Francia Kupa 1/8 döntő
vereség az AS Monaco FC részéről (3-4 ap)
Ligue kupája A nyolcaddöntő
legyőzte az FC Sochaux csapatát (1-1, 4-3 tab)
A legjobb csatár Bajnokság: Bafétimbi Gomis (20) Minden verseny: Bafétimbi Gomis (21)

Legjobb passzoló Bajnokság: Morgan Sanson (12) Minden verseny: Morgan Sanson (12)

Mezek

Bal kar készlet om1617h.png Body kit om1617h.png Készlet jobb kar om1617h.png Rövidnadrág készlet om1617h.png Kit zokni om1617h.png itthon Bal kar készlet om1617a.png Body kit om1617a.png Készlet jobb kar om1617a.png Rövidnadrágkészlet om1617a.png Kit zokni om1617a.png Kívül Bal kar készlet om1617t.png Body kit om1617t.png Készlet jobb kar om1617t.png Rövidnadrág készlet om1617t.png Kit zokni om1617t.png Egyéb

Kronológia

Az Olympique de Marseille 2016–2017-es szezonja a provence-i klub hatvanhetedik szezonja a francia bajnokság első osztályában, zsinórban huszonegyedik a francia futball elitjén belül .

Szezon előtti felkészülés

Az újbóli képzés kezdődik 1 -jén július olimpikonok kell készülni hat barátságos játékok ellen FC Lausanne Sport ( Raiffeisen Super League ), ellenkező Nimes Olympique ( League 2 ) ellen Ajax (Beziers) ( Eredivisie ) ellen DSC Arminia Bielefeld ( Bundesliga 2 ), a Girona FC ( Liga Adelante ) és végül az amerikai Palermo ( Serie A ) ellen. De a föníciaiak is részt vesznek a Happy Bet Kupában, ahol két 45 perces meccset játszanak, vagyis az Alemannia Aachen , az FC Köln vagy a Málaga CF ellen néznek szembe .

Barátságos mérkőzések táblázat
Keltezett Barátságos verseny Ellenfél Elhelyezkedés Pontszám Gól (ok) szerzett Engedélyezett cél (ok) Nyilvános
2016. július 12 Barátságos FC Lausanne-Sport Dom. 1-2 Khaoui A gól 67 perc után gólt szerzett67 th Margiotta A gól 33 perc után gólt szerzett33 e Torres Tejada A gól 44. percben szerzett gólt44 e 3000
2016. július 15 Barátságos Olimpiai Nimes Ext. 1-0 Cabella 54. perc után gólt szerzett54. sz 6 285
2016. július 20 Barátságos Ajax Amszterdam Dom.  2-2 Sarr A gól 60 perc után gólt szerzett60 e ( Pen. ) Alessandrini A gól 62 perc után gólt szerzett62 e Cassiera A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 -én Van de Beek A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 -én 5000
2016. július 24 Boldog fogadási kupa Alemannia Aachen (45 perc) Ext.  0-0 4 - 2 a fülnél 11 000
2016. július 24 Boldog fogadási kupa 1. FC Köln (45 perc) Ext. 2-1 Rolando A gól 23. perc után szerzett gólt23 rd Rudnevs A gól 20 perc után gólt szerzett20 e Bittencourt A gól 31 perc után gólt szerzett31 e 11 000
2016. július 30 Barátságos Arminia Bielefeld Ext. 1-0 Klos A gól 63 perc után gólt szerzett63 th 2,700
2016. augusztus 3 Costa Brava Trophy Girona FC Ext. 2-1 Khaoui A gól 39 perc után gólt szerzett39 th Lopez 80 perc elteltével gólt szerzett80 th Hubočan A gól 15 perc után gólt szerzett15 th ( CSC ) 4,122
2016. augusztus 6 Barátságos USA Palermo Ext.  1-1 Leya Iseka A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 th ( toll. ) Embalo A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th 7000
2016. szeptember 2 Barátságos Normál parafa Ext. 3-0 Emond A gól 29. perc után szerzett gólt29 e Edmilson 51 perc elteltével gólt szerzett51 e Belfodil A gól 70 perc után gólt szerzett70 e 4000

