1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).
Utolsó frissítés: 2021. január 27

Paul Courant , született 1949. november 10A Kersbeek-Miskom az entitás Kortenaken , egy belga nemzetközi labdarúgó játékos aktív közepétől -1960s közepéig -1980s . Ő játszott, mint egy középpályás és játszott a belga első osztályban három különböző klubokban.

Karrier

Debütálás az alsó osztályokban

Paul Courant a Racing Club Tirlemont- nál edz . 1966- ban csatlakozott a klub első csapatához , amikor a 3. osztályban játszott . Első szezonjában részt vett a cím meghódításában, ami egyet jelent a 2. osztályba emelkedéssel . A klub egy évvel később kiesett, és miután új szezont játszott a harmadosztályban, Paul Courant 1969-ben az RFC Liège , a belga első osztályú csapat verbuválta .

Kitörés az 1. osztályban

Amint megérkezett a Cité ardente klubba , Paul Courant elnyerte helyét a játék közepén. Annak ellenére, hogy a bajnokságban a csapat meglehetősen átlagos teljesítményt nyújtott, amely minden szezont a tabella második felében végzett, a a játékos nem marad észrevétlen. Úgy hívták fel először a belga válogatott on1975. november 15az 1976-os Euro selejtező részeként Franciaország elleni meccsen, de ő nem fogja játszani a mérkőzést.

Évek óta tartó siker a Club Brugge-ben

1976 nyarán átkerült az FC Bruges-be , amely klub a hetvenes évek második felében uralta a belga bajnokságot . Első szezonjában alapjátékossá vált a csapatban, és megnyerte a bajnok címet . A klub a Belga Kupát is megnyerte, de Paul Courant nem vett részt a döntőben. Visszahívták a válogatottba, és az első hivatalos meccsét a „  vörös ördögökkel  ” játszotta1976. szeptember 5Izland ellen . A következő évben új országos címet nyert, és részt vett az Európai Bajnok Klubok Kupa- kampányában, amelynek eredményeként a klub bejutott a verseny döntőjébe, ahol kikapott a Liverpooltól . 1980-ban harmadik bajnoki címet nyert , majd egy évvel később elhagyta a klubot.

Pályafutás vége a Cercle and Union-nál

Paul Courant majd csatlakozott a Bruges riválisa a Cercle . Helyet foglalt a csapat XI. Bázisában, és négy évig megtartotta, kivéve az 1983-1984-es szezont , amikor egy súlyos sérülés csaknem egy évig távol tartotta a pályától. A Körrel megnyerte az 1985-ös Belga Kupát . A KSK Beveren elleni döntő utolsó percében megszerezte az egyenlítést, majd kapura lövését átalakította . Utolsó mérkőzését a Cercle-nél játszotta az 1985-ös belga szuperkupa alatt , 2-1-es vereséget szenvedett a Sporting Anderlecht ellen . Ezután elhagyta a Bruges csapatát, hogy csatlakozzon az Union Saint-Gilloise-hoz , amely a 2. hadosztályban harcol . A klubot a szezon végén kiesett, és a harmadik osztályban játszott utolsó szezon után Paul Courant úgy döntött, hogy 1987-ben véget vet játékos játékának .

Átalakítás

Játékos karrierje után Paul Courant az FC Mechelen vette fel sportigazgatónak. Vezetésével a klub a legjobb éveit a Belga Kupa , a Kupagyőztesek Kupája és az UEFA Szuperkupa győzelmeivel , valamint egy belga bajnoki címmel éli. Az 1993 -ben vette fel a Sporting Anderlecht lesz a klub toborzó vezetője. 1998 decemberében elbocsátották, majd játékosügynök lett .

