Egész szezonban:

Mezek

Kit bal kar vállcsíkok fekete csíkok.png Test vállcsíkok készlet vneck.png Készlet jobb kar vállcsíkok fekete csíkok.png Kit shorts.png Kit zokni.png itthon Kit bal kar vállcsíkok fekete csíkok.png Test vállcsíkok készlet vneck.png Készlet jobb kar vállcsíkok fekete csíkok.png Kit shorts.png Kit zokni.png Kívül

Kronológia

Kezdődik a Stade Rennais futballklub 1973 és 1974 közötti szezonja 1973. augusztus 7a francia divízió 1-bajnokság első napjának befejezésével 1974. május 25 a verseny utolsó napjával.

A Stade Rennes FC is részt vesz a Coupe de France-ban .

Évad összefoglaló

Az előző szezonnak megfelelően az SRFC határozottan lapoz az 1971-es Coupe de France oldalán . Ez úgy valósul meg, hogy távozik Louis Cardiet kapitány, akit azért hagyott, hogy befejezze karrierjét a nagyon fiatal Paris Saint-Germain-nél , amelyet segít felhozni az 1. osztályban  ; az elegáns Raymond Keruzoréé , akit az Olympique de Marseille végül kicsapongásnak vetett alá, annak ellenére, hogy Rennes vonakodott a 700 000 frank összegtől; végül Jean Prouffé , aki technikai igazgatói posztját az US Berné edzőjének hagyta, aki 54 éve ellenére néha csereként jelent meg a pontszámlapokon . A klubban régóta jelen lévő Pierre Garcia és Bernard Goueff is csomagolja a táskáját . Az érkezések irányában a toborzás szkeptikus lehet, nagyon fiatal játékosokkal, akiket csak a Dell'Oste támogat .

Logikus, hogy a szezon kezdete katasztrofális. Az első kilenc nap öt veresége után az SRFC a szeptember végi utolsó helyen halott. Egy hónappal később a klub megváltoztatja elnökét. Valamivel több mint egy évvel a hatalomátvétel után Joseph Dault utat enged a fiatal és ambiciózus Bernard Lemoux-nak, aki innovatív műveletekkel igyekszik feltölteni a klub kasszáját, felhívva a régió cégeit és matricákat árulva a támogatóknak. Végül az önkormányzat a Stade Rennes segítségére.

A továbbra is sport szempontból küzdő Stade Rennes pozitívabb hangon ért el a téli szünetre, a tizennyolcadik helyre emelkedett. Támadó támadásban soha nem részesülhet az ebben a szezonban bevezetett bónuszrendszerből, további ponttal jutalmazva azokat a csapatokat, amelyek ugyanabban a meccsen legalább három gólt szereztek, függetlenül a mérkőzés kimenetelétől (győzelem, döntetlen vagy elveszít). A rennes-i támadást januárban végül elefántcsontparti Laurent Pokou érkezése erősítette . Utóbbi ismertsége fontos: az Afrikai Nemzetek Kupájában kétszer is megkoronázta a gólkirályt , a verseny két kiadásában tizennégy gólt szerzett. Az SRFC igazgatótanácsában helyet foglaló François Pinault segítségével Pokou decemberben Rennes-ben landolt, és az Olympique de Marseille és az FC Nantes erős érdeklődésének ellenére elsőként futballozott elefántcsontparti futballistaként .

Köszönhetően Pokou közreműködésének, aki fantasztikus benyomást hagyott a nézőkre a megjelenése során, és tizennégy meccsen nyolc gólt szerzett, a Stade Rennes végül felépült szörnyű szezonkezdéséből, és a jó eredmények. osztályozás közepén váltotta le, ezzel megmentve az elitben elfoglalt helyét. Végül, ez egy megtisztelő tizenharmadik hely, amelyet megszereztek, tudván, hogy a támadó bónusz bevezetése nélkül (amelyet a Stade Rennes ebben a szezonban csak háromszor nyer) a „Rouge et Noir” a kilencedik helyet hódította volna meg a versenyen rangsor.

