1 Hivatalos országos és nemzetközi versenyek.
2 hivatalos mérkőzés (a FIFA által érvényesített barátságos mérkőzések is)
Utolsó frissítés: 2021. június 29

Joachim Loew [ j o ː- nak x ɪ m s ø ː v ] született 1960. február 3a Schönau im Schwarzwald , egy egykori német csatár megfordult labdarúgó edző .

Ő volt az edzője a német válogatott tizenöt éven keresztül, 2006-os , hogy 2021-re , amellyel megnyerte a világbajnokságot a 2014 és a Konföderációs Kupa a 2017 . On March 9-, 2021-re , azt bejelenti, hogy ő már nem lesz edző a német válogatott, miután Euro 2020 . A 29-június 2021-re , Loew vezeti 197 th és az utolsó mérkőzés felelős a Nationalmannschaft . Ez az utolsó találkozó vereséggel zárult az Euro nyolcaddöntőjében Anglia ellen. Helyét Hansi Flick veszi át, aki 2006 és 2014 között a helyettese volt .

Kivételes, több mint tizenöt éves élettartama volt a Mannschaft élén . Ő egyben az edző, aki leggyakrabban válogatottat vezetett (197 mérkőzés).

Ezekben az években Joachim Löw csábító képet tudott adni a német csapatnak, különös tekintettel a technikára és a gyönyörű támadójátékra.

Németország edzői pályafutása során négy világkupát (köztük egyet asszisztensként), négy Európa-bajnokságot és két Konföderációs Kupát játszott (köztük egyet asszisztensként).

Életrajz

Joachim Löw Schönau im Schwarzwaldban született , ahol felnőtt, a Fekete-erdőben és Freiburg im Breisgau város közelében található . A négy fiúból álló család idősebb apja fűtésmérnökként dolgozott. Fiatal korában oltárfiú volt a faluban.

Játékos karrier

Joachim Löw szakmai karrierje a 2. Bundesligában (német másodosztály) kezdődik az SC Freiburgban . Két évvel később a csatár felfedezte az 1.Bundesligát (német első osztály) a VfB Stuttgartban, ahol főleg csereként lépett pályára , mindössze 4 mérkőzésen vett részt. Ezután elment játszani az Eintracht Frankfurtba, ahol 24 meccsen 5 gólt szerzett, majd úgy döntött, hogy visszatér a másodosztályba az SC Freiburgba . Két szezonban 8, majd 17 gólt szerzett 34, illetve 31 bajnokin. Új tapasztalattal próbálkozott az első osztályban, a Karlsruher SC-ben , de akárcsak Stuttgartban vagy Frankfurtban, így sem sikerült nyernie. 24 meccsen csak két gólt szerez, és gyakran cserélik. Szezonjától csalódottan tért vissza az SC Fribourgba, ahol további 4 évet játszott, 1985-től 1989-ig. Az első kettő 12, illetve 17 góllal volt eredményes, a következő kettő sokkal kevésbé.

Német karrierje végén 52 első osztályú mérkőzésen 7 gólt szerzett, amelyekhez hozzá kell adni a 252 másodosztályú meccsen elért 81 gólját. 4 mérkőzést is játszott a 21 éven aluliak német csapatával.

Pályafutását Svájcban fejezte be, ahol 1989 és 1992 között az FC Schaffhausenben, majd az FC Winterthurban játszott, ahol a klub fiataljaira is gondozott, végül az FC Frauenfeldre, ahol játékos-edzői posztot töltött be a svájci harmadosztályban.

Edzői karrier

Az FC Frauenfeldnél szerzett tapasztalatával egyidőben edzőként edzett, de ennek a végére nem került.

1995-ben kapott egy javaslatot Rolf Fringertől, hogy segítsen neki a VfB Stuttgartban . Négy nappal a következő szezon kezdete előtt Fringer távozik, hogy gondoskodjon a svájci válogatottról, és egy időtartamra a Löw-t hagyja felelősnek, amely után a bajnokság megkezdéséhez hat veretlen meccs után őt edzőként erősítik meg. Az ő parancsnoksága alatt olyan tehetséges játékosok, mint Krasimir Balakov , Fredi Bobic és Giovane Élber vitte a klubot győzelemre az 1997-es Német Kupában, majd a következő évben az Európa Kupagyőztesek Kupája döntőjében , 1-0-ra kikapott a Chelsea csapatától. . Ugyanebben a szezonban a klubot a bajnokság negyedik helyére vezette.

