(2 gólpassz)

Mezek

Kit bal kar va1920h.png Body kit va1920h.png Kit jobb kar va1920h.png Kit nadrág va1920h.png Kit zokni va1920h.png itthon Bal kar készlet va1920a.png Body kit va1920a.png Készlet jobb kar va1920a.png Rövidnadrág készlet va1920a.png Kit zokni va1920a.png Kívül

Kronológia

Az előző évben megszerzett tizenharmadik hely után a Valenciennes FC 2019–2020-as szezonja a hatodik a Ligue 2-ben .

Előszezon

Barátságos előkészítő mérkőzések

A képzés folytatásának időpontja: Június 17a Mont Houy-nál. A készítmény mérkőzés volt, hogy engedélyezi a VAFC hogy Chambly onJúnius 28 de a kánikula miatt törölték.

Keltezett Ellenfél Elhelyezkedés Pontszám A Valenciennes gólszerzői Ellenző pontszerzők
szerda 2019. július 3 A Reunion kiválasztása Dutemple 1 - 2 Boutoutaou A gól 61. perc után szerzett gólt61. sz 80 perc elteltével gólt szerzett80 th ( toll. ) A gól 81. percben szerzett gólt81 th
szombat 2019. július 6 KV Kortrijk Harelbeke 1 - 1 Romil A gól 26 perc elteltével szerzett gólt26. sz Ajagun A gól 3 perc után gólt szerzett3 e
kedd 2019. július 9 K Beerschot VA Doorwerth 0 - 0
szombat 2019. július 13 Antwerpen fc Antwerpen 0 - 0
péntek 2019. július 19 Amiens SC Saint-Amand-les-Eaux 1 - 0 Fedele A gól 21. perc után szerzett gólt21. sz

Átutalások

Nyári átigazolási ablak

Számos játékos szerződése lejárt 2019. júniusés így elhagyja a VAFC-t. Ez a kapitány, Sébastien Roudet , Florian Raspentino és Loic Nestor (csatlakoznak a Grenoble lábához ), Thiago , Lucas Ribeiro Costa és 3 e kapus thomas vincensini ( RC Lens ). Johann Ramaré úgy dönt, hogy visszavonul, és az U17 Stade Brestois segédedzője lesz . Az előző szezonban kölcsönadott játékosok visszatérnek az egyes klubjaikba: Gaëtan Robail , Saliou Ciss , Sikou Niakaté , Nathaël Julan és Eden Massouema .

A Június 12A VAFC bejelenti távozását Tony Mauricio az RC Lens . A valenciennesiek így látják támadónégyesük, a Raspentino-Roudet-Robail-Mauricio távozását, amely az előző szezonban 32 gólért és 19 gólpasszért felelős.

Az érkezők irányába Olivier Guégan , az új edző két olyan játékost toboroz, akinek parancsnoksága alatt Grenoble-ban állt  : Maxime Spano-Rahou középső védő és Malek Chergui szélső . A két férfi három évig, illetve két évig szabadon kötelezi el magát. A klub új kapust toboroz Jérôme Prior, majd svájci középpályás, Matteo Fedele személyébe . Támadásának megerősítése érdekében a VAFC úgy dönt, hogy visszahívja egyik korábbi elemét: Teddy Chevalier-t, aki 2006–2007-ben fejlődött a tartalékcsapattal.

Ezenkívül a VAFC rögzíti Baptiste Guillaume kölcsönét, aki megpróbál újjáéledni a Ligue 1 két csalódást keltő szezonja , valamint a fiatal Gauthier Hein és Lilian Brassier után.

A nyári átigazolási időszak részletes táblázata Sun01.svgNyári átigazolási ablak
Thiago Xavier Brazília Középső Ingyenes
Johann ramare Franciaország Középső Nyugdíjazás (U17 Stade Brestois 29 segédedző )
  Téli átigazolási ablak A téli átigazolási ablak részletes táblázata Hőmérséklet csökken.svgTáblázat transzferek a téli transzfer ablakban
Aly abeid Mauritánia Védő Ingyenes transzfer Levante UD
Benjamin Moukandjo Kamerun Támadó Ingyenes transzfer RC lencse
Baptiste Aloe Franciaország Védő Megszüntetés K Beerschot VA
Jorris Romil Franciaország Támadó Megszüntetés USL Dunkirk

Versenyek

2. liga

A 2020. március 13, A 29 -én  nap, a Hivatásos Labdarúgó Liga (LFP) függeszteni addig, amíg további értesítésig, a mérkőzések Ligue 1 és Ligue 2 miatt járvány koronavírus .

