(6 gólpassz)

Mezek

Kit bal kar MHSC Dom 2015.png Body kit MHSC Dom 2015.png Kit jobb kar MHSC Dom 2015.png Kit nadrág MHSC Dom 2015.png Kit zokni MHSC Dom 2003.png Rezidencia Kit bal kar.png Kit test MHSC Ext 2015.png Készlet jobb kar.png MHSC Ext 2011 rövidnadrág .png Kit zokni.png Kívül

Kronológia

A Montpellier Hérault Sport Club női tagozatának 2014–2015-ös szezonja a Hérault klub egymást követő tizennyolcadik szezonja a francia bajnokság első osztályában, a klub pedig huszonkettedik idénye ezen a szinten 1985 óta .

Jean-Louis Saez áll a Montpellier stábjának élén ebben az új szezonban, amely több szezont követ a klub élvonalában, de nem sikerült nemzeti címet szereznie. Ennek a szezonnak a célkitűzései tehát megegyeznek az előző szezon céljaival, a vezetők legalább egy olyan európai kvalifikációt remélnek, amely négy szezonban elkerülte a kínokat. Sajnos az évadok egymást követik, és hasonlítanak egymásra, Montpellier pedig ismét a bajnokság negyedik helyén végzett, még mindig ugyanazon vezető trió mögött.

A Montpellier HSC a Coupe de France szezonban is játszik, és kihagyja negyedik címét a versenyen azzal, hogy két gólt veszített egy ellen az Olympique Lyonnais ellen .

Szezon előtt

Átutalások

A szezonon kívül a Montpellier HSC a világ női futballjában három nagy név, a svéd Josefine Oqvist, valamint a két francia, Hoda Lattaf és Ophélie Meilleroux visszavonulását látja . Ahhoz, hogy ez a három indulások adunk transzferek különböző klubok Franciaországban, Élodie Ramos , Zohra Ayachi és Ludivine Diguelman jel FF Nîmes Métropole Gard a Division 2 , míg Fanny Tenret találja FC Sète a Regionális Honor Division . Végül három játékos jelentkezzen más Division 1 klubok , ezek Stéphanie de Reviere a Rodez AF és Charlotte Bilbault és Cynthia Viana a ASJ Soyaux .

Ennek a sok távozásnak a kezelése érdekében a vezetők úgy döntöttek, hogy megerősítik magukat azzal, hogy külföldön több játékost keresnek. A montpellier-i lakosok így látják, hogy a svéd Sofia Jakobsson landolt a BV Cloppenburgtól  (honnan), aki éppen kiesett a német bajnokságba, a kameruni Francine Zouga az LM Yaoundéból  (honnan) , az amerikai Genessee Daughetee a Bay Area Breeze-től  (en) és egy másik svéd Linda Sembrant , amely Tyresö FF-ből érkezik . De a klub Franciaországban is toboroz azáltal, hogy szerződteti az Olympique Lyonnais Laetitia Tonazzi játékosát és a Toulouse FC Valérie Gauvin csapatát, és két fiatal játékos, Sakina Karchaoui és Morgane Nicoli támogatásával támaszkodik edzőközpontjára.

A téli átigazolási időszakban a Montpellier vezetői hat hónapra bejelentik Iryna Zvarych érkezését , de szembe kell nézniük Francine Zouga és Jennifer Beattie távozásával is .

Szezon előtti felkészülés

A montpellieriek egyértelmű győzelemmel kezdték a felkészülést a Rodez AF talaján, négy gólig nulláig, majd nagy csalódást tapasztaltak a Paris Saint-Germain elleni második meccsük során, amely visszafogta őket öt gól nullára. A felkészülés további részében spanyol felhangok szerepelnek, mivel Jean-Louis Saez lányai két Primera División csapattal , a Levante UD -vel egygólos vereségért, a Valencia FCF pedig a két az egyért győzelemért néznek szembe .

