Sport | Műkorcsolya |
---|---|
Szervező (k) | CIO és ISU |
Szerkesztés | 1 re |
Helyek) | Innsbruck , Ausztria |
Keltezett | nak,-nek 2012. január 14 nál nél 2012. január 22 |
Nemzetek | 22. |
Résztvevők | 76 |
Fegyelem | 1 |
Próbák | 5. |
Webhely (ek) |
OlympiaWorld Innsbruck , Ausztria |
Hivatalos honlapján | Hivatalos oldal |
Győztes | Oroszország |
---|
A műkorcsolya események számára a 2012-es téli ifjúsági olimpiai játékok tartottak Olympiaworld , Innsbruck , Ausztria , január 14-22, 2012. Csak az Ifjúsági Olimpiai Játékok lesz egy verseny vegyes NOC csapatok.
Rang | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Teljes |
---|---|---|---|---|---|
1 | Oroszország | 2 | 3 | 3 | 8. |
2 | Kína | 2 | 0 | 1 | 3 |
3 | Japán | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | Egyesült Államok | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Fehéroroszország | 1 | 0 | 0 | 1 |
6. | Ukrajna | 0 | 2 | 0 | 2 |
7 | Finnország | 0 | 1 | 0 | 1 |
8. | Franciaország | 0 | 0 | 1 | 1 |
8. | Kazahsztán | 0 | 0 | 1 | 1 |
8. | Dél-Korea | 0 | 0 | 1 | 1 |
Teljes | 4 | 4 | 4 | 12. |
Próbák | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Az egyes férfiak részletes eredményei |
Han Yan | Shoma uno | Feodosij Efremenkov |
Az egyes nők részletes eredményei |
Elizaveta Tuktamysheva | Adelina Szotnyikova | Li Zijun |
Párok részletes eredményeket |
Yu Xiaoyu / Jin Yang | Lina Fedorova / Maxim Miroshkin | Anastasia Dolidze / Vadim Ivanov |
Jégtánc részletes eredmények |
Anna Janovszkaja / Szergej Mozgov | Aleksandra Nazarova / Maxim Nikitin | Maria Simonova / Dmitri Dragun |
Vegyes csapatverseny a NOC részéről részletes eredmények |
Shoma Uno ( JPN ) Jordan Bauth ( USA ) Eugenia Tkachenka / Jurij Gulitski ( BLR ) |
Yaroslav Paniot ( UKR ), Eveliina Viljanen ( FIN ), Maria Simonova / Dmitri Dragun ( RUS ) |
Alexander Lyan ( KAZ ) Park So-youn ( KOR ) Estelle Elizabeth / Romain Le Gac ( FRA ) |
Ahhoz, hogy jogosult az Ifjúsági Téli Olimpiai Játékok 2010-ben, a sportolók kell között született 1 -jén január 1996 és 1997. december 31..
Kivétel: pár korcsolyázók és jégtánc kell között született 1 -jén január 1994 és 1997. december 31..
A műkorcsolya verseny teljes kvótája 76 korcsolyázó, 38 férfiból és 38 nőből áll. Az egyes versenyszámokban 16 korcsolyázó lesz (férfiak és nők), 10 pár a páros eseményre és 12 pár a jégtáncra . A Nemzeti Olimpiai Bizottság által kvalifikálható sportolók maximális száma versenyenként 2, azaz egy országban maximum 12 (6 férfi, 6 nő).
Ha egy ország korcsolyázót helyezett fel a dobogóra egy tudományágban a 2011-es ifjúsági műkorcsolya-világbajnokságon , két helyezést kapnak ezekért a szakágakért a YOG-n. Minden más nemzet nevezhet egy sportolót az egyes versenyszámok 12-es, párosok 7 és jégtánc esetén 9 kvóta erejéig. Továbbá még négy hely van minden egyes eseményre és három a páros / jégtánc eseményre a 2011–2012-es ISU Junior Grand Prix-n .
Az eseményre január 14-én került sor a rövid program, január 16-án pedig az ingyenes program 16 versenyzővel.
