HC TWK Innsbruck
Fehérvár AV19
KHL Medveščak Zagreb
Szakmai karrier . 2004 óta

Antonin Manavian (született: 1987. április 26A Paris in France ) egy játékos szakmai francia jégkorong . Manavian 2009 óta játszik védőként nemzetközi szinten. 2006-2007- ben debütált a francia bajnokságban a Brûleurs de Loups de Grenoble-nél , majd megszerezte első bajnoki címét. 2008-2009-ben Grenoble megnyerte a Francia Jégkorong Szövetség által játékba helyezett négy trófeát , a Bajnokok meccsét, a Coupe de France-ot , a Coupe de la Ligue-t és a Coupe Magnus-t .

A Brûleurs de Loups de Grenoble-nál töltött négy szezon után Manavian gyorsan szerencsét próbált Észak-Amerikában, mielőtt az Angers hercegekkel, majd a Roueni Sárkányokkal visszatérne a francia bajnokságba . 2012-2013-ban Ausztriában töltött egy idényt, majd visszatért játszani Rouennel.

Játékos karrier

kezdetei

Manavian az Olimpiai Klub Courbevoie- n edzett, és 2004 márciusában debütált a nemzetközi játékban, miközben a francia 18 éven aluli csapattal játszott; ezután részt vett azon öt mérkőzésen, amelyet Franciaország játszott a 18 éven aluli világbajnokság 1. osztályának B csoportjában . A következő szezonban játszott Division 2 a francia jégkorong-bajnokság a Le Havre csapat . Ugyanebben az évben a Rouen Dragons csapatában is játszott a 18 éven aluliakkal. 17 éves, részt vesz egy Elit találkozón is a Sárkányok első csapatával.

Manaviant beválasztják a Kanadai Jégkorong Liga nemzetközi draftjába . Által kiválasztott Acadie-Bathurst Titan a Quebec Major Junior Hockey League , ő a 32 nd  játékos a munkamenet az első fordulóban. Úgy döntött, hogy szerencsét próbál Észak-Amerikában, és a 2005-2006-os szezon elején csatlakozott a Titanhoz . Miután részt vett a csapat 17 meccsén, a Titan január 8-án, a bajnokság utolsó lehetséges napján elküldte a Gatineau Olympiques csapatának , cserébe a QMJHL 2006. évi draftjának hetedik fordulójában. Mint a Titánnál, csak néhány meccset játszik, 29-et a szezon végén, egyetlen gólt sem regisztrál, de 53 percet tölt a büntetőpadon. Annak ellenére, hogy Manavian kevés játékidőt töltött be a QMJHL-ben, a szezonban kiválasztották, hogy játsszon a junior világbajnokságon, ahol Franciaország a negyedik helyet szerezte meg az 1. osztályban.

Az első címek a Grenoble-vel (2006-2008)

Mivel Manavian nem talált helyet Észak-Amerikában, úgy döntött, hogy visszatér haza, és aláírta a Magnus Liga Brûleurs de Loups de Grenoble csapatát a 2006-2007-es szezonban . Tanulmányait folytatta, miközben klubjának adminisztratív alkalmazottja volt. Az ötödik napon a bajnokság, ő szerezte az első elit célja , a hatodik egy 7-0 győzelem Angletben Hormadi Élite , de súlyosan ellenőriztesse Angloy, kiment sérülés és kihagyott egy játék. A szezon. Fokozatosan tér vissza a játékhoz, de a cserejátékosok kispadjától segíti az első Coupe de la Ligue csapatának meghódítását , amely 2007. január 2-án nyert Rouen ellen a Méribel jégpályán .

Az alapszakasz végén Manavian 17 meccs alatt csak egy gólt szerzett, mivel csapata a Morzine Penguins mögött a második helyen végzett . Két társát a Francia Jégkorong Szövetség terjeszti elő: Eddy Ferhi a legjobb kapust, Sacha Treille pedig a legjobb reményt nevezte ki. A rájátszás első meccsein kívül maradt Manavian a Briançoni Vörös Ördögök ellen játszott második forduló negyedik meccsén debütált . Grenoble bejutott a Morzine elleni döntőbe, és az alapszakasz rangsora ellenére a Brûleurs de Loups volt az, aki 3 meccset megnyerve 1-re nyert és Franciaország bajnoka lett.

