Japán a 2012-es téli ifjúsági olimpiai játékokon
A Japan részt a Ifjúsági Olimpiai Játékok 2012. tél az Innsbruck az osztrák 13-tól2012. január 22.
Érmek
Eredmények
alpesi sízés
Egy edző.
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Seiya Hiroshima (廣島 聖 也 )
|
Szlalom
|
47-es évek 64
|
42-es évek 68
|
1 perc 30 s 32
|
25
|
Óriás szlalom
|
59-es évek 09
|
55-es évek 67
|
1:54 76
|
7
|
Szuper-G
|
|
1:06:00
|
12.
|
Kombinált
|
1:05:54
|
37-es évek 86
|
1:43:40
|
11.
|
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Kayo Denda (傳 田 佳 代 )
|
Szlalom
|
Nem fejeztem be
|
Óriás szlalom
|
1 perc 00 s 99
|
1:01:68
|
2:02:67
|
23.
|
Szuper-G
|
|
1:10:77
|
23.
|
Kombinált
|
1:09:29
|
38. s 95
|
1 perc 48 s 24
|
18.
|
Bob
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Maria Oshigiri (押切 麻 李 亜 ) Shizuka Uehara (上原 志 津 佳 )
|
Két nő bob
|
57-es évek 55
|
57-es évek 60
|
1:55:15
|
8.
|
Sífutás
Egy edző.
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
Idő
|
Rang
|
---|
Kentarō Ishikawa (石川 謙太郎 )
|
10 km férfiak
|
29:40:02
|
2
|
Takuto Terabayashi (寺 林 拓 人 )
|
10 km férfiak
|
31 perc 30 s 9
|
17.
|
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
Idő
|
Rang
|
---|
Maki Ōdaira (大平 麻 生 )
|
5 km nők
|
16:34:08
|
19.
|
Kozue Takizawa (滝 沢 こ ず え )
|
5 km nők
|
15:45 3
|
8.
|
Sprintel
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
Teljes
|
Rang
|
Teljes
|
Rang
|
Teljes
|
Rang
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Kentarō Ishikawa (石川 謙太郎 )
|
Sprint férfiak
|
1 perc 45 s 61
|
7 Q
|
1 perc 48 s 8
|
1 Q
|
1 perc 46 s 2
|
2 Q
|
1 perc 49 s 9
|
6.
|
Takuto Terabayashi (寺 林 拓 人 )
|
Sprint férfiak
|
1:51 89
|
32
|
Nem minősített
|
Maki Ōdaira (大平 麻 生 )
|
Sprint nők
|
2:13:94
|
34
|
Nem minősített
|
Kozue Takizawa (滝 沢 こ ず え )
|
Sprint nők
|
2:10:80
|
29 Q
|
2:05:06
|
6.
|
Nem minősített
|
Curling
Csapatvezető.
Vegyes csapat
Férfiak
-
Shingo Usui (臼 井 槙 吾 ) : Ugrás
-
Tsukasa Horigome (堀 篭 司 ) : Második
Lányok
-
Mizuki Kitaguchi (北 口 瑞 季 ) : Harmadik
-
Mako Tamakuma (玉 熊 真 子 ) : Ólom
Fő kör besorolás
A fő forduló végső besorolása
|
Fő forduló eredményei
1. mérkőzés
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Japán (Usui) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
|
4
|
Svédország (Wranå)
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
5.
|
2. mérkőzés
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Japán (Usui)
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
3
|
0
|
x
|
|
|
5.
|
Olaszország (Mosaner) X
|
1
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
x
|
|
|
3
|
3. mérkőzés
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Ausztria (Genner)
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
|
5.
|
Japán (Usui) X
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
2
|
1
|
2
|
|
7
|
4. mérkőzés
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Oroszország (Vaskov)
|
0
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
2
|
|
|
6.
|
Japán (Usui) X
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
|
|
5.
|
|
5. mérkőzés
NÁL NÉL
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Japán (Usui)
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
2
|
|
7
|
Nagy-Britannia (Menzies) X
|
1
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
2
|
0
|
0
|
|
5.
|
6. mérkőzés
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Japán (Usui)
|
0
|
0
|
3
|
3
|
2
|
1
|
x
|
x
|
|
|
9.
|
Németország (Rothballer) X
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
x
|
x
|
|
|
2
|
7. mérkőzés
NÁL NÉL
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Kanada (Scoffin) X
|
3
|
0
|
0
|
0
|
4
|
0
|
2
|
x
|
|
|
9.
|
Japán (Usui)
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
x
|
|
|
4
|
|
Negyeddöntő
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Japán (Usui)
|
0
|
0
|
1
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
|
|
3
|
Svájc (Brunner) X
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
|
|
4
|
Vegyes páros
16 e döntő
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Thomas Scoffin ( CAN ) Kelsi Heath ( NZL )
|
0
|
0
|
4
|
1
|
1
|
0
|
3
|
x
|
|
|
9.
|
Mizuki Kitaguchi ( JPN ) Thomas Muirhead ( GBR ) X
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
x
|
|
|
5.