Löw ezután úgy dönt, hogy Törökországban edz a Fenerbahçe élén , amely a bajnokságban a rivális Galatasaray mögött a második helyre vezet . Ennek az eredménynek a ellenére törökországi szerződése lejár.

Löwnek akkor két rossz tapasztalata volt, először a Karlsruhe SC- ben, 1999-ben, ahol nem tudta megakadályozni a klub kiesését a harmadosztályba. A megbízatása alapján vitatott 18 közül csak egy mérkőzést nyert meg és elbocsátották. Azután2000. december Nak nek 2001. március, visszatért Törökországba az Adanaspor kiképzésére, de a gyenge eredmények miatt ismét elbocsátották.

Ban ben 2001. októberLöw az FC Tirol Innsbruck edzője lett, és átvett egy olyan csapatot, amely 2000-ben és 2001-ben már megnyerte az osztrák bajnokságot. Folytatta Kurt Jara által korábban vállalt munkát és elnyerte a 2002-es címet. De hamarosan a klub bejelenti csődjét és Löw ismét klub nélkül találja magát. Nak,-nek2003. június Nak nek 2004. március, az FK Austria Bécset képezi .

A 2004. évi labdarúgó Európa-bajnokság és Rudi Völler lemondása után Joachim Löw mindenki meglepetésére a német csapat segédedzőjévé válik Jürgen Klinsmann mellett2004. augusztus. A két férfi edzés közben találkozott, hogy megszerezze edzői oklevelét, és amint Jürgen Klinsmannt választották a német csapat edzőjévé, felhívta Löwt. A duó egymást kiegészítő jellegű volt, a karizmatikusabb Jürgen Klinsmann volt a fő felelős azért, hogy egy új - sértőbb - stílust vigyen be a német csapatba, és a pszichológiai szempontból, míg Löw a taktikai szempontokért volt felelős.

Németország a harmadik helyen végzett a 2006. évi hazai világkupán , hatékony és vonzó két támadásos rendszerrel, a nagy csapatok többsége egyetlen ponttal játszott.

Németország válogatott edzője

A 2006. évi németországi világbajnokság végén Jürgen Klinsmann úgy döntött, hogy csapata eredményei által adott elismerés ellenére nem folytatja munkáját a német csapat élén. 2006 nyarán Löw-t tehát a következő két szezonra edzővé nevezték ki, és bejelentette, hogy ugyanazzal a támadójáték filozófiával akar folytatni, amelyet Klinsmann és ő kezdeményezett a német világbajnokság alatt, és hogy célja az Euro 2008 megnyerése. .

A német csapat tizedik edzője lesz, csak a harmadik, aki nem volt nemzetközi játékos ( Otto Nerz és Erich Ribbeck után ).

Öt győzelem sorozatával kezdődik ( Svédország , Írország , San Marino , Georgia és végül Szlovákia ellen ), amely a történelem legjobb rajtja egy német menedzser számára. Ráadásul ezen öt meccs alatt csapata tizenkilenc gólt szerez, csak az egyik bekapott. A következő, Ciprus elleni meccs döntetlennel (1–1) zárult, ezzel véget vetve ennek a győzelmi sorozatnak.

Ezt követően a válogatott 2007 februárjában barátságos mérkőzésen veri Svájcot , majd 2007 márciusában a Cseh Köztársaság (2–1) az Euro 2008 kvalifikációja keretében . A Löw-korszak első vesztesége négy nappal később, a Dánia elleni barátságos mérkőzésen következett be, amikor hat újonc indításával nagyrészt átalakította csapatát.

A szezon elején sérülésektől gyengült csapat élén Angliát (2-1) sikerült legyőznie az új Wembley- ben.2007. szeptembermielőtt elveszítette első hivatalos mérkőzését a Cseh Köztársaság ellen (0-3) a müncheni Allianz-Arénában , miután Németország már kvalifikálta magát az Euro 2008-ra

Az Euro 2008-on , Svájcban és Ausztriában a válogatott vereséget szenved a Spanyolország elleni döntőben (1–0).

2009-ben a német csapat kvalifikációs csoportjában az első helyen végzett Oroszország előtt a 2010-es világkupára .

