Németország reméli 006 0(0)
1998 - 2008 Németország 061. cikk 0(0)
1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is).

Jens Lehmann , született 1969. november 10a Essen , NSZK , egy német nemzetközi labdarúgó játszik, mint a kapus között 1989 és 2011 .

Életrajz

Kezdés és képzés (1987 előtt)

Jens Lehmann négyéves korában kezdett focizni. 7 éves korában csatlakozott a DJK Heisingen klubhoz, és csatárként lépett előre. 1978 és 1987 között Oliver Bierhoff mellett játszott a Schwarz-Weiss Essen csapatában, és már kizárólag kapusként játszott.

Tíz évad a Schalkénál (1987-1998)

17 évesen szerződést írt alá az FC Schalke 04-gyel .

A 19 éves kora volt az első szakmai szezonja, és a Schalke megúszta a kiesést a D3-ba. Harmadik évében Lehmannnek és Schalkének sikerült visszatérnie a Bundesligába a 2. Bundesliga 1990–1991 megnyerésével . Lehmann 34 meccset játszik ebben a szezonban, és csak 25 gólt kapott.

Első szezonjában ( 1991-1992 ) a Bundesligában Lehmann igazolódik a Schalke kapujába, 38 bajnokságból 37-et játszik. Miután a csapat már régóta játszott UEFA-kupa helyet, akkor véget ér a 11 th  helyszínen.

Az 1992–1993-as szezonban Lehmann első súlyos sérülését a keresztszalagok szakadásával és a meniszkusz szakadásával kapszulotómiával tapasztalta, jövőbeli karrierje egy ideig veszélyben volt. Rájön a teret a 6 th  napon a következő szezonban (1993-1994). A Leverkusen elleni mérkőzésen 27 perc alatt 3 gólt kapott a Schalke rajongói hevesen követelik cseréjét. Jörg Berger lelépett, és a félidőben Holger Gehrke-re cserélte. Lehmann nem látja a mérkőzés végét a pálya széléről, és engedély nélkül tér haza.

Lehmann vitathatatlan kapusként támadta az 1994–1995-ös szezont : az előző 4 gyakorlatban csak 2 mérkőzést hagyott ki. A1995. március 12a TSV München 1860 elleni 6-2-es győzelem során Lehmann tizenegyesből lőtte a 6-1-es gólt. A Schalke mára kiváló kapusáról ismert, aki 36 góljával az 1995/96-os szezonban a Bundesligában a legjobb védekezéssel rendelkezik, és  a klub 20 éve a 3 e legjobb összesítője.

A 1996-1997 , a Schalke aratta legnagyobb sikerét megnyerte a UEFA-kupa . Lehmann döntő a tizenegyespárbajban a döntőben 2 ellentétes büntetés megállításával.

Ez az 1 st  kapus Bundesliga történetében gólt a játék: a 90 th  percben a derby ellen Borussia Dortmund ő fejét egy szöglet jelet, és lehetővé teszi a klub, hogy kiegyenlítsék 2- 2 ellen, a nagy szomszéd rivális Schalke 04. A klub kész 12 -én a bajnokságban.

Regisztráló bajnokként a Schalke továbbra is részt vett az 1997–1998-as UEFA-kupán, és bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol kikapott a leendő győztes Inter Milántól. A bajnokságban, a Schalke elismerte mindössze 32 gól 34-mérkőzések és tudomásul 5 -én  minősítő hely Európában.

Bukás az AC Milannál (1998)

Ban ben 1998. július, aláírta a német játékosok akkori kedvenc úti célját: Olaszországot , pontosabban az AC Milan-t . 28 évesen Lehmann úgy döntött, hogy új kihívás elé áll és 3 éves szerződést írt alá.

A rossz vélemények gyorsan kitörtek, és a kispadra küldték Sebastiano Rossi javára . Ban ben1998. októberLehmann újabb lehetőséget kap tehetségének bizonyítására, de csak 27 perc és egy megítélt büntetés után végleg Rossi váltja. A hónap végén erős pletykák szerint Lehmann távozni készül a klubtól, hogy a Borussia Dortmundba költözzön . A1998. december 24, 7 millió márkáért áthelyezték oda.

Maga Lehmann kommentálja a Milánóból érkező korai távozását: „Nem bírom tovább. Nem vagyok kész arra, hogy Rossi leváltásával éljek ” .

Feltámadás Dortmundban (1999-2003)

Hazatérve Németország, Dortmund található 5 -én  sor rangsor. Lehmann Stefan Klos utódjaként érkezik .

