Harmadik Emma Johansson ( Orica-AIS )
A Samyn 2015 (C) .jpg
◀ 2014 2016 ▶
Dokumentáció Wikidata-logo S.svg

A 4 -én  kiadása Samyn des Dames zajlott 2015. március 4, közvetlenül a Samyn 2015 előtt . A verseny része a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség naptárának az 1.2 kategóriában. A holland Chantal Blaak (Boels-Dolmans) nyerte, aki óra  56  perc  3  s alatt , azaz 38,171 km / h átlagos sebességgel teljesítette a 112 kilométert . Egyszerre követi honfitársa, Anna van der Breggen (Rabobank Liv) és a svéd Emma Johansson (Orica-AIS). A rajtot elért százhetvenkettőből százhat futó fejezi be a versenyt.

Bemutatás

Útvonal

A pálya meglehetősen megegyezik a férfiakéval, a különbség abban játszódik le, hogy a pálya lerövidül és Leuze-en-Hainaut- tól délre halad, valamint az utolsó kör körök számában. A rajt Quaregnonban történik , a cél pedig Dour-ban történik .

Verseny sztori

A verseny elején nagy sebesség miatt a peloton több csoportra oszlik. Az első csoport huszonöt másodperces előnyt szerez, de később ez az előny csökken. Két hegyi díjat vívnak az utolsó két 24,7 kilométeres körben. Az első megnyert Anna van der Breggen megelőzve Chloe Hosking és Ellen van Dijk . Ne feledje, hogy Van der Breggen és Van Dijk néhány nappal korábban megszökött egy domb tetején a női Het Nieuwsblad körversenyen, és a győzelemért küzdött. A hegy árának sprintje több csoportra bontja a pelotont. A második díjat de Vuyst nyerte Cecchini és Johansson előtt. Gracie Elvin megpróbál menekülni, de gyorsan felveszik.

Húsz kilométerre a céltól hat versenyző: Johansson, Moolman, Van der Breggen, Hosking, Guarnier és Pieters emelkedik ki az élcsoportból. A tizenöt kilométeres táblánál maximálisan 1  perc  10  másodperc előnyt élveznek. Johansson elsőként haladja át a harmadik prix des monts tetejét, megelőzve Guarniert és Moolmant. Az utolsó aszfaltos szakasz utáni utolsó négy kilométerben Ellen van Dijk átveszi a vezetést a peloton felett, és sikerül megszüntetnie a különbséget az élcsoporttal. Pilótahal szerepét is betöltötte Boels-Dolmans csapattársa, Chantal Blaak számára, aki megnyerte az utolsó sprintet. Anna van der Breggen a második, Emma Johansson a harmadik lett.

Ranglista

Végső rangsor

A 2015-ös hölgyek Samynjét a holland Chantal Blaak (Boels-Dolmans) nyerte, aki 2  óra  56  perc  3  másodperc alatt , azaz 38,171  km / h átlagos sebességgel teljesítette a 112 kilométert . Egyszerre követi honfitársa, Anna van der Breggen (Rabobank Liv) és a svéd Emma Johansson (Orica-AIS). Százhat futó fejezte be a versenyt, százhetvenkettő indult.