Az UEFA Bajnokok Ligája 1992-1993

Az UEFA Bajnokok Ligája 1992-1993 A kép leírása UEFA Bajnokok Ligája logó 1992-1993.png. Tábornok
Sport Futball
Szervező (k) Uefa
Szerkesztés 38 e ( 1 újra e név alatt)
Helyek) Végső meg az Olimpiai Stadionban a müncheni ( Németország )

Navigáció

Az UEFA Champions League 1992-1993 a 38 th  kiadás a UEFA Champions League , a sport legrangosabb klub által szervezett versenyt UEFA (UEFA). Az Európai Labdarúgó Bajnok Klubok Kupájának ez a kiadása az első, amely "Bajnokok Ligája" néven küzd. A résztvevők száma valamivel magasabb, mint a korábbi kiadásokban, különösen az UEFA tagságának növekvő száma miatt, miután az 1991–1992-es szezonban a Szovjet Szocialista Köztársaságok Unióját felszámolták . Minden országból csak a bajnok vehet részt. A címvédő FC Barcelona a nyolcaddöntőben az orosz CSKA Moszkva klubtól kiesett , ezért nem játszott a csoportkörben (negyeddöntős szinten).

A végső játszották az Olimpiai Stadionban a müncheni on1993. május 26az Olympique de Marseille és az AC Milan között, és a Phocéens győzelmét 1–0-ra állítja. Ez az első alkalom, hogy egy francia klub megnyeri a Bajnokok Ligáját.

Ezt a kiadást egy himnusz és egy logó jelenik meg. A himnusz , tagjai által Tony Britten , egy elrendezése egy himnusz a Coronation Anthems álló Georg Friedrich Handel . A Starball névre keresztelt logót nyolc fekete csillag alkotja, amely labdát képez, és képviseli a nyolc klubot, amelyek a csoportkörben jelen vannak. A hangsúly a csoportkörön van; a himnusz nem szól a döntőben és a kieséses fordulók alatt (csak 1994-1995-ben lesz).

Formátum

Az 1991–1992-es Európai Bajnok Klubok Kupája során tesztelt formátum megmaradt ehhez a kiadáshoz:

Résztvevők

A feloszlatását a Szovjet Szocialista Köztársaságok on1991. december 26, és számos volt szovjet köztársaság függetlensége megnöveli az UEFA leánytagjainak számát, és ezáltal az egyesület zászlóshajó versenyének potenciális résztvevőinek számát. Az 1992–1993-as szezonban a volt Szovjetunió több nemzete így képviseltette magát először a Bajnokok Ligájában: Ukrajna, Észtország, Lettország, Litvánia és Oroszország.

Három másik nemzet is először képviselteti magát a versenyen. Ez Szlovénia, azóta független ország1991. június 25, a Feröer-szigetekről, amelynek futballszövetsége azóta is kapcsolatban áll az UEFA-val 1990. április 18és Izrael, amely az Ázsiai Labdarúgó-szövetségből (AFC) az UEFA- ba költözött .

Ezzel szemben Albánia és Jugoszlávia bajnokai nem tudnak egymáshoz igazodni a balkáni konfliktus miatt .

A résztvevők száma soha nem haladta meg a 33-at, 36-an vannak ebben az 1992-1993-as kiadásban, amely megköveteli egy előzetes forduló létrehozását, hogy 32-re csökkenjen a fő sorsoláson szereplő csapatok száma.

A résztvevő klubok a versenyre való belépés fordulóinként
Előzetes forduló
16. forduló

Naptár

A Bajnokok Ligája sorsolásainak és mérkőzéseinek naptár 1992-1993
Vezetéknév Húz Menj időpont Visszatérítési dátum Részt vevő csapatok
Előzetes forduló Augusztus 19 Szeptember 2 8.
16. forduló Július 15-én Szeptember 16 Szeptember 30 32 (4 + 28)
16. forduló Október 2 Október 21-én November 4 16.
Végső - 1993. május 26-án Münchenben 2

Az UEFA rangsort állapít meg az országok és klubok elmúlt öt év együtthatói alapján, az előzetes fordulók eredményeinek figyelembevétele nélkül. A nyolc legalacsonyabban besorolt ​​csapat játssza ezt az előzetes fordulót, míg a másik 28 egyenesen a 32 csapat fő sorsolására megy.

Az első meccsekre 1992. augusztus 19-én, a visszavágóra pedig 1992. szeptember 2-án kerül sor.

