Célok 76 (átl.: 8.4)
Legjobb játékos Marquinho ( Boomerang Interviú )
Legjobb góllövő (k) Eka ( Malwee Jaraguá ) - 6 gól

Navigáció

A 2005-ös Interkontinentális Futsal Kupa a verseny nyolcadik kiadása, a másodikat a FIFA ismerte el . A versenyt a Spanyol Futsal Liga szervezi Puertollanóban .

Az Európa-bajnok Boomerang Interviú nagyrészt uralta csoportját, amikor Malwee / Jaraguá megszerezte a címvédő előnyét . A döntőben hazai pályán az Inter Európában csak a harmadik klub lett, amely megnyerte a versenyt.

Versenyformátum

A hat csapat két csoportra oszlik. Három tagjuk egy-egy körmérkőzéses tornán vesz részt .

Ezután a két tyúkot keresztezik. Az első kettő a címért küzd, a második a harmadik helyért, a harmadik pedig az ötödik pozícióért.

Részt vevő klubok

Jelen van a Carlos Barbosa címet viselő klub . A Copa Libertadores , Malwee / Jaragua dél-amerikai bajnokaként és az UEFA-kupa , a Boomerang Interviú és az SL Benfica európai döntőseiként .

A legutóbbi kiadáshoz hasonlóan Japán és az Egyesült Államok bajnokai képviselik kontinensüket. Az előző évvel ellentétben az afrikai kontinensről nincs képviselő .

CONCACAF Pittsburgh Futsal Club Egyesült Államok bajnoka

A két brazil képviselő ugyanabba a csoportba kerül, és nem versenyezhet a döntőben, akárcsak a két európai klub.

Első kör

A csoport

Az A csoportban Carlos Barbosa és Malwee brazil párharc döntetlennel zárult (1-1). Ezért a gólkülönbség dönti el a döntőt. Malwee a Pittsburgh elleni 15: 0-ával aztán jobb lett az ellenfele által megszerzett 11: 1-nél, aki elvesztette a címvédés lehetőségét.

Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff
1 Malwee Jaraguá 4 2 1 1 0 16. 1 +15
2 Carlos barbosa t 4 2 1 1 0 12. 2 +10
3 Pittsburgh fc 0 2 0 0 2 1 26. -25

B csoport

A japán Fire Fox hét gólt kapott a Boomerangtól és tizenegyet a Benficától. A verseny harmadik napján e két csapat mérkőzése döntő a döntőbe jutásért. A spanyol formáció szúrós vereséget okoz riválisának (8-1).

Rangsorolás
1 Boomerang Interviú 6. 2 2 0 0 15 1 +14
2 SL Benfica 3 2 1 0 1 12. 8. +4
3 Tűz róka 0 2 0 0 2 0 18. -18

A mérkőzések rangsorolása

2005. április 10-én, vasárnap Puertollano városi pavilonja 3500 nézőt fogad az Európa-bajnok Boomerang Interviú és világbajnok játékosa, Luis Amado , Javi Limones és Andreu , valamint a brazil bajnok ellenzéki találkozójára .

A spanyolok két percet nyitottak Marquinho játékában. A brazilok egyenlítenek, de egy eredményes kontránál az Inter a félidő előtt visszanyerte az előnyt (2-1).

A második félidőben Boomerang ismét ura a játéknak, de nem képes legyőzni az utolsó Bagé sáncot. Marquinho végül lehetővé tette, hogy a házigazdák megszerezzék a vezetést egy pontszámmal (3-1). De Malwee folytatta a feszültséget azzal, hogy két perccel később 3–2-re mászott a Marcio kapujára. Daniel sztrájkja után, amelyet a saját táborától nem ellenőriztek, a brazil ketrecek oszlopán, Marquinho mesterhármast kínál magának (4-1). Julio táborának hatalmas lövésével zárja az eredményt (5-2).

Verseny felülvizsgálata

Egy verseny végén az első két osztályozó mérkőzés nélkül hét meccsen 63 gólt szereznek.

Boomerang lesz a második spanyol csapat, hogy megnyerje a Intercontinental Cup után Caja Segovia 2000.

1. „Még  egy trófea a Boomerang Interviú számára  ” , a fifa.com oldalon ,2005. április 12(elérhető : 2021. január 30. )