A FIF szövetségi bajnokság statisztikája:

A legjobb csatár Ernesto Borel (4)

Mezek

Kronológia

A Juventus Láblabda Klub 1909. évada a tizedik a klub történetében, amelyet tizenkét évvel korábban, 1897-ben hoztak létre .

Club Piedmont részt a 12 th  kiadása az olasz bajnokság ( Cup Romolo Buni ), és a Szövetségi bajnokságot IFF (hivatalosan nem ismeri el FIGC ).

Történelmi

Ebben az 1909-es szezonban a csapat korábbi játékosával (és a klub egyik alkotójával), Carlo Vittorio Varettivel, az elnök hivatalos címet próbál megszerezni.

Számos új játékos érkezik a munkaerőbe, például Oscar Frey , Carlo Bianchi , Angelo Besozzi vagy akár az Ugo .

Az FBC Juventus a Corso Sebastopolival otthonában avatta fel az idei szezon új stadionját .

Az 1909- es Prima Kategória (akkor a Serie A őse) idején felhívta a Coppa Romolo Bunit is , amely 1909 januárjában kezdődött , a Juve , bár még mindig ellentmond a FIGC-nek , első mérkőzését otthon játszotta a regionális selejtezőn az FBC ellen. Torino január 10-én , vasárnap 1-0-s vereséget eredményezett. Az egy héttel később, a Velodromo Umberto I -ben január 17- én lejátszott visszavágó mérkőzésen végül a Bianconeri győzött 3: 1 góllal (a Juventus góljait Borel I (duplázva) és Oscar Frey szerezte ). Mivel az egyetlen két piemonti csapat, a két klub között rájátszásra van szükség, amelyet ezért vasárnap játszanak . 1909. január 17. A meccsen a Torino 1-0-ra verte a juventinit .

Az előző két évhez hasonlóan a Juventus is a verseny ugyanazon szakaszában kiesik, anélkül, hogy végigjutna a kiesési körön, és nem kvalifikálja magát a bajnokság döntőjébe, ahol a külföldi játékosok most újra játszhattak.

A tavaszán 1909 , a legjobb játékosok a város Torino jött össze egy csapat nevezett a Torino XI , hogy vegyen részt egy barátságos nemzetközi verseny, a Sir Thomas Lipton Trophy . A verseny, sokak szerint az első Világkupa , látta Torino XI elveszíti az első játék ellen, a svájci FC Winterthur 2-1, mielőtt megnyerte a következő napon, hétfő 12 április , a mérkőzés számlálás az 3 rd  hely a németek ellen a Stuttgarter Sportfreunde 2 célok 1, Torino célokat a Debernardi és Zuffi II .

Ezt követően az új napot, a klub lépett az tavaszán 1909 második egymást követő évben a Campionato Federale FIF a 1909 (az Andrea Doria , Piemonte , Pro Vercelli és US Milanese ). A verseny, a Foot-Ball Club Juventus kezdődik az első hazai pályán a Torino és 1-0 vereséget az új csapat Piemonte Football Club , mielőtt megnyerte 2-0 csomag 2 th  fordulóban ellen Pro Vercelli . Az elődöntőben a Genovában játszott első mérkőzés az Andrea Doria mezőnyben a Juventus 3: 1-es vereségével végződött. A visszatéréskor végül 4: 2-re nyertek 1909. május 16. Az elődöntő győztesét kijelölő rájátszáshoz Milánót semleges városnak nevezik ki a játékra, amelyet május 23-án , vasárnap játszottak, és amelyet végül a törökök nyertek 1-0-ra. Az első mérkőzés a torinói klub otthon van, amely az amerikai milánói Lombards ellen játszik . A mérkőzés mindenhol egy gólos paritásos ponttal zárult, mielőtt a visszavágót a Juve nyerte (2 gól az 1-re).

A Foot-Ball Club Juventus így nyerték meg a második alkalommal a történelemben a 2 nd és utolsó szövetségi bajnokság az IFF .

