1967-1968 a CAF olimpia előtti torna Tábornok
nál nél 1968. június 30
Résztvevők 14 ország
Próbák 22 találkozó

Navigáció

A pre-olimpiai torna CAF 1967-1968 célja, hogy kijelölje a 3 minősített nemzetek Afrika zóna részt az utolsó labdarúgó torna , játszott során olimpia Mexikóban az 1968 .

Között az 1968 - as nyári olimpia afrikai selejtező tornáját három forduló alatt rendezték 1967. április 9 és a 1968. június 30. Az olimpiai bajnokság három selejtezőjét meghatározták, miután három forduló után a tizennégy résztvevő nemzet három csoportra oszlott, miután kétirányú mérkőzésen kieséses rendszert játszottak . A harmadik forduló után Guinea , Nigéria és Marokkó bejutott az olimpiai tornára, Marokkót azonban Ghána váltotta fel .

Minősített országok

Dátumok Elhelyezkedés Helyek Képzett
nak,-nek 1967. április 9
3 Guinea Nigéria Marokkó Ghána

Minősítések formátuma

A bajnokság rendszerében lejátszott csoportos selejtező szakaszokban, ha az utolsó nap végén több csapat között pontok vannak egyenlő, a következő szempontokat alkalmazzák besorolásuk megállapításához a megadott sorrendben:

A hazai és idegenbeli mérkőzések kieséses rendszerében, a két mérkőzés összesített pontszámának tökéletes holtversenye esetén a következő intézkedések érvényesek:

Az ülések részletei
1967. április 21 Líbia 2 - 0 Niger Városi stadion  (en)
Guinea - Ismétlés. egyesült arab csomag - -

1967. november 12 Líbia 1 - 1 Algéria Városi stadion  (en)
Al-Maadani 40 perc elteltével gólt szerzett40. sz ( 0 - 1 ) Amirouche A gól 64. perc után szerzett gólt64 . Választottbíróság: Alessandro D'Agostini (it)
Jelentés
Csapatok Abrouk Kapus- Oulkhiar, Lemoui , Hamiti, Attoui - Djemaâ, Selmi - Boulfoul ( Abdi ), Beroudji, Khalem , AmiroucheCserélveKözött
1967. november 26 Algéria 2 - 1 Líbia Stade du, 1955. augusztus 20.,
Algír , Algéria
Amirouche A gól 38 perc után gólt szerzett38 th ( toll. ) A gól 85 perc után gólt szerzett85 -én ( toll. ) ( 1 - 0 ) Bensouidi A gól 65 perc elteltével szerzett gólt65 th Választottbíróság: Ayele Tessema
Jelentés
Abrouk Kapus- Bouyahi, Mekideche, Hamiti, Attoui - Djemaâ, Seridi - Selmi , Beroudji, Khalem , Amirouche Csapatok
Guinea Q. - csomag Ismétlés. egyesült arab
Végső
Algéria 4 - 5 Guinea 2 - 2 2 - 3

1968. június 26 Algéria 2 - 2 Guinea Stade d'Honneur
Casablanca , Marokkó
Lalmas A gól 27. perc után szerzett gólt27 e A gól gólt szerzett 42 perc elteltével 42 e ( 2 - 1 ) Souleymane A gól 38 perc után gólt szerzett38 e
Sim A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 e
Nézők: 10 000
választottbíróság: Belagif
Jelentés
Amar Kapus- Belloucif, Benferhat , Attoui , Bouyahi - Hadefi , Salhi - Betrouni (  Oucief (  Sikki)), Lalmas , Hachouf , AchourCserélveKözöttCserélveKözött Csapatok
1968. június 30 Guinea 3 - 2 Algéria Stade d'Honneur
Souleymane A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e
Mamadouba Camara  (in) 10 perc után gólt szerzett10 e ( Pen. )
Maxime Camara A gól 55 perc elteltével szerzett gólt55 e ( Pen. )
( 2 - 1 ) Lalmas A gól 5 perc után gólt szerzett5 -én
Achour A gól 89. percben szerzett gólt89 th
játékvezető: Salih Mohamed Boukili
Jelentés
Csapatok Amar Kapus- Bouyahi, Benferhat , Hadefi , Attoui - Berkani, Saheb - Tadjet, Lalmas , Hachouf ( Achour ), SalhiCserélveKözött

1967. november 5 Marokkó 1 - 1 Tunézia Stade d'Honneur
Hamidouch 54. perc után gólt szerzett54. sz ( 0 - 1 ) Chaïbi A gól 25 perc után gólt szerzett25 th Nézők: 20 000

Jelentés
Benkassou Kapus - Hafnaoui , Fadili , Khezzar , Khanoussi - Sahraoui , Bamous , Ghandi - Hamidouch , Faras , Jarir Csapatok Sassi Kapus - Mghirbi , Benzarti, Fendri, Habacha - Bouajila , Chaïbi - Madhi , Chaoua , Toumi , Youssef (  Naoui) CserélveKözött
1967. november 26 Tunézia 0 - 0 dobás Marokkó El Menzah Olimpiai Stadion
Tunisz , Tunézia
( 0 - 0 ) Nézők: 25 000

Sassi Kapus - Mghirbi , Benzarti, Fendri, Habacha - Bouajila , Chaïbi - Madhi , Chaoua , Toumi , Gabsi Anniba Csapatok Benkassou Kapus - Benkhrif piros lap , Fadili , Khezzar , Khanoussi - Mahroufi , Bamous , Ghandi - Hamidouch , Faras , Jarir

1968. június 9 Marokkó 1 - 1 Ghána Stade d'Honneur
Ghandi A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7. sz ( 1 - 0 ) Attuquayefio A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 th Nézők: 25 000

Benkassou Kapus - Lamrani , Bouchaïb, Benkhrif , Fadili - Mahroufi , Bamous , Slimani , Ghandi - Faras , Jarir Csapatok
1968. június 30 Ghána 1 - 2 Marokkó Accra Sportstadion
Accra , Ghána
? Futball-labda árnyék.svg ? ( ? -? ) Faras Futball-labda árnyék.svg ?
? Futball-labda árnyék.svg ?
Nézők: 40 000

Megjegyzések

1. Az olimpiai bajnokságra kihirdetett marokkói csomag a sorsolás után kijelentette, hogy nem volt hajlandó szembenézni Izraellel a C csoportban .
  2. A nigériai minősíti után a sorsolás .
  3. A marokkói sorsolás után selejtez .
  4. Támogató mérkőzést terveztek, de Kamerun visszalépett, mielőtt lejátszották volna.

Hivatkozások

1. (in) "  Játékok a XX. Olimpia labdarúgó-selejtező torna (Mexikóváros, Mexikó, 1968)  ” , RSSSF ,2016. július 21(megtekintve 2020. május 14-én )