átlag 2,69 gól / meccs
Legjobb játékos Julian Draxler
Legjobb góllövő (k) Timo Werner Lars Stindl Leon Goretzka (3 gól)

Navigáció

A 2017-es Konföderációs Kupa a FIFA által szervezett nemzetközi futballverseny , a Konföderációs Kupa tizedik és utolsó kiadása . Oroszországban , a 2018-as világbajnokság rendező országában játszódik .

Nyolc csapat vesz részt a versenyen: a házigazda ( Oroszország ) és a 2014-es világbajnok ( Németország ) mellett ott van a hat regnáló kontinensbajnok is.

A torna díszpróbaként szolgál a 2018-as világkupa szervezőinek, amely szintén Oroszországban zajlik. A döntőben Németország 1–0-ra verte Chilét .

Felkészülés az eseményre

Kiválasztott városok és stadionok

A 2012. december 14, a FIFA Végrehajtó Bizottsága meghirdeti a versenyre kiválasztott négy stadiont:

Ausztrália AFC Az Ázsia Kupa 2015 győztese 2015. január 31 4 -én
Chile CONMEBOL A Copa América 2015 (és a Copa América Centenario ) győztese 2015. július 4 1 re
Mexikó CONCACAF A 2013-as Arany Kupa ( Egyesült Államok ) és a 2015-es Arany Kupa ( Mexikó ) győztese közötti folytatás győztese 2015. október 10 7 .
Új Zéland OFC Az Óceánia Kupa 2016 győztese 2016. június 11 4 -én
Portugália Uefa Az Euro 2016 győztese 2016. július 10 1 re
Kamerun CAF A 2017. évi Afrikai Nemzetek Kupájának győztese 2017. február 5 3 rd

Játékvezetők

Államszövetség Döntőbíró Játékvezető asszisztensek Tartalék játékvezető Videósegéd játékvezetők

Zárótűz

2015 októberében rájátszást rendeztek a 2013. évi Arany Kupa győztes Egyesült Államok és a 2015. évi Arany Kupa győztes Mexikó között , hogy meghatározzák a CONCACAF zóna képviselőjét a 2017. évi Konföderációs Kupán.

Formázz és rajzolj

A sorsolásra sor került 2016. november 26a kazanyi teniszakadémián .

Első kör

A csoport Rangsor és eredmények Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
1 Portugália 7 3 2 1 0 7 2 +5 Oroszország 2-0 0-1 1-2
2 Mexikó 7 3 2 1 0 6. 4 +2 Új Zéland 0–4 1-2
3 Oroszország 3 3 1 0 2 3 3 0 Portugália 2-2
4 Új Zéland 0 3 0 0 3 1 8. -7 Mexikó

Minősített vagy győztes csapat; Pts = pont; J = játszott; G = nyert; N = nulla; P = elveszett;
Bp = célok; Bc = gólok ellen; Diff  = gólkülönbség

A mérkőzés részletei
D 1 Oroszország 2 - 0 Új Zéland Krestovsky Stadium , Szentpétervár
2017. június 17,
18:00 UTC + 3
Boxall A gól 31 perc után gólt szerzett31 e ( CSC )

2017. június 21.
( 0 - 1 ) A gól 8. perc után gólt szerzett8 th Ronaldo Nézők: 42 759 Játékvezető

Peralta A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 th
( 0 - 1 ) A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 e Wood Nézők: 25 133 játékvezető
: Bakary Gassama Videó játékvezető  : Clément Turpin

Jelentés
D 3 Mexikó 2 - 1 Oroszország Kazan-Arena , Kazan
2017. június 24.
Araujo A gól 30 perc után gólt szerzett30 th
Lozano 52 perc elteltével gólt szerzett52 nd
( 1 - 1 ) A gól 25 perc után gólt szerzett25 th Samedov Nézők: 41 585 játékvezető
: Fahad Al-Mirdasi Videó játékvezető  : Ravshan Irmatov

Jelentés
D 3 Új Zéland 0 - 4 Portugália Krestovsky Stadium , Szentpétervár
( 0 - 2 ) A gól 33. perc után szerzett gólt33 e ( Pen. ) Ronaldo
A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 e B. Silva
80 perc elteltével gólt szerzett80 e A. Silva
A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 e Nani
Nézők: 56 290 játékvezető
: Mark Geiger videó játékvezető  : Sandro Ricci

Jelentés

Ebben az A csoportban Portugália, Európa-bajnok, a Seleção legutóbbi vereségei ellenére indul a Svájc (2–0) elleni vereség ellenére a 2018-as világbajnokság selejtezőjében , Svédország ellen pedig bemelegítő mérkőzésen (2-3 ). A 2015-ös Arany Kupa győztese Mexikó az Egyesült Államok kárára kiragadta a rájátszás kvalifikációját, és úgy tűnik, hogy ő a másik favorit ebben a csoportban. A kudarcot valló 2014-es világbajnokságból és a katasztrofális 2016-os Euro 2016-ból kiinduló Oroszország folytatta ezt a gyenge dinamikát az elméletileg alacsonyabb rendű csapatok elleni felkészülési mérkőzések során, és csak egy évig tartó "kupa" világában aggódott. A Sbornaya legutóbbi eredményei azonban azzal a ténnyel párosultak , hogy a játékosok hátrányos helyzetben fejlődnek / mozognak Oroszországban. Végül Új-Zéland, aki a Pápua Új-Guinea elleni büntetőkkel győztes 2016-os Óceánia-kupán , apró hüvelykujj a versenyen, és úgy tűnik, ígéretet tesz arra, hogy pótolja a számokat és korlátozza a károkat.