• 1 st  kör
vasárnap 1909. április 25 Juventus 1-0 Piemonte Stadio di Corso Sebastopoli , Torino
Bianchi Gól szerzett

• 2 th  kerek
vasárnap 1909. május 2 Juventus 0-2
győzelem elveszítéssel
Pro Vercelli Stadio di Corso Sebastopoli , Torino

• Elődöntő
vasárnap 1909. május 9 Andrea Doria 3 - 1 Juventus Campo sportivo della Cajenna, genovai
játékvezető: Pasteur
Ismeretlen pontszerzők Ismeretlen gólszerző

vasárnap 1909. május 16 Juventus 4 - 2 Andrea Doria Stadio di Corso Sebastopoli , torinói
játékvezető: Berardo
Goccione A gól 2 perc után gólt szerzett2 e
Bianchi A gól 39 perc után gólt szerzett39 e
Donna Gól szerzett Gól szerzett
35 perc elteltével gólt szerzett35 th Baglietto
Gól szerzett (toll.) Calì

• Visszajátszás
vasárnap 1909. május 23 Juventus 1 - 0 Andrea Doria Arena di Milano , milánói
játékvezető: Meazza
Armano A gól 105 perc után gólt szerzett105. sz

• Végső
vasárnap 1909. május 30 Juventus 1 - 1 Amerikai milánói Stadio di Corso Sebastopoli , torinói
játékvezető: Gama
Borel A gól 5 perc után gólt szerzett5 -én (toll.) A gól 44. percben szerzett gólt44 th Boiocchi

vasárnap 1909. június 6 Amerikai milánói 1 - 2 Juventus Milánó
Pizzi 40 perc elteltével gólt szerzett40 th A gól 28. perc után szerzett gólt28 e Borel

vasárnap 1909. április 11 Torino XI 1 - 2 FC Winterthur Torino
Berardo A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz Lang A gól 25 perc után gólt szerzett25 e A gól 55 perc elteltével szerzett gólt 55 e (toll.)

• Match 3 th  Place
hétfő 1909. április 12 Torino XI 2 - 1 Stuttgarter Sportfreunde Torino
Debernardi 35 perc elteltével gólt szerzett35 th
Zuffi II A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th
Kipp A gól 15 perc után gólt szerzett15. sz

Klubtagság

A Juventus Foot-Ball Club játékosainak száma az 1909-es szezonban .

Gólszerzők

4 gól 2 gól 1 gól

Lásd is

1. Az október 1907-ben , a Federazione Italiana Foot-Ball döntöttek, hogy „split” a bajnokságot, a harcot az egyre növekvő számú külföldi játékosok az olasz bajnokságot. A megállapodás minden klubra vonatkozik, de amikor eljön a szavazás ideje, a milánói , torinói , libertasi, genovai és nápolyi küldöttek tiltakozásul elhagyták az ülést. Ezután párhuzamos bajnokság jött létre, a szövetségi FIF  (it) bajnokság (nem hivatalosan elismert), amely nyitott a külföldi játékosokkal rendelkező csapatok számára, míg a második hivatalos bajnokságot, a Prima Kategoria 1908-ot (vagy Coppa Romolo Buni ) csak a csak az olasz játékosoké.
  2. (it) „  Il FC Juventus Vince il Campionato Italiano.  " , La Stampa,1909. június 7(megtekintés : 2012. április 17. ) , p.  5.
  3. A 2003 , a Tuttosport újság és a Panini csoport próbálta meggyőzni a szövetség , hogy ismerjék el hivatalosan a két címet, sikertelenül.
  4. (it) „  Én Campionati Italiani a Torino.  " , La Stampa,1909. április 26(megtekintés : 2012. április 17. ) , p.  5.
  5. (it) STAGIONE 1908-1909 PÁRT AMICHEVOLI E TORNEI MINORI
  6. 10 e "  torinói derbi  " a történelem minden versenyéből (barátságos mérkőzés is).