Mezek
Kit bal kar.png Kit body.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png itthon Kit bal kar.png Kit body.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Kívül
Új-Zéland labdarúgó-világbajnokság

Az új-zélandi labdarúgó-válogatott az 1982-es világbajnokságon a világverseny első fordulóját zárja .

Az angol John Adshead vezetésével az új-zélandi csapat több rekordot is megdöntött az előzetes fordulókban  : 15 meccset játszott, 88 000  km-t tett meg , 44 gólt szerzett, a Fidzsi-szigetek ellen elért tizenhárom gólos győzelem pedig a világbajnokság történetének legszélesebb része volt. Egy másik rekord, Steve Sumner kapitány hat gólt szerez ezen a találkozón. Végül Richard Wilson kapus 921 percig nem engedi be a gólokat.

Új-Zélandon, ahol a királyi sport a rögbi , a futball és a  selejtezők során megszerzett becenév, az "  All Whites " ekkor elhomályosította az " összes feketét  " , akiket  sokat kritizáltak a dél-afrikai országos turné után .

A Spanyolországban lejátszott utolsó tornán a válogatott a 6. csoportba kerül, Brazília , Szovjetunió és Skócia áll szemben vele . Az első fordulóban három meccsen három vereséggel távozott a világbajnokságról, tizenkét kapott két gólt kapott.

Képesítések

Előzetes forduló

Új-Zéland elindítja a selejtezőket az ANZAC napon azzal, hogy a Mount Smart Stadionban a csoport favoritjait, Ausztráliát látja vendégül . Vezetett három gól két, míg a 80 th  percben egyenlített a csapat keresztül csatár és a kapitány , Steve Sumner . John Adshead edző a találkozó után elmondta, hogy még soha nem látott ilyen gyenge ausztrál csapatot.

Ezután a kiválasztás három mozdulatot követ. Az első találkozó könnyed idegenbeli győzelemmel zárult a Fidzsi-szigetek ellen , négy gól a nullára, beleértve Brian Turner mesterhármasát . Ezután gyenge teljesítményt szenvedett el, amikor csak a döntetlent szerezte, gól nélküli döntetlennel a kínai Tajpej ellen . E meccs során a válogatás először teljesen fehér színben fejlődik, és az új-zélandi média az All Feketékkel  szemben „  All Whites ” -nek becézte . Ezután Indonéziában győzelmet aratott , két gól nullával.

Új-Zéland rajtol a második szakaszon 1981. május 16, az ausztrálokhoz kerülve, akik 35 selejtezőmeccsen nem veszítettek mérkőzést hazai pályájukon. A „Kiwi” hozzon létre a meglepetés megnyitja a pontozási át Steve Wooddin a 29 th  percben a játék, akkor a legjobb játékos a mérkőzés, Grant Turner szerezte a második gólt a győzelem, két gólt nulla volt, a fejléc a 81 th  perces. Erre az eredményre építve az új-zélandiak legutóbbi három meccsüket gól nélkül nyerték meg. Nullára verték Fidzsi-szigetek tizenhárom gólos eredményét, köztük Steven Sumner kapitány hat gólját. A győzelem a legnagyobb VB történelem, megelőzve a nyugat-németek " 12-0 nyerni át Ciprus az 1969 . Az új-zélandiak 31 kvalifikált góllal fejezik be a selejtezőt, csak három kapott gólért.