Szezon osztag

Bejegyzés ¹ Nat. ² Vezetéknév Születés Kiválasztás ³ Bajnokság Francia Kupa Teljes évad Megjegyzések
NÁL NÉL URU Juan Duarte 1948. április 10 - 2 0 0 0 2 0
NÁL NÉL ENG Herve Guermeur 1949. február 12 - 34 13. 1 0 35 13.
G ENG Pierrick Hiard 1955. április 27 - 0 0 0 0 0 0
NÁL NÉL MLI Fantamady Keita 1949. szeptember 25 NÁL NÉL 20 5. 1 0 21 5.
D ENG Loïc Kerbiriou 1949. március 7 - 35 0 1 0 36 0
NÁL NÉL ENG Jean-Marc Orhan 1954. augusztus 18 - 1 0 0 0 1 0
D ENG Daniel Periault 1946. április 16 - 36 0 1 0 37 0
M ENG Alain Philippe 1 st March 1953-as - 29. 1 1 0 30 1
NÁL NÉL CIV Laurent Pokou 1947. augusztus 20 NÁL NÉL 13. 7 1 1 14 8. Érkezés az ASEC Abidjan -tól decemberben
D ENG Jean-Paul Rabier 1955. január 25 - 4 0 0 0 4 0
NÁL NÉL ENG Philippe Redon 1950. december 12 B 12. 4 1 0 13. 4
D ENG Alain Rizzo 1949. október 13 - 38 0 1 0 39 0
NÁL NÉL ENG Alain Séradin 1953. április 24 - 5. 0 0 0 5. 0

Csapattípus

Ez a bajnokságban leggyakrabban előforduló formáció.

Üres focipálya PNG

D. Bernard D. Bernard Periault Periault Kerbiriou Kerbiriou Rizzo Rizzo Cosnard Cosnard Dortomb Dortomb Philippe Philippe Dell'Oste Dell'Oste Betta Betta Keita Keita Guermeur Guermeur

Az évad találkozói

Felsorolás

mérkőzés Keltezett Verseny Torony Ellenfél Hely ¹ Pontszám Osztály. A Stade Rennes gólszerzői
1 Augusztus 7 1. osztály 1 szép D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1-0 4 Keita Gól szerzett
2 Augusztus 10 1. osztály 2 Szedán E Szimbólum semleges szavazás.svg 1–1 7 Guermeur Gól szerzett
3 Augusztus 14-én 1. osztály 3 Troyes D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 2-1 7 Guermeur BettaGól szerzett Gól szerzett
4 Augusztus 17 1. osztály 4 Bastia D A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1–2 9. Dell'Oste Gól szerzett
5. Augusztus 24 1. osztály 5. Lyon E Szimbólum semleges szavazás.svg 2–2 10. David CheriniGól szerzett Gól szerzett
6. 1 st  szeptember 1. osztály 6. Lencse D A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0-1 15
7 Szeptember 12 1. osztály 7 Sochaux E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1-4 18. Guermeur Gól szerzett
8. Szeptember 22 1. osztály 8. Angers D A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1–2 19. Guermeur Gól szerzett
9. Szeptember 25 1. osztály 9. Marseille E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1–2 20 Cosnard Gól szerzett
10. Október 6 1. osztály 10. Metz D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1–0 20 Guermeur Gól szerzett
11. Október 17-én 1. osztály 11. Szent Etienne E Szimbólum semleges szavazás.svg 0–0 20
12. Október 27 1. osztály 12. Párizs FC D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1-0 19. Redon Gól szerzett
13. Október 30 1. osztály 13. Monaco E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0-2 20
14 November 2 1. osztály 14 Nantes D Szimbólum semleges szavazás.svg 0–0 20
15 November 10 1. osztály 15 Bordeaux E Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1-0 19. Guermeur Gól szerzett
16. November 16 1. osztály 16. Strasbourg D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 2-1 18. A. Bernard Pauvert ( CSC )Gól szerzett Tábora ellen írták
17. December 9 1. osztály 17. Nimes D A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1-2 17. Guermeur Gól szerzett
18. December 16 1. osztály 18. Reims E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0–4 19.
19. December 23 1. osztály 19. Szedán D Szimbólum semleges szavazás.svg 1–1 18. Guermeur Gól szerzett
20 Január 6 1. osztály 20 Troyes E Szimbólum támogatja a szavazást.svg 2–1 16. Pokou Dell'OsteGól szerzett Gól szerzett
21 Január 13 1. osztály 21 Bastia E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0-1 18.
22. Január 20 1. osztály 22. Lyon D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1–0 17. Pokou Gól szerzett
23. Január 27 1. osztály 23. Lencse E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0–3 18.
24. Február 3 Francia Kupa Döntő 1/32 Nantes NEM A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1-3 Pokou Gól szerzett
25 Február 10 1. osztály 24. Sochaux D A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0-2 18.
26. Február 17 1. osztály 25 Angers E Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1–0 18. Redon Gól szerzett
27. Február 24 1. osztály 26. Marseille D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 3-1 17. Redon PokouGól szerzett Gól szerzett Gól szerzett
28. Március 13 1. osztály 27. Metz E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 0–4 18.
29. Március 16 1. osztály 28. Szent Etienne D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 1-0 17. Pokou Gól szerzett
30 Március 22 1. osztály 29. Nancy E Szimbólum támogatja a szavazást.svg 2–1 17. Redon Dell'OsteGól szerzett Gól szerzett
31 Március 27 1. osztály 30 Párizs FC E Szimbólum semleges szavazás.svg 0-0 18.
32 Április 9 1. osztály 31 Monaco D Szimbólum semleges szavazás.svg 1–1 18. Guermeur Gól szerzett
33 Április 12 1. osztály 32 Nantes E Szimbólum semleges szavazás.svg 1–1 17. A. Bernard Gól szerzett
34 Április 16 1. osztály 33 Bordeaux D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 4–2 14 Guermeur Philippe Betta KeitaGól szerzett Gól szerzett Gól szerzett Gól szerzett
35 Április 19 1. osztály 34 Strasbourg E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1–2 15 Guermeur Gól szerzett
36 1 st  május 1. osztály 35 Nancy D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 3–0 13. Guermeur Keita PokouGól szerzett Gól szerzett Gól szerzett
37 Május 11 1. osztály 36 Nimes E Szimbólum támogatja a szavazást.svg 2–0 13. Keita PokouGól szerzett Gól szerzett
38 Május 22 1. osztály 37 Reims D Szimbólum támogatja a szavazást.svg 2–0 10. Guermeur KeitaGól szerzett Gól szerzett
39 Május 25 1. osztály 38 szép E A szimbólum ellenzi a szavazást.svg 1–3 13. Dortomb Gól szerzett

