= Dupla sárga Dupla sárga 1 (meccsenként 0,1)
Piros card.svg Piros lapok 2 (meccsenként 0,1)
Legjobb játékos Manoel Tobias
Aranycipő Manoel Tobias (14)

Navigáció

Az 1996-os Futsal World Cup a FIFA World Futsal (FIFA) harmadik kiadása . Ez történik Spanyolország származóNovember 24 nál nél 1996. december 8és látja, hogy Brazília másodszor is megtartja címét, a fogadó országgal szemben.

Az előző kiadáshoz hasonlóan tizenhat csapat száll le ibériai földekre: hat képviselő Európából , három Dél-Amerikából , három Ázsiából , kettő a CONCACAF-ból , egy Afrika és egy Óceánia .

Brazília megismétli két korábbi fellépésüket, de Európának sikerült három képviselőt elhelyezni az elődöntőben. A dél-amerikaiak a döntőben 6–4-re verték Spanyolországot , míg Oroszország megkaparintotta a harmadik helyet Ukrajna ellen .

Ami az 1992-es kiadást illeti, a versenyt a Mars cég és annak Snickers márkája szponzorálja .

Az esemény előkészítése

A szervező ország megjelölése

Kiválasztott városok és helyszínek

A tornára négy csarnokban kerül sor, ahány spanyol városban találhatók. Minden csoportot csak egy városban játszanak. Az A és a B csoport Murcia , a C és D csoport pedig Segovia . A második forduló összes mérkőzésére Castellón de la Planában kerül sor . Az elődöntőkre és döntőkre Barcelonában , a Palau Sant Jordiban kerül sor .

A Palacio de Deportes de Murcia  (ek) , tizenkét előzetes ülést tartanak. Az 1994-ben épült csarnok 7500 néző számára kínál helyet, és elkészülte után Európa egyik legmodernebb multifunkcionális arénájának számít . A segoviai Pabellón Pedro Delgadóban  (es) további tizenkét előzetes körmérkőzésre kerül sor. Az 1991-ben épült csarnok legfeljebb 2500 néző befogadására alkalmas. A Pabellon de Castellon  (ok) ban a második forduló tizenkét mérkőzését rendezik ott. A helyszín nézőszáma 4375, és 1994-ben nyitották meg. A barcelonai Palau Sant Jordi ad otthont a harmadik futsal-világbajnokság döntőjének. Az 1990-ben épült csarnokban akár 15 500 néző is megtekintheti a mérkőzéseket.

Murcia Segovia Castellón de la Plana Barcelona
Palacio de Deportes de Murcia  (es) Pabellón Pedro Delgado  (es) Pabellon de Castellon  (es) Palau Sant Jordi
Kapacitás: 7500 Kapacitás: 2 050 Kapacitás: 4 357 Kapacitás: 15 000
Elpozo Murcia calentando.jpg Interior del Pabellón Pedro Delgado (2013) .jpg Ciutatdecastello.png Palau Sant Jordi Barcelona Katalónia 2.jpg

Színészek

Minősített csapatok

Összesen 48 szövetség versenyez az utolsó szakasz 15 helyéért. Négy évvel ezelőtt csak 23-an vannak regisztrálva a kvalifikációra. A spanyol csapat házigazdaként automatikusan minősül. Először voltak kvalifikációs mérkőzések mind a hat konföderációban.

Egyiptom, Kuba, Malajzia, Ukrajna és Uruguay számára ez az első részvétel a FIFA világkupa futsaljának döntőjében .

A 16 válogatott konföderációval és részvétellel kvalifikálta magát az utolsó szakaszba
Menü Európa ( UEFA , kvalifikáció )
6 hely, köztük egy a fogadó országban
Dél-Amerika ( CONMEBOL , kvalifikáció )
3 hely
Ázsia ( AFC , kvalifikáció )
3 hely
A Planisphere képviseli azokat az országokat, amelyek csapatai bejutottak az 1996-os világkupára
Óceánia ( OFC , kvalifikáció )
1 hely
Észak-, Közép-Amerika és a Karib-térség ( CONCACAF , minősítés )
2 hely
Afrika ( CAF , kvalifikáció )
1 hely

Játékosok

Az 1996-os világkupán 36 játékos vagy edző vesz részt, akik már részt vettek egy FIFA- versenyen . Többségük számára ez az 1992-es, vagy akár az 1989- es Futsal World Cup . Vegye figyelembe, hogy Victor Hermans jelen volt a malajziai csapat élén, miután négy évvel korábban Hongkongot irányította, és az első kiadásban Hollandiában játszott. Az amerikaiak Jim Gabarra és Frank Klopas részt vettek az 1988-as olimpián .