A 2010 , a dél-afrikai , az első exit a csoportja alatt a csoportmérkőzések során, a német csapat egymás Kiesett Ausztrália az első fordulóban (4-0), Angliában a kerek 16 (4-1) és Argentína a Diego Maradona a a negyeddöntő a (4-0) végeredmény alapján. A Nationalmannschaft a Spanyolország elleni elődöntőben vereséget szenvedett (0-1) pontszámmal, majd Uruguay ellen megszerezte a harmadik helyet (3-2).

A német csapat 2010-es világbajnokságon való jó szereplése után két évre meghosszabbította szerződését2010. július 20.

Végén jogosult Euro 2012 a lengyel és ukrán , a csapat első helyen végzett csoportjában tíz játékkal nyert.

Az Euro 2012 -n a Nationalmannschaft csoportjában első helyen végzett Portugália (1-0), Hollandia (2-1) és Dánia (2-1) előtt, majd a középdöntőbe jutott Görögország költségei között (4-2 ). Németország a döntő kapujában meghajolt Mario Balotelli, a kettős szerzője (1-2) Olaszországa előtt.

A 2014-es világbajnokságon a Nationalmannschaft a lehető legjobb módon kezdte meg a versenyt azzal, hogy 4-0-ra rúgta Portugáliát . A csapat ezután döntetlent játszott (2-2) Ghána ellen , majd megnyerte utolsó csoportmeccsét az Egyesült Államok ellen (1-0), ezzel biztosítva a csoport vezetését. Joachim Löw emberei ezután kvalifikálták magukat a negyeddöntőbe, miután a hosszabbításban eldőlt nehéz Algéria elleni meccs (2–1), majd Franciaország ellen nyertek (1–0). A csapat ezután soha nem látott megaláztatással sújtja a brazilokat , akik mégis a verseny házigazdái, azzal, hogy 7 gólt vertek 1-re, és ezért kvalifikálta magát a döntőbe. Nagyon szoros, Argentína elleni meccs után (1-0) és hosszabbítás után a Nationalmannschaft története során negyedszer lett világbajnok. Joachim Löwnek ez az első címe ezzel a válogatással, miután két kudarcot szenvedett a vb elődöntőjében (2006 és 2010), egyet az Európa Kupa elődöntőjében (2012) és egy európai döntőt (2008).

A 2014-es FIFA Ballon d'Or ünnepségen elnyerte az év legjobb edzője címet . az2015. március 13, meghosszabbítja szerződését a Mannschafttal a 2018-as következő világkupáig .

Az Euro 2016 vártnál bonyolultabb kvalifikációs kampánya után Joachim Löw Németországgal az első helyet szerzi meg a selejtezőcsoportjában . A világbajnokok, az elődökhöz hasonlóan, 1972-ben is világkupára törekednek - Euro double . Az Euro 2016 döntőjében a Mannschaft csoportjában az első helyen végzett, Ukrajnát 2–0-ra legyőzve , 0–0-s döntetlent játszott Lengyelország ellen , majd a legkisebb pontszámon megverte a meglepő Írországot . A nyolcaddöntőben Németországnak 3–0-s eredménnyel sikerült megszüntetnie Szlovákiát . Aztán a negyeddöntőben, egy nagyon zárt mérkőzés során Joachim Löw válogatottja megbosszulta az Euro 2012-t Olaszország ellen , büntetőkkel kiesett a tornából. Túl nagy önbizalommal a világbajnok végül 2-0-ra veszített a fogadó ország, Franciaország ellen . A vereség után Joachim Löw kijelenti, hogy "csapata veszített, annak ellenére, hogy jobbak voltak, mint ellenfelei". Mindazonáltal Löw jó játékosnak kívánja, hogy kollégája, Didier Deschamps nyerje meg a kontinentális címet Portugália ellen .

az 2016. október 8Az ülés során helyet a selejtező a 2018 World Cup arcát a Cseh Köztársaság , Loew vezeti 140 th  mérkőzés felelős a csapatot lett a második edző a legtöbb játék fut csapat Németország mögött Sepp Herberger és a 167 ülések. Egy hónappal később, a 2016. november 11, ugyanezt a Herbergert meghaladja a Mannschaft élén álló győzelmek számában (95 győzelem 94 ellen).