A mérkőzések részletei

1. osztály Menni 1. osztály, 1. és 5. nap (augusztus)

7 -én sor 3 pont
Ivan Oszim A gól 32 perc után gólt szerzett32. sz Herve Guermeur A gól 31 perc után gólt szerzett31. sz Nézők: 6,302

9 -én sor 5 pont
Pierre Dell'Oste A gól 62 perc után gólt szerzett62. sz ( 0 - 1 ) Loïc Kerbiriou 15 e ( CSC ) Serge Lenoir 59 e15 perc után regisztrált a tábora ellen

15 -én sor 6 pont
( 0 - 1 ) Romain Arghirudis A gól 30 perc után gólt szerzett30. sz Nézők: 11 397

Jelentés
7. nap FC Sochaux-Montbeliard 4 - 1 Stade Rennes FC Auguste-Bonal Stadion , Montbéliard
Szerda 12-szeptember 1973-as
18 -én sor 6 pont
Jean-Pierre Guinot A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 th
Loïc Kerbiriou 65 th ( CSC ) Leon Maier 73 th 85 thA tábor ellen 65 perc múlva regisztrált
A gól 73 perc elteltével szerzett gólt A gól 85 perc után gólt szerzett
( 0 - 0 ) Hervé Guermeur A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 th Nézők: 6.339

Jelentés
8. nap Stade Rennes FC 1 - 2 Angers SCO Stade de la route de Lorient , Rennes
Szombat 22-szeptember 1973-as
19 -én sor, 6 pont
Hervé Guermeur A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24. sz ( 1 - 1 ) Marc Berdoll A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 th
Michel Cassan A gól 84. percben szerzett gólt84 th
Nézők: 10 532

Jelentés
9. nap Olimpiai Marseille 2 - 1 Stade Rennes FC Stade Velodrome , Marseille
Kedd 25-szeptember 1973-as
20 -én sor, 6 pont
Josip Skoblar A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én A gól 47 perc elteltével szerzett gólt 47 -én ( 1 - 1 ) Alain Cosnard A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42. sz Nézők: 8.787

Jelentés
11. nap AS Saint-Etienne 0 - 0 Stade Rennes FC Geoffroy-Guichard Stadion , Saint-Étienne

20 -én sor, 11 pont
Christian Dalger A gól 2 perc után gólt szerzett2 nd A gól 67 perc elteltével szerzett gólt 67 -én ( 1 - 0 ) Nézők: 2,103

Jelentés
16. nap Stade Rennes FC 2 - 1 RP Strasbourg-Meinau Stade de la route de Lorient , Rennes
Péntek 16 November 1973-as
18 -én sor 16 pont
Jacques Pauvert 49 th ( CSC ) Alain Bernard 50 thSaját tábora ellen regisztrált 49 perc után
A gól 50 perc után gólt szerzett
( 0 - 1 ) Ivan Hlevnjak A gól 30 perc után gólt szerzett30. sz Nézők: 7,366