1. csapat Eredmény 2. csapat Menni Visszatérés
Shelbourne fc 1 - 2 Tavria Szimferopol 0 - 0 1 - 2
Valletta FC 1 - 3 Maccabi Tel-Aviv 1 - 2 0 - 1
KÍ Klaksvík 1 - 6 Skonto Riga 1 - 3 0 - 3
NK Olimpija Ljubljana 5 - 0 FC Norma Tallinn 3 - 0 2 - 0

16. forduló

A sorsolásra 1992. július 15-én kerül sor Genfben . Az UEFA a vetések összegét a klub UEFA-együtthatója és az elmúlt öt év UEFA-társulási együtthatója közötti összeg jelölésére használja, az előzetes fordulók eredményeit leszámítva.

Miután az első mérkőzést 3-0-ra megnyerte, a VfB Stuttgart 4-1-re elveszítette a 16. forduló második fordulóját a Leeds ellen  ; az idegenbeli gólok szabálya miatt a német klub kvalifikálja magát. Ennek ellenére a VfB Stuttgart 4 külföldi játékost sorakoztatott fel a pályára ezen a meccsen, míg az akkori szabályozás legfeljebb hármat engedélyezett. Az UEFA ezért a Leeds Unitednek 3–0- s győztes mérkőzést ad a zöld szőnyegen ; a két csapat tehát tökéletesen holtversenyben van a két mérkőzés egészére. A Stuttgart és a Leeds döntése érdekében ezért Barcelonában játszott támogató mérkőzést játszanak.

A magok megnevezése (zárójelben az UEFA által alkalmazott együtthatók)
Slovan Bratislava 1.777 Tavria Szimferopol 0,000

Az első mérkőzésekre 1992. szeptember 16-án, a visszavágókra 1992. szeptember 30-án kerül sor.

16. forduló

A sorsolásra 1992. október 2-án kerül sor Genfben . Az UEFA a vetések összegét a klub UEFA-együtthatója és az elmúlt öt év UEFA-társulási együtthatója közötti összeg jelölésére használja, az előzetes fordulók eredményeit leszámítva. A sorsolás másnapján a kvalifikációt szerzett VfB Stuttgart látta, hogy az UEFA törölte visszavágó mérkőzésének eredményét; A végül a konfrontációt megnyerő Leeds United átveszi a Rangers ellen döntetlen Stuttgart helyét . E döntés eredményeként két nem magvak ütköznek össze (Leeds és Rangers), míg a bukaresti Dinamo románjai sértettnek érzik magukat; valóban, bár kiemelték volna őket, ha a döntetlenre e döntés után sor kerülne, a döntetlen ellenfelükként a legjobb együtthatójú és a verseny egyik nagy favoritjának számító csapatot, a marseille-i olimpiát adja .

Lech Poznan 2,339 Slovan Bratislava 1.777

Az első meccsekre 1992. október 21-én, a visszavágóra pedig 1992. november 4-én kerül sor.

A bajnoki címvédőt, az FC Barcelonát a nyolcaddöntőben kiesik az orosz CSKA Moszkva klub , amely a második meccsen a gyepén veri a Blaugranát (3–2). A moszkoviták később nem erősítik meg ezt a bravúrt azzal, hogy a következő fordulóban egyetlen meccset sem nyertek medencéjükben.

Csoportkör

A sorsolásra 1992. november 6-án kerül sor Genfben . Ez szerves.

A mérkőzések napjai 1992. november 25-ig, 1992. december 9-ig, 1993. március 3-ig, 1993. április 7-ig és 1993. április 21-ig vannak meghatározva.