Átutalások

Nyári átigazolási ablak

Június hónapjában az Olympique de Marseille látja, hogy Nicolas Nkoulou távozik szerződése lejártával az Olympique Lyonnais felé . Ezenkívül az OM bejelenti Steve Mandanda , Michy Batshuayi távozását a 2015–2016-os szezon vége előtt . A marseille-i kapus a Crystal Palace- hoz , a belga csatár pedig a Chelsea- hez tartozik.

Az utóbbi idényekben az idősebb játékosok távozásának ellensúlyozására az OM eleinte úgy döntött, hogy szabad játékosokat toboroz azzal, hogy Henri Bedimo és a japán Hiroki Sakai volt játékost toborozta védekezésbe.

A nyári átigazolási időszak részletes táblázata Nyári átigazolási ablak Nyári átigazolási ablakNyári átigazolási ablak
Vezetéknév Állampolgárság Helyzet / transzfer típusa Származás / rendeltetési hely Osztály Mercato
Között  Érkezés
Brice Samba Kongó ( Őrző ) Hitelvisszatérés ASL Nancy 2. liga Nyári mercato
Julien Fabri Franciaország ( Őrző ) Hitelvisszatérés FP01 Bourg-en-Bresse 2. liga Nyári mercato
Florian megállók Franciaország ( Guardian ) Első szakmai szerződés Olympique de Marseille  res. CFA Nyári mercato
Dória Brazília ( Defender ) Hitelvisszatérítés Grenada CF Liga BBVA Nyári mercato
Gaël Andonian Örményország ( Defender ) Hitelvisszatérítés Dijon FCO 2. liga Nyári mercato
Baptiste Aloe Franciaország ( Defender ) Hitelvisszatérítés Valenciennes FC 2. liga Nyári mercato
Henri bedimo Kamerun ( Védő ) A szerződés vége Olympique Lyonnais 1. liga Nyári mercato
Hiroki sakai Japán ( Védő ) A szerződés vége Hannover 96 Bundesliga Nyári mercato
Rod Fanni Franciaország ( Védő ) A szerződés vége Al-Arabi SC Katari Csillagok Ligája Nyári mercato
Alphousseyni Sané Franciaország ( Védő ) Első szakmai szerződés Olympique de Marseille  res. CFA Nyári mercato
Tomáš Hubočan Szlovákia ( Defender ) Átutalás 1,2 millió euró FK Dinamo Moszkva Orosz D2 Nyári mercato
Bill Tuiloma Új Zéland ( Közép ) Hitel visszatérítés RCA Strasbourg Nemzeti Nyári mercato
Saîf-Eddine Khaoui Tunézia ( Közép ) Átutalás 1 M € FC Tours 2. liga Nyári mercato
Remy Cabella Franciaország ( Középső ) transzfer 9,2 millió euró Newcastle UFC EFL bajnokság Nyári mercato
William Vainqueur Franciaország ( Közép ) Kész AS Róma A sorozat Nyári mercato
Zinedine Machach Franciaország ( Közép ) kölcsön (OA 1,5 M €) Toulouse FC 1. liga Nyári mercato
Aaron Leya Iseka Belgium ( Támadó ) Kész RSC Anderlecht Jupiler Pro League Nyári mercato
Bafetimbi Gomis Franciaország ( Támadó ) Kész Swansea fc Premier League Nyári mercato
Clinton njie Kamerun ( Támadó ) kölcsön (OA 7 M €) Tottenham Hotspur FC Premier League Nyári mercato
Florian Thauvin Franciaország ( Határidős ) kölcsön (OA 12,5 millió EUR) Newcastle UFC EFL bajnokság Nyári mercato
Teljes kiadás: 11,4 millió EUR
Cserélve Indulás
Steve mandanda Franciaország ( Guardian ) Átutalás 2 M € Kristálypalota fc Premier League Nyári mercato
Julien Fabri Franciaország ( Guardian ) Kész FP01 Bourg-en-Bresse 2. liga Nyári mercato
Paolo De Ceglie Olaszország ( Defender ) Hitelvisszatérítés Juventus Torino FC A sorozat Nyári mercato
