A legjobb csatár Pio Ferraris (17)

Mezek

Kronológia

A Foot-Ball Club Juventus 1919-1920-as szezonja a tizennyolcadik a klub történetében, amelyet huszonhárom évvel korábban, 1897-ben hoztak létre .

Három év után a megállás miatt az I. világháború , a klub Piemont részt ott a 19 th  kiadása az olasz bajnokság (akkori nevén a First kategóriában idején az őse a Serie A ).

Történelmi

Ez a szezon a torinói klub újjáéledését jelenti , mivel három éve nem játszott (utolsó szezonja 1915-1916 -ban volt ), miután a világháború miatt minden tevékenység abbahagyta . A társaságot sok nehézség érte, sok olyan játékos vagy a klub miatt, akiknek elöl kellett menniük (katonaként vagy tisztként). Közülük néhányan díszesen jelentek meg, és sokan mások megöltek (például Enrico Canfari és Luigi Forlano klub alapítói, Giuseppe Hess volt elnök , vagy akár Roberto Caselli , Benigno Dalmazzo vagy Gino Goggio volt juventini játékosok ), valamint a Juve ezért a semmiből kellett kezdenie, a munkaerő szinte teljesen megváltozott, annak ellenére, hogy a klubban maradtak korábbi játékosok, de majdnem három év hivatalos gyakorlatot hiányoltak.

A háború alatt megmaradt elnöki triumvirátust, amely Gioacchino Armano , Fernando Nizza és Sandro Zambelli alkotja , Corrado Corradini (a klub korábbi vezérigazgatója és kiadója ) váltja , aki nevezetesen a klubnak és a a Hurrà Juventus című újság ), amely immár teljes mértékben betölti funkcióit, azzal a céllal, hogy visszaszerezze egy bizonyos nemzeti dicsőséget, mivel az elmúlt évtizedben más északi klubok megduplázták a klubot.

A keret most új kapusból áll, Giovanni Giacone , új védő, Osvaldo Novo , új középpályások, Piero Dusio , Pio és Guido Marchi , Giovanni Masera és Bruno Sesia , valamint új támadókból , az olasz-amerikai Josef Ferreróval (első amerikai játékos a klubtörténetben), valamint Giovanni Gallina és Rinaldo Varalda .

Ebben az új szezonban a klub székhelyét is megváltoztatja , az 1-es Via Donati és a 43-as Via Carlo Alberto között költözik .

A Foot-Ball Club Juventus ezért új szezonját azzal kezdi, hogy bekerült a piemonti selejtező A csoportjába (olaszul Eliminatorie Piemonte ) ebben a campionato d'Italia 1919-1920-ban . Ambiciózus, a bianconeri vasárnap játssza első otthoni találkozóját 1919. október 12a Stadio di Corso Sebastopoliban az Alessandrina ellen, és könnyedén nyert 3-0-ra ( Ferrero duplájával és Bona góljával ). Az első siker motiválta, hogy a Juventini játékosai kiváló eredménnyel, vereség nélkül és négy döntetlennel folytatták. Miután nevezetesen két döntetlen egyik cél mindenhol során a visszaút a Torinói Derby ellen Torino , két 4-0, vagy akár egy 5-1, a Turinese vannak besorolva 2 nd  helyen ezekben selejtező mögött Pro Vercelli , elég ahhoz, hogy a regionális elődöntők.

Tíz lejátszott meccs után az alakulat egy hónappal később, 1920 januárjában játszott újra , és a Mattea 1-0-s góljának köszönhetően nyert első ellenfelük, Casale ellen . A Juve folytatja sikeres sorozatát, amely szinte győzelemből áll (kivéve a Brescia elleni 0–0-s döntetlent ), hazai győzelem 6 góllal 1-re az Associazione Calcio Padova ellen (négyszeresére növelte a Ferrarikat és duplázta Bonát ). Ez csak egy héttel később, a 8 th  napja március 21. , a klub tapasztalt az első veresége a szezon után 18 mérkőzés, szemben az amerikai Milanese on 2-1 (egy Juventino cél származó Bona ). A Juventus ezután megnyerte utolsó két meccsét, és 17 ponttal (8 győzelem, egy döntetlen és egy vereség) az első helyen végzett a csoportban, és az utolsó és egyetlen három csapat között szerepel az utolsó fordulóban.

A klub történetében először hívták be a Bianconeri játékosait az idei szezonban azzurróban (kék színben). A klub első játékosa , akit behívtak az olasz válogatottba , Giovanni Giacone , aki első sapkáját játssza 1920. március 28a svájci , a Bern ellen svájci . Giacone utána Antonio Bruna és Pio Ferraris következik .