Rangsorolás
Rang Csapat Pontok J G NEM P Bp Időszámításunk előtt Diff Eredmények (▼ dom., ► ext.)
1981. április 25 Új Zéland 3 - 3 Ausztrália Mount Smart Stadion , Auckland
Kristálytiszta alkalmazás kworldclock.png Randevúk története G. Turner A gól 25 perc után gólt szerzett25 th
Wooddin A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 th
Sumner 80 perc elteltével gólt szerzett80 th
( 2 - 3 ) Krnčević A gól 15 perc után gólt szerzett15 e A gól gólt szerzett 42 perc elteltével 42 e
Boden A gól 31 perc után gólt szerzett31 e
Nézők: 10 000
választottbíróság: Gianfranco Menegali
Jelentés
1981. május 3 Fidzsi-szigetek 0 - 4 Új Zéland Govind stadion , Suva
( 0 - 3 ) B. Turner A gól 8. perc után gólt szerzett8 th A gól 31 perc után gólt szerzett 31 st A gól 85 perc után gólt szerzett 85 th
1981. május 11 Indonézia 0 - 2 Új Zéland Senayan stadion , Jakarta
( 0 - 1 ) B. Turner A gól 18 perc után gólt szerzett18 e.
G. Turner A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 e
Nézők: 47 000 játékvezető
: Nobnom Ausukont
Jelentés
1981. május 16 Ausztrália 0 - 2 Új Zéland Sydney Cricket Ground , Sydney
( 0 - 1 ) Wooddin A gól 29. perc után szerzett gólt29 e.
B. Turner A gól 34 perc elteltével gólt szerzett34 e
G. Turner A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 eA gól 66 perc elteltével szerzett gólt 66 e
Jelentés
1981. augusztus 16 Új Zéland 13 - 0 Fidzsi-szigetek Mount Smart Stadion , Auckland
Steve Wooddin A gól 2 perc után gólt szerzett2 e
Sumner A gól 8. perc után gólt szerzett8 e A gól 44. percben szerzett gólt 44 e A gól 55 perc elteltével szerzett gólt 55 e A gól 63 perc után gólt szerzett 63 e A gól 74. percben szerzett gólt 74 e A gól 89. percben szerzett gólt 89 e
G. Turner A gól 9. perc után szerzett gólt9 e A gól 30 perc után gólt szerzett 30 e
Cole 35 perc elteltével gólt szerzett35 e
B. Turner A gól 39 perc után gólt szerzett39 e A gól 85 perc után gólt szerzett 85 e
Mackay A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 e
( 7 - 0 ) Nézők: 3345
játékvezető: Vijit Getkaew
Jelentés

Utolsó kör

Az Ázsia-Óceánia zónát alkotó csoportok négy győztese bajnokság formájában kétirányú mérkőzéseken versenyez az utolsó fordulóért, az első kettő kvalifikálta magát a spanyolországi utolsó szakaszba. Az új-zélandi találja magát szemben a Szaúd-Arábiában , a Kuwait és Kína .

A "kivik" kezdik ezt az utolsó fordulót, a 1981. szeptember 24, Megy, a pekingi Dolgozók ' Stadium , hogy Kínában. 63 000 néző és százmillió televíziós néző előtt a két csapat gól nélküli döntetlenre vált szét. A két csapat egy hét múlva újra találkozik Aucklandben, és a kiwik nulladik góllal nyernek a Mount Smart stadionban . Ez a rájátszás kilencedik mérkőzése, ahol a kapus, Richard Wilson nem adja le a gólt, ami rekord.

Az új-zélandiak ezután üdvözlik a Kuvaitokat Október 10és Steve Wooddin révén az első félidőben nyitotta meg a pontszerzést . Ezután Hardjowasito Sudarso indonéz játékvezető két büntetést ítélt meg a vendégek számára a büntetőterületen elkövetett kézhibák miatt, amelyek viharos reakciókat váltottak ki a közönség részéről. Egy fiatal néző így lép be a pályára, hogy üdítővel itassa meg a játékvezetőt. A "Kiwis" végül meghajol két gól előtt egy ellen, és az Új-Zélandi Labdarúgó-szövetséget megbüntetik a mezőny invázióját követően. E vereség után az új-zélandiak új csalódást tapasztalnak azzal, hogy kétgólos döntetlent engednek bárhol Szaúd-Arábia ellen. Vezetett, hogy a 87 th  percben az új-zélandiak kiegyenlített révén védő Ricki Herbert .

Wynton Rufer , a válogatott egyetlen szakembere decemberben csatlakozott a kerethez az utolsó forduló utolsó két mérkőzésére. Az új-zélandiak megadták magukatDecember 14-én, Kuvaitban már kvalifikálta magát a világbajnokságra, miután Kína felett aratott győzelmet aratott, és két héttel korábban nullára zárt. A „kiwiek” két gólt vezetnek az egyikig a játék utolsó percéig, de végül meg kell engedniük a döntetlent, és két ponttal kell maradniuk a kínaiak mögött, kedvezőtlen, ötgólos gólkülönbséggel. Ezután nyomás nélkül elmennek Szaúd-Arábiába, hogy játsszák az utolsó forduló utolsó mérkőzését. John Adshead edző arra kérte játékosait, hogy "méltóságteljesen játszanak, hogy magasan térhessenek haza" . Az all-fehérek gyorsan két gólt szereztek Wynton Rufer és Brian Turner jóvoltából a leszerelt szaúdiakon, majd a negyvenedik játékpercben négy gólt nullára vezettek, miután Rufer ismét két új gólt ért el. Brian Turner közvetlenül a félidő előtt olyan tizenegyest szerzett, amely lehetővé tette az új-zélandiaknak, hogy utolérjék a kínaiakat. A második félidőben a "kivik" nem tudnak olyan új gólt regisztrálni, amely a sok lehetőség ellenére automatikusan minősítené őket.