Javier manquillo Spanyolország ( Defender ) Hitelvisszatérítés Atlético Madrid Liga BBVA Nyári mercato
Nicolas nkoulou Kamerun ( Védő ) A szerződés vége Olympique Lyonnais 1. liga Nyári mercato
Brice Dja Djédjé Elefántcsontpart ( Védő ) 3,5 M € átutalás Watford FC Premier League Nyári mercato
Benjamin mendy Franciaország ( Defender ) Átutalás 13 millió euró AS Monaco FC 1. liga Nyári mercato
Stephane Sparagna Franciaország ( Defender ) Kész AJ Auxerre 2. liga Nyári mercato
Baptiste Aloe Franciaország ( Defender ) Kész Valenciennes FC 2. liga Nyári mercato
Brice Nlaté Kamerun ( Defender ) Kész USL Creteil 2. liga Nyári mercato
Mauricio Isla Chile ( Közép ) Hitel visszatérítés Juventus Torino FC A sorozat Nyári mercato
Lucas silva Brazília ( Közép ) Hitel visszatérítés Real Madrid CF Liga BBVA Nyári mercato
Florian Thauvin Franciaország ( Közép ) Hitel visszatérítés Newcastle UFC EFL bajnokság Nyári mercato
Alaixys Romao Menni ( Közép ) A szerződés vége Olympiacos Elláda szuperliga Nyári mercato
Abdelaziz Barrada Marokkó ( Közép ) 2 M € átutalás Al Nasr Dubai Arab-öböl Ligája Nyári mercato
Mario lemina Gabon ( Közép ) Transzfer 9,5 millió + 1 millió euró Juventus Torino FC A sorozat Nyári mercato
Steven fletcher Skócia ( Továbbítás ) Hitel visszatérítés Sunderland AFC Premier League Nyári mercato
Billel Omrani Franciaország ( Támadó ) A szerződés vége Kolozsvári CFR I. Liga Nyári mercato
Saber khalifa Tunézia ( Támadó ) Átutalás 1 millió euró Afrikai klub League I Pro Nyári mercato
Georges-Kévin N'Koudou Franciaország ( Előre ) Átutalás 11 millió euró Tottenham Hotspur FC Premier League Nyári mercato
Michy Batshuayi Belgium ( Támadó ) Átutalás 40 M € Chelsea fc Premier League Nyári mercato
Lucas Ocampos Argentína ( Támadó ) kölcsön (OA 8 millió € + 4 millió EUR) Genova CFC A sorozat Nyári mercato
Összes bevétel: 82 millió euró + 1 millió euró
Jelmagyarázat: K € = ezer euró. Jelmagyarázat: M € = millió euró.

Téli átigazolási ablak

A téli átigazolási ablak részletes táblázata Téli átigazolási ablak Táblázat transzferek a téli transzfer ablakbanTéli átigazolási ablak
Patrice Evra Franciaország ( Védő ) A szerződés vége Juventus Torino FC Serie A Téli átigazolási ablak
Morgan sanson Franciaország ( Közép ) Átutalás 9 millió euró + 3 millió euró Montpellier HSC 1. liga Téli átigazolási ablak
Dimitri Payet Franciaország ( Közép ) Átutalás 29 millió euró + 3 millió euró West Ham UFC Premier League Téli átigazolási ablak
Gregory Sertic Horvátország ( Közép ) 2 M € átutalás Bordeaux-i girondinok 1. liga Téli átigazolási ablak
Összes kiadás: 40 M € + 6 M €
Gaël Andonian Örményország ( Defender ) Kész EAP Veria Elláda szuperliga Téli átigazolási ablak
Romain Alessandrini Franciaország ( Közép ) Átutalás 2 millió euró + 1 millió euró LA Galaxy Major League Soccer Téli átigazolási ablak
Lassana Diarra Franciaország ( Közép ) A szerződés vége - - Téli átigazolási ablak
Összes bevétel: 2 millió + 1 millió euró