A Schalke 04 játékosként a Lehmannt csak a szurkolók egy része fogadta. A szezon második felében részt vesz a Bajnokok Ligája kvalifikációjában. Lehmann négy bajnoki mérkőzésen és veszteség nélkül mindenkit meggyőz. Azonban a játék során ellen Hansa Rostock, a hiba a 90 th  perc az ellenfél kapitánya Timo Lange szerzett neki az első kiutasítását pályafutását a Bundesligában. Hárommeccses eltiltása után visszatért a keretbe, és az FC Schalke 04-es edzőklubja elleni mérkőzés 90 percében kiáltották ki, korábbi szurkolói még árulónak is nevezték. Az elmúlt négy játék a szezon, Lehmann készpénz 4 gól, és Dortmund elérte a 4 -én  minősítő helyet a Bajnokok Ligájában.

A következő szezonban (1999-2000) Lehmann agresszív megjelenése szenzációt okozott a pályán. Ő párbaj Oliver Kahn a kiindulási helyre a kiválasztási vonzza a figyelmet a média. A szezon első 17 meccsén csak 13 labda lép a hálójába. Ugyanakkor a második felében a szezon rendkívül negatív Lehmann, aki nem csak csúszott közepén asztal Dortmund, hanem egy új növény piros lapot a 24 -én  nap egy durva kezelése. Az előző hetekben már hibáztatták a Borussia kapujában elkövetett néhány hibáért. Enélkül Dortmund elismerte három vereséget három játékot a veszélye, kiesés, de a klub kész 11 -én .

A 2000–2001-es szezon események nélkül ment le a Lehmann számára. Csak a sárga lapok magas száma foltos. Összességében készpénzt 40 gólt ő 31 játékok ebben a szezonban, és megnyerte a 3. th  fel az ajtó kinyitása Európába.

A 2001/02-es szezon megerősítést jelentett Dortmundnak és kapusának. Jó teljesítménnyel és zárt védelmi kettős fordulattal a Dortmund 2 e-vel  lemarad a Leverkusentől. Ezt az idényt ismét sárga és piros lapok formájában nyújtják Jens Lehmann számára, de ez nem akadályozza meg a 2002-es Bundesliga megnyerésében . Még a 2001–2002-es UEFA- kupával is el tudta volna érni a 3–2-es vereség nélkül a Feyenoord Rotterdam elleni döntőben .

A 2002/2003-as szezon nem volt olyan sikeres, részben azért, mert a csapatot számos sérülés hátráltatta. Mindazonáltal a BVB van, a téli szünet, a 2 nd  helyzetben a harcot a bajnoki címért. Ennek oka elsősorban az ismét megoldhatatlan védekezés, amely 17 meccs alatt csak 13 gólt enged be. Lehmann kéri, hogy ne játssza le az utolsó bajnoki mérkőzést, miután combsérülést szenvedett edzés közben.

Jens Lehmann sárga és fekete gólban kezdi a 2003–2004-es idényt, lehetővé teszi a Dortmund számára, hogy bejusson a Ligakupa elődöntőjébe. De a klub szurkolóinak elkeseredettsége és Roman Weidenfeller érkezése arra készteti, hogy új klubot találjon. Ez egy újabb Európa-bajnokság kezdete sikertelen olaszországi kísérlete után. A BVB-nél játszott utolsó meccsénél Kevin Kuranyi ellen elkövetett szabálytalanság miatt küldték el . Másnap az átigazolás az Arsenallal alakul ki 3,5 millió eurós átigazolási díjjal, plusz Guillaume Warmuz francia kapus átigazolásával az Arsenaltól Dortmundig.

Globális elismerés az Arsenallal (2003-2008)

2003 nyarán Arsène Wenger és az Arsenal nemzetközi kapust keresett David Seaman helyére, Lehmann érkezését július 25-én hivatalossá tették.

Első szezonjában soha nem hagyott ki egy mérkőzést, és elnyerte Anglia bajnoka címet (vereség nélkül), valamint a Charity Shield címet . Meggyőző támogatást nyújt a londoni csapatnak. 38 meccsen Jens Lehmann csak 26 gólt kapott. A Bajnokok Ligájában az idény jobban keveredik a nyolcaddöntő kiesésével és az előző fordulóban az angol rivális Chelsea elleni kézhibával.

A 2004–2005-ös idény kevésbé volt pozitív, különösen két büntetést szabtak ki a Bajnokok Ligája csoportkörében a Panathinaikosz ellen. Ez azt eredményezi, hogy ideiglenesen elveszíti helyét Manuel Almunia javára a tél folyamán bekövetkezett formaváltás után. Miután átmenetileg beszélt búcsút az Arsenal, ő újra gólt a 26 th  nap a Premier League, a klub csúszott a 3 -én  helyen rangsorban. A szezon utolsó 13 meccsén Lehmann mindössze 7 gólt kapott, és segített a londoni klubnak végül harcolni a címért. Az Arsenal német kapusával a döntőben Jens Lehmann magas szintű mérkőzésének köszönhetően megnyerte az FA-kupát 2005-ben a Manchester United ellen.