Felkészülési mérkőzések a 2014–2015-ös szezonra
Keltezett Ellenfél Hely Eredmények Az MHSC gólszerzői Bőség
2014.08.08 Rodez AF ( 1. osztály ) Rodez 4-0 Gól szerzett Marion Uffren Sofia Jakobsson Marina Makanza Viviane Asseyi
Gól szerzett
-
2014.12.08 Paris Saint-Germain ( 1. osztály ) Párizs 0-5 - -
2014.08.17 Levante UD ( Primera División ) Levante 0-1 - -
2014.08.19 Valencia FCF ( Primera División ) Montpellier 2-1 Gól szerzett Rumi Utsugi Laetitia Tonazzi

2 MHSC 3-0 ASPTT Albi 3 rd (+0)
3 Olympique lyonnais 4-0 MHSC 4 -én (-3)
11. MHSC 3-1 FCF Juvisy 5 -én (-22)
Jelmagyarázat: () = pontkülönbség az elsőn, vagy ha az MHSC az első, a másodikon.

A bajnokság a Montpellier HSC számára az FF Issy útjával kezdődik, amelyen a Montpellier meglehetősen jól tárgyal, három gólt nyert meg egynek, különösképpen Sofia Jakobsson duplájának köszönhetően , majd a következő nap ugyanolyan könnyedén nyert otthon, három góllal nullára az ASPTT Albi ellen . Aztán jön egy sor olyan mérkőzés, amelyet nehezebb tárgyalni a bajnokság bajnokaival szemben. Jean-Louis Saez lányai erősen elesnek az Olympique Lyonnais-nál , négy gól a nullára, mielőtt az utolsó másodpercekben győztes Paris SG megverte volna őket. a Stade Jules Rimet mérkőzésén. A pailladines felépült a másnaptól azzal, hogy otthon nászolt az AS Saint-Étienne játékosaival a négy gól nullára nullával, lehetővé téve számukra, hogy visszatérjenek a dobogóra, de otthon nem erősítették meg, ha kordában tartották őket. nulla mindenhol, amikor Rodez AF-t kap . Ezt a gyenge teljesítményt gyorsan elfelejtette az elkövetkező hét elsöprő győzelme az Arras FCF gyepén, tiszta, nullától hat gólig, mielőtt ismét megkérdőjelezné az ' EA Guingamp játékosainak jó teljesítménye, akik viszont lógnak a Montpellier a nullán mindenhol otthon, majd az FC Metz játékosai, akik viszont Jean-Louis Saez játékosait sakkban tartják mindenhol két góllal, végül az ASJ Soyaux játékosai, akik szintén ellenállnak a Montpellier támadásai mindenhol gólt szereztek. Mivel a rossz időjárás üti a régióban Languedoc-Roussillon , a meccs a 11 th  nap közötti Montpellier Juvisy FCF átÁprilis 26, a pailladine-ek pótolni tudják a Coupe de France-ban elszenvedett vereség után, három góllal nyertek egyet az Ile-de-France ellen.

Visszatérési szakasz - 12. és 22. nap Bajnoki napok 12-től 22-ig
12. ASPTT Albi 1-7 MHSC 5 -én (-14)
13. MHSC 1-5 Olympique lyonnais 5 -én (-17)
22. MHSC 9-0 FF Issy 4 -én (-16)