Versenyek

Az Olympique Marseille története során hatvanhetedik alkalommal vesz részt a hetvenhetedik éve tartó francia bajnokságban , és ez huszonegyedik egymást követő részvétele az 1. osztály 1996-1997-es emelkedése óta . Az OM kilencszer nyerte meg a bajnokságot, eggyel kevesebbet, mint az AS Saint-Étienne , egyet pedig többet, mint az FC Nantes . A marseille-i klub a két verseny megalakulása óta részt vesz a Coupe de France és a Coupe de la Ligue összes kiadásában , 1917-1918-ban, illetve 1994-1995-ben . Az OM tehát elkötelezi magát a kilencvenegyedik , tízszeres, a huszonharmadik kupéja pedig háromszor nyert.

Bajnokság

A 2016–2017-es Ligue 1 a francia futballbajnokság hetvenhetedik , a tizenötödik pedig „Ligue 1” néven. Az eseményt húsz klub egyesíti, egyetlen csoportban egyesülve, hazai és idegenbeli mérkőzéseken, azaz harmincnyolc mérkőzés sorozatán zajlik. A bajnokság legjobbjai kvalifikálják magukat az európai kupákba, az első három a Bajnokok Ligájában , a negyedik pedig az Európa Ligában . Ezzel szemben a verseny utolsó kettőjét alacsonyabb szintre csökkentik a Ligue 2-ben, és 18 e  gátat vet az alsó osztály 3 e- jével szemben .