Rang | Vezetéknév | Ország | Összes pont |
Rövid programöltések (sor) |
Ingyenes programpontok (rangsor) |
---|---|---|---|---|---|
Yan han | Kína | 192,45 | 59.65 (1) | 132,80 (1) | |
Shoma uno | Japán | 167.15 | 51.52 (6) | 115,63 (2) | |
Feodosi Efremenkov | Oroszország | 163,46 | 54.70 (2) | 108,76 (5) | |
4 | Lee June-Hyoung | Dél-Korea | 160,99 | 50,93 (7) | 110,06 (4) |
5. | Niko Ulanovsky | Németország | 158,47 | 54.03 (4) | 104.44 (6) |
6. | Shu Nakamura | Japán | 154,22 | 42.34 (10) | 111,88 (3) |
7 | Michael Christian Martinez | Fülöp-szigetek | 151.60 | 54.35 (3) | 097,25 (7) |
8. | Timofei Novaikin | Franciaország | 147,23 | 52,17 (5) | 094.76 (9) |
9. | Jaroszlav Paniot | Ukrajna | 132.55 | 36,04 (13) | 096.51 (8) |
10. | Nicola Todeschini | svájci | 128,98 | 44.02 (9) | 084.96 (11) |
11. | Tino Olenius | Finnország | 127.12 | 46.03 (8) | 081,09 (12) |
12. | Carlo Vittorio Palermo | Olaszország | 125.55 | 39,29 (12) | 086,26 (10) |
13. | John-Olof Hallman | Svédország | 120.12 | 40,50 (11) | 079,62 (13) |
14 | Alexander lyan | Kazahsztán | 095,87 | 35,97 (14) | 059.90 (14) |
15 | Manuel Drechsler | Ausztria | 085.08 | 28,62 (15) | 056.46 (16) |
16. | Timothee Manand | Belgium | 082.36 | 25.06. (16) | 057.30 (15) |
Az eseményre január 15-én került sor a rövid program, január 17-én pedig az ingyenes program 16 versenyzővel.
Rang | Vezetéknév | Ország | Összes pont |
Rövid programöltések (sor) |
Ingyenes programpontok (rangsor) |
---|---|---|---|---|---|
Elizaveta Tuktamysheva | Oroszország | 173.10 | 61,83 (1) | 111,27 (1) | |
Adelina Szotnyikova | Oroszország | 159.08 | 59,44 (2) | 099,64 (3) | |
Li Zijun | Kína | 157.70 | 50.92 (3) | 106,78 (2) | |
4 | Park So-youn | Dél-Korea | 136.60 | 48,37 (5) | 088.23 (4) |
5. | Anaïs Ventard | Franciaország | 136.08 | 49,85 (4) | 086.23 (6) |
6. | Risa Shoji | Japán | 135.02 | 47.29 (6) | 088.03 (5) |
7 | Jordan bauth | Egyesült Államok | 123.39 | 42.33. (7) | 081.06. (7) |
8. | Tina Stürzinger | svájci | 113.55 | 40,63 (8) | 072,92 (8) |
9. | Darin Khussein | Ukrajna | 109.31 | 39,77 (10) | 069.54 (11) |
10. | Chantelle Kerry | Ausztrália | 108.99 | 37.51 (11) | 071,48 (9) |
11. | Nicol Cristini | Olaszország | 105,44 | 39,87 (9) | 065.57 (12) |
12. | Evelina Viljanen | Finnország | 101.10 | 29,73 (16) | 071,37 (10) |
13. | Nina Larissa Wolfslast | Ausztria | 096.26 | 34.45 (12) | 061,81 (13) |
14 | Myrtel Saldeen Olofsson | Svédország | 092.54 | 33.57 (14) | 058,97 (14) |
15 | Sindra kriisa | Észtország | 092.43 | 34,43 (13) | 058,00 (15) |
16. | Lieselotte Swerts | Belgium | 085.57 | 30,73 (15) | 054,84 (16) |
Az eseményre január 14-én került sor a rövid programra, január 16-án pedig az ingyenes programra, 5 párral versenyezve.
Rang | Vezetéknév | Ország | Összes pont |
Rövid programöltések (sor) |
Ingyenes programpontok (rangsor) |
---|---|---|---|---|---|
Yu Xiaoyu Jin Yang |
Kína | 153,82 | 51,79 (1) | 102.03 (1) | |
Lina Fedorova Maxim Mroshkin |
Oroszország | 134.19 | 49,32 (2) | 084.87 (2) | |
Anasztasia Dolidze Vadim Ivanov |
Oroszország | 112.72 | 38,75 (3) | 073.97 (3) | |
4 |
Caitlin öv Michael Johnson |
Egyesült Államok | 109,61 | 38,65 (4) | 070,96 (4) |
5. |
Ielizaveta Usmantseva Vladislav Lysov |
Ukrajna | 095,35 | 34.81 (5) | 060.54 (5) |
Az eseményre január 15-én került sor a rövid táncra, január 17-én pedig az ingyenes táncra 12 pár versenyzésével.
