Tunézia a 2012-es nyári olimpián | |||||||||||
CIO kód | TUN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Elhelyezkedés | London | ||||||||||
Részvétel | 13 -én a nyári játékok | ||||||||||
Sportolók | 83 (17 sportágban) | ||||||||||
Zászló hordozó | Heykel Megannem | ||||||||||
|
|||||||||||
Tunézia a nyári olimpián | |||||||||||
| |||||||||||
A tunéziai részt vesz a nyári 2012-es olimpiai játékok a London az Egyesült Királyság honnan július 27 - augusztus 12. 2012. Ez a 13 th részvétel a nyári játékok . Eddig tizenhét sportágban sikerült 83 sportolót kvalifikálnia, ami rekordot jelent Tunézia részvételének történetében, először három csapatsport (kézilabda, kosárlabda és röplabda). Labda kvalifikációval.
Érem | Sport | Fegyelmezett | Sportoló (k) | Teljesítmény | Keltezett |
Arany | Úszás | 10 km férfiak | Oszama Mellouli | 1 óra 49 perc 55 s 1 | Augusztus 10 |
Arany | Atlétika | 3000 m akadályfutó nő | Habiba Ghribi | 9:08:37 | Augusztus 6 |
Bronz | Úszás | 1500 m gyorsúszás férfiak | Oszama Mellouli | 14:40:31 | Augusztus 4 |
Habiba Ghribi 2012 olimpiai bajnoka lesz a 3000 méteres akadályfutásban az orosz Julija Zaripova 2016 márciusi doppingellenes kizárását követően .
A tunéziai sportolók eddig elérték a kvalifikációs minimumokat a következő atlétikai versenyeken (minden egyes eseményre egy ország három sportolót nevezhet, feltéve, hogy mindegyik eléri az A kvalifikációs minimumot, eseményenként csak egy sportoló. Nemzet szerepel a rajtlistán, ha csak a minimum B sikeres):
Három (vagy több) sportoló által elért A minimumértékekSportoló | Verseny | Képesítések | Végső | ||
---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Amor Ben Yahia | 3000 m akadályfutás | 8:22:70 PB | 14 | - | - |
Habiba Ghribi | 3000 m akadályfutás | 9:27:42 SB | 1 | 9:08:37 NR | |
Hassanine Sebei | 20 km séta | - | - | DNF | - |
Wissem Hosni | Maraton | - | - | 2 óra 26 perc 43 s | 71. |
Amira Ben Amor | Maraton | - | - | 2 óra 40 perc 13 s NR | 80 |
Két tunéziai evezõ kvalifikált: Aymen Mejri (férfi egypárevezõ) és Racha Soula (hölgyek egypárevezõje)
Sportoló | Verseny | Sorozat | Piszkozat | Negyeddöntők | Elődöntők | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Aymen Mejri | Átsiklik | 7:21:64 | R | 7:11:94 | - | - | - | - | - | - | - |
Racha Soula | Átsiklik | 8:19:31 | R | 8:10 76 | - | - | - | - | - | - | - |
Tunézia minősítette férfi kosárlabda-csapatát:
Kiválasztás
|
|
2012. július 29 | Nigéria | 60 - 56 | Tunézia | Kosárlabda Aréna , London | |
14:30 CEST |
( 15–31 ) |
2012. július 31 | Tunézia | 63 - 110 | Egyesült Államok | Kosárlabda Aréna , London | |
22:15 CEST |
( 33–46 ) |
2012. augusztus 2 | Argentína | 92 - 69 | Tunézia | Kosárlabda Aréna , London | |
14:30 CEST |
( 40–40 ) |
2012. augusztus 4 | Tunézia | 69 - 73 | Franciaország | Kosárlabda Aréna , London | |
CEST 9:00 |
( 27–35 ) |
2012. augusztus 6 | Tunézia | 63 - 76 | Litvánia | Kosárlabda Aréna , London | |
CEST 11:15 |
( 35–22 ) |
Sportoló | Verseny | Döntő 1/16 | Döntő 1/8 | Negyeddöntők | Elődöntők | Végső | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Rang | ||
Ahmed Mejri | Könnyű (-60 kg ) |
Shafiq Chitou 16–9
|
Felix Verdejo 7-16
|
- | - | - | - |
Abderrazak Houya | Szuper könnyű (-64 kg ) |
Gaybatulia Gadzhialiyev 19-16
|
Jeffrey Horn 11–17
|
- | - | - | - |
Yahia El-Mekachari | Közepesen nehéz (-81 kg ) |
Jahon Qurbonov 16-8
|
Elshod Rasulov 6-13
|
- | - | - | - |
Maroua Rahali | Legyek (-51 kg ) | - | - |
Mária Kom 6-15
|
- | - | - |
Rim Jouini | Könnyű (-60 kg ) | - |