A 2020. április 28, Édouard Philippe az Országgyűlésnek mondott beszédében bejelenti, hogy a franciaországi sportversenyek 2019–2020-as idényét nem lehet folytatni. AÁprilis 30, az LFP igazgatótanácsa megszavazza a Ligue 1 és a Ligue 2 bajnokságok hivatalos végét.

David 29 -én Gonzalez 43 rd29 perc múlva figyelmeztetett
43 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 43 perc múlva figyelmeztetett 43 e Guillaume 54 e Siby
54 perc múlva figyelmeztetett
2 th  nap VAFC 1 - 1 AS Nancy Lorraine Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2019. augusztus 2
20:00
( Döntő passzFedele ) Huh A gól 39 perc után gólt szerzett39 th ( 1 - 0 ) A gól 76 perc elteltével szerzett gólt76 th Vagner Nézők: 5985
Műsorszolgáltató: beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports 3
Játékvezető: Pierre Gaillouste
D'Almeida 30. sz30 perc múlva figyelmeztetett Jelentés
3 th  napos Le Mans FC 1 - 2 VAFC MMArena , Le Mans
péntek 2019. augusztus 9
20:00
Créhin A gól 89. percben szerzett gólt89 th ( 0 - 0 ) A gól 46 perc elteltével gólt szerzett46 th Knight (Döntő passz Cabral )
A gól 85 perc után gólt szerzett 85 th Romil (Döntő passz Guillaume )
Nézők: 7 724
Műsorszolgáltató : beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 8
Játékvezető: Romain Lissorgue
Duponchelle 34 e34 perc múlva figyelmeztetett Jelentés 12 perc múlva figyelmeztetett 12 th Cuffaut 43 e D'Almeida
4 -én  nap VAFC 1 - 0 Rodez AF Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2019. augusztus 16
20:00
( Döntő passzMelltartó ) Guillaume A gól 50 perc után gólt szerzett50 . ( 0 - 0 ) Nézők: 5332
műsorszolgáltató : beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 9
Játékvezető: Alexandre Perreau Niel
Ntim 24 e Ambri 45 + 1 e24 perc múlva figyelmeztetett
45 + 1 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 50 perc múlva figyelmeztetett 50 e Desmas 61 e Roche
61 perc múlva figyelmeztetett
5 -én  napon EA Guingamp 0 - 1 VAFC Roudourou stadion , Guingamp
hétfő 2019. augusztus 26
20:45
( 0 - 1 ) A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 th ( toll. ) Chergui Nézők: 9100
műsorszolgáltató: Canal + Sport
játékvezető: Cédric Dos Santos
Kérem válasszon 27 th Pele 77 th Rodelin 89 th27 perc múlva figyelmeztetett
77 perc múlva figyelmeztetett
89 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 16 perc múlva figyelmeztetett 16 th Brassier 55 th Ntim
55 perc múlva figyelmeztetett
6 th  nap VAFC 1 - 0 Clermont láb 63 Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2019. augusztus 30
20:00
Knight A gól 70 perc után gólt szerzett70 th ( 0 - 0 ) Nézők: 6843
Műsorszolgáltató : beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 9
Játékvezető: Gaël Angoula
D'Almeida 34 th Chergui 37 th Guillaume 78 th Ntim 84 th Spano-Rahou 89 th34 perc múlva figyelmeztetett
37 perc múlva figyelmeztetett
78 perc múlva figyelmeztetett
84 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 41 perc múlva figyelmeztetett 41 e Magnin 49 th Phojo 89 th Grbić
49 perc múlva figyelmeztetett
7 th  napos FC Sochaux-Montbeliard 0 - 0 VAFC Auguste-Bonal Stadion , Montbéliard
péntek 2019. szeptember 13
20:00
( 0 - 0 ) Nézők: 6 627
játékvezető: Arnaud Beart
Diedhiou 26. sz26 perc múlva figyelmeztetett Jelentés 44 perc múlva figyelmeztetett 44 th Ambri
8 th  nap VAFC 1 - 1 Zerge Niortais Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2019. szeptember 20
20:00
Knight 40 perc elteltével gólt szerzett40 th ( 1 - 1 ) A gól 2 perc után gólt szerzett2 ND Sissoko Nézők: 7 690
