1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is)

Matthias Lukas Ginter , született 1994. január 19A Freiburg ( Németország ), a német nemzetközi labdarúgó , aki játszik a középhátvéd a Borussia Mönchengladbach . Fejlődhet a jobb oldali és a védekező középpályás pozíciójáig is .

Életrajz

Ginter az SC Marchban kezdte karrierjét, mielőtt 2005-ben csatlakozott az SC Fribourg ifjúsági csapataihoz .

Klubkarrier

SC Fribourg (2012-2014)

az 2012. december 21Belépett a 70 th  perc helyett Anton Putsila és játszani az első percében a Bundesligában . Ő szerezte az egyetlen gólt a 88 th  perc, és kínálnak a győzelmet csapattársának. Ennek a gólnak köszönhetően ő lesz a klubtörténet legfiatalabb gólszerzője, 18 éves és 2 napos.

Borussia Dortmund (2014-2017)

az 2014. július 17, ötéves szerződést ír alá a Borussia Dortmundra . A 2015-16-os szezon elején jobbhátvédbe került, hogy pótolja Łukasz Piszczek sérüléseit . A 2016–2017-es szezonban megnyerte a német kupát .

Borussia Mönchengladbach (2017 óta)

az 2017. július 4, átkerül a Borussia Mönchengladbach-ba . A 17 millió euróért vásárolt Ginter Mönchengladbach történetében a legdrágább toborzó, ezt a rekordot megdönti az Alassane Pléa következő nyárra érkezése 23 millióért. Ginter indokolja az árát, mert 34 meccsen 5 gólt szerzett az első szezonja során a Gladbachban, és nagyon jó 2018–2019-es és 2019–2020-as szezonja lesz Gladbachban, ahol kiemelkedik a középső védelem kapitányaként.

Németország csapata

Először hívják az A, a kiválasztásakor 2014. február 28, barátságos mérkőzésen kell találkozni Chile a 2014. március 5Stuttgartban. Kiválasztották a 23 német listából, hogy induljon a világbajnokságon, de az országa által megnyert tornán egyetlen meccsen sem vett részt.

Miközben már kiválasztották a válogatott A, Ginter hívják fel Horst Hrubesch játszani a 2015 Euro reménységek a német reménységek . A Portugália elleni elődöntőben szereplő Ginter és társai öt gólt kaptak. Németország reményei szerint a mérkőzés végén kiesik a tornáról, amely a csapat történelmének legsúlyosabb veresége lesz (0–5).

2016-ban Horst Hrubesch választotta Gintert, hogy képviselje Németországot a riói olimpiai játékokon . Németország bejutott a döntőbe, de büntetőkkel veszített Brazília ellen, bár Ginter megszerezte a büntetőjét.

2017-ben megnyerte a Konföderációs Kupa a Oroszország . A Julian Draxler és Shkodran Mustafi , ő az egyetlen tagja a világbajnok csoport 2014-ben is megnyerte ezt a trófeát.

2018-ban Joachim Löw választotta ki a 2018-as FIFA-világbajnokságra , ez lesz a második világkupája. Ginter a legutóbbi Szaúd-Arábia elleni német felkészülési mérkőzésen játszik szerepet, de a világbajnokság alatt nem játszik újra.

Másodlagos játékosként való felhasználása után Ginter fokozatosan nyer játékidőt és vitathatatlan tulajdonos lesz a válogatásban, mivel Mats Hummels és Jérôme Boateng elbocsátása a válogatásból megakadályozta őt abban, hogy helyet foglaljon a válogatottban. Nagyszerű teljesítményt ért el a Hollandia elleni selejtező mérkőzésen (3-2-es győzelem). 2019. november 16-án megszerezte első gólját a nemzeti csapatban a Fehéroroszország elleni selejtező második mérkőzésén (4–0-s győzelem).

Németország részt vesz a Nemzetek Ligájában , egy olyan versenyen, amelyet félszegen teljesít, amelynek során sokkal nyilvánvalóbb támadó (2 gólpassz és 1 gól 6 meccsen), valamint védekezésben elmaradt mérkőzések. Különösen a Spanyolország elleni megaláztatás (6–0-s vereség) egyik hibás játékosa, amely megakadályozza, hogy Németország eljusson a verseny elődöntőjébe.