Alexis Pritchard 10-15
|
- | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Sorozat | Elődöntő | B. döntő | A döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Khaled houcine | C1 200 méter | 44s 395 | 4 | 44s 373 | 7 | - | - | - | - |
Mohamed ali mrabet | K1 200 méter | 38-as évek 291. | 7 | 44s 373 | 7 | - | - | - | - |
Mohamed ali mrabet | K1 1000 méter | 38-as évek 291. | 7 | 44s 373 | 7 | - | - | - | - |
Afef Ben Ismail | K1 200 méter | 48-as évek 998 | 7 | - | - | - | - | - | - |
Afef Ben Ismail | K1 500 méter | 2:07:70 | 6. | 2:15:36 | 8. | - | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Döntő 1/32 | Döntő 1/16 | Döntő 1/8 | Negyeddöntők | Elődöntők | Végső | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Rang | ||
Mohamed samandi | Egyedi fólia | - |
Andrea Cassarà 7-15
|
- | - | - | - | - |
Hichem Samandi | Egyéni szablya |
Hernan Jansen Brito 13-15
|
- | - | - | - | - | - |
Sarra Besbes | Egyéni kard | - |
Luo Xiaojuan 15–9
|
Csoj Lnjeong 12–11
|
Heidemann Britta 12-15
|
- | - | - |
Ines Boubakri | Egyedi fólia | - |
Nicole Ross 15–8
|
Astrid Guyart 15–10
|
Valentina Vezzali 7-8
|
- | - | - |
Azza Besbes | Egyéni szablya | - |
A Sin Ying 15–13
|
Dagmara Wozniak 13-15
|
- | - | - | - |
Amira Ben Chaabane | Egyéni szablya | - |
Chen Xiaodong 12-15
|
- | - | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Eszközök | Képesítés | Eszközök | Végső | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
S | SC | BA | P | Teljes | Rang | S | SC | BA | P | Teljes | Rang | ||
Wajdi Bouallègue | Egyedi | 13,708 | 60 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Sportoló | Teszt | Rang | Csoport | Súly | Kiragadott (kg) | Tiszta és bunkó (kg) | Teljes | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | Eredmény | 1 | 2 | 3 | Eredmény | ||||||
Khalil El-Maaoui | Kevesebb mint 56 kg | - | NÁL NÉL | 55,39 | 127. | 130 | 132 | 132 | - | - | - | - | Abd |
Ghada Hassine | Kevesebb mint 69 kg | 10. | B | 68.64 | 97 | 101 | 102 | 102 | 115 | 120 | 125 | 120 | 222 |
Tunézia felhívta tizennégy játékos férfi kézilabdacsapatát:
|
|
Július 29. 14:30. |
Svédország | 28 - 21 | Tunézia |
Copper Box , London Nézők: 4155 Választottbírósági eljárás : O. Raluy López, A. Sabroso |
Doder 8 | (16–11) | Boughanmi 6 | ||
× 3 × 4 |
× 3 × 5 |
Július 31. 9:30. |
Tunézia | 22 - 32 | Izland |
Copper Box , London Nézők: 3559 Választottbíróság : M. Al-Nuaimi, OA Omar |
Bannour 10 | (8–19) | Pálmarsson 8 | ||
× 4 × 3 |
× 4 × 5 |
Augusztus 2. 11:15. |
Franciaország | 25 - 19 | Tunézia |
Copper Box , London Nézők: 4670 játékvezetők : N. Nikolić, D. Stojković |
Nárcisz 7 | (12–11) | Bannour 5 | ||
× 4 × 5 |
× 4 × 7 |
Augusztus 4. 9:30 |
Tunézia | 34 - 17 | Britannia |
Copper Box , London Nézők: 4319 választottbírósági eljárás : M. Gubica, B. Milosevic |
Toumi 10 | (14 - 8) | Edgar 5 | ||
× 3 × 5 |
× 3 × 6 |
Augusztus 6. 11:15. |
Argentína | 23 - 25 | Tunézia |
Copper Box , London Nézők: 4645 Választottbírósági eljárás : P. Olesen, LE Pedersen |
Simonet D. 6 | (12–12) | Alouini 7 | ||
× 2 × 7 × 1 |
× 3 × 6 × 1 |
Augusztus 8. 9:30. |
Horvátország | 25 - 23 | Tunézia |
Kosárlabda Aréna , londoni játékvezető : CM Marina, DL Minore |
Čupić 8 | (11–12) | Alouini , Jallouz 4 | ||
× 2 × 3 |
× 4 × 5 × 1 |
Sportoló | Verseny | Döntő 1/16 | Döntő 1/8 | Negyeddöntők | Elődöntők | Piszkozat | Bronzérem döntő | Végső | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Rang | ||
Faïcel Jaballah | 100 kg feletti férfiak |
Yerzhan Shynkeyev 001-0001
|
Teddy Riner 0002-101
|
- | - | - | - | - | - |