A résztvevők átlagos életkora 27,2 év (az 1992-es 26,6 évhez képest). A spanyol a legfiatalabb küldöttség átlagosan 22 év és 9 hónap, míg a az amerikaiak a legrégebbi 31 év és 8 hónap. A legfiatalabb játékos az Urugayan Andrés D'Alessandro (tizenhat éves), a legidősebb kínai kínai Gu Zhao Nian, aki 51 éves lesz a verseny alatt, ő is a válogatottja helyettese.

Játékvezetők

Hat kontinens tizenhét játékvezetőjét választják ki a mérkőzések vezetésére. Mindegyik más országot képvisel. Az a tény, hogy a játékszabályok variációi léteznek a kontinensek szerint, és különösen, hogy a futsal fejlődése bizonyos kontinenseken nem engedi a játékvezetőknek csak ezt a fegyelmet kezelni, akadályt jelentett a verseny kezdetén.

A bajnokság első szakaszában a játékvezetőket elosztották a két helyszínen, nyolc Segoviában és kilenc Murciában. Minden játékvezető legalább egyszer el tudta látni a fő játékvezető, az asszisztens, az időmérő és a negyedik játékvezető funkcióit. A Castellon második szakaszára csak tizenkét játékvezetőt tartanak fenn.

Verseny

Formázz és rajzolj

A csapatok négy válogatásból álló négy csoportra vannak felosztva, amelyek minden fordulóban versenyeznek . Mindegyik csoport első kettője két csoport második csoportkörébe kerül. Ezek határozzák meg az elődöntő négy csapatát, amelyeket kieséses mérkőzéseken játszottak. Az első két kiadással ellentétben a csoportkörben most három pont jár a győzelemért (korábban kettővel szemben), majd mindig egy pont a döntetlenért, a veszteségért pedig egy sem.

A sorsolás az alább jelzett négy csoportot jelöli. A verseny 1996. november 24-én 18 órakor kezdődik. Az első forduló november 28-án zárul az utolsó csoportmérkőzéssel. A második forduló zajlik november 30 - december 4, majd az elődöntőben a 6, és végül a mérkőzést 3 rd , és a végső a 8.

A csoport

Az A csoportban a két európai csapat dominál.

B csoport

A B csoportban Argentínának majdnem sikerült meglepetést okozni. Az Oroszország elleni döntetlen miatt a dél-amerikaiak közel állnak a második fordulóhoz. Csak a Hollandia elleni vereség vetett véget reményeiknek. Végül Hollandia és Oroszország két európai csapata kvalifikálja magát. A kínai csapatnak győzelem nélkül kell távoznia, mint négy évvel korábban.

C csoport

A C csoportban Uruguay lepi meg a szakembereket. Az Egyesült Államok elleni, 1992-ben döntős győzelme megnyerte az utat a második forduló előtt. Az utolsó csoportmeccsen legyőzik az olasz csoport favoritjait (2-2), és csak a rosszabb gólarány miatt állnak előbbre. Malajzia nem tud versenyezni ezen a szinten, és pont nélkül távozik.

jelentés
1996. november 26 Olaszország 4–2 Egyesült Államok Pabellón Pedro Delgado, Segovia
jelentés
1996. november 28 Egyesült Államok 10–2 Malaysia Pabellón Pedro Delgado, Segovia
12h00
( 5-1 ) Nézők: 1000 játékvezető
: Pedro Osvaldo Sepulveda Malig
jelentés
D csoport

Az első szakaszban az Alfonso "Taco" Araujo által vezetett csapat teljes kártyával könnyen felmászott az első helyre. Brazília mindössze öt kapott gólnál 31 gólt ért el. A Kuba elleni 18–0-s győzelem ekkor a legnagyobb vereség a futsal-világbajnokság történetében. Belgium nyert a második helyért folytatott küzdelemben.

E csoport

Az E csoportba csak az európai csapatok tartoznak, az előző Európa-bajnokság négy legjobbja. A besorolás azonos: Spanyolországnak, Európa-bajnoknak, valamint Oroszországnak, vice-bajnoknak sikerül kvalifikálnia magát az elődöntőbe. Belgium és Olaszország a harmadik és a negyedik.

jelentés
1 st december 1996 Spanyolország 2–0 Oroszország Pabellon, Castellón de la Plana
F csoport

A második fordulóban csak Ukrajnának sikerült az a „bravúr”, hogy Brazíliából pontot vett (2-2). Uruguay és Hollandia egyaránt öt gólt kapott. Uruguay jó helyzetben van, de elesik az Ukrajna elleni döntő mérkőzésen (3-5). Hollandia a második fordulóban, mint négy évvel korábban, visszalép.