A következő szezonban a Brûleurs de Loups átmegy a Coupe de France összes fordulóján, és bejut a döntőbe, amelyet a Palais omnisports de Paris-Bercy-ben játszanak majd február 17 - én a Roueni Sárkányok ellen. A két csapat 2-2-re semlegesítette egymást a szabályozási időben, de a manavai csapat végül győzött a szétlövésen. A szezon során a Brûleurs de Loups a 2007–2007 közötti kontinentális kupa egyik csoportját fogadja  ; Grenoble a harmadik helyen végzett a csoportban csak egy győzelem ellen Tilburg Trappers , Hollandia csapat . Ezen a találkozón Manavianról úgy beszélnek, hogy az ellenfél ellen harcol . Mivel a Nemzetközi Szövetség által irányított nemzetközi versenyeken a küzdelem tilos , mindkét játékost kizárják a mérkőzésből. A francia bajnokságban a Grenoble nem tudta megőrizni címét: az alapszakasz harmadik helyén a klub 3 meccset veszített 0-ra az elődöntőben a Briançoni Vörös Ördögök ellen .

A Wolf Burners teljes szezonja (2008-2009)

A 2008-as rájátszás során elkeseredett száraz kiesésük miatt a Brûleurs de Loups szeptemberben megszerezte első trófeáját, amikor kezébe kerültek a Rouen elleni bajnokok. 2008. december végén a grenoble-i játékosok a Coupe de la Ligue döntőjét játszották Briançon ellen. Az előző Coupe de France döntőhöz hasonlóan a szabályozási idő végén is egyenlő az eredmény, mindkét oldalon három kapott gól. Négy perc hosszabbítás után a Brûleurs de Loups kapitánya, Baptiste Amar Tommi Satosaari legyőzésével felajánlja csapatának a győzelmet .

A Grenoble számára a szezon második döntőjét 2009 februárjában játsszák a Coupe de France alkalmából . Grenoble-nek az elődöntőben sikerült megvernie Rouent, annak ellenére, hogy Rouen vitatta a játékvezetői hibákat. A döntőt a Dijoni hercegek ellen játsszák a párizsi jégpályán. Az első félidő végén a két csapat döntetlen, de a grenoble-i játékosok öt megválaszolatlan góllal saját kezükbe veszik a dolgot. Grenoble ezért megnyerte második egymás utáni Coupe de France-ját és a szezon harmadik trófeáját. Ugyanakkor az alapszakasznak vége, Manavian és csapata pedig a tabella második helyén áll négy ponttal Briançon mögött, hárommal pedig Rouen előtt.

A Brûleurs de Loup közvetlenül kvalifikálható a sorozat második fordulójába, ahol négy meccsen, 3 meccsen 1- re kiküszöböli a strasbourgi fekete csillag játékosait. Ezután az elődöntőben megtalálják a Rouen Dragons játékost . A két csapat a Coupe de France elődöntője óta várja, hogy magyarázkodjon. Az első meccs Grenoble előnyére vált, 2-1-es hosszabbításos győzelemmel és Alexandre Rouleau két góljával . A második találkozó szintén Grenoble győzelmével zárult az 5–4-es vonalon, a találkozó utolsó gólját Luděk Krayzel szerezte néhány perccel a meccs végétől. A sorozat harmadik meccse is szoros a két csapat között, mivel Manavian és csapata csak egy góllal, 4-3-ra győz. Ezután megtalálják a Magnus Kupa döntőjét és a Briançon játékosait. A Briançon első 5-2-es győzelme után Grenoble folytatja a három egyenes győzelmet, hogy Viktor Wallin legutóbbi meccsén mesterhármával megszerezhesse a Magnus-kupát .

Grenoble utolérte a pénzügyeket és boldogtalan Rouen ellen (2009-2010)

Grenoble ugyanabban a tempóban kezdi a 2009–2010-es idényt, amikor megnyeri a Bajnokok meccsét a Briançon ellen a lehető legkisebb 1–0-s pontszámmal, az egyetlen gólt Martin Jansson szerezte . Azonban 2009 októberében és a számláiban megállapított szabálytalanságok miatt a klubot megbüntették: hat büntetőpontot szerzett a bajnokságban, két évre kizárták a Coupe de France-ból és 3000 eurós bírságot.

A szankció nem vonatkozik a Coupe de la Ligue-ra és a Manavianra, és a Brûleurs de Loups csoportjában az első helyen szerepel, hogy bejusson a verseny utolsó szakaszába. Az elődöntőben megijesztették egymást az Angers hercegek elleni első mérkőzésen  ; mivel a mérkőzés közepén 4–0-s állásnál vezetnek, 8–4-re elveszítik a találkozót. A Brûleurs de Loup ezért négy góllal hátrébb kezdi a második mérkőzést, és mindent megtesz, hogy visszatérjen a játékhoz: kevesebb, mint 5 perc játék van hátra, 4-1-es eredménnyel vezetnek, Viktor Wallin pedig megszerezte csapata gólját. ötödik gól Manavian átlövését követően. 30 másodperccel később, Mitja Šivic szerzett egy hatodik cél, hanem visszatér Angers pontszám a 58 th  perces kényszeríteni csapatok játszanak hosszabbítás. Alig 3 perc hosszabbítás után Damien Fleury elszakadt, és megszerezte a győztes gólt Grenoble számára. A Grenoble játékosai szemben állnak a Rouen játékosaival az utolsó két bajnok döntőjében. A Sárkányok 4–0-s vezetéssel nyerték a mérkőzést a harmadik harmad elején, és 6–4-es végső győzelemmel. A vereség során a francia válogatott védő pontot szerzett csapata második gólján.