Jelentés
  1. osztály, 17–19. Nap (december)
17. nap Stade Rennes FC 1 - 2 Olimpiai Nimes Stade de la route de Lorient , Rennes
Vasárnap 9-December 1973-as
17 -én sor 16 pont
Hervé Guermeur A gól 67 perc elteltével szerzett gólt67 th ( 0 - 2 ) Robert Pintenat A gól 26 perc után gólt szerzett26 th

Alain Richard A gól 46 perc elteltével gólt szerzett46 th
Carlos Bianchi A gól 62 perc után gólt szerzett62 th A gól 67 perc elteltével szerzett gólt 67 th
( 1 - 0 ) Nézők: 7,055

Jelentés
19. nap Stade Rennes FC 1 - 1 CS Sedan-Ardennes Stade de la route de Lorient , Rennes
Vasárnap 23-December 1973-as
18 -én sor 17 pont
Hervé Guermeur A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48. sz ( 0 - 1 ) Jean-Claude Medot A gól 41 perc után gólt szerzett41. sz Nézők: 5 053

Jelentés
  Visszatérés 1. osztály, 20–23. Nap (január)
20. nap Troyes AF 1 - 2 Stade Rennes FC Aube stadion , Troyes
Vasárnap 6-január 1974-ben
16 -én sor 19 pont
Bernard Deferrez A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13. sz ( 1 - 1 ) Laurent Pokou A gól 30 perc után gólt szerzett30 th

Jelentés
22. nap Stade Rennes FC 1 - 0 Olympique lyonnais Stade de la route de Lorient , Rennes
Vasárnap 20-január 1974-ben
17 -én sor 21 pont
Laurent Pokou A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57. sz ( 0 - 0 ) Nézők: 12 772

1. osztály, 24–26. Nap (február)
24. nap Stade Rennes FC 0 - 2 FC Sochaux-Montbeliard Stade de la route de Lorient , Rennes
Vasárnap 10-február 1974-ben
18 -én sor, 21 pont
( 0 - 1 ) Pierre Lechantre A gól 25 perc után gólt szerzett25 th A gól 73 perc elteltével szerzett gólt 73 th Nézők: 8,263

Jelentés
25. nap Angers SCO 0 - 1 Stade Rennes FC Jean-Bouin Stadion , Angers
Vasárnap 17-február 1974-ben
18 -én sor 23 pont
( 0 - 0 ) Philippe Redon A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57. sz Nézők: 6 838

Jelentés
26. nap Stade Rennes FC 3 - 1 Olimpiai Marseille Stade de la route de Lorient , Rennes
Vasárnap 24-február 1974-ben
17 -én sor 26 pont
Philippe Redon A gól 17 perc elteltével szerzett gólt17 th
Laurent Poku A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24 th A gól 90 perc elteltével szerzett gólt 90 th
( 2 - 1 ) Josip Skoblar A gól 32 perc után gólt szerzett32. sz Nézők: 13 667

Jelentés
  1. osztály, 27. és 30. nap (március)
27. nap FC Metz 4 - 0 Stade Rennes FC Saint-Symphorien Stadion , Longeville-lès-Metz
Szerda 13-March 1974-ben
18 -én sor 26 pont
Nico Braun 51 perc elteltével gólt szerzett51 e A gól 54. percben szerzett gólt 54 e
André Tota A gól 61. perc után szerzett gólt61 e
André Coustillet A gól 70 perc után gólt szerzett70 e
( 0 - 0 ) Nézők: 4728

Jelentés
28. nap Stade Rennes FC 1 - 0 AS Saint-Etienne Stade de la route de Lorient , Rennes
Szombat 16-March 1974-ben
17 -én sor 28 pont
Laurent Pokou A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49. sz ( 0 - 0 ) Nézők: 18 819

Jelentés
29. nap AS Nancy-Lorraine 1 - 2 Stade Rennes FC Marcel-Picot Stadion , Tomblaine
Péntek 22-March 1974-ben
17 -én sor 30 pont
Angel Di Caro A gól 28. perc után szerzett gólt28. sz ( 1 - 0 ) Philippe Redon A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 -én

18 -én sor 32 pont
Hervé Guermeur A gól 39 perc után gólt szerzett39. sz ( 1 - 1 ) Delio Onnis 35 perc elteltével gólt szerzett35 th Nézők: 15 695

