1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Daniele Massaro , született 1961. május 23A Monza , egy olasz futballista játszik, mint a középcsatár.

Életrajz

Ő fedezte fel a hivatásos labdarúgás az AC Monza a Serie B , de felfedezte az elit a Fiorentina . Ez a firenzei látogatás lehetővé tette számára, hogy nemzetközivé váljon1982. április 14az NDK ellen játszik (1–0-s vereség). Az 1982-es világbajnokságon győztes spanyolországi kiránduláson vesz részt , még akkor is, ha egy percet sem játszik. 1986-ban átkerült az AC Milan csapatába , ahol a nehéz kezdés és az AS Roma kölcsön után nyert a támadó fronton, és felszentelést ért el! Különösen duplát szerzett a Bajnokok Ligája 1994-es döntőjében , az FC Barcelona ellen .

Ez lehetővé teszi számára, hogy az AC Milannal megszerzett címek mellett újból kapcsolatba léphessen a Squadra Azzurrával , nyolc év kihagyás és az ezt követően hatra blokkolt válogatószámláló után a Németország ellen elvesztett mérkőzésen (2 -1)1994. március 23. Ezután része volt annak a 22 játékosnak a listáján, akik 1994-ben az Egyesült Államokba és a világkupára repültek . Holder, csak a Bulgária elleni elődöntőt hiányolja , egyetlen gólját a Mexikó elleni válogatottal szerezte meg a verseny első fordulójában. A fináléban egy gyenge mérkőzés, gól nélküli döntetlennel zárult, ugyanúgy, mint utána Roberto Baggio , a kapura lövését is elhibázta, kiváltva ezzel családja vereségét. Ez volt az utolsó mérkőzése a Squadra Azzurrával .

Karrierjének vége csendesebb volt, mivel Japánban, a J-ligában fejezte be 1996 - ban.

Egy klubban

A Olaszország csapat

Statisztika

Személyes megkülönböztetések és nyilvántartások

Hivatkozások

1. Jurgen Klopp Liverpoolja statisztikailag a futballtörténet negyedik legjobb csapata (givemesport.com)