Hat büntetőpontjával a Brûleurs de Loup az alapszakasz ötödik helye, és az első fordulót a rájátszásban kell játszania. Ezt a kört az Image Club d'Épinal ellen lépik át, majd a negyeddöntőben 3 győzelem mellett 1-re kikapnak a Gothiques d'Amiens csapatától. Grenoble az elődöntőben szemben áll az alapszakasz legjobb csapatával, a Dragons de Rouennel. Csak három játék kell ahhoz, hogy a Sárkányok legyőzzék a Farkaségőket, köztük két győzelem a szétlövés során.

A szezon végén a bajnokság és a francia csapat edzőit tömörítő testület, amelyhez hozzáadják az internetezők véleményét, Manaviant választja ki a Magnus Liga francia játékosainak mindencsillagos csapatából. Csapattársával, Nicolas Besch- kel áll kapcsolatban az ilyen típusú csapat első védekező blokkjában, amely három másik Grenobloist is tartalmaz, míg Alexandre Rouleau az egyetlen Brûleur de Loups a külföldi játékosok között.

Egy szezon Angersszel az Egyesült Államok kudarca után (2010-2011)

Az idény után elhagyta Grenoble-t, és szerencsét próbált a Bakersfield Condors csapatával az ECHL-ben . A szezon első meccsén kiemelkedett azzal, hogy a harmadik harmad támadásával JD Corbin a második harmad végén megsérült. Manavian megszerezte csapata ötödik és egyben utolsó gólját a Utah Grizzlies elleni 5–0-s győzelemmel . Egy ideje komoly büntetést kapott, mert a Stockton Thunder Jason Pitton ellen harcolt, míg Condors íj 7-0. A jó kezdés ellenére a csapat úgy döntött, hogy nem tartja meg, és november 9-én hét mérkőzés után felmentették szerződéséből.

Manavian majd visszatért Franciaországba, és aláírta a végén a 2010-2011 szezonban a Dukes of Angers . Visszatérve Franciaországba, december 11-én régi jégpályáján játszott a Grenoble elleni vereségben a Coupe de la Ligue elődöntőjében . A hercegek jobban futottak a Coupe de France-ban, mióta 2011 februárjában bejutottak a döntőbe. Az Angers játékosai ezt a döntőt a Rouen Dragons ellen játszották, és a szabályozási idő végén a két csapat 4 -4-es döntetlent ért el. a csapat új védőjének. A hosszabbítás nem változtatja meg az eredményt, és végül a Sárkányok megnyerték a döntőt, amikor Carl Mallette megszerezte a játék egyetlen lövését.

Az alapszakasz második helyén az Angers játékosai közvetlenül kvalifikálják magukat a rájátszás negyeddöntőjébe. Az első kört az Ours de Villard-de-Lans csapatának kiesésével lépik át . A Bears elleni utolsó mérkőzést követően Manavian felfüggesztési mérkőzést kap, és kihagyja az első randevút a strasbourgi Black Star ellen . Amikor visszatér a második meccsre, akkor a második félidő végén térdsérüléssel kell kijönnie, amikor csapata 6-1-re nyert. Ez a győzelem valójában az egyetlen, amelyet a hercegeknek sikerül megszerezniük a sorozatban.

Kontinentális kupagyőztes (2011-2012)

2011 júliusában Manavian csapatot váltott, és csatlakozott a Rouen Dragonshoz a 2011–2012-es szezonban. A Sárkányok elvesztették az idény első címét, a Grenoble-játékosok ellen 6–1-re veszítettek a 2011-es bajnok meccsen, majd egy második vereséget szenvedtek a Coupe de the League elődöntőjében a leendő bajnok Briançonnal szemben.

