a WRC-2 bajnokságban pontokat szerezni
JWRC Regisztrált, hogy pontokat szerezzen
a WRC junior bajnokságában

A teszt menete

Az előző kiadással ellentétben kevés a hó a rally útvonalon. Ez utóbbi csütörtök este a szokásos rövid különlegességgel kezdődik a Karlstad versenypályán . Egy különösen sérült pályán Thierry Neuville a legjobb időt határozta meg, mint korábban a Shakedown alatt.

A pénteki nap egy három szakaszból álló norvég hurkot kínál , amelyet kétszer kell lefedni, valamint egy átjárót a Torsby szakaszban . Ott Tänak eleve azzal különböztette meg magát, hogy megnyerte az SS2-t, majd az SS4-et, az SS3 pedig Teemu Suninené lett . Más pilóták kevésbé sikeresek, mint például Elfyn Evans , a belépő pörgés szerzője , Pontus Tidemand , motorprobléma áldozata, és már több mint egy percre kiesett, valamint a világbajnok Sébastien Loeb és Marcus Grönholm , akik a megfelelő ritmus megtalálásáért küzdenek. , főleg azoknak a finneknek, akiknek több pörgetése volt, mielőtt az SS4-ben elindult a pályáról. Így Tänak valamivel több mint 5 másodperccel vezeti a szünetet Suninen, Latvala és Neuville előtt, az ötödik helyet Sébastien Ogier foglalja el 14 s 4-nél.

A délutáni hurkát sáros és nehéz körülmények között vitatják meg, ami Neuville-nek azt mondja, hogy "ez inkább piszkos rally, mint hó rally" . Kihasználva közúti helyzetét, Evans és Latvala kezdettől fogva megkülönböztették magukat: az első a karcolás aláírásával, a második pedig az esemény irányításával, jelentős hiányosságokkal, mivel Neuville és Ogier több mint 30 s, a belga pedig kétszer rossz. Lappi a csodamegoldás szerzője, miután elkapta a gyors jobboldalt. A következő SS6-ot Suninen nyeri, aki átveszi a rally vezetését. Mindenekelőtt végzetes volt Ogier számára, aki elakadt a hóban, miután hátulról eltalált egy töltést. Megállító ütés a bajnokság vezetője számára. Volt csapattársa, Evans új karcolást ír alá az SS7-ben, ahol Neuville szenved új nyitó pozíciójától. Az utolsó, éjszaka vitatott különlegesség a Jari Huttunen , a legjobb időt beállító WRC-2 pilótával, Latvalával, aki Ogierhez hasonlóan hófalba szorult, Suninen pedig egy akadozó fényszóró rámpa. Suninen ennek ellenére továbbra is az élen áll péntek este, 2 másodperccel megelőzve Tänakot. A finn először vezet rangadót a premier osztályban. Mikkelsen 17,8 másodperc alatt teljesítette a dobogót, Evansot 28,6, Lappit 42, Loebet pedig 48,8 másodperc alatt követte.

A szombat nyolc különlegességet kínál három különlegességgel, amelyeket kétszer kell lefedni, majd két szuper különlegességet. Miután újra elindult a 2. rallyban, Latvala a legjobb idő szerzője, míg a fejért folytatott küzdelem folytatódik Tänak-kel, aki visszaveszi a sunineni rally vezetését. Ez utóbbi, egy nagyon jó rally szerzője, mégis hibázott az SS10-ben, és több mint egy percet veszített el, ezt az időt a nézőknek sikerült visszahozniuk az útjára. Eközben Ogier, visszatérve a 2. rallyra, megnyerte a különlegességet, és ugyanezt tette a reggeli utolsó különversenyen is. A szünetben volt tehát Tanak, aki az élen, több mint 30 s megelőzve a 2 nd Mikkelsen. A háromutas közötti harc Evans Neuville és Lappi rendezni a 3 -én folt.

Ott Tänak az első két szakasz megnyerésével folytatja a délutáni teljesítményt. A csata mögött intenzív a helyzet, Mikkelsen és Evans veszít az időből, a norvég még rövid ideig letért az útról, míg Neuville és Lappi jó formában vannak, annak ellenére, hogy az SS14 során a belgától mentes 360 ° -os sérülés történt. Ez utóbbi Ogier győzelmét látja, nem ijedtség nélkül, amikor fát legel. Suninen kevésbé szerencsés, mivel kénytelen visszavonulni, miután ütközött egy fán és megrongálta Fiesta ívét. Az utolsó két rövid szakaszában a nap nyerték Tanak és Neuville és létrehozott néhány hiányosságok, de Lappi sikerült elkapni elég idő befejezni kötve a 2 nd a Mikkelsen szombat este, 54.55 mögött kényelmes vezető Tanak. Őket Neuville követi, aki csak 2 másodperccel 3 késik. Az ötödik helyet Evans foglalja el, őt követi Meeke, Loeb és Tidemand.