Jelentés
32. nap FC Nantes 1 - 1 Stade Rennes FC Marcel-Saupin Stadion , Nantes
Péntek 12-április 1974-ben
17 -én sor 33 pont
Michel Pech A gól 83. percben szerzett gólt83 rd ( 0 - 1 ) Alain Bernard A gól 15 perc után gólt szerzett15. sz Nézők: 17 051

Jelentés
33. nap Stade Rennes FC 4 - 2 FC Girondins de Bordeaux Stade de la route de Lorient , Rennes
Kedd 16-április 1974-ben
14 -én sor 36 pont
Fantamady Keita A gól 39 perc után gólt szerzett39 e
André Betta A gól 49 perc elteltével gólt szerzett49 th
Alain Philippe A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th
Herve Guermeur A gól 60 perc után gólt szerzett60 th
( 1 - 0 ) Alain Giresse A gól 83. percben szerzett gólt83 th A gól 87 perc elteltével szerzett gólt 87 th Nézők: 10 154

1. osztály, 35–38. Nap (május)
35. nap Stade Rennes FC 30 AS Nancy-Lorraine Stade de la route de Lorient , Rennes

Jelentés
37. nap Stade Rennes FC 2 - 0 Reims-stadion Stade de la route de Lorient , Rennes

Versenyjelentés

Verseny Végső győztes Fordulaton indul Hely vagy utolsó forduló Első találkozás Utolsó találkozó Szám
1. osztály AS Saint-Etienne 1 st  nap 13 . 1973. augusztus 7 1974. május 25 38
Francia Kupa AS Saint-Etienne Döntő 1/32 Döntő 1/32 1974. február 3 1974. február 3 1

1. osztály

Rangsor Rangsor
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Jól
10. Lencse 44. 38 14 8. 16. 58 65 -7 8.
11. Metz 43 38 14 7 17. 53 53 0 8.
12. Marseille 43 38 13. 9. 16. 58 62 -4 8.
13. Rénszarvas 43 38 16. 8. 14 42 47 -5 3
14 Bordeaux 42 38 11. 12. 15 55 57 -2 8.
15 Bastia 41 38 14 8. 16. 44. 49 -5 5.
16. Monaco 41 38 11. 11. 16. 64. 73. -9 8.
Eredmények
Teljes itthon Kívül
Meccsek Pontok V NEM D BP időszámításunk előtt Diff. V NEM D BP időszámításunk előtt Diff. V NEM D BP időszámításunk előtt Diff.
38 40 (+3) 16. 8. 14 42 47 -5 11. 3 5. 26. 16. +10 5. 5. 9. 16. 31 -15
Eredmények naponta
Nap 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10. 11. 12. 13. 14 15 16. 17. 18. 19. 20 21 22. 23. 24. 25 26. 27. 28. 29. 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Talaj D E D D E D E D E D E D E D E D D E D E E D E D E D E D E E D E D E D E D E
Eredmények V NEM V D NEM D D D D V NEM V D NEM V V D D NEM V D V D D V V D V V NEM NEM NEM V D V V V D
Pontok 2 3 5. 5. 6. 6. 6. 6. 6. 8. 9. 11. 11. 12. 14 16. 16. 16. 17. 19. 19. 21 21 21 23. 26. 26. 28. 30 31 32 33 36 36 39 41 43 43
Négyzet 4 7 7 9. 10. 15 18. 19. 20 20 20 19. 20 20 19. 18. 17. 19. 18. 16. 18. 17. 18. 18. 18. 17. 18. 17. 17. 18. 18. 17. 14 15 13. 13. 10. 13.

Forrás: Találkozók listája
Mező  : D = Home; E = Külső. Eredmény : D = vereség; N = Nincs; V = Győzelem.

Hivatkozások

1. Claude Loire, Stade Rennes, a breton futball zászlóshajója 1901-1991 , Éditions Apogée, 1994, p. 362
  2. Claude Loire, op. cit. o. 366
  3. Claude Loire, op. cit. o. 364
  4. Profil Laurent Pokou a Abidjan.net
  5. Az átadás a Laurent Pokou volt nem hatékony, amíg december 1973
  6. Párizsban játszott mérkőzés , a Parc des Princes-en
  7. Stade Rennes, miután három gólt szerzett, 1 pont bónuszt kap a ranglistán
  8. Bónuszrendszert vezetnek be, amely további pontokat ad minden klubnak, amely legalább három gólt szerez ugyanabban a játékban, függetlenül az utóbbi pontszámától.