A szezon első visszatérő meccse lehetővé teszi a pailladinek számára, hogy megnyugtassák magukat a gyengébbnek ítélt csapatok elleni döntetlenek után azáltal, hogy hét góllal szereztek egy gólt az ASPTT Albi pályáján , különösen Szófia mesterhármasának köszönhetően. Jakobsson , mielőtt a következő napon otthon súlyosan megverték az Olympique Lyonnais öt gólját , azután a Paris Saint-Germain a következő napon két góllal elért egy góllal. Miután egy nehéz minősítést a pohár, a lányai Jean-Louis Saez nyerjük győztes a legkisebb árrés ellen AS Saint-Étienne köszönhetően egy célt Rumi Utsugi , akkor a győztes körben a Lawn Rodez AF a pontszám négy gól nullára, Sofia Jakobsson duplájának köszönhetően, és még szélesebb körben az Arras FCF ellen , nyolc gól nulláról, három játékos duplát ért el. A pailladine-ket a tizennyolcadik napon az EA Guingamp állítja le, amely mindenhol ellenőrzi a gólok eredményét, miközben a férfi csapat győz a Guingampais ellen. Még mindig a felhő kilenc után minősítő szakaszban lányai Jean-Louis Saez ütközés során 19 -én  napján az FC Metz öt gólt nullára mielőtt keményebb végén a ASJ Soyaux a pontszám cél nulla köszönhetően megvalósítása Laetitia Tonazzi . A bajnokság utolsó két napján a pailladines megmutatja minden tulajdonságát azáltal, hogy három gólt nyert az FCF Juvisy-n , mielőtt az bajnokság utolsó napján kihívást jelentett volna FF Issy számára , és Ile-de-France-t kilenc góllal összetörte. nulla.

Végső állások és statisztikák

A Montpellier HSC 13 győzelemmel, 5 döntetlennel és 4 vereséggel a negyedik helyen zárta a bajnokságot. A négy pontot hozó győzelem, a döntetlen két pont és a vereség egy pont. Az MHSC összesen 66 pontot jelent, huszonkét ponttal kevesebbet, mint a koronás bajnok klub, az Olympique Lyonnais . A Montpellier a harmadik legjobb támadással rendelkezik a bajnokságban és a harmadik védekezéssel.

Az Olympique Lyonnais bejutott a Bajnokok Ligája 2015–2016-os döntőjébe és a második Párizs SG-be . A 2. osztályba eső három klub az FC Metz és az FF Issy egy év után a legmagasabb szinten, valamint az Arras FCF, amely két szezont követően jön le az első osztályban.

Végső Ol. lyonnais 2-1 MHSC D1

A Coupe de France 2014-2015 a 14 th  kiadás a francia kupa , kieséses poloska futballklubok egész anyaország és tengerentúli területeket . Az FFF és regionális bajnokságai szervezik .

A verseny 1/ 32- es döntőjének sorsolását a pailladines derbi nyitja meg a Nîmes Métropole Gard szomszédjaival, a 2. osztály csoportjának vezetőjével . A meccs csapda volt az elit játékosok számára, akik alig jöttek ki a tizenegyespárbajból, miután az egykori klubjátékos, Élodie Ramos egyenlített a mérkőzés utolsó pillanataiban. A következő fordulóban a Montpellier jobban hódít , ha hét gólt nullára zúzza az AS Muretaine- t Valérie Gauvin négyesével, mielőtt a nyolcadik fordulóban kivette volna a kis hüvelykujjat a versenyből az ETG Ambilly öt góljának nullára törésével . A döntőbe való bejutáshoz a pailladineknek két első osztályú klubon kell keresztülmenniük. Miután nehéz meccsen kiesett az FCF Juvisy csapatából, és két gólt nyert az egyikhez, újabb kihívás elé néznek : az elődöntőben az AS Saint-Étienne-t verték meg a földjükön. Félórás játék után tízre csökkentve, amikor nullára vezetik a gólt, a pailladines megtartja magát és kvalifikálja magát a verseny döntőjébe, ahol a nyertes két döntő ezen szakaszában ötödször találkoznak az Olympique Lyonnais-val . minden csapat által. Sajnos, miután megnyitotta Sofia Jakobsson pontszerzését , a Montpellier nem tartja ki magát, és végül két gólos góllal enged az egynek, ismét elhagyva a lehetőséget a bajnokság megszerzésére és a szezon megmentésére.

A szezon hivatalos meccsei

Az alábbi táblázat a Montpellier HSC által a szezonban lejátszott hivatalos mérkőzéseket mutatja . A gólszerzőket a játék percéről kapják, amikor a gól eljut, és bizonyos eredmények esetén annak jellegét ( büntető vagy a tábor ellen).

