1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Naoki Matsuda (松田 直樹, Matsuda Naoki ) , Született 1977. március 14A Kiryu , Gunma prefektúra , és meghalt 2011. augusztus 4A Matsumoto , egy japán nemzetközi labdarúgó , miután játszott Matsumoto Yamaga FC .

Életrajz

Naoki Matsuda védőként 40-szer volt japán válogatott ( 2000 - 2005 ), csak egy gólra. Ő szerezte az egyetlen cél ellen Kazahsztánban a január 29 a Yokohama , a mérkőzés véget ért a győzelem (4-0).

Az 1996-os olimpiai játékok összes meccsét elvégezte, de Japán az első fordulóban kiesett. A 2000-es olimpián is részt vett, a négy meccsből csak kettőt játszott ( Brazília és USA ). Japán negyedévente kiesik.

Részt vett a 2000-es AFC Ázsia-kupán , az első és az utolsó két mérkőzést játszotta. A Szaúd-Arábia elleni nyitányon sárga lapot kapott, és megnyerte a tornát. Ezzel a kontinentális cím, részt vett a Konföderációs Kupa 2001 , ahol ő volt döntős és sárga lapot ellen Franciaországban az utolsó a 36 th  percben.

Részt vett a 2002-es világbajnokság , ahol játszott az összes mérkőzést, de Japánban kiestek a kerek 16, valamint a 2004-es Ázsia-kupa , játszani csak egy mérkőzés. Helyettesíthetik ellen Jordan . Ő nyerte a tornát, mint 2000-ben.

Karrierje nagy részét 1995 óta ugyanazon klubnál , a Yokohama F. Marinosnál töltötte . Ezzel a klubbal, három J-Ligával és egy Ligakupával nyert 2001-ben . Kétszer is tagja volt a J. Liga legjobb tizenegyének 2000-ben és 2002-ben.

Ban ben 2011. január, aláírja a Matsumoto Yamaga FC- t a harmadosztályban. A 2011. augusztus 2, szívrohamot kapott klubja edzőterén. Sürgősen kórházba szállítva állapotát klubjának elnöke nagyon kritikusnak tartja. Halt tovább 2011. augusztus 4, két nappal kórházi elhelyezése után, szívrohama következtében.

1. (in) "  Meghalt a volt japán válogatott Naoki Matsuda  " a sports.inquirer.net oldalon ,2011. augusztus 4