A döntőnek a müncheni Olimpiai Park ad otthont.
Olimpiai Marseille 1 - 0 AC Milan
Félidő 1 - 0 0
Főbb játékosok
Döntőbíráskodás Kurt Röthlisberger

Az utolsó az UEFA Champions League 1992-1993 egy játék foci között Marseille , hogy az AC Milan tartott 1993. május 26A müncheni olimpiai stadion , a müncheni , Németország . Az 1-0-ra győztes marseille-i klub ebből az alkalomból az első francia klub, amely megnyerte a versenyt, 37 évvel az alapítása után, és kontinentális futballtrófeát nyert.

A találkozó gólszerzőjének, Basile Bolinak a találkozó során térdfájdalmai vannak, amelyeket már több hete kezel. A 40 th  percben ki kell cserélni, edző Raymond Goethals és elnöke Bernard Tapie megtagadta a kérést; négy perccel később megszerezte a győztes gólt.

Jean-Pierre Papin , az OM-ben 1991-ben boldogtalan döntős, három év alatt elvesztette második C1-döntőjét korábbi klubjával, ezúttal a milánói klubbal. Jön a padról a 58 th  percben.

A döntősök útvonala

Megjegyzés: az alábbi eredményekben mindig a döntős pontszáma adódik először (D: home; E: idegen).

Olimpiai Marseille AC Milan
Ellenfél Teljes Menni Visszatérés Torony Ellenfél Teljes Menni Visszatérés
Glentoran FC 8 - 0 5 - 0 (K) 3 - 0 (D) 16. forduló Olimpija Ljubljana 7 - 0 4 - 0 (D) 3 - 0 (K)
Bukaresti Dinamo 2 - 0 0 - 0 (k) 2 - 0 (D) 16. forduló Slovan Bratislava 5 - 0 1 - 0 (K) 4 - 0 (D)
Ellenfél Eredmény Csoportkör Ellenfél Eredmény
Glasgow rangerek 2 - 2 (E) 1. nap IFK Göteborg 4 - 0 (D)
FC Bruges 3 - 0 (D) 2. nap PSV Eindhoven 2 - 1 (E)
CSKA Moszkva 1 - 1 (E) 3. nap FC Porto 1 - 0 (K)
CSKA Moszkva 6 - 0 (D) 4. nap FC Porto 1 - 0 (D)
Glasgow rangerek 1 - 1 (D) 5. nap IFK Göteborg 1 - 0 (K)
FC Bruges 1 - 0 (K) 6. nap PSV Eindhoven 2 - 0 (D)

Basile Boli gólja

A 44 th percben Abedi Pele nyer egy sarokban a jobb szélen, amit támogat. A balkezes egy újból belépő ecsetelt labdát lő, a hat méteres vonal magasságában. A túl rövid Rudi Völler mögött Basile Boli magasabbra ugrik, mint a milánói védők, és feje tetejéről a hálóba hajtja a labdát, a szemközti alacsony sarokban, a kapus elől.

Másnap a L'Équipe című sportújság „One” -jához fényképet tett a marseille-i védőről, akit az olasz védelem fölé emelkedve kaptak el, hogy rögzítse a találkozó egyetlen eredményét. A szögletrúgás elvégzése előtt a ghánai válogatott állítólag azt mondta a francia védőnek, hogy ne a szélső kapuig, hanem az elsőig érjen.

Meccslap

1993. május 26 Olimpiai Marseille 1 - 0 AC Milan Olympiastadion , München
20:15 CET
( Döntő passzPelé ) Boli A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 rd ( 1 - 0 ) Nézők: 64 400
játékvezető: Kurt Röthlisberger játékvezető asszisztensek  : Zivanko Popović és Erwin Kreig negyedik játékvezető: Serge Muhmenthaler