Menni A mérkőzések részletei
1 st  nap Olimpiai Marseille 0 - 0 Toulouse FC Narancssárga velodrom , Marseille
[3]
3 th  napos Olimpiai Marseille 2 - 0 FC Lorient Narancssárga velodrom , Marseille
20:45
Balotelli A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e ( Pen. ) A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 e
Cyprien A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 e
( 1 - 1 ) A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 th Thauvin
A gól 72 perc elteltével szerzett gólt72 th ( toll. ) Gomis
Nézők: 31 194
Választottbíróság: Franck Schneider
[5]
5 -én  napon Olimpiai Marseille 0 - 0 Olympique lyonnais Narancssárga velodrom , Marseille
Sio A gól 41 perc után gólt szerzett41 e
Grosicki A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 th ( toll )
Hunou A gól 89. percben szerzett gólt89 th
( 1 - 1 ) Gomis A gól 44. percben szerzett gólt44 th ( toll. ) A gól 50 perc után gólt szerzett50. th Nézők: 21 583
Választottbíróság: Ruddy Buquet
[7]
7 th  napos Olimpiai Marseille 2 - 1 FC Nantes Narancssárga velodrom , Marseille
vasárnap 2016. szeptember 25
20:45
Njie A gól 23. perc után szerzett gólt23 e
Gomis A gól 53 perc után gólt szerzett53 e ( toll. )
( 1 - 1 ) Sala A gól 2 perc után gólt szerzett2. sz Nézők: 25 121
választottbírósági eljárás: Lionel Jaffredo
[8]
8 th  nap Angers SCO 1 - 1 Olimpiai Marseille Jean-Bouin Stadion , Angers
vasárnap 2016. október 2
15:00
Capelle A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 rd ( 0 - 0 ) A gól 64. perc után szerzett gólt64 th Thauvin Nézők: 14 637
[11]
11 th  nap Olimpiai Marseille 0 - 0 Bordeaux-i girondinok Narancssárga velodrom , Marseille
vasárnap 2016. október 30
20:45
( 0 - 0 ) Nézők: 57 091
Választottbíróság: Nicolas Rainville
[12]
12 th  nap Montpellier HSC 3 - 1 Olimpiai Marseille Mosson stadion , Montpellier
péntek 2016. november 4
20:45
Boudebouz A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én A gól 36 perc elteltével gólt szerzett 36 -én
Boschilia A gól 23. perc után szerzett gólt23 e
Germain A gól 29. perc után szerzett gólt29 e A gól 39 perc után gólt szerzett 39 e
Carrillo A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 e
( 3 - 0 ) Nézők: 14 089
játékvezető: Clément Turpin
[15]
15 th  nap AS Saint-Etienne 0 - 0 Olimpiai Marseille Geoffroy-Guichard Stadion , Saint-Étienne
szerda 2016. november 30
19:00
( 0 - 0 ) Nézők: 25 331
Műsorszolgáltató: beiN Sports 1 - beIN Sports 2
[16]
16 th  nap Olimpiai Marseille 30 AS Nancy-Lorraine Narancssárga velodrom , Marseille
14:30
Abeid A gól 78 perc elteltével szerzett gólt78 th ( 0 - 1 ) A gól 6 perc után gólt szerzett6 th Lopez
20:50
Djiku A gól 83. percben szerzett gólt83 e ( 0 - 1 ) A gól 8. perc után gólt szerzett8 th Gomis
21:00
Rolando A gól 28. perc után szerzett gólt28. sz ( 1–3 ) A gól 15 perc után gólt szerzett15 e Lemar
A gól 21. perc után szerzett gólt21 e Falcao
A gól 45 perc után gólt szerzett45 e 56 perc elteltével gólt szerzett 56 e Silva
Nézők: 43 814
Döntőbíró: Clément Turpin
[21]
21 th  nap Olympique lyonnais 3 - 1 Olimpiai Marseille Lyoni Olimpiai Park , Décines-Charpieu
vasárnap 2017. január 22
21:00
Valbuena A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e
Lacazette A gól 61. perc után szerzett gólt61 e A gól 75 perc elteltével szerzett gólt 75 e
( 1 - 0 ) A gól 67 perc után gólt szerzett67 th Doria Nézők: 48 147
választottbírósági eljárás: Ruddy Buquet
[22]
22 th  nap Olimpiai Marseille 5 - 1 MontpellIer HSC Narancssárga velodrom , Marseille
péntek 2017. január 27
20:45
Gomis A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én A gól 19 perc után gólt szerzett 19 -én A gól 77 perc elteltével szerzett gólt 77 -én