Új-Zéland és Kína ugyanannyi ponttal és azonos gólkülönbséggel végez. Az utolsó forduló második helyezettjének meghatározásához tehát ezeknek az országoknak támogató mérkőzést kell játszaniuk semleges talajon. Az eredetileg Kuala Lumpurba tervezett új-zélandiak elítélik Malajzia választását a találkozó házigazdájaként, mivel a kínaiak már ebben a stadionban játszottak a verseny alatt. Az új-zélandiak hez játszani a meccset Melbourne-ben, hogy nem hajlandó a kínai, és ez végső soron a Nemzeti Stadion a szingapúri , hogy a találkozó zajlott le1982. január 10. 60 ezer, főleg kínai szurkolóval rendelkező néző előtt a kiwik uralták a mérkőzést, és két góllal nyert góllal nyertek a világbajnokságra.

Az új-zélandiak az összes selejtező csapat közül a legtöbb meccset játszó selejtezőt zárják (15), megtették a legtöbb kilométert, 88 000 körül és a legtöbb gólt szerezték (44). John Adshead edző 20 játékost használ fel a kvalifikációra, közülük öten, Richard Wilson , Bobby Almond , Ricki Herbert , Steve Sumner és Duncan Cole mind a tizenöt mérkőzést játsszák. Történelmi képesítésük lehetővé teszi, hogy a futball a sajtóban először előzze meg Új-Zélandon a rögbit.

1981. október 10 Új Zéland 1 - 2 Kuvait Mount Smart Stadion , Auckland
Wooddin A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24. sz ( 1 - 0 ) Al-Dakheel A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th ( toll. )
Herbert A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th
( 1 - 2 ) Majed Abdullah A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 th A gól 41 perc után gólt szerzett 41 th Választottbíróság: Arturo Ithurralde
1981. december 19 Szaud-Arábia 0 - 5 Új Zéland Faisal bin Fahd herceg Stadion
( 0 - 5 ) Rufer A gól 16 perc elteltével szerzett gólt16 e A gól 38 perc után gólt szerzett 38 e
B. Turner A gól 17 perc elteltével szerzett gólt17 e ( Pen. ) A gól 45 perc után gólt szerzett45 e
Rufer A gól 47 perc elteltével szerzett gólt47 th
( 1 - 0 ) Huang Xiangdong A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Nézők: 60 000

Új-Zéland - Watford FC 0-2

A világbajnokság sorsolásának hatos csoportjába Brazíliával , a Szovjetunióval és Skóciával együtt az új-zélandiak felkészülnek a világbajnokságra azzal, hogy először két barátságos mérkőzést játszottak Magyarország ellen .1982. február aki öt legjobb játékosa nélkül játszott, az óceániak két gólt vesztettek az egyikhez a két meccsen.

Bemelegítő barátságos mérkőzéseket keres, mielőtt Spanyolországba indul, az új-zélandi alakulat a klub pénzügyi igényei miatt nem tudja behozni az angol Manchester City klubot. Márciusban a válogatás megkapja Elton John énekes , az angol másodosztályú Watford FC klub elnökének támogatását is , amely koncertsorozatot tart az országban. Bejelentette, hogy klubja májusban jön, hogy turnét játsszon az új-zélandiak ellen. Újabb meccssorozatot terveznek az Ír Liga ellen is, amely csak az ír bajnokságban játszó játékosokból áll .

A "kivik" első felkészülési mérkőzésüket, a Május 8, szemben az Ír Ligával a Mount Smart Stadionban . A nedves gyep által megnehezült unalmas meccsen az új-zélandiak nullára nyerték a gólt, köszönhetően Steve Wooddin által remekül elindított Grant Turnernek . A másnap Rotorua-ban lejátszott második meccsen az új-zélandiak Wynton Rufer realizálásának köszönhetően ismét nulladik gólt nyertek, majd öt nap harmadik meccsén, amelyet Gisborne- ban játszottak , a két csapat különvált. , Wynton Rufer kapta a játék legjobb lehetőségét, amikor meglátta, hogy lövése visszatért a lécről a második harmadban. AMájus 16, Dunedinben az új-zélandiak két gólt veszítettek egy ellen az írek ellen. Két gól nullára vezetett a félidőben , Billy McClure-nak köszönhetően csökkentették a büntetés különbségét . Ezután nyernek, aMájus 19, a sorozat utolsó mérkőzése az Invercargillnél , nullára mutató góllal. A gólt ismét Wynton Rufer lőtte egy szabadrúgást követően, amely az ír kapus lába közé került a nedves pályán végzett lepattanó miatt.