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Corryn Brown ( CAN ) Martin Reichel ( AUT ) X
|
1
|
0
|
0
|
3
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
6.
|
Shingo Usui ( JPN ) Cao Ying ( CHN )
|
0
|
1
|
1
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
|
|
4
|
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Robert-Kent Päll ( EST ), Emily Gray ( CAN )
|
0
|
0
|
0
|
2
|
0
|
0
|
0
|
x
|
|
|
2
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN ) X
|
1
|
1
|
3
|
0
|
1
|
1
|
1
|
x
|
|
|
8.
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Frederike Manner ( GER ) Derek Oryniak ( CAN )
|
0
|
0
|
0
|
1
|
0
|
0
|
x
|
x
|
|
|
1
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN ) X
|
3
|
2
|
3
|
0
|
5.
|
1
|
x
|
x
|
|
|
14
|
|
8. e végleges
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN ) X
|
1
|
0
|
2
|
2
|
1
|
1
|
x
|
x
|
|
|
7
|
Marek Černovský ( ??? ) Rachel Hannen ( GBR )
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
x
|
x
|
|
|
1
|
|
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN ) X
|
2
|
0
|
3
|
1
|
1
|
0
|
2
|
x
|
|
|
9.
|
Amos Mosaner ( ITA ) Irena Brettbacher ( AUT )
|
0
|
1
|
0
|
0
|
0
|
3
|
0
|
x
|
|
|
4
|
|
Negyeddöntő
NÁL NÉL
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR ) X
|
0
|
3
|
0
|
1
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
|
7
|
Anastasia Moskaleva ( RUS ) Tsukasa Horigome ( JPN )
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
2
|
0
|
0
|
0
|
|
6.
|
|
VS
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Duncan Menzies ( GBR ) Taylor Anderson ( USA ) X
|
1
|
0
|
0
|
1
|
0
|
1
|
1
|
0
|
|
|
4
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
0
|
2
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
1
|
|
|
7
|
|
Elődöntő
D
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Martin Sesaker ( NOR ) Kim Eun-bi ( KOR ) X
|
0
|
5.
|
0
|
2
|
0
|
2
|
1
|
3
|
|
|
13.
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
2
|
0
|
1
|
0
|
3
|
0
|
0
|
0
|
|
|
6.
|
Bronzérmes mérkőzés
B
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5.
|
6.
|
7
|
8.
|
9.
|
10.
|
Teljes
|
---|
Korey Dropkin ( USA ) Marina Verenich ( RUS ) X
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
1
|
0
|
1
|
|
6.
|
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN )
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
1
|
0
|
2
|
0
|
|
5.
|
Műkorcsolya
Csapatvezető és két edző.
Férfiak
Sportoló (k)
|
Teszt
|
PC / DO
|
PL / DL
|
Teljes
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Shōma Uno (宇 野 昌 磨 )
|
Egyedi
|
51.52
|
6.
|
115,63
|
2
|
167.15
|
2
|
Shū Nakamura (中 村 優 )
|
Egyedi
|
42.34
|
10.
|
111,88
|
3
|
154,22
|
6.
|
Nők
Sportoló (k)
|
Teszt
|
PC / DO
|
PL / DL
|
Teljes
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Risa Shōji (庄 司 理 紗 )
|
Egyedi
|
47.29
|
6.
|
88.03
|
5.
|
135,32
|
6.
|
Vegyes
Sportolók
|
Teszt
|
Férfiak
|
Nők
|
Jégtánc
|
Teljes
|
---|
Pontszám
|
Rang
|
Pontok
|
Pontszám
|
Rang
|
Pontok
|
Pontszám
|
Rang
|
Pontok
|
Pontok
|
Rang
|
---|
4. csapat: Shoma Uno ( JPN ), Jordan Bauth ( USA ), Eugenia Tkachenka / Jurij Gulitski ( BLR )
|
Csapat trófea
|
112.72
|
2
|
7
|
77.84
|
2
|
7
|
44,36
|
7
|
2
|
16.
|
1
|
Freestyle síelés
Egy edző.