Statisztika

Paul Courant statisztikái
Évad Klub Bajnokság Nemzeti Kupa (k) Szuperkupa Verseny (ek)
szárazföld (ek)
Belgium Teljes
Osztály M B M B M B VS M B M B M B
1966-1967 RRC Tienen 3. osztály 11. 2 - - 0 0 - 0 0 0 0 11. 2
1967-1968 RRC Tienen 2. osztály 8. 0 - - 0 0 - 0 0 0 0 8. 0
1968-1969 RRC Tienen 3. osztály 28. 6. - - 0 0 - 0 0 0 0 28. 6.
Részösszeg 47 8. 0 0 0 0 - 0 0 0 0 47 8.
1969-1970 RFC Liège 1. osztály 24. 2 - - 0 0 - 0 0 0 0 24. 2
1970-1971 RFC Liège 1. osztály 27. 1 - - 0 0 - 0 0 0 0 27. 1
1971-1972 RFC Liège 1. osztály 29. 6. - - 0 0 - 0 0 0 0 29. 6.
1972-1973 RFC Liège 1. osztály 26. 5. - - 0 0 - 0 0 0 0 26. 5.
1973-1974 RFC Liège 1. osztály 30 6. - - 0 0 - 0 0 0 0 30 6.
1974-1975 RFC Liège 1. osztály 38 5. - - 0 0 - 0 0 0 0 38 5.
1975-1976 RFC Liège 1. osztály 35 9. - - 0 0 - 0 0 0 0 35 9.
Részösszeg 209 34 0 0 0 0 - 0 0 0 0 209 34
1976-1977 FC Bruges 1. osztály 33 5. - - 0 0 C1 6. 1 4 0 43 6.
1977-1978 FC Bruges 1. osztály 28. 11. - - 0 0 C1 7 1 1 1 36 13.
1978-1979 FC Bruges 1. osztály 30 5. - - 0 0 C1 2 0 1 0 33 5.
1979-1980 FC Bruges 1. osztály 32 11. - - 0 0 - 0 0 0 0 32 11.
1980-1981 FC Bruges 1. osztály 23. 5. - - 0 0 C1 2 0 0 0 25 5.
Részösszeg 146 37 22. 9. 0 0 - 17. 2 6. 1 191 49
1981-1982 Kör Bruges KSV 1. osztály 28. 8. 2 1 0 0 - 0 0 0 0 30 9.
1982-1983 Kör Bruges KSV 1. osztály 33 1 3 0 0 0 - 0 0 0 0 36 1
1983-1984 Kör Bruges KSV 1. osztály 2 0 1 2 0 0 - 0 0 0 0 3 2
1984-1985 Kör Bruges KSV 1. osztály 33 3 9. 4 1 0 - 0 0 0 0 43 7
Részösszeg 96 12. 15 7 1 0 - 0 0 0 0 112 19.
1985-1986 Union SG 2. osztály 23. 0 - - 0 0 - 0 0 0 0 23. 0
1986-1987 Union SG 2. osztály 25 2 - - 0 0 - 0 0 0 0 25 2
Részösszeg 48 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 48 2
Összesen a karrier alatt 546 93. 37 16. 1 0 - 17. 2 6. 1 607 112

Nemzetközi válogatások

Paul Courant kilencszer hívták be a belga válogatottba , hatszor lépett pályára és szerzett gólt. Első válogatása1975. november 15Franciaország ellen, de ez nem jön be a játékba, első meccsét játssza1976. szeptember 5A Izlandon . Egyetlen nemzetközi gólját szerezte1977. szeptember 3Izland ellen. Utolsó nemzetközi meccsét játssza1978. szeptember 20Norvégia ellen .

Az alábbi táblázat Paul Courant összes választását mutatja. Azok a meccsek, amelyeket nem játszik, dőlt betűvel vannak feltüntetve . Belgium pontszáma mindig félkövéren van feltüntetve .

Paul Courant nemzetközi válogatásai
Keltezett Verseny Ellenfél Elhelyezkedés Pontszám jegyzet
1975.11.15 Euro 1976 selejtezők (7. csoport) Franciaország Párizs 0- 0
1976.05.05 1978-as vb-selejtező (4. csoport) Izland Reykjavik 0- 1 75 perc múlva cserélték75- ik
1976.11.10 1978-as vb-selejtező (4. csoport) Észak-Írország Parafa 2 -0
1977.01.26 Barátságos játék Olaszország Róma 2- 1 60 perc múlva cserélték60 .
1977.03.26 1978-as vb-selejtező (4. csoport) Hollandia Antwerpen 0 -2
1977.09.09 1978-as vb-selejtező (4. csoport) Izland Brüsszel 4 -0 A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 .
1977.10.26 1978-as vb-selejtező (4. csoport) Hollandia Amszterdam 1- 0
1977.11.16 1978-as vb-selejtező (4. csoport) Észak-Írország Belfast 3- 0
1978.09.20 Euro 1980 selejtezők (2. csoport) Norvégia Brüsszel 1 -1 46 perc múlva cserélték le46 .