A felkészülés három mérkőzéssel folytatódik Május 23 nál nél Május 29, a Watford FC ellen , az angol divízió 2. helyettes bajnoka . Az első találkozón, amelyet a II. Erzsébet királynő parkban játszottak Christchurchben , 16 000 néző előtt, az angolok dominálnak, de John Barnes felismerésének köszönhetően csak nulla gólt nyernek . A két legjobb új-zélandi játékos a kapus, Frank van Hattum , aki számos alkalommal megmenti csapatát, és Allan Boath, akinek sikerül elsajátítania Luther Blissett támadását . A második mérkőzés a Athletic Park in Wellington , az új-zélandiak nyitotta meg a pontozási át Steve Wooddin de aztán engedett a sorsoláson. Luther Blissett Bobby Almond szabálytalansága miatt egyenlít a tizenegyes ellen . Az új-zélandiak ezen a meccsen akadályozzák az angol szakembereket azzal, hogy állandó nyomást gyakorolnak a középpályára és ellentámadásokkal lépnek fel. A hét egy harmadik és utolsó találkozóján, a Mount Smart Stadionban az angolok uralták a játékot, és Luther Blissett merevítőjének köszönhetően ismét két gólig nullára nyertek.

Játékosok és coaching

Az edző, John Adshead , a 20 játékos közül 19-et tart, akik a világbajnokságon kvalifikációs találkozókat játszottak, valamint Frank van Hattum és Kenny Cresswell, akik a csoportba tartoztak, de még nem jelentek meg a pályán. Az egyetlen hiányzó a rájátszást játszó játékosok közül, a hét meccset játszó középpályás Clive Campbell  (be) .

Végső szakasz

Első kör

6. csoport

Az új-zélandiak Spanyolországhoz csatlakoznak Június 6és a verseny időtartama alatt egy marbellai szállodában lakik . Három sérüléssel visszatérő játékossal érkeznek Európába, a támadók Steve Wooddin és Steve Sumner, valamint a védő, Allan Boath . A versenyre való felkészülésük érdekében a játékosok napi két edzésen versenyeznek, és az egyik során aJúnius 12, a spanyol harmadosztályú Atlético Renamiel játékosaival szemben Grant Turner súlyos bokasérülést szenvedett. El kell hagynia a csoporttalálkozókat, és így csökken a kiválasztás támadó képessége.

Az első nap elleni mérkőzés Skóciában a La Rosaleda Stadium a Malaga , John ADSHEAD kezdett a kapuban Frank van Hattum helyett Richard Wilson és bal Brian Turner a helyettesítő pad. Kenny Cresswell volt a meccs első lövésének szerzője, de az új-zélandiak lázasak a védekezésben, és sok ellentámadásból hiányzó labda hiányzott, és gyorsan a nullára vezették a Gordon Strachan vezette skótok gólját . A „Kiwi” azonban részesülnek a lassulás az ellenfelek már a második felében, hogy menjen vissza a három gólt két, a 65 th  perc volt gól Steve Sumner és Steve Wooddin . A skótok ezután visszanyerik a játék irányítását, és végül öt gólt nyernek kettőre, Graeme Souness az egyik lövését a kapu taszítja.

Új-Zéland akkor veszített a Szovjetunió, majd Brazília ellen. Ő befejezte 23 -én  nemzet a 24. részt vesz a versenyben.