Houda Miled | Kevesebb mint 70 kg nő | - |
Chen Fei 0001-100
|
- | - | - | - | - | - |
Hana Mergheni | Kevesebb, mint 78 kg nő | - |
Mayra Aguiar 0003-0200
|
- | - | - | - | - | - |
Nihel Cheikhrouhou | 78 kg feletti nők | - |
Maria Suelen Altheman 0001-1001
|
- | - | - | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Képesítések | Döntő 1/8 | Negyeddöntők | Elődöntők | 1. tervezet | 2. tervezet | Végső | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Rang | ||
Görög-római birkózás | |||||||||
Zied Ayt Ikram | Kevesebb mint 74 kg | mentes |
Christophe Guénot | 0 | 0 | | 3 | 2 |
|
- | |||||
Haykel achouri | Kevesebb mint 84 kg | mentes |
Vasyl Rachyba ( UKR ) | 0 | 0 | | 2 | 1 | |
- | |||||
Hassine Ayari | Kevesebb mint 96 kg | mentes |
Choukri Atafi ( MAR ) | 2 | 0 | 3 | | 0 | 1 | 0 | |
Yunior Estrada ( CUB ) | 0 | 0 | | 1 | 1 | |
- | ||||
Radhouane Chebbi | Kevesebb mint 120 kg | mentes |
Łukasz Banak ( POL ) | 0 | 0 | | 1 | 2 | |
- | |||||
Szabadfogású birkózás | |||||||||
Haythem Belaïech | Kevesebb mint 66 kg |
Haislan Vernes Garcia ( CAN ) | 0 | | 5 | Győzelem elveszítéssel |
- | ||||||
Bilel El Ouechtati | Kevesebb mint 74 kg | mentes |
Abdulkhakim Shapiyev ( KAZ ) | 3 | 0 | | 5 | 1 | |
- | |||||
Marwa Amri | 55 kg- nál kevesebb |
Jieun Ui ( KOR ) | 1 | 3 | | 1 | 0 | |
Sofia Mattsson ( Svédország ) | 0 | 0 | | 3 | 2 | |
- | |||||
Maroi Mezien | Kevesebb mint 48 kg | mentes |
Hitomi Obara ( JPN ) | 0 | | 4 | Győzelem bukással |
- |
Sportoló | Verseny | Sorozat | Elődöntő | Végső | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Oszama Mellouli | 1500 m szabad stílus | 14:46:23 | 2 | - | - | 14:40:31 | |
Oszama Mellouli | 10 000 m | - | - | - | - | 1 óra 49 perc 55 s 1 | |
Ahmed Mathlouthi | 200 m gyorsúszás | 1:49:68 | 30 | - | - | - | - |
Taki Mrabet | 200 m 4 vegyes | 2:01:41 | 29. | - | - | - | - |
Taki Mrabet | 400 m 4 vegyes | DSQ | - | - | - | - | - |
Sarra Lajnef | 200 m mell | 2:31:15 | 31 | - | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Minősítők | Negyeddöntők | Elődöntők | Végső | |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Ellenfél pontszáma |
Rang | ||
Khaoula Ben Hamza | 67 kg felett |
Anastasia Baryshnikova 6 - 12
|
- | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Döntő 1/16 | Döntő 1/8 | Negyeddöntők | Elődöntők | 1. tervezet | 2. tervezet | Végső | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Ellenfél eredménye |
Rang | ||
Malek Jaziri | Férfi egyes |
Lu Yen-hsun 7 | 4 | 6 6 | 6 | 3 |
John Isner | 6 | 2 | | 7 | 6 | |
- | - | - | - | - | - |
Ons Jabeur | Hölgyek egyedülállók |
Sabine Lisicki 6 | 0 | 5 4 | 6 | 7 |
- | - | - | - | - | - | - |
Sportoló | Verseny | Képesítés | Végső | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontok | Rang | Pontok | Rang | ||
Noura nasri | 10 m sűrített levegős pisztoly nőknek | 377 | 30 | - | - |
Sportoló | Verseny | Rang | Verseny | Pontok | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5. | 6. | 7 | 8. | 9. | 10. | CM | Teljes | Háló | |||
Youssef Akrout | Lézer | 45 | 41 | 36 | 40 | 44. | 31 | 39 | 39 | 33 | 45 | 48 | * | 396 | 348 |
Tunézia kvalifikálta férfi röplabdacsapatát.
Rangsor
A medence első négy csapata kvalifikált.
# | Csapat | Pontok | J | P | Hányados | Hányados |
1 | Egyesült Államok | 10. | 4 | 0 | 2.75 | 1.11 |
2 | Brazília | 8. | 4 | 1 | 2 | 1,082 |
3 | Oroszország | 8. | 4 | 1 | 1.8 | 1.11 |
4 | Németország | 5. | 4 | 2 | 0,75 | 1.013 |
5. | Szerbia | 5. | 4 | 1 | 0.7 | 0,95 |
6. | Tunézia | 0 | 4 | 4 | 0,083 | 0,753 |
Meccsek