kupa: Pietro Anastasi (4) UEFA-kupa: Roberto Bettega (4)

Mezek

Kit bal kar fehér csíkokkal.png Body kit blackstripes.png Készlet jobb kar fehér csíkokkal.png Kit shorts.png Kit zokni szalag fekete.png itthon Kit bal kar whiteborder.png Kit body.png Készlet jobb kar whiteborder.png Kit shorts.png Kit zokni szalag fehér.png Kívül

Kronológia

A Juventus Football Club 1971–1972-es szezonja a hatvankilencedik a klub történetében, amelyet hetvenöt évvel korábban, 1897-ben hoztak létre .

A klub piemonti itt részt vesz ebben a szezonban a 70 th  kiadása az olasz bajnokság ( 41 th a Serie A ), a 24- edik  kiadás a Coppa Italia (olasz Coppa Italia ), és hogy a 1 -jén  kiadása a UEFA-kupa .

Történelmi

Mindig keresek, Juventus, amely idén ünnepli 75 -én  évfordulója kell tennie, hogy végre egy új címet a rekordját.

Először is nagy változás van a juventina vállalat vezetésében, új korszakot nyitva meg azzal, hogy az elnök távozása 9 évre szól, Vittore Catella . Július 13 - án a klub korábbi játékos legendája, Giampiero Boniperti , annak idején a Juve technikai felügyelője megérkezett posztjára . Az aurájáért és a csapaton belüli befolyáért kért Boniperti, a „ Juventus stílus  ” hatékony követője,  diszkrécióból, kemény munkából és alázatból, része annak a logikának, amelyet a „családi klub” Agnelli családja kíván , mert ház jól.

A csehszlovák edző és Boniperti Čestmír Vycpálek barátja , aki betegségét követően sürgősen lecserélte Armando Picchit , jól megőrződött (segítségére volt Francesco La Neve orvos, valamint Desiderio Sarroglia masszőr).

A menedzsment úgy dönt, hogy megbízik amúgy is tehetséges csapatában azáltal, hogy minimalizálja a toborzását. Valójában csak új kapus, Pietro Carmignani középpályás ( Domenico Maggiora ), valamint két védő, Vincenzo Chiarenza (utóbbi kettő jön ki az edzőközpontból) és Silvio Longobucco kerül a keretbe.

Ami már több éve, az Öreg Hölgy augusztus végén az év első versenyeként vesz részt a Coppa Italia -ban .

a vasárnap 1971. augusztus 29, először találkozik a Bari csapatával Tarantóban (a gól végeredménye mindenhol a Juventino de Causio góljával tizenegyesből). Hat nappal később 3-1-re nyert otthon a Sampdoria felett Capello , Marchetti és Anastasi góljaival . A következő héten a Genoa elleni újabb 2-2-es döntetlen után ( Spinosi és Capello eredményei ) a Juve Furino , Anastasi , Causio és Bettega góljainak köszönhetően megnyerte utolsó meccsét, 4 gólt 1-re a Taranto ellen .

Madama 6 pontjával csoportjában az első helyen végzett, és ezért kvalifikálta magát a júniusi utolsó fordulóba . A június 4 , ő meglepett Milan 3-1 ellene rivális Inter (annak ellenére, hogy a bianconero cél származó Anastasi ), ezt követően hiányában nyerni tartósan ebben a pohár, akkor csak két győzelmet. 3 vereség, ebben az osztályozásban is beleértve Torino és Milánó . A bianconeri végül a második csoportjában az utolsó helyen végzett 4 ponttal.

Az elmúlt szezonban nagyon jó európai futam szerzői, az Old Lady játékosai idén a vadonatúj UEFA-kupa (más néven C3) első kiadását játsszák , amely az egyik fő kontinensviadal és ma a volt városok vásári kupájának őse. .

