1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is)

Ouleymata Sarr , született1995. október 8A Cambrai a mauritániai szülők , egy francia labdarúgó játszik, mint egy csatár a Paris FC .

Karrier

Klubkarrier

Ouleymata Sarr a normandiai Évreux -ban kezdi el tanulni a focit a fiúkkal . De 13 évesen egészségügyi problémák miatt kénytelen volt abbahagyni a futballozást, ezért csaknem két évig kimaradt a zöld téglalapból. Ez Mathieu Bodmer , profi labdarúgó, és elnöke Évreux FC 27 2009-2013, aki megkéri, hogy újra játszani egy klubban, tekintettel a tehetségét.

Ouleymata Sarr tehát az Évreux Football Club 27-ben játszott 2013-ig, amikor csatlakozott a Paris Saint-Germainhez . Az U19-esekkel kezdte, de gyorsan behívták Farid Benstiti csoportjába . A Premier League- ben a 2013–2014-es szezonban debütált, és az első két fellépésén kétszer is betalált. A következő szezonban nyolc bajnokin hat gólt szerzett. De a következő két év, amikor Benstiti, majd Patrice Lair volt, bonyolultabb volt, a bajnokságban csak egy gól született. 21 évesen még hét játékkal aktívan részt vesz a párizsi pályán a Bajnokok Ligája 2017-es döntőjéig .

2017-ben csatlakozott a LOSC-hoz, hogy újraéledjen, és mesterhármast ért el a Girondins de Bordeaux ellen a Lille-csapat első meccsén az első osztályban. De a térd és a boka sérülései lassítják a haladást. Sarr 2018 végén több hétig hiányzik, és Sarr nehéz idényben van, és nem tudja elkerülni a Lille-es ereszkedést a D2-ben. A Coupe de France döntőjét azonban a Lyon ellen játszotta , és gólszerzővé tette, hogy a Fenottes a végéig kétségessé tegye (a LOSC 3–1-es veresége).

2019 nyarán csatlakozott a Girondins de Bordeaux soraihoz , amikor is nagyon erős a verseny a pozíciójáért. Kevés lehetősége van megmutatkozni a szezon elején, és újabb bokasérülése van. De2020 január, a támadó határozottan visszatér, különösen mesterhármassal a Montpellier elleni Coupe de France negyeddöntőjében .

Kiválasztási karrier

2014-ben hat válogatott szerepel a 19 éven aluliak Franciaországban (2 gól), 2014-ben nyolc válogatott a 20 éven aluliak francia csapatában (egy gól) és 2016-ban öt válogatott a francia B csapatban (2 gól).

Ő játszott hat játékot a 2014 Under-20 World Cup in Canada , ahol Franciaország a harmadik helyen végzett.

Az új edző, Corinne Deacon hívja be a francia csapatba , és kitünteti első válogatását Chile ellen (1-0), a2017. szeptember 15 a caeni Stad Michel-d'Ornano- ban . az2017. szeptember 18Ő tartja Spanyolország ellen (3-1), a színpad az epikus a Calais és megszerezte első gólját a kék fejét szögletét a 71 th percben. az2020. március 10A Valenciennes , ő kiegyenlíti a leállás ideje az utolsó mérkőzés a torna Franciaország ellen Hollandiában .