A 2005–2006-os szezonban Lehmann újabb teljes szezont látott, ahol 38 bajnoki mérkőzésen vett részt és 31 gólt kapott. A szezon utolsó napján a csapat a 4.  helyet szerzi meg, amely lehetővé teszi a Bajnokok Ligája 2006–2007-es kvalifikációjában való részvételt. Lehmann részt vesz a végleges, a Bajnokok Ligája 2006 , ahol kitüntette magát fogad egy piros lapot a 19 th  perc után próbálják megakadályozni a célt Samuel Eto'o kívül a büntetés terén. Jens Lehmann 852 percig veretlen a Bajnokok Ligájában ebben a szezonban, ami új rekordot állíthat fel. Ban ben2006. április, Lehmann egy évre meghosszabbítja szerződését az Arsenallal. És be2006. augusztus, az UEFA a 2005–2006-os idény legjobb kapusának nevezte .

A Premier League 2007–2008-as idényében Lehmann megrándult bokakapszulát szenvedett, amely lehetővé tette Manuel Almunia végleges kikelését. Néhány hiba ellenére Lehmann visszatérése után megerősítik a helyét. A téli szünetben történő transzfer nem kizárt. Az alapos mérlegelés után visszatérés a Borussia Dortmundba kizárt. A2008. május 4, Az Arsenal bejelenti, hogy Lehmann a szezon végén végleg elhagyja a klubot. Az Everton elleni utolsó hazai meccsen közvetlenül a játék vége előtt leváltották, hogy búcsút inthessen a klub szurkolóinak.

Visszatérés és befejezés Németországban, a VfB Stuttgartban (2008-2010)

A 2008. június 3, egy évig szabadon szerződik a VfB Stuttgartnál , egy évre opcióval.

Annak ellenére, hogy a jó teljesítmény az elején a 2008-2009-es szezonban, a klub csúszott a 11 th  a Bundesliga ami az elbocsátás edző Armin Veh . Az új csapatfőnök2008. november, Markus Babbel , emelő a klub 3 rd  minősítő helyet a Bajnokok Ligájában. Jens Lehmann a bajnokság minden percében játszik.

Jens Lehmann utolsó nemzetközi mérkőzését játssza 2010. március 17és az FC Barcelona elleni 4–0-s vereség a Bajnokok Ligájában.

A 2010. május 8, a szezon utolsó meccsén a Hoffenheim ellen és 1-1-es döntetlen után Jens Lehmann bejelenti karrierjének végét.

Galamb az Arsenalnál (2011)

Rajt 2011. március, Az Arsenal visszahívja a német kapust, hogy pótolja Lukasz Fabianski és Wojciech Szczesny sérüléseit a szezon végéig. Manuel Almunia alárendeltje lesz .

Az utóbbi megsérült képzés, Lehmann játszotta 200 th  játék a színek Arsenal a2011. április 10a blackpooli pályán, és részt vehet csapata 3-1-es győzelmében. 41 évesen ő volt a legidősebb külföldi játékos, aki az angol bajnokságban játszott, valamint az Arsenal mezét viselte.

A sérüléséből felépült Szczesny visszanyeri rajthelyét 2011. április 17 a Liverpool ellen (1-1), lehúzva Lehmannt a kispadra.

A válogatottban Kahn helyett (1998-2008)

A német válogatott 1998-tól kezdve Lehmann sok évig maradt Oliver Kahn árnyékában , akit akkoriban a világ egyik legjobb kapusának tartottak. Az Arsenalnál elért sikerei és Kahn gyenge formája azonban a 2005–2006-os szezonban arra késztette, hogy megszerezze a válogatott rajtpozícióját. Néhány hibát élénken vitatott, és nem sikerült megszereznie a helyét a szurkolók szívében, csakúgy, mint a német válogatottban , megerősítette versengését Oliver Kahnnal. A két játékos közötti feszültség olyan, hogy Jürgen Klinsmann elkerüli az időt, hogy egyszerre hívják őket a válogatás során.

Lehmann mindazonáltal Klinsmann előnyben részesítette Kahnt a 2006-os világbajnokságon , ahol az Argentína elleni nyolcaddöntőben kitüntette magát azzal, hogy két tizenegyest megállított a tizenegyespárbajban. Utat enged Kahnnak a Portugália elleni kis döntőhöz . Ezután Kahn az utolsó meccsét játssza a Nationalmannschaftban , míg Lehmann Joachim Löw csapatában az első helyen folytatja az Euro 2008-ig .

Abban az időben az Arsenalban betöltött státusa egy pillanatra félelmet keltett benne, hogy az Euro 2008-ra választotta . Lehmann továbbra is megmaradt a munkaerőnél, és minden mérkőzést játszik a Spanyolország elleni vereségig (0–1). Ennek a bajnokságnak a végén 38 éves korában vonult vissza, amint azt korábban jelezte.

A VfB Stuttgart együttesével 2009 elején jelentette be, hogy visszatérni kíván a válogatásra anélkül, hogy valaha is meghívták volna.