A hivatalos mérkőzések összefoglalása versenyenként
Verseny Kezdje az ölében Hely vagy utolsó forduló Játszott mérkőzések Nyerte Döntetlen Elveszett Célok Gólok ellen Különbség
1. osztály - - 22. 13. 5. 4 63 20 +43
Francia Kupa Döntő 1/32 - 6. 4 1 1 17. 4 +13
Teljes - - 28. 17. 6. 5. 80 24. +56
Hivatalos mérkőzések a 2014–2015-ös szezonban
Keltezett Verseny Ellenfél Hely Eredmények Az MHSC gólszerzői Négyzet Bőség
2014.08.31 1. nap FF Issy Ext. 3-1 A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 th Szófia Jakobsson
A gól 45 perc után gólt szerzett45 th Szófia Jakobsson
A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th ( toll. ) Marina Makanza
5 . 150
2014.09.09 2. nap ASPTT Albi Dom. 3-0 10 perc után gólt szerzett10 th Laetitia Tonazzi
A gól 38 perc után gólt szerzett38 th Laetitia Tonazzi
A gól 84. percben szerzett gólt84 th Linda Sembrant
3 rd 150
2014.09.20 3. nap Olympique lyonnais Ext. 0–4 - 4 -én 4056
2014.09.27 4. nap Paris SG Dom. 0-1 - 5 . 150
2014.10.05 5. nap AS Saint-Etienne Ext. 4-0 A gól 25 perc után gólt szerzett25 e marina makanza
35 perc elteltével gólt szerzett35 e marina makanza
A gól 83. percben szerzett gólt83 e Kelly Gadéa
A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 e Viviane Asseyi
3 rd 200
2014.11.10 6. nap Rodez AF Dom. 0-0 - 4 -én 100
2014.10.19 7. nap Arras FCF Ext. 6-0 A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e ( Pen. ) Claire Lavogez
2014.11.02 8. nap EA Guingamp Dom. 0-0 - 4 -én 200
2014.11.09 9. nap FC Metz Ext. 2-2 A gól 64. percben szerzett gólt64 th Szófia Jakobsson
A gól 74. percben szerzett gólt74 th Laetitia Tonazzi
4 -én 648
2014.11.15 10. nap ASJ Soyaux Ext. 1-1 A gól 89 perc elteltével szerzett gólt89 th Linda Sembrant 5 . 550
2014.12.12 12. nap ASPTT Albi Ext. 7-1 A gól 1 perc után szerzett gólt1 re Lindsey Thomas
5 . 400
2014.12.14 13. nap Olympique lyonnais Dom. 1-5 A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th Jennifer Beattie 5 . 700
2014.12.20 14. nap Paris SG Ext. 1-2 A gól 29. perc után szerzett gólt29 E Kelly Gadea 6 . 150
2015.04.01 1-/ 32 th Final
Cup France
Nîmes Métropole Gard ( 2. osztály ) Ext. 1-1
( Tab  : 5-4 )
A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 e Asseyi Viviane - -
2015.11.01 15. nap AS Saint-Etienne Dom. 1-0 A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Rumi Utsugi 6 . 132
2015.01.18 16. nap Rodez AF Ext. 4-0 35 perc elteltével gólt szerzett35 th Szófia Jakobsson
A gól 44. percben szerzett gólt44 th Kelly Gadea
A gól 74. percben szerzett gólt74 th Sandie Toletti
A gól 79 perc után gólt szerzett79 th Szófia Jakobsson
5 . 500
2015.01.24 1-/ 16- edik Final
Cup France
AS Muretaine ( 2. osztály ) Dom. 7-0 A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Lindsey Thomas
40 perc elteltével gólt szerzett40 e Valérie Gauvin
A gól 54. percben szerzett gólt54 e Manon Uffren
A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 e Valérie Gauvin
A gól 61. perc után szerzett gólt61 e Valérie Gauvin
A gól 71. perc után szerzett gólt71 e Lindsey Thomas
A gól 85 perc után gólt szerzett85 e Valérie Gauvin
- 50
2015.01.01 17. nap Arras FCF Dom. 8-0 10 perc után gólt szerzett10 és Sandie Toletti