· A legjobb mérkőzés 3 rd medence (2015)

A grúziai rögbi szakszervezet csapata Grúzia , a volt Szovjetunió köztársaságának legjobb játékosait tömöríti . A grúzok kék és bordó fürdőruhában, kék nadrágban, kék harisnyában játszanak. Jelképük egy hagyományos bordjgali .

Hétfőn a rögbi világranglistán 2019. április 29, Georgia a tizenkettedik, ezért másodosztályú nemzetnek számít ( angolul második szint ).

Történelem

A grúz csapat évek óta uralja az európai rögbi B szintjét , különösen a gazdag munkaerőnek köszönhetően, amely nagyrészt Franciaországban fejlődik . Ma ez az európai másodosztályú rögbi mércéje.

2003-as világbajnokság

A Lelos névre keresztelt grúz rögbi játékosok kvalifikálják magukat 2003-ban az első világkupájukra , de négy nehéz vereséget kell elismerniük annyi mérkőzésen. El kell mondani, hogy tyúkjuk különösen nevelődik. A rendezvény jövőbeli győztese, Anglia (6-84) megalázva a grúzoknak csak a Samoa (9-46) és a Dél-Afrika (19-46) meccset sikerül korlátozniuk , amelynek során megszerezték első kísérletüket. világkupa-döntő, David Dadunashvili prosti munkája . Az utolsó, Uruguay elleni találkozó nem teszi lehetővé, hogy elkerüljék a csoport fakanálját (12–24).

Világkupa 2007

A 2007-es franciaországi világbajnokságra a 2005–2006-os Európa-bajnokság második helyezettjeként kvalifikált Grúzia még mindig egy nehéz csoportot örököl, legkevésbé Franciaországgal (a befogadó ország, az egyik kedvenc), Írországgal , Argentínával és Namíbiával .

Az Argentína elleni első meccsükön elért megtisztelő veszteség után (3-33) Lelók igazi bravúrt érnek el, ha kiállnak Írország ellen (10–14), és kevesebb mint nyolc pont elvesztésével megszerzik első pontjukat a világon Csésze. Ez a meccs a 2010-es évek végén továbbra is a grúzok legjobb teljesítménye az 1. szintű nemzet ellen .

Tizenegy nappal később megszerezték első sikerüket a namíbiaiak ellen (30–0), és bekerültek az európai kontinens tekintélyes csapatai közé. A francia XV. (7-64) elleni utolsó vereség csak anekdotikus, de a Franciaországban játszó 27 grúz játékos számára felejthetetlen emlék marad.

Világkupa 2011

A 2011 , Georgia játszott a „halál csoport” Anglia, Skócia, Argentína és Románia. Az első Skócia elleni mérkőzésen Georgia ellenáll, és nem hagy lehetőséget a Chardon XV. Számára egyetlen próbálkozásra. 15-ről 6-ra veszített. Az angolok elleni második mérkőzés meglehetősen megtisztelő vereség (41–10): a szünetben csak 10–17-re vezetett, Georgia pedig az első félidő után megreped. Románia ellen nyertek (25–9) a grúzok aláírják második világkupa-győzelmüket. Végül, egy megtisztelő vereséggel Argentína ellen 25–7-es pontszámmal hagyja el a versenyt Georgia, aki ennek ellenére meglepően 7–5-re vezetett a szünetben.

2012

A 2012 , a grúzok nyerte meg a 2010-2012 European Nations Rugby Union Championship kilenc győzelem egy veszteség. Ez a harmadik egymás utáni győzelmük ezen a versenyen. Ban ben2012. június, két tesztet játszanak Észak-Amerikában, veszítenek az Egyesült Államok (36-20) és Kanada (31-12) ellen.

2013

Grúzia XV. Nehéz rangadóval kezdte a 2012–2014-es Nemzetközi Rögbi Unió Bajnokságot a feljutott belga ellen, és 17–13-as fájdalommal nyert, miután a szünetben vezetett (10–3). A Lelos kevésbé nehéz helyzetben Portugália ellen (25-12), Oroszország (23-9), és különösen Spanyolország ellen (61-18). Az első meccset döntetlennel zárják Romániában (9–9).

Grúzia egy nagyon meggyőző őszi turnét követően azt mutatja, hogy tökéletesen tiszteletre méltó nemzet az európai rögbiben. Lelosék 19-15-re nyertek Kanadával szemben, csak két pontot vesztettek az Egyesült Államok ellen (23-25) és sikert arattak Szamoa ellen (16-15).