A rali utolsó napja csak három különlegességet kínál, két átjutást Likenäs-en, majd a Power szakaszon. Latvala nyerte SS17 ahol Tanak felszabadítással előnyét, miközben Mikkelsen megállapítja 4 -én elvesztése után több, mint 6 s annak két közvetlen versenytársai. A következő különlegességet Evans nyerte, és Lappi növelte előnyét a Hyundai pilótáival szemben azzal, hogy Neuville-t 4 másodpercre 4, Mikkelsent pedig több mint 8 másodpercre tolta. Aztán jön az utolsó különlegesség. Won által Ott Tanak vitorlázott a Martin Järveoja , a duó így elkészült az első svéd rally győztes stílusban megszervezésében a lehető legnagyobb pontokat 30 egység. Emellett karrierje során először vette át a világbajnokság irányítását. Lappi megkaparintotta a rally második helyét 53 s 7-tel Tänak mögött, annak ellenére, hogy Neuville a Power szakaszban megszerezte a második helyet. A belga és 3 e-vel végződik 19 ponttal. Több mint egy perc elteltével Mikkelsen, Evans, Meeke és Loeb, a tiszta tüntetés szerzője, és azt állítja, hogy "jó volt a svéd rali Danos-szal, ha figyelembe vesszük az összes külső elemet" . Tidemand elfoglalja a 8 th hely, majd a győztes a kategóriában WRC-2 Ole Christian Veiby , hogy vesz egy hármas Volkswagen , a 10 th helyen ment Janne Tuohino . Ne feledje, hogy Mads Østberg nyert a WRC-2 Pro-ban, a WRC Juniorban pedig Tom Kristensson .

