Bőség 40 000 néző

Győztes Juventus
Döntős AC Parma

Navigáció

A 2002. évi olasz szuperkupa ( olaszul  : Suppercoppa italiana 2002 ) az olasz szuperkupa tizenötödik kiadása , amely az olasz bajnok és az Olasz Kupa győztese közötti verseny. Vitatott 2002. augusztus 25A a június 11 stadion a Tripoli (Líbia) előtt 40.000 néző, a mérkőzést nyert meg Juventus rovására AC Parma egy tucat 2-1. Ez az olasz szuperkupa második kiadása, amely külföldön kerül megrendezésre, 1993 után .

Résztvevők

A találkozó a Juventust állítja az AC Parma ellen . A torinói klub a 2002-es bajnokságnak , a parmezánok pedig a Supercopába jutottak a 2001-2002-es Olasz Kupában elért győzelmüknek köszönhetően .

A Juventus-AC Parma egy olyan konfrontáció, amelyre már az 1995-ös szuperkupa során sor került , amely a Juventus győzelmét aratta (1-0). Ez a Juventus és a Parma negyedik döntője ezen a versenyen. Ezenkívül a 2001–2002-es Olasz Kupa döntőjének remake-je is, amely lehetővé tette a Parma számára az idegenbeli gólnak köszönhetően (1-2; 1-0).

Találkozik

Meccslap

2002. augusztus 25 Juventus 2 - 1 Parma Június 11. Stadion , Tripoli
21:00 CET
Del Piero A gól 38 perc után gólt szerzett38 th A gól 73 perc elteltével szerzett gólt 73 rd A gól 64. perc után szerzett gólt64 th Di Vaio Nézők: 40 000
játékvezető: Stefano Farina
(Jelentés)
Kit bal kar trim.png Body kit 3whitestripes.png Készlet jobb kar trim. Png Kit shorts.png Kit zokni.png Juventus Bal kar készlet parma200203h.png Body kit parma200203h.png Készlet jobb kar parma200203h.png Parma nadrág kit0102h1.png Kit zokni parma0102h1.png Parma
JUVENTUS:
G 1 Gianluigi Buffon
D 21 Lilian thuram
D 13. Mark Iuliano Figyelmeztetett
D 4 Paolo Montero
D 24. Emiliano Moretti 69 perc elteltével váltotta fel69 .
M 16. Mauro Camoranesi Figyelmeztetett 46 perc elteltével váltotta fel46 .
M 3 Alessio Tacchinardi
M 20 Davide Baiocco
M 11. Pavel Nedved
NÁL NÉL 9. Marcelo Salas 72 perc múlva cserélték le72 .
NÁL NÉL 10. Alessandro Del Piero
Póttagok:
G 12. Antonio Chimenti
D 15 Alessandro birindelli 69 perc múlva jött69 .
D 2 Ciro Ferrara
D 6. Salvatore Fresi
M 14 Cristian Zenoni
NÁL NÉL 27. Matteo brighi 46 perc múlva jött46 .
NÁL NÉL 25 Marcelo Zalayeta 72 perc múlva jött72 .
NÁL NÉL 20 Marco di vaio
NÁL NÉL 9. Adriano 46 perc elteltével váltotta fel46 .
M Matuzalem
NÁL NÉL 11. Emiliano Bonazzoli 46 perc múlva jött46 .
Cesare Prandelli

Tisztviselők

• Játékvezető asszisztensek:
  • Negyedik játékvezető:

Meccsszabályok

• 90 perc.
  • 30 perc túlmunka, ha szükséges.
  • Büntetőpárbaj, ha az eredmény még mindig nulla.