2014

Grúzia megkezdi a 2012–2014-es Nemzetközi Rögbi Unió Bajnokság visszatérő szakaszát a kerék kalapján egy tehetetlen belga csapat ellen (35–0). Két másik nagy portugál győzelem (9-34) és Oroszország (36-10) után Grúzia már érvényesítette jegyét az angliai rögbi unió világbajnokságára . Ennek során a Lelosok 24–17-re nyernek Spanyolországban. A2014. március 15, a Románia elleni zárómérkőzésen elért győzelem után (22–9) Grúzia zsinórban negyedszer nyerte meg az Európai Nemzetek Rögbi Unió Bajnokságát , és biztosította helyét a világkupa C. csoportjában, Új-Zélanddal , Argentínával , Tongával. és az afrikai zóna győztese.

2015

Februárban és 2015. március, Georgia továbbra is remekel az Európai Nemzetek Rögbi Unió Bajnokságának első szakaszában. Öt győzelmet kínál magának annyi mérkőzésen (64-8 Németországban, 20-15 Portugália ellen, 26-13 Spanyolországban, 33-0 Oroszország ellen, 15-6 Romániában).

Szeptemberben és 2015. október, Lelosék részt vesznek a 2015-ös World Cup világbajnokság döntőjében a C-medencében. Első mérkőzésükön Georgia legyőzi Tongát (10–17), ami a verseny első meglepetését okozza. Ezután találkozik Argentínával , amely ellen az első félidő jó ellenállása ellenére nagy vereséget (54–9) ismer el (14–9). A harmadik mérkőzés tűzkeresztség a grúzok számára, a legendás új-zélandi csapat ellen . Logikusan meghajolnak, de anélkül, hogy valódi bukást tapasztalnának. A 43-10-es vereség továbbra is tökéletesen megtisztelő marad, Beka Tsiklauri megpróbálkozik, és Mamuka Gorgodze kapitányt nevezik a meccs emberének. A grúziai csapat jó benyomása arra késztette edzőjüket, hogy kérje a hat nemzet versenyének bejutását. A szerb Namíbia csapata elleni legutóbbi mérkőzésén Georgia rosszul találta magát. Az első harmadban nem sikerül pontokat regisztrálnia, a félidőben 6-0-ra vezet. A helyzet a második félidőben két próbálkozással megoldódik. A Lelos végül megnyerte a legkisebb margó (16-17). Ez a szűk és dicstelen siker azonban nem akadályozza Grúziát abban, hogy csoportjában harmadik helyet szerezzen, ami szinonimája a 2019-es világbajnokság közvetlen kvalifikációjának .

Gyakran emlegetik az olasz csapat grúziai cseréjét a Six Nations Tournamentben , még a sportkommentátorok is kívánják, bár a torna szervezői visszautasítják ezt a lehetőséget. Valóban meg kell jegyezni, hogy Grúzia teljesítménye az Európa-bajnokságon dicséretes, a Squadra Azzurra közepes eredményéhez képest .

Nemzetek Európa Bajnoksága

Georgia eredmények:

Statisztika

Mérkőzési statisztika

Mérkőzés jelentés Georgia rekordja az ellenfélnél a 2017. március 2
Ellenfél Meccsek Győzelmek Döntetlen Vereségek Pont megjelölve Pts beváltotta % nyer
2015. október 2 Új-Zéland ( 1 re ) Cardiff , Wales 43 - 10 világbajnokság
2015. szeptember 25 Argentína ( 8 th ) Gloucester , Anglia 54 - 9 világbajnokság
2014. november 23 Japán ( 10 th ) Tbiliszi , Grúzia 35 - 24 Tesztmérkőzés
2014. november 16 Írország ( 5 -én ) Dublin , Írország négyszázkilencvenhét Tesztmérkőzés
2013. november 23 Szamoa ( 8 es ) Tbiliszi , Grúzia 16 - 15 Tesztmérkőzés
2013. június 22 Argentína ( 9 -én ) San Juan , Argentína 29 - 18 Tesztmérkőzés
2011. október 2 Argentína ( 8 th ) Palmerston North , Új-Zéland 25 - 7 világbajnokság
1998. november 14 Írország ( 10 th ) Dublin , Írország 70 - 0
(Frissítve és ellenőrizve 2019. május 5)

Csapat 2019-ben

A következő játékosokat hívta meg a menedzser a Rögbi Unió 2019-es világkupájára . A választások 2019. 09. 26-án naprakészek.