2003 Maputo vasút
2011 - 2012 Desportivo Maputo
1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Augusto Matine portugál futballista , született 1947. február 13A Lourenço Marques és meghalt 2020. október 13A Maputo . Miután középpályásként pályafutását vezette , futballedzővé vált.

Karrier

Játékos

Augusto 1969 nyarán kezdte karrierjét a lisszaboni Benfica-nál. Első szezonjában nem indult, de a szezonban nyolc meccset tudott játszani. Második évadját jokerként használják, de mégsem sikerül elindulnia, de tizenöt találkozót tud játszani. bár nem sokat játszott, huszonhárom évesen debütált országosan a klubban töltött második szezonja alatt.

Bár egyre többet játszik a Benficában és felszáll, és a szomszédos Vitória Setúbal klubba távozik . Szinte az összes bajnoki mérkőzést ott játszotta, anélkül, hogy egyetlen gólt sikerült volna megszereznie. Fő tulajdonos a Bonfim oldalán, a következő szezonban visszatért a Benfica mellé. Augusto abban a reményben tér vissza a Benficába, hogy a kezdő csapatban játszik, de ez sikertelen fogadás, mivel csak nyolc meccset játszik.

Az 1973-74-es szezon elején ünnepelte visszatérését Setúbalba , a bajnokság összes meccsét lejátszva három góllal járult hozzá. Augusto a csapat egyik legfontosabb játékosa. Az évadok telnek, és a kezdő helye nem ér el sikert, huszonkilenc mérkőzést játszik ott a következő szezonban. Egy Setúbal, amely az évadokat a tabella első felében pörgeti, anélkül, hogy európai helyre kerülne . Augusto az utolsó szezont az 1975-76-os szezonban teljesítette a klubban, ahol huszonöt meccset és egy gólt szerzett.

Megváltoztatja a levegő és a legyek a Algarve a Portimonense csapat . A klub rangsorolt 12 -én a szezon, miután huszonöt játékok és két gólt, nem felújítására hosszabb és megosztás, hogy egy ismeretlen helyre.

Az 1978–79-es szezonban Augusto szerződött, de ezúttal egy másodosztályú klubnál. A Desportivo Avesnél szerződik , mielőtt a bajnokság utolsó előtti helyén végezne, ami a kiesés alapja. Éppen ezért Augusto egyetlen szezon marad, mielőtt elmegy máshova keresni.

Az avesi kaland után kezdi affinitásait Estrela Amadora iránt . Az első évad befejezte első felében a táblázat 7 -én a második szezonban. Húsz meccset és két gólt szerzett, karrierje utolsó szezonja előtt tizenegy mérkőzést lőtt anélkül, hogy gólt szerzett volna.

Játékos statisztika

Bajnokság Nemzeti kupa Kontinentális csésze Portugália kiválasztása Teljes
Évad Klub Ország Meccsek Célok Meccsek Célok Meccsek Célok Meccsek Célok Meccsek Célok
1969-1970 Benfica Lisszabon Én Divisão 8. 0 ismeretlen ismeretlen ismeretlen ( C1 ) ismeretlen ( C1 ) - - befejezetlen befejezetlen
1970-1971 Benfica Lisszabon Én Divisão 15 0 ismeretlen ismeretlen ismeretlen ( C2 ) ismeretlen ( C2 ) 2 0 befejezetlen befejezetlen
1971-1972 Vitória Setúbal Én Divisão 28. 0 ismeretlen ismeretlen ismeretlen ( C3 ) ismeretlen ( C3 ) - - befejezetlen befejezetlen
1972-1973 Benfica Lisszabon Én Divisão 8. 0 ismeretlen ismeretlen ismeretlen ( C1 ) ismeretlen ( C1 ) 5. 0 befejezetlen befejezetlen
1973-1974 Vitória Setúbal Én Divisão 30 3 ismeretlen ismeretlen ismeretlen ( C3 ) ismeretlen ( C3 ) 2 0 befejezetlen befejezetlen
1975-1976 Vitória Setúbal Én Divisão 25 1 ismeretlen ismeretlen - - - - befejezetlen befejezetlen
1976-1977 Portimonense Én Divisão 25 2 ismeretlen ismeretlen - - - - befejezetlen befejezetlen
1978-1979 Desportivo Aves II Divisão - Zona Norte ismeretlen ismeretlen ismeretlen ismeretlen - - - - ismeretlen ismeretlen
1979-1980 Estrela Amadora II. Divisão - Zona Sul 20 2 ismeretlen ismeretlen - - - - befejezetlen befejezetlen
1980-1981 Estrela Amadora II. Divisão - Zona Sul 11. 0 ismeretlen ismeretlen - - - - befejezetlen befejezetlen
Teljes befejezetlen befejezetlen ismeretlen ismeretlen ismeretlen ismeretlen 9. 0 befejezetlen befejezetlen