Síkereszt
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
Idő
|
Rang
|
Rang
|
Rang
|
Rang
|
---|
Yūki Nakagawa (中 川 雄 生 )
|
Síkeresztes férfiak
|
1 perc 00 s 27
|
16.
|
Törölve
|
Félcső
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Végső
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Nanaho Kiriyama (桐山 菜 々 穂 )
|
Sí félpipás nők
|
49.00
|
8.
|
Nem minősített
|
Jéghoki
Egy menedzser.
Férfiak
Sportoló (k)
|
Teszt
|
Képesítés
|
nagy finálé
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Seiya Furukawa (古 川 誠 也 )
|
Agility verseny
|
30
|
2 Q
|
19.
|
3
|
Nők
Sportoló (k)
|
Teszt
|
Képesítés
|
nagy finálé
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Akane Deguchi (出口 茜 )
|
Agility verseny
|
20
|
4 Q
|
16.
|
7
|
Északi összetett
Egy edző.
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Síugrás
|
Sífutás
|
Végső
|
---|
Pontok
|
Rang
|
Késleltetés
|
Síidő
|
Teljes idő
|
Rang
|
---|
Gō Yamamoto (山 元 豪 )
|
Egyedülálló férfiak
|
132.5
|
2
|
0 perc 20
|
26:19
|
26: 39: 9
|
3
|
Rövid pályás gyorskorcsolya
Egy edző.
Férfiak
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Negyeddöntő
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
Idő
|
Rang
|
Idő
|
Rang
|
Idő
|
Rang
|
---|
Sumire Kikuchi (菊池 純 礼 )
|
500 méteres nők
|
53-as évek 823
|
3 Q *
|
46-os 200
|
3 qB
|
48-as évek 337
|
2
|
1000 méter nő
|
1 perc 36 s 670
|
2 Q
|
1 perc 35 s 301
|
2 Q
|
1:34:25
|
3
|
- * Előny, amelyet egy másik korcsolyázó zavarása okoz
Vegyes
Csontváz
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Dan Satō (佐藤 弾 )
|
Egyedülálló férfiak
|
59-es évek 55
|
59-es évek 34
|
1:58:89
|
9.
|
Hiroki Nokura (野 倉 大 貴 )
|
Egyedülálló férfiak
|
59. s 92
|
59-es évek 80
|
1:59 72
|
10.
|
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Teljes
|
Rang
|
---|
Saki Andō (安藤 早 紀 )
|
Egyéni nők
|
Törölve
|
1:02:42
|
1:02:42
|
14
|
Síugrás
Két edző.
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
1 st ugrás
|
2 e ugrás
|
Teljes
|
---|
Távolság
|
Pontok
|
Távolság
|
Pontok
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Yukiya Satō (佐藤 幸 椰 )
|
Egyedülálló férfiak
|
77,0 m
|
136.6
|
73,0 m
|
123.5
|
260.1
|
3
|
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
1 st ugrás
|
2 e ugrás
|
Teljes
|
---|
Távolság
|
Pontok
|
Távolság
|
Pontok
|
Pontok
|
Rang
|
---|
Sara Takanashi (高 梨 沙羅 )
|
Egyéni nők
|
76,5 m
|
134.4
|
76,5 m
|
134.9
|
269.3
|
1
|
Csapat a Nordic együttesével
Hódeszka
Egy menedzser.
Férfiak
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
---|
Taku Hiraoka (平 岡 卓 )
|
Félpipás férfiak
|
91,75
|
95.00
|
1 Q
|
|
55,75
|
84.25
|
3
|
Nők
Sportoló
|
Teszt
|
Képesítés
|
Elődöntő
|
Végső
|
---|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
1. forduló
|
2. fordulójáig
|
Rang
|
---|
Hikaru Ōe (大江 光 )
|
Félpipás nők
|
82.00
|
78.00
|
2 Q
|
|
95,75
|
96,25
|
1
|
Gyorskorcsolya
Egy menedzser.
Férfiak
Nők
Kapcsolódó cikk
Hivatkozások
-
(in) [PDF] " Innsbruck 2012 téli ifjúsági olimpiai játékok NOC zászlóvivői "
Tábornok
Külső hivatkozás