Löw egyéni rekordok nem ért véget: sőt, abból az alkalomból, a 2017 Konföderációs Kupa a Oroszország után a győzelem Németország felett Kamerun (3-1), ő lesz az első edző, hogy megnyerje a 100 győzelmet az azonos kiválasztási az ő 150 th  mérkőzés felelős a csapatot .

az 2017. július 2, megnyerte a Konföderációs Kupát 2017-ben , Chile ellen (1-0), ráadásul a párizsi Julian Draxler vezette "második csapat" igazításával .

A 2018 ben Oroszországban , a csapat kihagyott belépését a világbajnokság , megverte Mexikó 0-1. A második napon Németország már a falnak áll, és feltétlenül meg kell vernie Svédországot, hogy remélje, hogy bejut a második fordulóba, a vereség pedig a korai kiesés szinonimája. Miután vezette 1-0 a félidőben, csapata kezeli fordulni a helyzet körül, és szűken nyerni 2-1 köszönhetően különösen egy célt Toni Kroos a 90+ 5 -én perces végén a feszültséget. Ez azonban nem volt elég Németország számára, amely inspiráció híján a Dél-Korea elleni utolsó csoportmeccsén (2–0) ismét veszített, majd a verseny ezen szakaszában történelmi kiesést szenvedett.

Az iroda 2006 óta, az edző 2018-tól rendszeresen középpontjában a kritika és vita, különösen novemberben 2020 után 6-0 útvonal ellen Spanyolországban a Nemzetek Ligája . 2022-ig szóló szerződés alapján Joachim Löw azonban továbbra is felelős a német csapatért a 2021-es euróért .

2021 márciusában bejelenti, hogy szerződésének lejártától számított egy évvel, az euró lejártával felmond. Utoljára 2021. június 29-én vezeti a Mannschaftot Anglia ellen a wembley-i Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében (2–0-s vereség).

Élén a Nationalmannschaft a következőtől: 2006-os , hogy 2021-re , akkor már nyert két trófeát, a World Cup 2014 és Konföderációs Kupa a 2017 . Ezenkívül 15 éves mandátuma alatt 197 mérkőzést vezet a német csapatban 62,94% -os győzelmi százalékkal. Ez teszi őt a Mannschaftban a legmagasabb sikerarányú edzők közé .

Joachim Löw díjai (5 cím)
VfB Stuttgart (1) FC Tirol Innsbruck (1) Ausztria Bécs (1) Németország (2)

Rekordok

Hivatkozások

1. Euro 2020: Joachim Löw, egy korszak vége , dw.com, 2021. június 30., írta Ali Farhat
  2. "  RECORD: a 10 leghosszabb szolgálatot teljesítő edző  " , a 90min.com oldalon ,2016. november 2(elérhető : 2021. június 30. )
  3. "  A Joachim Löw kivétel  " , a www.sofoot.com oldalon ,2010. július 7(megtekintve 2014. július 14-én ) .
  4. (de) "  Joachim Löw und die letzte Frage nach dem Toupet  " , a www.welt.de ,2011. június 26(megtekintve 2014. július 14-én ) .
  5. "A  Löw két évre szól  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2010. július 20(megtekintés : 2010. július 29. ) .
  6. "  futball: Joachim Löw húzódik Németország 2018-ig  " , a www.lemonde.fr ,2015. március 13(megtekintés : 2015. március 13. ) .
  7. Félix Roudaut, „  Euro 2016: Joachim Löw számára Németország„ jobb ”volt, mint Franciaország  ” , a www.rtl.fr oldalon ,2016. július 8(megtekintve 2016. július 9-én ) .
  8. "  Joachim Löw lesz a legtöbb győzelmet elért német edző  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2016. november 12(megtekintés : 2016. november 12. ) .
  9. "  A fiatal német gárda kvalifikálja a Mannschaftot az elődöntőbe  " , www.lequipe.fr ,2017. június 25(megtekintve 2017. június 25-én ) .
  10. „  Németország: Joachim Löw tartjuk a fejét a kiválasztás  ” , a https://www.footmercato.net/ ,2020. november 30
  11. "  Joachim Low, időszak Németországgal az Euro után - Fil info - Németország - Külföldi - Labdarúgás  " a Sport24-en , 2021-03-09cet11: 35: 23 + 0100 (elérhető: 2021. március 9. )
  12. "  Joachim Löw díjazott  " , a www.lequipe.fr oldalon ,2010. december 11(megtekintés : 2010. december 11. ) .