Dalglish A gól 18 perc után gólt szerzett18 e
Wark A gól 29. perc után szerzett gólt29 e , A gól 32 perc után gólt szerzett32 e
1982. június 23 Brazília 4 - 0 Új Zéland Manuel Ruiz de Lopera , Sevilla
Zico A gól 28. perc után szerzett gólt28 e A gól 31 perc után gólt szerzett 31 e
Falcão A gól 64. perc után szerzett gólt64 e
Serginho A gól 70 perc után gólt szerzett70 e
( 2 - 0 ) Nézők: 43 000
játékvezető: Damir Matovinović
Jelentés

1. (en) "  Kvalifikációs fordulók - 1982. évi labdarúgó-világbajnokság  " , az nzhistory.net.nz címen (hozzáférés : 2013. október 16. )
  2. (en) „Az  Austi Világkupa reményeinek botlása  ” , The Sydney Morning Herald , n o  44 720,1981. április 29, P.  26 ( online olvasás )
  3. "  The Kiwis  's hour of glory " , a fr.fifa.com oldalon , FIFA (hozzáférés : 2013. október 16. )
  4. (in) UPI, "  Trying Times Fidzsi foci  " a nytimes.com , a The New York Times ,1981. augusztus 17(megtekintve 2013. október 16. )
  5. (in) Alex Yannis, "A  világbajnokság futballja még mindig nyitva van  " a nytimes.com- on , NYTC ,1981. október 18(elérhető : 2013. október 17. )
  6. (in) "  All Whites 'game contre Kuwait 1981  " az nzhistory.net.nz oldalon (hozzáférés: 2013. október 17. )
  7. „  Rijád új-zélandi csodája - FIFA.com  ” , a fr.fifa.com címen , FIFA (hozzáférés : 2013. október 18. )
  8. (in) "  1982 World Cup Team  " a web.archive.org oldalon , Új-Zélandi Labdarúgó-szövetség (hozzáférés: 2013. október 18. )
  9. (in) "  3. Férfi nemzetközi futball  " a teara.govt.nz oldalon (hozzáférés: 2013. október 18. )
  10. (ES) "  amistoso Auckland  " , El Mundo Deportivo , n o  18 159,1982. február 12, P.  18 ( online olvasható )
  11. (en) Andre Zlotkowski, "  Új-zélandi nemzetközi mérkőzések - részletek 1980-1989  " , az rsssf.com oldalon ,1 st február 2006(megtekintve 2013. október 16. )
  12. (hu) "  1982-ii-13-uj-zeland-magyarorszag-12  " , a tempofradi.hu-n ,2009. március 23(megtekintve 2013. október 16. )
  13. (ES) "  Elton John van ayudara Nueva Zelanda  " , El Mundo Deportivo , n o  18 198,1982. március 23, P.  16 ( online olvasás )
  14. (es) "  1-0: N. Zelanda venciopero jugo bad ante la liga de Eire  " , El Mundo Deportivo , n o  18 244,1982. május 9, P.  20 ( online olvasás )
  15. (es) "  0-0: Nueva Zelanda no pudo con la liga de Irlanda  " , El Mundo Deportivo , n o  18 248,1982. május 13, P.  28 ( online olvasás )
  17. (es) "  1-0: N. Zelanda se enfrento por quinta vez a la liga de Eire  " , El Mundo Deportivo , n o  18 255,1982. május 20, P.  19 ( online olvasható )
  18. (Es) "  0-1: N. Zelanda nopudoconel Watford  " , El Mundo Deportivo , n o  18 259,1982. május 24, P.  24 ( online olvasható )
  19. (Es) "  1-1: N. Zelanda convencio esta vez ante el Watford  " , El Mundo Deportivo , n o  18 262,1982. május 27, P.  19 ( online olvasható )
  20. (Es) "  0-2: N. Zelanda con errores defensivos  " , El Mundo Deportivo , n o  18 265,1982. május 30, P.  26 ( online olvasás )
  21. (in) "  2002  " az ultimatenzsoccer.com oldalon (elérhető: 2013. november 20. )
  22. (Es) "  Nueva Zelanda ya conoce la Costal del Sol  " , El Mundo Deportivo , n o  18 265,1982. június 7, P.  21 ( online olvasható )
  23. "  Új-Zéland A váratlan minősítés következményei  ", L'Express , n o  260,1982. június 9, P.  XXI ( online olvasás )
  24. (es) "  A menos para jugador Nueva Zelanda  " , El Mundo Deportivo , n o  18 279,1982. június 13, P.  22 ( online olvasás )
  25. (in) "  Playing in the final  " az nzhistory.net.nz oldalon (hozzáférés: 2013. december 4. )
  26. (ek) Miguel Angel Santos , „  La artilla britannica funciono; su Defensa, nem  " , El Mundo Deportivo , n o  18 282,1982. június 16, P.  16–17 ( online olvasható )
  27. (in) "  Planet World Cup - 1982  " a planetworldcup.com oldalon ,2010(elérhető : 2013. október 18. )