Németország a 2012. évi téli ifjúsági olimpián
A Németországban részt vett a Ifjúsági Olimpiai Játékok 2012. tél az Innsbruck az osztrák 13-tól2012. január 22. A német csapat 57 sportolóból állt, 15 különböző sportágban.
Medalisták
Eredmények
alpesi sízés
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Nikolaus Ertl
|
Szlalom
|
40-es évek 68
|
40-es évek 44
|
1:21:12
|
6.
|
Óriás szlalom
|
1:04:43
|
54 mp 70
|
1:55:13
|
8.
|
Szuper-G
|
|
Diszkvalifikált
|
Kombinált
|
1:05:64
|
38. s 98
|
1:44:62
|
14
|
Lucas krahnert
|
Szlalom
|
40-es évek 53
|
40-es évek 74
|
1:21:27
|
7
|
Óriás szlalom
|
Nem fejeztem be
|
Szuper-G
|
|
1:04:84
|
5.
|
Kombinált
|
1:03:96
|
45 s 85
|
1:49:81
|
23.
|
Nők
Csapat
Biatlon
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
Idő
|
Nem fogadott
|
Rang
|
---|
Niklas homberg
|
Sprintel
|
20:05 4
|
1
|
6.
|
Törekvés
|
28:43:01
|
4
|
1
|
Maximilian Janke
|
Sprintel
|
20:57 8
|
2
|
14
|
Törekvés
|
29:41:06
|
4
|
4
|
Nők
Vegyes
Bob
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Philipp Moelter Richard Oelsner
|
Két ember bob
|
54 s 93
|
54 s 49
|
1:49:42
|
6.
|
Sífutás
Férfiak
Nők
Sprintel
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
Teljes
|
Rang
|
Teljes
|
Rang
|
Teljes
|
Rang
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Marius Cebulla
|
Sprint férfiak
|
1:44:85
|
5 Q
|
1 perc 48 s 6
|
1 Q
|
1 perc 46 s 1
|
1 Q
|
1 perc 44 s 8
|
2
|
Christian Stiebritz
|
Sprint férfiak
|
1:45:17
|
6 Q
|
1 perc 49 s 4
|
2 Q
|
2 perc 00 s 1
|
5.
|
Nem minősített
|
Julia belger
|
Sprint nők
|
2:01:96
|
14 Q
|
2 perc 10 s 7
|
5.
|
Nem minősített
|
Victoria Carl
|
Sprint nők
|
2:01:15
|
9 Q
|
1:59 4
|
2 Q
|
2:07:07
|
6.
|
Nem minősített
|
Vegyes
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
Idő
|
Nem fogadott
|
Rang
|
---|
Franziska Preuss Victoria Carl Maximilian Janke Christian Stiebritz
|
Vegyes sífutás / biatlon váltó
|
1 óra 04 perc 23 s 4
|
1 + 6
|
1
|
Curling
Férfiak
-
Ugrás: Daniel Rothballer
-
Második: Kevin Lehmann
Nők
-
Harmadik: Frederike Manner
-
Vezető: Nicole Muskatewitz
Vegyes csapatok
Eredmények Az 1 st kör
1. mérkőzés
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Németország (Rothballer) X
|
2
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
4
|
Kanada (Scoffin)
|
0
|
0
|
2
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
|
|
6.
|
2. mérkőzés
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Oroszország (Vaskov) X
|
0
|
1
|
0
|
3
|
1
|
0
|
1
|
0
|
|
|
6.
|
Németország (Rothballer)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
|
4
|
3. mérkőzés
NÁL NÉL
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Nagy-Britannia (Menzies)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
4
|
Németország (Rothballer) X
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
0
|
1
|
|
5.
|
4. mérkőzés
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Ausztria (Genner) X
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
7
|
|
12.
|
Németország (Rothballer)
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
5.
|
|
5. mérkőzés
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Németország (Rothballer)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
0
|
x
|
|
|
3
|
Olaszország (Mosaner) X
|
2
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
4
|
x
|
|
|
9.
|
6. mérkőzés
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Japán (Usui)
|
0
|
0
|
3
|
3
|
2
|
1
|
x
|
x
|
|
|
9.
