-Lorraine (1. liga) *
EA Guingamp (Ligue 2) 4 -1 AS Saint-Étienne (1. liga)
Le Havre AC (1. liga) 3 -1 SM Caen (1. liga) *

Nevezzen a versenyre:

Sorozat fejek:

A sorsolás a döntő asztal került sor 1 -jén 2008. október 11:30 La Défense. De az összejövetelek helyének sorsolására minden forduló végén sor kerül.

16. forduló

Pályára lépő csapatok: Franciaország bajnoka és helyettes bajnoka a Ligue 1-ben az előző szezontól, nevezetesen az Olympique Lyonnais és a Girondins de Bordeaux .

A turnét 2008. november 11- én , kedden és 12-én, szerdán rendezték .

16. forduló FC Sochaux ( 1. liga ) 0- 1 A. P. RC lencse ( Ligue 2 ) Auguste-Bonal Stadion , Montbéliard
2008. november 11, kedd,
17:00.
Nézők: 20 005 férőhelyből (%)

Jelentés
16. forduló Girondins de Bordeaux ( 1. liga ) 4–2 EA Guingamp ( Ligue 2 ) Chaban-Delmas Stadion , Bordeaux
19:00.
Nézők: a (z)% -ból

Jelentés
16. forduló OC szelepek ( Ligue 2 ) 2–0 AJ Auxerre ( 1. liga ) Rabine stadion , Vannes
20:00.

Jelentés
16. forduló OGC Nice ( 1. liga ) 3–0 USA Créteil-Lusitanos ( Nemzeti ) Stade du Ray , Nizza
20:00.

Jelentés
16. forduló Montpellier HSC ( 2. liga ) 1–2 LB Châteauroux ( 2. liga ) Mosson stadion , Montpellier
20:00.

Jelentés
16. forduló Olympique Lyonnais ( 1. liga ) 1–3 FC Metz ( 2. liga ) Stade de Gerland , Lyon
21:00.

Jelentés
16. forduló Le Havre AC ( 1. liga ) 2–1 Stade Rennes FC ( 1. liga ) Jules-Deschaseaux Stadion , Le Havre
Szerda 12-November 2008-as
09:00 - France 3 Normandy , France 3 West
El Fardou Ben Nabouhane A gól 15 perc után gólt szerzett15 th
Jean-Michel Lesage A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 e ( PEN. )
( 1 - 1 ) Moussa Vetés A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24. sz Nézők: 5540 a 16 382-ből (33%)
Választottbíróság: M. Lannoy
MM. Dansault & Ugo
Jelentés
16. forduló Paris Saint-Germain ( 1. liga ) 2–0 AS Nancy-Lorraine ( 1. liga ) Parc des Princes , Párizs
21 órán 00 - France 3

Jelentés

Az üléseket 2009. január 13 - án és 14- én tervezik . 2008. november 18 - án sorsolást tartottak az ülések helyszínének eldöntésére.

1. negyeddöntő OC szelepek ( Ligue 2 )  1-1 után FC Metz ( 2. liga ) Rabine stadion , Vannes
2008. január 13., kedd,
20:45 - Franciaország 3
Herve A gól 45 perc után gólt szerzett45 th (  1-0  ) Polgári A gól 50 perc után gólt szerzett50 . Nézők: a (z)% -ból

Jelentés
Lövések a
4–3. Gólnál
2. negyeddöntő OGC Nice ( 1. liga ) 1-0 Le Havre AC ( 1. liga ) Stade du Ray , Nizza
2008. január 13., kedd ,
20:45 -
Kante A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 th ( 0-0 ) Nézők: a (z)% -ból

Jelentés
Negyeddöntő 3 Girondins de Bordeaux ( 1. liga ) 2-1 LB Châteauroux ( 2. liga ) Chaban-Delmas Stadion , Bordeaux
Szerda 14-január 2008-as
06:45 - France 4
Gouffran A gól 25 perc után gólt szerzett25 e
Bellion 56 perc elteltével gólt szerzett56 e
( 1-0 ) Mulenga 80 perc elteltével gólt szerzett80 th Nézők: a (z)% -ból

Jelentés
4. negyeddöntő Párizsi SG ( 1. liga ) 2-0 RC lencse ( Ligue 2 ) Parc des Princes , Párizs
08:45 - France 2
Keita A gól 15 perc után gólt szerzett15 th ( CSC )
Clement A gól 90 + 2 perc után szerzett gólt90 + 2 nd
( 1–0 ) Nézők: a (z)% -ból

Jelentés

Elődöntők

Az ülésekre 2009. február 4- én , szerdán kerül sor .

1. elődöntő OGC Nice (1. liga) 1–1 OC szelepek (Ligue 2) Stade du Ray , Nizza
, Szerda, február 4, 2008-as
05:00
Ben Saada A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 -én ( 0–0 ) Khiter A gól 60 perc után gólt szerzett60 th Nézők: a (z)% -ból

Jelentés
Lövések a
3–4. Gólon
2. elődöntő Párizs SG (1. liga) 0-3 Girondins de Bordeaux (1. liga) Parc des Princes , Párizs

Végső

A találkozóra a Stade de France-ban kerül sor 2009. április 25-én, szombaton. A kezdő időpont 20:50. Ez a második alkalom, hogy egy Ligue 2 klub bejutott a döntőbe ( a 2000-es FC Gueugnon után ).

szombat 2009. április 25 FC Girondins de Bordeaux 4 - 0 OC szelepek Stade de France , Saint-Denis
( 4 - 0 ) Nézők: 75 822
játékvezető: Fredy Fautrel