Mert az első mérkőzésen (a szeptember 15 , a nap a halál 87 Umberto Malvano , az egyik tizenhárom alapító diákok a klub 1897 ), a Juve egy találkozót egy meglehetősen gyenge ellenfél, a máltai Marsa FC , hogy ő zúzott 6-0 (dupla származó Haller és gól Causio , NOVELLINI , Capello és Cuccureddu ) otthon, akkor 5-0 Torino (mesterhármast származó NOVELLINI és céljait, Haller és Furino ). Szinte egy hónappal később, október 27- én a Bianconeri otthon 2-0-ra nyert az Aberdeen ellen Anastasi és Murray góljaival az oldalán, mielőtt visszatartotta volna az eredményt (1 mindenütt Anastasi új góljával a Juve számára ). A 8 th -to-végleges, a piemonti szembesülnek az osztrák Rapid Wien úgy verte az első a legkisebb pontszámok Bécs a Bettega , mielőtt összeomlik a Stadio Comunale a pontszám 4 célok 1 egy mesterhármast a Bettega és Causio gólja tizenegyesből. A következő fordulóban a torinói klubnak útközben találkoznia kellett az angol Wolverhampton Wanderers Labdarúgó Klubbal , és március 7 - én mindenekelőtt 1–1-es döntetlent játszott ( Anastasi eredményével ), mielőtt a visszatérő 2 gólt 1-re verték volna. a Molineux-nál ( bianconero gólt Haller lőtte tizenegyesből), kiesett a negyeddöntőben.

A több mint négy éve futó új scudetto után a Juventus idén főleg arra összpontosít, hogy országos címet szerezzen a Serie A-ban , amely ebben a szezonban októberben kezdődik .

És egész jól kezdte a szezont, kezdettől fogva nyert 1971. október 34 gólról 2-re a Catanzaro ellen ( Anastasi , Haller és Bettega kettős góljának köszönhetően ). De a következő napon a Juventus FC idegenben meglepődött, 1-re nullára verte Hellas Verona , de aztán felépült azzal, hogy sikerült egymás után négyes sorozatot összefűznie. December 5 - én 2-1-re megnyerte a tifosik által régóta várt mérkőzést , a della Mole derbit a Torino ellen ( Anastasi és Capello góljai ), ez az első siker egy négy egymást követő új sorozatban. A 1972. január 02, az új év első részében a Juventus és a lombard ellensége, az Inter gól nélküli pontszámmal semlegesíti egymást, mielőtt az első etapot vereséggel, majd két győzelemmel zárnák. Zebrák majd váltogatni a jó és kevésbé jó, még sorakozó egy sor három döntetlen a sorban a 18 th és 20 -én  nap. A március 26 , a juventini elvesztették visszatérése derby ellen Toro 2-1 ( bianconero cél származó Anastasi ), milyen is az utolsó vereségét a szezonban. Ennek ellenére tüske az oldalon a cím faj, a Juve , vállvetve Milánó és Torino, jelölje meg a szeszes italok, a 27 th  nap zúzás 3-0 az Inter , amikor d'Italia derbi a legfontosabb, hogy egy mesterhármast a Causióból , mielőtt két meccset játszott volna, győzelem és egy paritás. A szezon utolsó, a scudetto szempontjából döntő meccsén a Juventus végre otthon 2 góllal ( Haller és Spinosi góljai ) nyert Lanerossi Vicenza ellen , a végső tabella milánóit megelőzve egy ponttal.

43 ponttal nyert a 17 győzelem 9 döntetlen és 4 vereség, Juventus FC nyerte a vezeték ezen Serie A 1971-1972 , s ezzel véget ér bajnok Olaszországban , a 14 th  alkalom a történelemben.

A cím nagyszerű építésze, a Juventino támadója, Pietro Anastasi ebben a szezonban ismét a klub legjobb góllövője lett, minden versenyen elért 18 góljával, a rendszeres góllövő Roberto Bettega helyére lépett (betegségtől távol áll a hosszú mínusztól, és meglepetésre általános a fiatal Adriano Novellini címadó posztjára ).

A szezon során a bianconeri edzője, Čestmír Vycpálek lesz az első Juve edző , aki elnyerte a Seminatore d'oro trófeát , ezzel kitüntetve az év legjobb edzőjét Olaszországban .

A torinói csapat a siker új korszakát nyitja meg ezzel az új bajnoksággal, csak az marad, hogy végre megnyerje az Európa Kupát .