Eredmények

Végső rangsor

Pozíció. n o  Pilóta Másodpilóta Csapat Autó Osztály Idő Diff. Pontok
Általános besorolás
1 8. Ott Tänak Martin Järveoja Toyota GAZOO Racing WRT Toyota Yaris WRC WRC 2 óra 47 perc 30 s 0 - 30
2 4 Esapekka Lappi Janne Ferm Citroën Total WRT Citroën C3 WRC WRC 2 óra 48 perc 23 s 7 +53 s 7 19.
3 11. Thierry neuville Nicolas gilsoul Hyundai Shell Mobis WRT Hyundai i20 Coupe WRC WRC 2 óra 48 perc 26 s 7 +56 s 7 19.
4 89 Andreas Mikkelsen Anders Jaeger Hyundai Shell Mobis WRT Hyundai i20 Coupe WRC WRC 2 óra 48 perc 35 s 4 +1 perc 05 s 4 12.
5. 33 Elfyn evans Scott Martin M-Sport Ford WRT Ford Fiesta WRC WRC 2 óra 48 perc 38 s 2 +1 perc 08 s 2 13.
6. 5. Kris szelíd Sebastian marshall Toyota Gazoo Racing WRT Toyota Yaris WRC WRC 2 óra 49 perc 08 s 8 +1 perc 38 s 8 8.
7 19. Sebastien loeb Daniel Elena Hyundai Shell Mobis WRT Hyundai i20 Coupe WRC WRC 2 óra 49 perc 19 s 7 +1 perc 49 s 7 6.
8. 7 Pontus Tidemand Ola Fløene M-Sport Ford WRT Ford Fiesta WRC WRC 2 óra 51 perc 07 s 7 +3 perc 37 s 7 4
9. 42 Ole Christian Veiby Jonas Andersson Ole Christian Veiby Volkswagen Polo GTI R5 WRC-2 2 óra 54 perc 04 s 0 +6 perc 34 s 0 2
10. 92 Janne Tuohino Mikko Markkula Janne Tuohino Ford Fiesta WRC WRC 2 óra 55 perc 51 s 4 +8 perc 21 s 4 1
... ...
29. 1 Sebastien Ogier Julien Ingrassia Citroën Total WRT Citroën C3 WRC WRC 3 óra 11 perc 49 s 0 +24 perc 19 s 0 2
WRC-2 Pro
1. (11.) 21 Mads Østberg Torstein Eriksen Citroën Total WRT Citroën C3 R5 WRC-2 Pro 2 óra 55 perc 54 s 5 - 25
2. (18.) 25 Kalle Rovanperä Jonne Halttunen Škoda Motorsport Škoda Fabia R5 WRC-2 Pro 2 óra 59 perc 13 s 7 +3 perc 19 s 2 18.
3. (19.) 21 Gus Greensmith Elliott Edmondson M-Sport Ford WRT Ford Fiesta R5 WRC-2 Pro 3 óra 00 perc 43 s 4 +13 perc 13 s 4 15
4 (50.) 35 Łukasz Pieniążek Kamil heller M-Sport Ford WRT Ford Fiesta R5 WRC-2 Pro 3 óra 52 perc 56 s 7 +57: 02 12.
WRC-2
1. (9.) 42 Ole Christian Veiby Jonas Andersson Ole Christian Veiby Volkswagen Polo GTI R5 WRC-2 2 óra 54 perc 04 s 0 - 25
2. (12.) 48 Emil Lindholm Mikael korhonen Emil Lindholm Volkswagen Polo GTI R5 WRC-2 2 óra 56 perc 07 s 5 +2: 03: 05 18.
3. (13.) 47 Johan kristoffersson Stig Rune Skjærmoen Johan kristoffersson Volkswagen Polo GTI R5 WRC-2 2 óra 56 perc 23 s 6 +2 perc 19 s 6 15
4. (14.) 45 Emil Bergkvist Barth Patrik Emil Bergkvist Ford Fiesta R5 WRC-2 2 óra 56 perc 32 s 8 +2 perc 28 s 8 12.
5. (15.) 44. Nyikolaj Gryazin Jaroszláv Fedorov Nyikolaj Gryazin Škoda Fabia R5 WRC-2 2 óra 57 perc 08 s 4 +3 perc 04 s 4 10.
6. (16.) 93 Eyvind brynildsen Veronica Gulbæk Engan Eyvind brynildsen Škoda Fabia R5 WRC-2 2 óra 58 perc 38 s 3 +4 perc 34 s 3 8.
7. (17.) 43 Henning Solberg Ilka Minor-Petrasko Henning Solberg Škoda Fabia R5 WRC-2 2 óra 58 perc 39 s 5 +4 perc 35 s 5 6.
8. (22.) 50 Flodin Patrik Göran Bergsten Flodin Patrik Škoda Fabia R5 WRC-2 3 óra 03 perc 10 s 1 +9: 06 4
9. (24.) 51 Mattias Monelius Nicklas edvardsson Mattias Monelius Škoda Fabia R5 WRC-2 3 óra 06:07 s 7 +12: 03: 07 2
10. (25.) 55 Rhys yates Denis Giraudet Rhys yates Škoda Fabia R5 WRC-2 3 óra 06 perc 53 s 4 +12 perc 49 s 4 1
WRC Junior
1. (30.) 74. Tom kristensson Jonas Andersson Tom kristensson Ford Fiesta MK8 R2T JWRC 3 óra 14 perc 48 s 9 - 25
2. (31.) 75 Roland poom Ken järveoja Roland poom Ford Fiesta MK8 R2T JWRC 3 óra 16 perc 20 s 1 +1 perc 31 s 2 18.
3. (33.) 78 Jan Solans Mauro Barreiro Jan Solans Ford Fiesta MK8 R2T JWRC 3 óra 18 perc 58 s 1 +4: 09: 02 15
4. (34.) 77 Tom williams Phil Hall Tom williams Ford Fiesta MK8 R2T JWRC 3 óra 21 perc 42 s 3 +6 perc 53 s 4 12.

Időzített különlegességek

WRC
Nap Különleges Vezetéknév Hossz Győztes Autó Idő Vezető
Február 14-én - Skalla (Shakedown) 6,86 km Thierry neuville Hyundai i20 Coupe WRC 4:05:05 -
SS1 SSS Karlstad 1 1,90 km Thierry neuville Hyundai i20 Coupe WRC 1 perc 34 s 9 Thierry neuville
Február 15 ES2 Hof-Finnskog 1 21,26 km Ott Tänak Toyota Yaris WRC 10:09:01 Ott Tänak
ES3 Svullrya 1 24,88 km Teemu Suninen Ford Fiesta WRC 12 perc 47 s 0
SS4 Röjden 1 18,10 km Ott Tänak Toyota Yaris WRC 8:42:05
SS5 Hof-Finnskog 2 21,26 km Elfyn evans Ford Fiesta WRC 10:02 8 Jari-Matti Latvala