2012 januárjában az Île Lacroix pálya adott otthont a Kontinentális Kupa döntőjének  ; Rouen közvetlenül kvalifikálta magát a végső szuper csapat társaságában Fehéroroszország az Yunost Minsk nyertese, az előző kiadás. A másik két csapat, hogy játsszon a szuper végső vannak klubok Donbass Donyeck az Ukrajna és HC Asiago az Olaszországban . A Rouennais nyerte az első mérkőzés, szemben Asiago, 6-0 egy shutout származó Fabrice Lhenry  ; Manavian gólt szerzett és asszisztált a győzelemhez. A Sárkányok a Minszk elleni második meccsen 4-2-re veszítettek.

Az utolsó meccsen a Sárkányok kijutottak a donyecki ukrán játékosok ellen, akiknek csak döntetlenre volt szükségük a cím megszerzéséhez. A gól nélküli első periódus után Rouen a második játékrészben három perc után megszerezte a meccs első gólját, François-Pierre Guénette gólját . Marc-André Thinel megduplázta a különbséget, majd a donyecki gól után második gólt szerzett, kevesebb mint két perccel a második félidő vége előtt. Tíz perc után az utolsó húsz percben a Donbass-szurkolók látták, hogy csapatuk csökkentette a különbséget, de végül kevesebb, mint három percet kellett volna játszania a mérkőzésen, Mallette, majd Julien Desrosiers megpecsételte győzelmét és a Kontinentális Kupa győztesének címét

Két hét múlva a kontinentális kupa döntője után a Sárkányok elveszítették a Coupe de France döntőjét a Bercy-ben a Dijon Hockey Club ellen Nicolas Ritz túlórás gólja után . A 2011–2012-es alapszakasz végén a Sárkányok az első helyen végeztek a tabellán 41 ponttal. A sorozat során az első két fordulót átjutva a Brûleurs de Loups de Grenoble ellen játszanak döntőt; a két csapat az első négy találkozón semlegesítette egymást, de a Rouen a következő két mérkőzés megnyerésével megnyerte tizenkettedik, zsinórban harmadik címét, amelyek közül az utolsót Lhenry 4-0-s ponttal zárta.

Új kísérlet külföldön (2012-2013)

Ezt a sikeres szezont követően a Sárkányokkal Manavian ismét elhagyta Franciaországot, és csatlakozott az osztrák bajnoksághoz . Szerződést írt alá a HC TWK Innsbruck céggel, amely csatlakozott az osztrák elithez a 2012–2013-as szezonban . A manavai csapat az alapszakasz tabellájának utolsó helyén végzett 94 góllal, 211 „ellen” gólért, míg a francia válogatott védő 160 büntetőperccel rendelkezett, ami a liga legmagasabb összértéke; -40-vel az utolsó előtti játék a differenciál +/- osztályozásában is , csak csapattársa, Patrick Mössmer verte meg -47-nél

Vissza Rouenbe (2013-2015)

A következő szezonban visszatért Franciaországba, és a szezon elején felsorakozott az Angers hercegekkel . Október 19-én Manavian elhagyta Angers-t, hogy visszatérjen Rouenbe a 2013–2014-es szezon végére . A szezon azonban nem egyértelmű, mert a Francia Jégkorong Szövetség először úgy ítéli meg, hogy a szezon elején Rouen kölcsönadta az Angers csapatának, ennek alapján nem tudja befejezni a szezont az RHE-vel. Végül 2013. december 23-án kapott felhatalmazást a roueni klubba.

Néhány nappal később a Rouen Dragons játszott és megnyerte a 2013–2014-es Coupe de la Ligue döntőt január 2-án a Chamonix Hockey Club csapata ellen 6–4-es pontszámmal. Januárban Rouennaisék 4-0-ra elvesztették a Coupe de France döntőjét Angers ellen. Az alapszakaszban először Rouennais kiesett a Chamonix játékosairól a rájátszás negyeddöntőjében, mielőtt elődöntőjét játszotta volna az Angers Dukes ellen. Utóbbiak kvalifikálják magukat azzal, hogy megnyerték a sorozat első két meccsét a Rouen jégén, az utolsó győzelmet pedig 4-1-re a sorozat hatodik mérkőzésén.

Előhívható Dave Henderson világbajnokságra amelyet játszott Minszkben, Manavian játszik több barátságos mérkőzések, köztük egy Szlovákia ellen Grenoble. Ott állt ki a meccs elejétől, hogy a tizenhatodik másodpercben kisebb büntetést, majd a tizennegyedik percben kizárást követett el. Minszkben Dánia ellen megszerezte első gólját a világbajnokságon (Franciaország 6–2-es győzelme). A 2015–2016-os szezont a Rouen Dragons csapatánál kezdte, de decemberben otthagyta Rouent, hogy egy magyar klubban, az Alba Volán Székesfehérváron lépjen pályára .

Statisztika

A rövidítések jelentését lásd: Jégkorong statisztika .