Rang | Vezetéknév | Ország | Összes pont |
Rövid táncpontok (sor) |
Ingyenes táncpontok (rangsor) |
---|---|---|---|---|---|
Anna Janovszkaja Szergej Mozgov |
Oroszország | 146.96 | 60,19 (1) | 86,77 (1) | |
Aleksandra Nazarova Maxim Nikitin |
Ukrajna | 131,68 | 57.44 (2) | 74,24 (2) | |
Maria Simonova Dmitri Dragun |
Oroszország | 125.22 | 54.11 (3) | 71,11 (3) | |
4 |
Rachel Parsons Michael Parsons |
Egyesült Államok | 114.22 | 44.69 (4) | 69.53 (4) |
5. |
Estelle Elizabeth Romain Le Gac |
Franciaország | 106.42 | 42.60 (6) | 63,82 (5) |
6. |
Karina Uzurova Ilias Ali |
Kazahsztán | 102,77 | 43,71 (5) | 59.06. (6) |
7 |
Jana Cejkova Alexandr Sinicyn |
Cseh Köztársaság | 092,72 | 37,38 (8) | 55.34. (7) |
8. |
Jasmine Tessari Stefano Colafato |
Olaszország | 088.15 | 38.00 (7) | 50,15 (8) |
9. |
Christine Smith Simon Eisenbauer |
Ausztria | 078.26 | 32.22 (9) | 46.04 (9) |
10. |
Eugenia Tkatsjenka Joeri Goelitski |
Fehéroroszország | 074.56 | 31.90 (10) | 42,66 (11) |
11. |
Millie Paterson Edward Carstairs |
Britannia | 071.05 | 30.70 (11) | 40,35 (12) |
12. |
Victoria-Laura Lohmus Andrei Davodov |
Észtország | 070,78 | 26,67 (12) | 44,11 (10) |
Az esemény transznacionális csapatokból áll, mindegyik nőből, férfiból és pár táncosból áll, különböző országokból. Január 21-én került sor 8 csapattal, előbb a férfi, majd a női, végül a jégtáncos rendezvényre.
Rang | Nevek | Ország | Összes pont (pontszám) |
Női pontok (pontszám) |
Férfi pontok (pontszám) |
Ice Dance pontok (pontszám) |
---|---|---|---|---|---|---|
Jordan Bauth Shoma Uno Eugenia Tkachenka / Jurij Gulitski |
Egyesült Államok Japán Fehéroroszország |
16 (234,92) |
7 (77,84) |
7 (112,72) |
2 (44,36) |
|
Eveliina Viljanen Yaroslav Paniot Maria Simonova / Dmitri Dragun |
Finnország Ukrajna Oroszország |
16. (237.35) |
6. (76.27) |
4 (85.06) |
6. (76.02) |
|
Park So- youn Alexander Lyan Estelle Elizabeth / Romain Le Gac |
Dél-Korea Kazahsztán Franciaország |
14. (224.17) |
8. (96.84) |
1 (60,45) |
5. (66.88) |
|
4 |
Sindra Kriisa Timofei Novaikin Aleksandra Nazarova / Maxim Nikitin |
Észtország Franciaország Ukrajna |
13. (236.52) |
1 (58.52) |
5 (99,56) |
7 (78,44) |
5. |
Tina Stürzinger Feodosi Efremenkov Millie Paterson / Edward Carstairs |
Svájc Oroszország Nagy-Britannia |
13. (234.61) |
4. (73.46) |
8. (117.13) |
1 (44,02) |
6. |
Myrtel Saldeen Olofsson Tino Olenius Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov |
Svédország Finnország Oroszország |
13. (231.21) |
2. (64.16) |
3 (82.50) |
8 (84,55) |
7 |
Micol Cristini Lee június Hyoung Victoria-Laura Lõhmus / Andrei Davodov |
Olaszország Dél-Korea Észtország |
12 (220,50) |
3 (65,60) |
6 (109.30) |
3 (45,60) |
8. |
Anaïs Ventard Carlo Vittorio Palermo Jana Cejkova / Aleksandr Sinicyn |
Franciaország Olaszország Cseh Köztársaság |
11. (206.52) |
5. (76.09) |
2. (75.71) |
4 (54,72) |