A bajnokság utolsó szakaszában (három klubbal játszott, egyszerű közvetlen konfrontációval a földön), kezdve 1920. május 16a klub, klub Juventino won in Milan által 3-2 felett Genova (két gól Bona és egy sikernek Ferraris ), de elvesztette a döntő második mérkőzés a Genoa ellen az Inter Milan 1-0. Végül a piemonti véget második ebben a harcban három régióban, mögötte a Lombard , de még mielőtt a Ligur , és volt második helyezett Olaszország, a 4 th  idő a történelemben.

Az FBC Juventus, a verseny hiánya ellenére, meglehetősen sikeresen tért vissza az olasz futballba, különösképpen új triójának köszönhetően, amely Giovanni Giacone, valamint a hátvédek, Osvaldo Novo és Antonio Bruna , a Bianconera történetének első játékosa volt . a Nazionale (egy Olaszország - Svájc és 0-3 arányú vereség során) 1920. március 28A Róma ), és így a klub a hagyományos módon, hogy a pár háta nemzetközi rangú, vált az egyik jellemzője a Juventus, világszerte ismert durva védelem.

Játékvezető: Barnabò
Mosso III A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34. sz A gól 54. percben szerzett gólt54 e Ferrari
vasárnap 1919. november 23
6 th  nap
Alessandrina 0 - 4 Juventus Campo degli Orti, Alexandria
15:00.
Játékvezető: Canestelli
A gól 21. perc után szerzett gólt21 e A gól 70 perc után gólt szerzett 70 e Ferraris
A gól 53 perc után gólt szerzett53 e Giriodi
A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 e Varalda II
vasárnap 1919. november 30
7 th  napos
Juventus 1 - 1 Pro Vercelli Stadio di Corso Sebastopoli , Torino
15:00.
Novo A gól 45 perc után gólt szerzett45 th A gól 15 perc után gólt szerzett15 e Rampini II
Játékvezető: Mauro
Ferraris A gól 70 perc után gólt szerzett70 . A gól 5 perc után gólt szerzett5 -én Boglietti III
15:00.
Mattea A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 .
vasárnap 1 st február 1920-as
2 th  nap
Modena 0 - 1 Juventus Modena
játékvezető: Varetto
30 perc után regisztrált a tábora ellen 30 th  ( CSC ) Bonus
Padova 1 - 3 Juventus Stadio Silvio Appiani, padovai
Monti II A gól 1 perc után szerzett gólt1. sz A gól 27. perc után szerzett gólt27 th Ferraris
A gól 28. perc után szerzett gólt28 th Bona
A gól 89 perc elteltével szerzett gólt89 th Giriodi
vasárnap 1920. február 29
Juventus 30 Amerikai milánói Stadio di Corso Sebastopoli , Torino
15:00.
Játékvezető: Terzuolo
Ferraris A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th A gól 49 perc elteltével gólt szerzett 49 th A gól 76 perc elteltével szerzett gólt 76 th
Játékvezető: Vagge
Bona A gól 15 perc után gólt szerzett15 e A gól 25 perc után gólt szerzett 25 e (toll.)
Ferraris 80 perc elteltével gólt szerzett80 e A gól 83. percben szerzett gólt 83 e A gól 84. percben szerzett gólt 84 e A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 e

Játékvezető: Varisco
Bona A gól 29. perc után szerzett gólt29 e (toll) 35 perc elteltével gólt szerzett35 e

vasárnap 1 st június 1919-es Juventus ismeretlen pontszám Novara
vasárnap 1919. szeptember 7 Valenzana ismeretlen pontszám Juventus Porta Alessandria Stadion , Valenza

Klubtagság

A Juventus Foot-Ball Club játékosainak száma az 1919-1920-as szezonban .

Gólszerzők

17 gól 11 gól 8 gól 3 gól 2 gól 1 gól

1. tól 1916-os és 1919-es , a dátum, a végén a konfliktus nem volt a verseny az országban, mivel a rossz haladás, a háború a olasz oldalán , bár néhány barátságos mérkőzést között került sor április 1916-os és a június 1919-es .
    Vö. ( It ) STAGIONE 1916-1917 , (it) STAGIONE 1917-1918 és (it) STAGIONE 1918-1919
  2. Megválasztották 1916. április 5.
    Vö. (it) STAGIONE 1915-1916 IL CALENDARIO COMPLETO DELLA JUVENTUS PARTITE UFFICIALI, AMICHEVOLI E TORNEI MINORI
  3. A Juventus a hivatalos mérkőzések óta nem veszített 1916. február 27, vagy valamivel több mint négy éve.
  4. "  Juventus Football Club: La storia (1906-1923: Prima e dopo la Grande Guerra)  " (hozzáférés : 2009. január 10. )
  5. (in) "  Olaszország - Nemzetközi mérkőzések 1920-1929  " , The Record Sport Soccer Statistics Foundation (hozzáférés: 2009. január 9. )
  6. 150 th  egyezik a klub történetében bajnokságot.