Haller A gól 64. percben szerzett gólt64 th
Bettega A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 th A gól 76 perc elteltével szerzett gólt 76 th
Játékvezető: Francescon
Bigon A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th 16 perc elteltével gólt szerzett16 th A gól 28. perc után szerzett gólt 28 th Bettega
Játékvezető: Lo Bello
Capello A gól 71. perc után szerzett gólt71 e A gól 76 perc elteltével szerzett gólt 76 e A gól 27. perc után szerzett gólt27 th Amarildo
vasárnap 1971. november 14
6 th  nap
Bologna 1 - 2 Juventus Stadio Comunale , Bologna
14:30.
Játékvezető: Monti
Savoldi A gól 45 perc után gólt szerzett45 th A gól 18 perc után gólt szerzett18 th Bettega
Capello A gól 63 perc után gólt szerzett63 rd
35 perc elteltével gólt szerzett35 th Ferrini
Haller A gól 41 perc után gólt szerzett41 e
4 perc után regisztrált a tábora ellen 4 -én  ( CSC ) Spinosi
vasárnap 1971. december 26
11 th  nap
Juventus 2 - 1 Mantua Stadio Comunale , Torino
14:30.
Játékvezető: Bernardis
Anastasi A gól 65 perc elteltével szerzett gólt65 th A gól 70 perc után gólt szerzett 70 th A gól gólt szerzett 81 perc után81 e Nuti
14.30 óra
Maraschi A gól 45 perc után gólt szerzett45 th A gól 1 perc után szerzett gólt1 Re: Causio
A gól 4 perc után gólt szerzett4 e Capello
A gól 71. perc után szerzett gólt71. és Anastasi
vasárnap 1972. január 30
16 th  nap
Catanzaro 1 - 0 Juventus Stadio Comunale, Catanzaro
14:30.
Mammì A gól 84. percben szerzett gólt84 .
Anastasi A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 e
Capello A gól 54. percben szerzett gólt54 e A gól 83. percben szerzett gólt 83 r
15:00.
Salvadore A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 th A gól 32 perc után gólt szerzett32 nd Bigon
vasárnap 1972. február 27
20 th  nap
Roma 1 - 1 Juventus Stadio Olimpico , Róma
15:00.
Petrelli A gól 15 perc után gólt szerzett15. sz A gól 66 perc elteltével szerzett gólt66 th Furino
15:00.
Pogliana A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 th 10 perc után gólt szerzett10 th Capello
15.30 óra
Dell'Angelo A gól 32 perc után gólt szerzett32 nd A gól 50 perc után gólt szerzett50 th Anastasi
vasárnap 1972. április 23
27 th  nap
Juventus 30 Inter Stadio Comunale , Torino
15.30 óra
Játékvezető: Pieroni
Causio A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 -én A gól 27. perc után szerzett gólt 27 -én A gól 85 perc után gólt szerzett 85 -én
16:00.
Merlo A gól 33 perc után gólt szerzett33 rd 52 perc múlva regisztrálták saját táboruk ellen 52 e  ( csc ) Ferrante

Játékvezető: Panzino
Colautti A gól 2 perc után gólt szerzett2. sz A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 rd (toll). Causio
17:00.
Turone 40 perc elteltével gólt szerzett40 th (toll.)
21:00.
Boninsegna 16 perc elteltével gólt szerzett16 th A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 th
21:00.
NOVELLINI A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th A gól 88 perc elteltével szerzett gólt 88 th A gól gólt szerzett 81 perc után81 e Jair
21:00.
Rivera A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13 e (toll.) A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e

Játékvezető: Paterson
A gól 32 perc után gólt szerzett32 e A gól 60 perc után gólt szerzett 60 e Haller
Játékvezető: Colling
Novellini A gól 18 perc után gólt szerzett18 e A gól 32 perc után gólt szerzett 32 e A gól 91 perc elteltével szerzett gólt 91 e
Játékvezető: Boosten
Harper A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 th A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th Anastasi
Játékvezető: Männig
Bettega A gól 8. perc után gólt szerzett8 e A gól 46 perc elteltével gólt szerzett 46 e A gól 61. perc után szerzett gólt 61 e
Causio 80 perc elteltével gólt szerzett80 e (toll)
16 perc elteltével gólt szerzett16 e Lorenz
kedd 1971. március 7
Első láb
Juventus 1 - 1 Wolverhampton Stadio Comunale , Torino
20:30.
Játékvezető: Loraux
Anastasi A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th McCalliog