A nyitányon Oroszország könnyedén nyert 2-0-ra a nagyon kevés lehetőséggel rendelkező fehér-fehérek ellen . Az eredmény még nehezebb is lehetett volna, ha a kapus nem ment többet a vonalán. Az A csoport sokkjában Portugáliát egy domináns, de irreális Mexikó (2-2) tartotta kordában, és kétszer is visszatért. Amikor 2 E mérkőzés az európai országok már meghatározó a minősítést az elődöntőben, a regnáló Európa-bajnok lett a legkisebb pontszámok a 8 th percben a játék, és lehetővé teszi egy pillantást a Portugália képesítést. A Sbornaya felébredése a második félidőben semmit sem változtat, a játékosok az utolsó mozdulattal horgásznak. A második mérkőzés ezen 2 nd nap, Mexico félt ellen Új-Zélandon, hogy feladja a nyitó, de a mexikóiak fordított a helyzet alatt 2 nd időszakban (2-1) helyezik magukat erős pozícióban, mielőtt az utolsó mérkőzés a gazda ellen ország. A harmadik napon Portugáliának 4–0 volt Új-Zéland és kvalifikálta magát az elődöntőbe, míg a házigazda Oroszországot Mexikó kikapta (1-2). Az El Tricolor a második helyen végzett ebben a csoportban.

2017. június 22.
Zambo Anguissa A gól 45 + 1 perc után szerzett gólt45 + 1 e ( 1 - 0 ) A gól 60 perc után gólt szerzett60 th ( toll. ) Milligan Nézők: 35 021 játékvezető
: Milorad Mažić Videóbíró  : Jair Marrufo

Jelentés
D 2 Németország 1 - 1 Chile Kazan-Arena , Kazan
2017. június 22.,
21h00 UTC + 3
Stindl A gól 41 perc után gólt szerzett41 th ( 1 - 1 ) A gól 6 perc után gólt szerzett6 e Sánchez Nézők: 38 222 Játékvezető
: Alireza Faghani Videóbíró  : Artur Soares Dias

Jelentés
D 3 Németország 3 - 1 Kamerun Olimpiai Stadion , Szocsi
2017. június 25,
Demirbay A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 e
Werner A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 e A gól 81. percben szerzett gólt 81 e
( 0 - 0 ) A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th Aboubakar Nézők: 30 230 Játékvezető
: Wilmar Roldán Videóbíró  : Artur Soares Dias

Jelentés
D 3 Chile 1 - 1 Ausztrália Otkrytie Aréna , Moszkva
Rodríguez A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72. sz ( 0 - 1 ) A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 nd Harmadik Nézők: 33 639 Játékvezető
: Gianluca Rocchi Videóbíró  : Ovidiu Hategan

Jelentés

Németország, a 2014-es vb-győztes és az Euro 2016 elődöntőse, valamint Chile, a Copa America kétszeres bajnoka a csoport két logikai kedvence. Kamerun, a 2017-es Afrikai Kupa győztese, amikor nem számítottak rá, és Ausztrália, a 2015-ös Ázsiai Kupa győztese azonban reménykedhet abban, hogy megrontja az előrejelzéseket.

A csoport első mérkőzésén egy domináns Chile az elmúlt tíz percben nehezen győzte le Kamerunot, két gól nullával. Másnap Németország megijed Ausztrália ellen, de nyer a 3 gólos eredményről 2-re. A második nap első meccsén az utolsó kettő döntetlenre döntetlen (1–1), és az ellen elért bravúrral kell számolnia. a csoport két vezetője, akik időközben semlegesítették magukat egy gól gólján, bepillantást nyerhettek az elődöntő kvalifikációjába.

De a várt csoda nem fog bekövetkezni a csoportkör utolsó napján, Kamerun elesik Németország ellen (1-3), míg Ausztrália, amely kezdetben megnyitotta a gólt Chile ellen, és a kvalifikációhoz még egy gólt kellett szereznie, végül gól nélküli lesz második félidő (1-1). De ez a sorsolás nem az üzleti, a csapatot , amely befejezi a tetején a csoport, Chile is megfelel, az örökli a 2 nd helyen.

Döntő asztal

Elődöntők Végső
  2017. június 2821:00 órakor, Kazan       2017. július 221:00 órakor, Szentpétervár

2017. június 29 Németország 4 - 1 Mexikó Olimpiai Stadion , Szocsi
Goretzka A gól 6 perc után gólt szerzett6 th A gól 8. perc után gólt szerzett 8 th
Werner A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 th
Younes A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 th
( 2 - 0 ) A gól 89 perc elteltével szerzett gólt89 th Fabián Nézők: 37 923 Játékvezető

Silva A gól 104 perc után lőtt104 e
( 0 - 0 ) A gól 54. percben szerzett gólt54 e ( csc ) Neto Nézők: 42 659 játékvezető
: Fahad Al-Mirdasi Videó játékvezető  : Sandro Ricci

Jelentés
Végső
Végső Chile 0 - 1 Németország Krestovsky Stadium , Szentpétervár
2017. július 2,
( 0 - 1 ) A gól 20 perc után gólt szerzett20 th Stindl Nézők: 57 268 Játékvezető
: Milorad Mažić Videóbíró  : Clément Turpin

Jelentés

Statisztika

Általános statisztikák

Gólok száma csapatonként

A meccs embere

A verseny minden mérkőzésének végén kineveznek egy „A mérkőzés emberét”.

Aranylabda a legjobb játékosnak

A legjobb játékos aranylabdája a Konföderációs Kupa legjobb játékosának járó díj.