|
Németország (Rothballer) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
x
|
x
|
|
|
2
|
7. mérkőzés
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Németország (Rothballer) X
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
x
|
|
|
4
|
Svédország (Wranå)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
x
|
|
|
6.
|
|
Vegyes páros
16 e döntő
NÁL NÉL
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) X
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
1
|
|
|
8.
|
Sarah Anderson ( USA ) Go Ke-on ( KOR )
|
1
|
0
|
4
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
|
|
6.
|
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Kang Sue-yeon ( KOR ) Krystof Krupanský ( ??? ) X
|
3
|
1
|
0
|
3
|
0
|
2
|
1
|
x
|
|
|
10.
|
Daniel Rothballer ( GER ) Arianna Losano ( ITA )
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
0
|
x
|
|
|
5.
|
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
1
|
0
|
4
|
0
|
2
|
2
|
0
|
x
|
|
|
9.
|
Amalia Rudström ( SWE ) Kevin Lehmann ( GER ) X
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
x
|
|
|
3
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Frederike Manner ( GER ) Derek Oryniak ( CAN )
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
x
|
x
|
|
|
1
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN ) X
|
3
|
2
|
3
|
0
|
5.
|
1
|
x
|
x
|
|
|
14
|
|
8. e végleges
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) X
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
1
|
x
|
|
|
6.
|
Wang Jinbo ( CHN ) Ina Roll Backe ( NOR )
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
x
|
|
|
1
|
Negyeddöntő
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
0
|
0
|
1
|
2
|
1
|
0
|
3
|
1
|
|
|
8.
|
Mihail Vaskov ( RUS ) Zuzana Hrůzová ( ??? ) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
|
3
|
Elődöntő
NÁL NÉL
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER )
|
1
|
1
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
x
|
|
|
7
|
Korey Dropkin ( USA ) Marina Verenich ( RUS ) X
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
x
|
|
|
3
|
Végső
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Michael Brunner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) X
|
3
|
2
|
0
|
4
|
0
|
4
|
x
|
x
|
|
|
13.
|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR )
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
x
|
x
|
|
|
2
|
Műkorcsolya
Férfiak
Sportoló (k)
|
Teszt
|
PC / DO
|
PL / DL
|
Teljes
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Niko Ulanovsky
|
Egyedi
|
54.03
|
4
|
104.44
|
6.
|
158,47
|
5.
|
Freestyle síelés
Síkereszt
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
1/4 döntő
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
Idő
|
Rang
|
Rang
|
Rang
|
Rang
|
---|
Marzellus Renn
|
Síkeresztes férfiak
|
56-os évek 96
|
2
|
Törölve
|
Katharina Tordi
|
Síkeresztes nők
|
1 perc 00 s 82
|
6.
|
Törölve
|
Félcső
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Végső
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Lucas mangold
|
Férfi félpipás síléc
|
61.50
|
9 Q
|
46.75
|
12.