Legenda

A csoport

Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
20  óra  30
Sauzée A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én ( toll. )
20  óra  30
Faizulin A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55. sz ( 0 - 1 ) Pelé A gól 27. perc után szerzett gólt27. sz Nézők: 20 000
játékvezető: Fabio Baldas
Jelentés
1993. március 3 FC Bruges 1 - 1 Rangers FC Jan Breydel Stadion , Brugge
20  óra  30
Dziubiński A gól 44. percben szerzett gólt44. sz ( 1 - 0 ) Huistra A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 e Nézők: 19 000
játékvezető: Antonio Martín Navarrete (hu)
Jelentés
4. nap
1993. március 17 Olimpiai Marseille 6 - 0 CSKA Moszkva Stade Velodrome , Marseille
20  óra  30
Sauzée A gól 4 perc után gólt szerzett4 e ( toll. ) A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 e A gól 48 perc elteltével gólt szerzett 48 e
20  óra  30
Sauzée A gól 18 perc után gólt szerzett18. sz ( 1 - 0 ) Az utolsó 52 perc elteltével gólt szerzett52 nd Nézők: 40 000
játékvezető: Mario van der Ende
Jelentés
1993. április 7 CSKA Moszkva 1 - 2 FC Bruges Olimpiai stadion , Berlin
20  óra  30
Szergejev A gól 18 perc után gólt szerzett18. sz ( 1 - 1 ) Schaessens A gól 43 perc elteltével szerzett gólt43 e
Verheyen A gól 83. percben szerzett gólt83 e
Nézők: 2500
Választottbíróság: Angelo Amendolia
Jelentés
6. nap
1993. április 21 FC Bruges 0 - 1 Olimpiai Marseille Jan Breydel Stadion , Brugge

20  óra  30
van Basten A gól 33 perc után gólt szerzett33 e A gól 53 perc után gólt szerzett 53 e ( Pen. ) A gól 61. percben szerzett gólt61 e A gól 62 perc után gólt szerzett 62 e ( 1 - 0 ) Nézők: 61 000
játékvezető: Frans van den Wijngaert
Jelentés
1992. november 25 FC Porto 2 - 2 PSV Eindhoven Estádio das Antas , Porto
20  óra  30
Magalhaes 35 perc elteltével gólt szerzett35 th
Zé Carlos  (en) A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th
( 1 - 1 ) Romário A gól 43 perc elteltével szerzett gólt43. és A gól 60 perc után gólt szerzett 60. sz Nézők: 50 000
Jelentés
2. nap
1992. december 9 IFK Göteborg 1 - 0 FC Porto Ullevi , Göteborg
20  óra  30
P. Eriksson  (a) A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th ( 0 - 0 ) Nézők: 22 303
játékvezető: Jozef Marko
Jelentés
1992. december 9 PSV Eindhoven 1 - 2 AC Milan Philips Stadion , Eindhoven
20  óra  30
Romário A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 th ( 0 - 1 ) Rijkaard A gól 19 perc után gólt szerzett19 th
20  óra  30
Numan A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7. sz ( 1–3 ) Nilsson A gól 19 perc után gólt szerzett19 th
Ekström A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 th A gól 44. percben szerzett gólt 44 th
20  óra  30
( 0 - 0 ) Zé Carlos  (en) A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 -én ( toll. ) Nézők: 25 750
játékvezető: Leslie Mottram
Jelentés
6. nap
1993. április 21 AC Milan 2 - 0 PSV Eindhoven Giuseppe Meazza Stadion , Milánó
20  óra  30
Simone A gól 5 perc után gólt szerzett5 -én A gól 18 perc után gólt szerzett 18 -én ( 2 - 0 ) Nézők: 56 682

Végső

A döntőt játszott Németországban az Olimpiai Stadionban a müncheni on1993. május 26. Olympique de Marseille játszik a második végleges ebben a versenyben, miután az egy elveszett 1991 a büntetés ellen belgrádi Vörös Csillag a Bari . Az AC Milan a hatodik döntőjében van, utolsó sikere 1990-re nyúlik vissza .

Ez a meccs a csatár Jean-Pierre Papin és az OM találkozását jelenti, egy évvel azután, hogy a nemzetközi csatár távozott az AC Milan-ból. Marcel Desailly öt hónappal később csatlakozik hozzá a Rossoneriben .

1993. május 26 Olimpiai Marseille 1 - 0 AC Milan Olympiastadion , München
20  óra  15
( Döntő passzPelé ) Boli A gól 43 perc elteltével szerzett gólt43 rd ( 1 - 0 ) Nézők: 64 400
játékvezető: Kurt Röthlisberger A mérkőzés képei
Jelentés
Kit bal kar három kék bal vállcsík.png A készlet teste három kék bal vállcsík.png Készlet jobb kar.png A készlet rövid három kék jobb csíkot.png Kit zokni.png Marseille Kit bal kar fekete csíkokkal.png Body kit blackstripes.png Készlet jobb kar fekete csíkokkal.png Kit shorts.png Kit zokni 3 csík piros.png Milánó
Olimpiai Marseille:
GB 01 Fabien Barthez Figyelmeztetett
ArD 02 Jocelyn Angloma 61 perc múlva cserélték le61 .