Hívják az Euro 2020 játékára, és ezúttal az összes mérkőzést lejátszja, ellentétben a 2-es világbajnoksággal 2014-ben és 2018-ban. Annak ellenére, hogy Németország korán kiesett Anglia (2–0-s vereség) a 16. fordulóban, Ginter jól teljesít, és sok mindent elért jobb euró, mint Mats Hummels és Antonio Rüdiger, azonban nagyobb klubokból fejlődnek, és megnyerik a Bajnokok Ligáját. Ezeknek a jó szerepléseknek köszönhetően Gintert a 3 nagy spanyol klub áhítja, ami kétségeket ébreszt a Gladbach-i jövőjével kapcsolatban.

Játékmenet stílusa

Ginter nagyon tiszta játékos a harcaiban és a párharcaiban, ami miatt néhány sárga lapot gyűjtött, és karrierje során nem tapasztalt felfüggesztést vagy kiutasítást. Ezt a tisztaságot technikai könnyedsége is magyarázza, amely lehetővé teszi, hogy jó mászást végezzen, és nagyon pontos passzokat osszon szét csapattársainak. Ezenkívül Ginter nagyon harcos játékos, aki nagy intenzitást fektet a párharcaiba, miközben nagyon kevés hibát követ el.

Magánélet

Van egy idősebb testvére, Niklas Ginter, aki visszatérő sérülések miatt nem tudott futballista karriert folytatni, aki játékosügynökgé vált. Ginter karrierjéről is gondoskodik.

az 1 st június 2018Feleségül vette Christina Raphaella, amellyel az párok, hiszen 2015-ben és a szakszervezet született fia Matteo január 19. 2020 a nap az ő 26 -én  születésnapját.

Jótékonysági kötelezettségvállalások

2018-ban hozta létre társulást feleségével Christina gondozása ugyanazok a problémák, mint az egyesület létrehozta 2015-ben Toni Kroos úgynevezett Matthias Ginter Stiftung amely segíti a beteg, fogyatékos gyermekek miközben őket erkölcsi támogatást az ő régióban. Natív körül Freiburg im Breisgau .

Részt vesz a FIFA és az UEFA által a nők elleni erőszak elleni, 2020. november 25-i kampányban . Más futballisták és nyugdíjasok vettek részt ebben a kampányban, például Marco Materazzi és David James .

Anekdoták

Pályafutása során azon kevés labdarúgók közé tartozik, akik túléltek két terrortámadást. Az egyik túlélője a 2015. november 13-i franciaországi támadásoknak, mert ő volt az egyik játékos, aki a Franciaország – Németország mérkőzést játszotta, amikor csak néhány órával a szálloda kiürítése után robbanás hallatszott a Stade de France előtt. amelyben a játékosok németek voltak "bombaveszély" miatt.

Túlélte a 2017. április 11-én Dortmundban elkövetett terrortámadást is, amely a Borussia Dortmund játékosait szállító buszt célozta meg egy meccs felé. A támadás elkövetőjének tárgyalása során polgári félként is vallomást tesz, és a tárgyalás során nem tudja visszatartani a könnyeit. Még azt is mondja, hogy e támadás után habozott idő előtt 23 éves korában abbahagyni a futballpályafutását, de át fogja gondolni döntését, ezt a témát is elmondja: "Mondtam magamban, hogy mi értelme annyi kockázatot vállalni, de Azt mondtam magamnak, hogy nem tudok megállítani valamit, ami szenvedélyt ad nekem ". Ez szemlélteti a játékos karakterének erősségét és a hivatása iránti szenvedélyét. Ez a támadás lenne az egyik oka annak, hogy három hónappal később elhagyta a klubot jelenlegi klubja, a Borussia Mönchengladbach mellett .