Elődöntők

Az elődöntőben a Canarinha csapata 6-2-re felforgatta Oroszországot, és felajánlotta a jogot, hogy a döntő meccsen kihívja Spanyolországot, otthon. A második találkozón a logikát is tiszteletben tartják. 2-0

1996. december 6 Brazília 6–2 Oroszország Palau Sant Jordi , Barcelona
05:00.
Choco 10 perc után gólt szerzett10 th A gól 14 perc elteltével gólt szerzett 14 th 40 perc elteltével gólt szerzett 40 th
Márcio A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 th A gól 29. perc után szerzett gólt 29 th
Délután 7:00.
Vicentin A gól 3 perc után gólt szerzett3 rd A gól 6 perc után gólt szerzett 6 th A gól 39 perc után gólt szerzett 39 th
Santi A gól 22. perc után szerzett gólt22 ND
( 2-0 ) A gól 33 perc után gólt szerzett33 rd Melnikov Nézők: 8300
jelentés

A harmadik helyért vívott mérkőzésen az orosz csapat szűken nyer. Ukrajna kétszer egyenlített, de Oroszország négy perccel a meccs vége előtt megszerezte a meccset.

1996. december 8 Oroszország 3–2 Ukrajna Palau Sant Jordi , Barcelona
10:30
BELYI A gól 4 perc után gólt szerzett4 -én A gól 36 perc elteltével gólt szerzett 36 -én
Alekberov A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 th
( 1-1 ) 10 perc után gólt szerzett10 th Usakovsky
35 perc elteltével gólt szerzett 35 th Voniarkha
Nézők: 15 500
jelentés
Végső

15 500 szurkoló feltétel nélküli támogatása ellenére a Furia nem meccs: 6–4 a háromszoros világbajnok Brazília számára.

1996. december 8 Brazília 6–4 Spanyolország Palau Sant Jordi , Barcelona
13:00.
Danilo A gól 8. perc után gólt szerzett8 e A gól 23. perc után szerzett gólt 23 e
CHOCO A gól 16 perc elteltével szerzett gólt16 e
Marcio A gól 18 perc után gólt szerzett18 e
Vander A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 e
Manoel Tobias A gól 39 perc után gólt szerzett39 e
( 3-1 ) A gól 16 perc elteltével szerzett gólt16 e Pato
A gól 21. perc után szerzett gólt21 e ( csc ) Serginho
A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26 e A gól 39 perc után gólt szerzett 39 e Vicentin
Döntőbíróság: Perry Gautier
Jelentés

Statisztikák és jutalmak

Csapat rangsor

Az 1996-os világbajnokság győztese Brazília megelőzve Spanyolország és Oroszország. Ez a brazilok harmadik világbajnoki címe az 1989-ben és 1992-ben megszerzett után .

A tornán részt vett tizenhat csapat teljes besorolása az elért verseny szakaszán túl az összes megszerzett pont számát, majd a gólkülönbséget és végül a kapott gólok számát is figyelembe veszi. A pontok számát ugyanúgy számolják, mint az első fordulónál, nevezetesen úgy, hogy két pontot adnak egy megnyert játékért, egy pontot döntetlenért és veszteségért.

Általános statisztikák

A verseny negyven mérkőzése alatt 290 gól született, meccsenként átlagosan 7,25, valamivel kevesebb, mint 1992-ben (7,68), de mégis több, mint 1989-ben (5,43).

Brazília támadja a legjobban ötvenöt gólt és a legjobb arányt (6,9 gól / meccs).

Ár

A brazil Manoel Tobiast választják a torna legjobb játékosának, megelőzve honfitársát, Chôcót és Vicentin spanyol kapitányt.

A fair play díjat a torna győztese, Brazília kapja.

Gólszerzők

A brazil Manoel Tobias tizennégy góllal elnyeri a gólkirályi címet is (a legjobb játékos mellett). Honfitársa, Chôco ismét megszerzi a második helyet (10 gól). A harmadik gólkirály az ukrán Oleksandre Moskaliuk, szintén tíz góllal, de kevesebb gólpasszal.

De az iráni Hashem Hidari a legjobb arányban, három meccsen nyolc góllal. 97 különböző játékos szerez legalább egy gólt a tornán. A holland Edwin Grünholz a legjobb passzoló a versenyben tíz gólpasszal, ismét Chôcót megelőzve (8 gólpassz).

Legjobb góllövők a versenyen
Négyzet Játékos Kiválasztás Célok PD Meccsek
1 Manoel Tobias Brazília 14 6. 8.
2 Chôco Brazília 10. 8. 8.
3 Oleksandre Moskaliuk Ukrajna 10. 6. 8.
4 Vicentin Spanyolország 8. 4 8.
5. Sandrinho Brazília 8. 2 8.
6. Hasem Hidari Irán 8. 2 3
7 Kostantin Eremenko Oroszország 8. 1 8.