Távolsági busz

Miután labdarúgó karrierje véget ért Estrela, jön, hogy segítsen megmenteni a Amadora klub , amely megkezdte a bajnokságot nagyon rosszul által befejező tizenötödik helyen a 22 nd  nap. Manuel Fernandes menesztése után Augusto Matine veszi át a csapatot . Ő a parancsnok Estrela Amadora ellen TIRSENSE során 23 -án  nap, amely döntetlen (1-1). Azóta Jesualdo Ferreira vette át a csapat irányítását a szezon végéig.

Csak a 2000–2001-es szezonban érkezik az edző asszisztens posztjára. A kirúgott Quinito , majd Carlos Brito helyettese . Ennek ellenére a klubnak nem sikerül megmentenie magát, és kiesik, és a portugál bajnokságban utoljára halott , nyolc év után a portugál futball elitjében.

Azóta visszatér hazájába a gyermekkor és a levelek Portugália számára Mozambik , fejlesztése érdekében futball hazájában. Odaérkezve Arnaldo Salvado utódja lesz a mozambiki labdarúgócsapat helyett . Augusto továbbveszi a választást 2000. december 11. Mozambik kiesése után veszi fel a Mambákat a Lesotho elleni előzetes fordulóban, mivel kvalifikálta magát a 2002-es Afrikai Nemzetek Kupájára . Abban reménykedik, hogy a 2004-es Afrikai Nemzetek Kupáján negyedik alkalommal jelenik meg , ezekért a képesítésekért Burkina Fasótól , Kongótól és a Közép-afrikai Köztársaságtól örökölte . A kvalifikációs bemutatkozása nagyon rosszul kezdődött, Mozambik nem tudta legyőzni a Közép-afrikai Köztársaságot (1-1). Az eredmény nem ígéretesebb, és Augusto Matine lemond posztjáról, miután váratlanul vereséget szenvedett (0-3) Kongó ellen a második selejtezőmeccsén.

Edzői kalandja után a mozambiki Ferroviário Maputo klub edzőjéhez érkezett , Francisco Ramos helyére lépett a csapat élén. Edzővé nevezték ki 2003. március 12, célja, hogy a Ferroviáriót visszaszerezze az elődjénél rosszul kezdődött cím visszaszerzésére. João Figueiredo (a CD Maxaquene korábbi edzője ) mellett jön , mint segédedző. A címet nem a várt módon nyerték el a szezon végén, Ferroviário pedig az ötödik helyen végzett. A Ferroviárióval folytatott kalandjának további része ismeretlen .

Közeledik a 2010 vége, és Augusto Matine-t választják a Desportivo Maputo új edzőjévé . Átveszi a csapatot, hogy versenyezzen a Moçambolában, és addig ír alá hároméves szerződést 2013. december 31a Maputo klubbal .

A 2013. április 25, kinevezték a mozambiki labdarúgó-szövetség edzéseiért felelős technikai igazgatóvá.

Coaching statisztika

Eredmények Egyéb mérkőzések Teljes
Évad Klub Ország Négyzet Győzelmek Döntetlen Vereségek Értékpapír Győzelmek Döntetlen Vereségek Értékpapír % Nyer % Nulla % Veszteségek
1990-1991 Estrela Amadora Én Divisão - 0 1 0 - 0 0 0 - 0% 100% 0%
2001 Mozambik Országos válogatás - 2 1 1 - - - - - 50% 25% 25%
2002 Mozambik Országos válogatás - 2 3 2 - - - - - 28,57% 42,85% 28,57%
2003 Maputo vasút 1ª Divisão - 9. 6. 7 - 3 2 0 - 44,44% 29,62% 25,92%
2011 Desportivo Maputo Moçambola - hogy jöjjön fel hogy jöjjön fel hogy jöjjön fel - hogy jöjjön fel hogy jöjjön fel hogy jöjjön fel - hogy jöjjön fel hogy jöjjön fel hogy jöjjön fel
Teljes 13. 11. 10. 0 3 2 0 0 41,02% 33,33% 25,64%

Országos válogatásban

Országos második szezonjában debütált a Lisszaboni Benficában, 23 évesen. Az első válogatást a luzitánoknál ünnepli 1970. május 10Olaszország ellen egy barátságos mérkőzésen, ahová visszatér a második félidő kezdete során. Mivel Dánia ellen a játék végén, a 72. napon hívták, ahol visszatért az 1972-es Európa-bajnokság selejtezőjére .