Matthias Ginter statisztikái 2021. június 29-én
Évad Klub Bajnokság Nemzeti Kupa (k) Szuperkupa Verseny (ek)
szárazföld (ek)
Németország Teljes
Osztály M B M B M B VS M B M B M B
2011-2012 SC Freiburg Bundesliga 13. 1 - - - - - - - - - 13. 1
2012-2013 SC Freiburg Bundesliga 23. 1 3 0 - - - - - - - 26. 1
2013-2014 SC Freiburg Bundesliga 34 0 3 2 - - C3 5. 1 2 0 44. 3
Részösszeg 70 2 6. 2 0 0 - 5. 1 2 0 83. 5.
2014-2015 Borussia Dortmund Bundesliga 14 0 1 0 1 0 C1 5. 0 3 0 24. 0
2015-2016 Borussia Dortmund Bundesliga 24. 3 5. 0 - - C3 11. 1 4 0 44. 4
2016-2017 Borussia Dortmund Bundesliga 29. 0 5. 0 - - C1 8. 0 5. 0 47 0
Részösszeg 67 3 11. 0 1 0 - 24. 0 13. 0 116 3
2017-2018 Borussia Monchengladbach Bundesliga 34 5. 3 0 - - - - - 4 0 41 5.
2018-2019 Borussia Monchengladbach Bundesliga 27. 2 2 0 - - - - - 8. 0 37 2
2019-2020 Borussia Monchengladbach Bundesliga 31 1 1 0 - - C3 4 0 3 1 39 2
2020-2021 Borussia Monchengladbach Bundesliga 34 2 4 0 - - C1 8. 0 14 1 60 3
Részösszeg 126. 10. 10. 0 1 0 - 12. 0 29. 1 178 11.
Összesen a karrier alatt 266 14 27. 2 1 0 - 41 1 44. 2 379 19.