|
Jéghoki
Nők
- Anna fiegert
- Theresa Fritz
- Lucie Geelhaar
- Melanie Haeringer
- Simone hase
- Theresia Hoppe
|
- Viola Hotter
- Nina Korff
- Meike Krimphove
- Katharina Oertel
- Valerie Offermann
- Maylina schrul
|
- Saskia Selzer
- Pia szawlowski
- Lena walz
- Carolin Welsch
- Johanna tél
|
|
Legenda
|
---|
Az elődöntőben kvalifikálták
|
A csoport
Meccslap |
---|
|
|
0–1 0–2 0–3 0–4 0–5 0–6 0–7 0–8 0–9 0–10 0–11
|
0 perc 56 s - K. Andersson ( Wong ) 4 perc 32 s - K. Andersson ( J. Eidensten , Wong) 12 perc 41 s - Andersson ( L. Peterson , C. Lillback ) 16 perc 15 s - K. Andersson ( Eidensten J., Wong) 21 perc 56 s - L. Peterson (C. Lillback, L. Backlin ) (SN) 28 perc 0 s - L. Peterson (Andersson, A. Lindberg ) 29 perc 50 s - L. Peterson ( C. Lillback, L. Backlin) 32 perc 40 s - A. Lindberg (Andersson, C. Lillback) 35 perc 21 s - A. Lindberg (L. Backlin) 39 perc 30 mp - E. Alasalmi (L. Peterson) 41 min. 9 mp - J. Eidensten ( A. Kjellbin )
|
Játékvezető : Ez a Morris Taru Tanhua Trine Viskum
|
Meike Krimphove
|
Őrzők
|
Sara besseling
|
6 perc
|
Büntetések
|
8 perc
|
14
|
Lövések
|
45
|
Meccslap |
---|
|
|
0–1 0–2 0–3 0–4 0–5 0–6 0–7 0–8
|
7 perc 59 s - V. Offermann 9 perc 19 s - V. Offermann ( P. Szawlowski ) 11 perc 2 s - P. Szawlowski ( L. Geelhaar , A. Fiegert ) 12 perc 57 s - V. Offermann (L. Geelhaar) , T. Fritz ) (IN) 24 perc 25 s - S. Selzer ( K. Oertel , A. Fiegert) (IN) 30 perc 46 s - A. Fiegert (V. Offermann) (IN) 41 perc 38 s - A Fiegert (V. Offermann) 43 perc 3 s - N. Korff ( T. Hoppe , J. Winter ) (SN)
|
Választottbíróság: Ez a Morris HUI Wang Trine Viskum
|
Nikola Kaliska
|
Őrzők
|
Viola Hotter
|
4 perc
|
Büntetések
|
8 perc
|
3
|
Lövések
|
66
|
Meccslap |
---|
|
V. Offermann ( P. Szawlowski ) - 8 perc 34 s
P. Szawlowski (V. Offermann) (SN) - 14 perc 31 s
|
0–1 1–1 1–2 2–2 2–3 2–4 2–5
|
6 perc 2 s - V. Hummel ( J. Willenshofer )
10 perc 51 s - J. Willenshofer ( A. Meixner ) (IN)
15 perc 59 s - T. Grascher (A. Meixner) 31 perc 1 s - J. Willenshofer ( J. Frick ) 33. perc, 34 s - V. Hummel (T. Grascher)
|
Játékvezető: Meghan Mallette Nikola Dvorakova Taru Tanhua
|
Viola Hotter
|
Őrzők
|
Paula Camilla Marchhart
|
2 perc
|
Büntetések
|
4 perc
|
31
|
Lövések
|
20
|
Meccslap |
---|
|
|
0–1 0–2
|
13 perc 44 s - L. Geelhaar ( P. Szawlowski ) 29 perc 57 s - V. Offermann (P. Szawlowski) (IN)
|
Játékvezető : Zuzana Findurova Mirjam Gruber Taru Tanhua
|
Anastassiya Ogay
|
Őrzők
|
Meike Krimphove
|
8 perc
|
Büntetések
|
6 perc
|
8.
|
Lövések
|
34
|
Elődöntő
Meccslap |
---|
|
A. Meixner ( A. lista ) - 18 perc 17 s A. Meixner ( V. Hummel ) (SN) - 27 perc 6 s
|
1–0 2–0
|
|
Játékvezető: Meghan Mallette Mirjam Gruber Taru Tanhua
|
Paula Camilla Marchhart
|
Őrzők
|
Meike Krimphove
|
8 perc
|
Büntetések
|
6 perc
|
12.
|
Lövések
|
22.
|
Bronzérmes mérkőzés
Meccslap |
---|
|
K. Oertel ( P. Szawlowski ) (SN) - 8 perc 42 s L. Walz ( L. Geelhaar ) - 12 perc 21 s
V. Offermann ( A. Fiegert ) - 17 perc 20 s L. Geelhaar (A. Fiegert) (SN) - 20 perc 21 s K. Oertel (P. Szawlowski) (SN) - 28 perc 16 s
V. Offermann - 38 perc 35 s V. Offermann (IN) - 40 perc 17 s
|
1–0 2–0 2–1 2–2 3–2 4–2 5–2 5–3 6–3 7–3 7–4
|
14 perc 18 s - S. Urpekbajeva ( M. Ryspek ) 16 perc 18 s - M. Ryspek (SN)
31 perc 56 s - M. Ryspek (S. Urpekbajeva)
41 perc 57 s - N. Assimova
|
Játékvezető : Zuzana Findurova Mirjam Gruber HUI Wang
|
Meike Krimphove
|
Őrzők
|
Anastassiya Ogay
|
10 perc
|
Büntetések
|
8 perc
|
50
|
Lövések
|
9.