Rolando A gól 38 perc után gólt szerzett38 th
Thauvin A gól 88 perc elteltével szerzett gólt88 th ( toll. )
( 3 - 0 ) A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th Boudebouz Nézők: 28 527
játékvezető: Tony Chapron
[23]
23 th  nap FC Metz 1 - 0 Olimpiai Marseille Saint-Symphorien Stadion , Longeville-lès-Metz
péntek 2017. február 3
20:45
Jouffre A gól 82 perc után gólt szerzett82 th ( 0 - 0 ) Nézők: 21 011
műsorszolgáltató: Canal + Sport
játékvezető: Mikael Lesage
[24]
24 th  nap Olimpiai Marseille 2 - 0 EA Guingamp Narancssárga velodrom , Marseille
Thomasson A gól 50 perc után gólt szerzett50 th
( 2 - 0 ) A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 e A gól 61. perc után szerzett gólt 61 e Gomis Nézők: 32 471
választottbírósági eljárás: François Letexier
[26]
26 th  nap Olimpiai Marseille 2 - 0 Rennais Stadion Narancssárga velodrom , Marseille
szombat 2017. február 18
17:00
Njie A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 th
Thauvin A gól 64. perc után szerzett gólt64 th
( 0 - 0 ) Nézők: 45 395
[27]
27 th  nap Olimpiai Marseille 1 - 5 Paris Saint German Narancssárga velodrom , Marseille
vasárnap 2017. február 26
21:00
Fanni A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 th ( 0 - 2 ) A gól 6 perc után gólt szerzett6 e Marquinhos
15:00
Moukandjo A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e ( 0 - 2 ) A gól 6 perc után gólt szerzett6 e Rolando
A gól 19 perc után gólt szerzett19 e Payet
A gól 53 perc után gólt szerzett53 e Thauvin
56 perc elteltével gólt szerzett56 e Sanson
Nézők: 13 757
Játékvezető: Clément Turpin
[29]
29 -én  nap Olimpiai Marseille 30 Angers SCO Narancssárga velodrom , Marseille
péntek 2017. március 10
20:45
Thauvin A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én A gól 77 perc elteltével szerzett gólt 77 -én
Cabella A gól 20 perc után gólt szerzett20 th
( 2 - 0 ) Nézők: 33 954
játékvezető: Franck Schneider
[30]
30 th  napos Lille OSC 0 - 0 Olimpiai Marseille Pierre-Mauroy Stadion , Villeneuve-d'Ascq
17:00
Payet A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 th ( 0 - 1 ) Sertic A gól 45 + 1 perc után szerzett gólt45 + 1 e ( csc ) Nézők: 36 116
[33]
33 th  nap Olimpiai Marseille 4 - 0 AS Saint-Etienne Narancssárga velodrom , Marseille
vasárnap 2017. április 16
21:00
Thauvin A gól 22. perc után szerzett gólt22 e A gól 58 perc elteltével szerzett gólt 58 e
Gomis A gól 31 perc után gólt szerzett31 e
Payet A gól 90 + 3 perc után szerzett gólt90 + 3 e
( 2 - 0 ) Nézők: 54 100
[34]
34 th  nap AS Nancy-Lorraine 0 - 0 Olimpiai Marseille Marcel-Picot Stadion , Nancy
15:00
Santini A gól 9. perc után szerzett gólt9. sz ( 1–3 ) Thauvin A gól 2 perc után gólt szerzett2 th A gól 63 perc után gólt szerzett 63 th A gól 89. percben szerzett gólt 89 th
Lopez A gól 5 perc után gólt szerzett5 -én A gól 27. perc után szerzett gólt 27 -én
[37]
37 th  nap Bordeaux-i girondinok 1 - 1 Olimpiai Marseille Matmut-Atlantique , Bordeaux
vasárnap 2017. május 14
21:00
Rolán A gól 2 perc után gólt szerzett2. sz ( 1 - 0 ) Gomis A gól 60 perc után gólt szerzett60 th Nézők: 41 265
  Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Kvalifikáció vagy kiesés
3 OGC Nice (Q) 78 38 22. 12. 4 63 36 +27 Kvalifikáció a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe
4 Olympique Lyonnais (Q) 67 38 21 4 13. 77 48 +29 Kvalifikáció az Európa Liga csoportkörébe
5. Marseille-i olimpia (Q) 62 38 17. 11. 10. 57 41 +16 Selejtező az Európa Liga harmadik selejtezőkörébe
6. Girondins de Bordeaux (Q) 59 38 15 14 9. 53 43 +10
7 FC Nantes 51 38 14 9. 15 40 54. −14