Válogatásban

Nemzetközi mérkőzések listája

Keltezett Hely Ellenfél Eredmények Célok Bérletek Verseny jegyzet
1 2014. március 5 Mercedes-Benz Arena , Stuttgart , Németország Chile 1-0 Barátságos játék Játék a Mesut Özil helyett a 89. percben
2 2014. május 13 Volksparkstadion , Hamburg , Németország Lengyelország 0-0 Inkumbens
3 2014. szeptember 3 Merkur Spiel-Arena , Düsseldorf , Németország Argentína 2-4 Inkumbens
4 2014. szeptember 7 Signal Iduna Park , Dortmund , Németország Skócia 2-1 Euro 2016 selejtezők Játék a Marco Reus helyett a 90 + 2. percben
5. 2014. október 14 Veltins-Arena , Gelsenkirchen Írország 1-1 Belépés játékba Lukas Podolski helyett a 46. percben
6. 2015. október 8 Aviva Stadion , Dublin , Írország 1-0 Kezdő és Karim Bellarabi váltja a 77. percben
7 2015. október 11 Red Bull Arena , Lipcse , Németország Grúzia 2-1 Inkumbens
8. 2015. november 13 Stade de France , Saint-Denis , Franciaország Franciaország 2-0 Barátságos játék Kezdő és Kevin Volland váltja a 79. percben
9. 2016. március 29 Allianz Aréna , München , Németország Olaszország 4-1 A játékba lépés a 85. percben Jonas Hector helyett
10. 2017. június 6 Brøndby Stadion , Brøndby , Dánia Dánia 1-1 Kezdő és Amin Younes váltja a 66. percben
11. 2017. június 22 Kazan Arena , Kazan , Oroszország Chile 1-1 Konföderációs Kupa 2017 Inkumbens
12. 2017. június 25 Ficht Stadion , Szocsi , Oroszország Kamerun 3-1 Inkumbens
13. 2017. június 29 Mexikó 4-1 Inkumbens
14 2017. július 2 Gazprom Aréna , Szentpétervár , Oroszország Chile 1-0 Inkumbens
15 2017. szeptember 1 Eden Aréna , Prága , Csehország Csehország 1-2 2018-as vb-selejtező Inkumbens
16. 2017. október 8 Fritz-Walter-Stadion , Kaiserslautern , Németország Azerbajdzsán 5-1 1 Shkodran Mustafi helyett játékba lépni a 36. percben
17. 2017. november 10 Wembley Stadion , London , Anglia Anglia 0-0 Barátságos játék Inkumbens
18. 2018. június 8 BayArena , Leverkusen , Németország Szaud-Arábia 2-1 Belépett Joshua Kimmich helyére a 81. percben
19. 2018. szeptember 6 Allianz Aréna , München , Németország Franciaország 0-0 Nemzetek Ligája 2018–2019 Inkumbens
20 2018. szeptember 9 Rhein-Neckar-Arena , Sinsheim , Németország Peru 2-1 Barátságos játék Kezdő és Thilo Kehrer váltja a 72. percben
21 2018. október 13 Johan Cruyff Arena , Amszterdam , Hollandia Hollandia 3-0 Nemzetek Ligája 2018–2019 Inkumbens
22. 2018. október 16 Stade de France , Saint-Denis , Franciaország Franciaország 2-1 Kezdő és Julian Brandt váltja a 83. percben
23. 2018. november 15 Red Bull Arena , Lipcse , Németország Oroszország 3-0 Barátságos játék Inkumbens
24. 2019. március 24 Johan Cruyff Arena , Amszterdam , Hollandia Hollandia 2-3 Euro 2021-képesítések Inkumbens
25 2019. június 8 Boriszov Aréna , Baryssaw , Fehéroroszország Fehéroroszország 0-2 1 Inkumbens
26. 2019. június 11 Opel Aréna , Mainz , Németország Észtország 8-0 Inkumbens
27. 2019. szeptember 6 Volksparkstadion , Hamburg , Németország Hollandia 2-4 Kezdő és Julian Brandt váltja a 84. percben
28. 2019. szeptember 9 Windsor Park , Belfast , Észak-Írország Észak-Írország 0-2 Kezdő és Jonathan Tah váltja a 40. percben
29. 2019. november 16 Borussia-Park , Mönchengladbach , Németország Fehéroroszország 4-0 1 1 Tulajdonos és gólszerző
30 2020. szeptember 3 Mercedes-Benz Arena , Stuttgart , Németország Spanyolország 1-1 Nemzetek Ligája 2020–2021 Belépés játékba Leroy Sané helyett a 62. percben
31 2020. szeptember 6 Parc Saint-Jacques , Bázel , Svájc svájci 1 Inkumbens
32 2020. október 10 Olimpiai Stadion , Kijev , Ukrajna Ukrajna 1-2 1 Tulajdonos és gólszerző
33 2020. október 13 RheinEnergieStadion , Köln , Németország svájci 3-3 Kezdő és a 77. percben Emre Can váltja
34 2020. november 14 Red Bull Arena , Lipcse , Németország Ukrajna 3-1 1 Inkumbens
35 2020. november 17 Sevilla Olimpiai Stadion , Sevilla , Spanyolország Spanyolország 0-6 Inkumbens
36 2021. március 25 Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg, Németország Izland 3-0 2022-es vb-selejtező Inkumbens
37 2021. március 28 Arena Națională, Bukarest, Románia Románia 0-1 Inkumbens
38 2021. március 31 Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg, Németország Észak-Macedónia 1-2 Kezdő és Jamal Musiala váltja a 89. percben
39 2021. június 2 Tivoli Stadion Tirol, Innsburck, Ausztria Dánia 1-1 barátságos játék Inkumbens
40 2021. június 7 Merkur Spiel-Arena , Düsseldorf , Németország Lettország 7-1 Inkumbens
41 2021. június 15 Allianz Arena, München, Németország Franciaország 0-1 Euro 2020 Induló és Emre Can helyére a 87. percben
42 2021. június 19 Allianz Arena, München, Németország Portugália 4-2 Inkumbens
43 2021. június 23 Allianz Arena, München, Németország Magyarország 2-2 Inkumbens
44. 2021. június 23 Wembley Stadion, London, Anglia Anglia 0-2 Induló és Emre Can helyére a 87. percben
Teljes 44. 2 5.

A nemzetközi célok felsorolása

Keltezett Hely Ellenfél Pontszám Eredmények Verseny Kiválasztás jegyzet
1 2019. november 16 Borussia-Park , Mönchengladbach , Németország Fehéroroszország 1 -0 4-0 Euro 2020 kvalifikáció 29. Cél a jobb láb a 41 th perces egy segítő származó Serge Gnabry
2 2020. október 10 Olimpiai Stadion , Kijev , Ukrajna Ukrajna 0- 1 1-2 Nemzetek Ligája 2020–2021 32 Jobb lábú gól a 20. percben Antonio Rüdiger gólpasszával