|
Végső rangsor: 3
Szánkózás
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Toni Graefe
|
Egyedülálló férfiak
|
39 s 982
|
39 s 938
|
1 perc 19 s 920
|
3
|
Christian Paffe
|
Egyedülálló férfiak
|
39,737
|
39,866
|
1: 19.603
|
1
|
Tim Brendel Florian Funk
|
Kettős férfiak
|
42-es évek 700
|
42-es évek 658
|
1:25:35
|
2
|
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Saskia Langer
|
Egyedülálló nők
|
40-es évek 056
|
40-es évek 358
|
1:20:41
|
2
|
Csapat
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
Férfiak
|
Nők
|
Páros
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Tim Brendel, Saskia Langer, Christian Paffe, Florian Funk
|
Vegyes csapat váltó
|
44s 788
|
46s 766
|
47 mp 154
|
2:18:70
|
2
|
Északi összetett
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Síugrás
|
Sífutás
|
Végső
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Késleltetés
|
Síidő
|
Teljes idő
|
Rang
|
---|
Tom lubitz
|
Egyedülálló férfiak
|
137.5
|
1
|
0 perc 00
|
26:57 6
|
26:57 6
|
4
|
Rövid pályás gyorskorcsolya
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
Idő
|
Rang
|
Idő
|
Rang
|
Idő
|
Rang
|
---|
Elisabeth witt
|
500 méteres nők
|
49s 788
|
3 qCD
|
49 s 737
|
3 qD
|
49 s 799
|
1
|
1000 méter nő
|
1:42:92
|
3 qCD
|
1:39:66
|
2 qC
|
1 perc 40 s 980
|
3
|
Vegyes
Csontváz
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Sebastian bernker
|
Egyedülálló férfiak
|
56-os évek 20
|
56-os évek 53
|
1:52:73
|
1
|
Nők
Síugrás
Férfiak
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
1 st ugrás
|
2 e ugrás
|
Teljes
|
---|
Távolság
|
Pontok
|
Távolság
|
Pontok
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Katharina Althaus
|
Egyéni nők
|
71,0 m
|
119.2
|
72,5 m
|
123.3
|
242.5
|
2
|
Csapat a Nordic együttesével
Hódeszka
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
---|
Linus Birkendahl
|
Félpipás férfiak
|
40,25
|
21.00
|
13.
|
Nem minősített
|
Slopestyle férfiak
|
Nem indult el
|
|
Nem minősített
|
Johannes hoepfl
|
Félpipás férfiak
|
67.00
|
21.25
|
5 q
|
80,25
|
21.50
|
2 Q
|
64.25
|
71.50
|
8.
|
Slopestyle férfiak
|
13.50
|
60,50
|
10.
|
|
Nem minősített
|
Gyorskorcsolya
Férfiak
Nők
Kapcsolódó cikk
Hivatkozások
-
(in) " Innsbruck 2012 téli ifjúsági olimpiai játékok NOC zászlóvivői "
-
" Sportolók listája - Németország "
-
(in) " Nők - előzetes forduló - 2. játék " a www.innsbruck2012.com oldalon
-
(in) " Nők - előzetes forduló - 4. játék " a www.iihf.com oldalon
-
(in) " Nők - előzetes forduló - 6. játék " a www.iihf.com oldalon
-
(in) " Nők - előzetes forduló - 10. játék " a www.iihf.com oldalon
-
(in) " Nők - elődöntő - 12. játék " a www.iihf.com oldalon
-
(in) " Nők - bronzérem - 13. játék " a www.iihf.com oldalon
Külső hivatkozás