Ligue kupája

A mérkőzések részletei
C. de la Ligue 16 e f Clermont láb 63 1 - 2 Olimpiai Marseille Gabriel-Montpied Stadion , Clermont-Ferrand
szerda 2016. október 26
21:05
Centonze 52 perc elteltével gólt szerzett52. sz ( 0 - 1 ) A gól 45 perc után gólt szerzett45 th Machach
21:00
Sao A gól 36 perc elteltével gólt szerzett36 th ( 1 - 1 ) A gól 22. perc után szerzett gólt22 th Sarr Nézők: 18 248
[42]

Francia Kupa

C. francia 32 e f Toulouse FC 1 - 2 kb Olimpiai Marseille Stadion , Toulouse
vasárnap 2017. január 8
14:15
Durmaz A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 th ( 0 - 0, 1 - 1, 1 - 1 ) A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 th 110 perc után gólt szerzett 110 th Cabella Nézők: 18 905
Műsorszolgáltató: Franciaország 3
Választottbíróság: Amaury Delerue
[43]
C. Franciaország 16 th f Olimpiai Marseille 2 - 1 ap Olympique lyonnais Narancssárga velodrom , Marseille
kedd 2017. január 31
21:00
A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 th Fanni
A gól 108 perc elteltével szerzett gólt108 th Doria
( 1 - 0, 1 - 1, 1 - 1 ) A gól 64. perc után szerzett gólt64 th Tolisso Nézők: 53 502
Műsorszolgáltató: France 3 és Eurosport 2
[44]
C.de Franciaország 8 e f Olimpiai Marseille 3–4 óra AS Monaco FC Narancssárga velodrom , Marseille
szerda 1 st March 2017-ben
21:00
Payet A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 e
Cabella A gól 84. percben szerzett gólt84 e A gól 111. percben szerzett gólt 111 e

Egyéb hivatkozások

1. "  2016-17-es szezon: OM előkészítő mérkőzések  " , [1] ,2016. június 25(megtekintve 2016. június 25-én )
  2. "  Nicolas Nkoulou aláírta Lyonban (hivatalos)  " , a L'Équipe-n ,2016. június 29(megtekintve : 2016. július 30. ) .
  3. "  Coupe de France: Steve Mandanda megerősíti távozását az OM-ből  " , a L'Expressen ,2016. május 22(megtekintés : 2016. augusztus 8. ) .
  4. "  Passi:" Batshuayi hagy OM "  " , a Szóval Foot ,2016. május 12(megtekintés : 2016. augusztus 8. ) .
  5. Loris Belin, "  Hivatalos: Steve Mandanda aláír a Crystal Palace-nál  " , az Eurosport oldalán ,1 st július 2016(megtekintés : 2016. augusztus 8. ) .
  6. Romain Rigaux: „  OM: Batshuayi aláír a Chelsea-nél! (hivatalos)  ” , a Maxifoot oldalon ,2016. július 3(megtekintés : 2016. augusztus 8. ) .
  7. Khaled Karouri, “  Hivatalos: Henri Bedimo csatlakozik az OM-hoz!  » , A Footmarcaton ,2016. június 23(megtekintés : 2016. augusztus 8. ) .
  8. "  A japán nemzetközi Hiroki Sakai aláírja az OM-t (hivatalos)  " , L'Équipe-n ,2016. június 23(megtekintés : 2016. augusztus 8. ) .
  9. "A  Ligue 1 klubjainak eredményei  " , a www.lfp.fr oldalon ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  10. „  Évszakonként áttekintés  ” , a www.ohaime-passion.com oldalon ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  11. "  Franciaország bajnokai 1932/1933 óta  " , a www.lfp.fr oldalon ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  12. "  Coupe de France - Találkozók évszakonként  " , a www.om1899.com oldalon ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  13. "  Coupe de la Ligue - Találkozók évszakonként  " , a www.om1899.com oldalon ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  14. "  510. cikk - Osztályozás  " [PDF] , www.lfp.fr ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  15. "  511. cikk - Kiesés és visszahelyezés  " [PDF] , a www.lfp.fr oldalon ,2016. június 24(megtekintve 2016. június 24-én )
  16. "  Fair play ranking  " , az LFP.fr oldalon (elérhető : 2017. március 20. )