Ezt követően már nem választották, hanem 1972 -ben újból feltámadt , Ciprus ellen, ahol az egész meccset végigjátszotta, számítva az 1974-es világbajnokság előzetes fordulóira .

Ő egyike azon válogatottaknak, akik a brazil függetlenségi kupában Portugáliával versenyeznek , mint sok más benfiquista csapattárs . Augusto Matine nem lép tovább a kilencedik válogatásnál, amelyen játszik 1973. október 13Bulgária ellen ismét számolva az 1974-es világbajnokság előzetes fordulóival .

Összesen kilenc nemzetközi találkozót játszott nemzetével anélkül, hogy 1970 és 1973 között egyetlen gólt szerzett volna .

Választások

Választások Keltezett stádium Ellenfél Eredmény Percek Verseny Célok Gól szerzett
1 1970. május 10 Estádio Nacional do Jamor , Oeiras Olaszország 1 - 2 45 perc múlva jött45 .  Barátságos játék -
2 1970. október 14 Idrætsparken , Koppenhága Dánia 0 - 1 72 perc múlva jött72 .  1972-es Európa-bajnoki selejtezők -
3 1972. május 10 GSP Stadion , Nicosia Ciprus 0 - 1 90 perc 1974-es vb előzetes fordulók -
4 1972. június 11 Machadão , Natal Ecuador 0 - 3 60 perc múlva jött60 .  Brazil Függetlenség Kupa -
5. 1972. június 18 Estádio do Arruda , Recife Chile 1 - 4 90 perc Brazil Függetlenség Kupa -
6. 1972. június 25 Estádio do Arruda , Recife Írország 2 - 1 90 perc Brazil Függetlenség Kupa -
7 1972. június 29 Maracanã , Rio de Janeiro Argentína 1 - 3 Között  Brazil Függetlenség Kupa -
8. 1973. március 28 Highfield Road , Coventry Észak-Írország 1 - 1 90 perc 1974-es vb előzetes fordulók -
9. 1973. október 13 Estádio da Luz , Lisszabon Bulgária 2 - 2 90 perc 1974-es vb előzetes fordulók -

Benfica

Portugália

Hivatkozások

1. (pt) Edzők utódja az Estrela Amadora 1990–1991-es idényében
  2. (pt) Augusto Matine Estrela Amadora 2000–1-es szezonjának segédedzője
  3. (pt) Az Estrela Amadora szezononkénti áttekintése
  4. (pt) Augusto Matine lemond a Mozambik-Kongó (0-3) - selejtezők veresége után. CAN 2004
  5. (pt) Augusto Matine, a Ferroviário új trénere 2003 márciusában
  6. (pt) Augusto Matine a Desportivo Maputo új edzője
  7. (pt) Augusto Matine 3 éves szerződést ír alá 2013-ig
  8. (pt) [1]
  9. 1 újra Augusto matiné - Portugália-Olaszország (1-2) - 1970/05/10 - barátságos mérkőzés
  10.  Augusto matiné 2 nd választás - Dánia-Portugália (0-1) - 1970/10/14 - labdarúgó Európa-bajnokság selejtező 1972
  11. 3. és  válogatott Augusto Matine - Ciprus, Portugália (0-1) - 1972.10.10 - FIFA Világkupa kvalifikáció
  12. 4 th  kiválasztási Augusto matiné - Ecuador-Portugália (0-3) - 1972/06/11 - Cup Függetlenségi Brazília
  13. 5 -én  kiválasztási Augusto matiné - Chile-Portugália (1-4) - 1972/06/18 - Cup Függetlenségi Brazília
  14. 6 th  kiválasztási Augusto matiné - Portugália, Írország (2-1) - 1972/06/25 - Cup of Independence Brazília
  15. 7 -én  kiválasztási Augusto matiné - Argentína-Portugália (1-3) - 1972/06/29 - Cup of Independence Brazília
  16. 8 th  kiválasztási Augusto matiné - Észak-Írország-Portugália (1-1) - 1973/03/28 - 1974 FIFA World Cup minősítési
  17. 9 -én  kiválasztási Augusto matiné - Portugália-Bulgária (2-2) - 1973/10/13 - 1974 FIFA World Cup minősítési