Játékvezető: Bartolomeu Varela
Brassier 40 th D'Almeida 54 th40 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 20 perc múlva figyelmeztetett 20 e 81 e Passi 29 e 38 e Dacosta 87 e Jacobpiros lap
29 perc múlva figyelmeztetett piros lap
87 perc múlva figyelmeztetett
9 -én  nap AC Ajaccio 2 - 0 VAFC François-Coty Stadion , Ajaccio
péntek 2019. szeptember 27
20:00
Cuypers A gól 32 perc után gólt szerzett32 eA gól gólt szerzett 42 perc elteltével 42 e ( 2 - 0 ) Nézők: 2580
műsorszolgáltató: beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 4
játékvezető: Thierry Bouille
Diallo 70 .70 perc múlva figyelmeztetett Jelentés 71 perc múlva figyelmeztetett 71 e eh
Cuffaut 14 e Dos Santos 45 e Masson 45 e Ntim 80 e14 perc múlva figyelmeztetett
45 perc múlva figyelmeztetett
80 perc múlva figyelmeztetett
Pi 41 e Deminguet 65 e41 perc múlva figyelmeztetett
65 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 35 perc múlva figyelmeztetett 35 th Masson 40 th Brassier 67 th Ntim
40 perc múlva figyelmeztetett
67 perc múlva figyelmeztetett
Dos Santos 50 e melltartó 72 e Hein 80 e50 perc múlva figyelmeztetett
72 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés piros lap 90 + 1. Mayembo
13 th  nap ESTAC Troyes 1 - 0 VAFC Aube stadion , Troyes
péntek 1 st November 2019-re
20:00
Kouyate A gól 58 perc elteltével szerzett gólt58 th ( 0 - 0 ) Nézők: 5967
Tardieu 34 th Giraudon 34 th Souaré 80 th Barthelme 90 + 5 -én34 perc múlva figyelmeztetett
34 perc múlva figyelmeztetett
piros lap
90 + 5 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 18 perc múlva figyelmeztetett 18 e Hein 34 e Guillaume 39 e D'Almeida
39 perc múlva figyelmeztetett
14 th  napos VAFC 0 - 1 LB Chateauroux Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2019. november 8
20:00
( 0 - 0 ) A gól 86 perc elteltével szerzett gólt86 th Diarra Nézők: 7,884
Műsorszolgáltató : beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 10
Masson 42 e Guillaume 45 + 1 e 90 + 1 e Spano-Rahou 85 e Kocik 90 + 2 epiros lap
45 + 1 perc múlva figyelmeztetett piros lap
85 perc múlva figyelmeztetett
piros lap
Jelentés 85 perc múlva figyelmeztetett 85 th Diarra
15 th  nap USA Orleans 0 - 1 VAFC Forrás Stadion , Orleans
péntek 2019. november 22
20:00
( 0 - 1 ) A gól 27. perc után szerzett gólt27 E lovag (Döntő passz Chergui ) Nézők: 3810
Műsorszolgáltató: beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 8
Ba 57 e Lopy 59 e Pinaud 79 e Mutombo 90 + 6 e57 perc múlva figyelmeztetett
59 perc múlva figyelmeztetett
79 perc múlva figyelmeztetett
90 + 6 perc múlva figyelmeztetett
Játékvezető: Willy Delajod
Cuffaut 14 e Chevalier 43 e Chergui 45 + 4 e Hein 48 e D'Almeida 81 e14 perc múlva figyelmeztetett
45 + 4 perc múlva figyelmeztetett
48 perc múlva figyelmeztetett
81 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés piros lap 30 th Radovanović 41 th , 45 + 4 -én Cahuzac 58 th Gradit
Sárga kártyaSárga kártyapiros lap
58 perc múlva figyelmeztetett
17 th  nap AJ Auxerre 1 - 1 VAFC Abbé-Deschamps stadion , Auxerre
kedd 2019. december 3
21:05
Ngando A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 ND ( 1 - 0 ) A gól 75 perc elteltével szerzett gólt75 th Cuffaut Nézők: 4057
20:00
Lovag A gól 90 + 1 perc után szerzett gólt90 + 1 e ( toll ) ( 0 - 0 ) Nézők: 8141
Játékvezető: Sylvain Palhies
Ntim 27 th Dos Santos 55 th27 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 77 perc múlva figyelmeztetett 77 th Pitroipa
19 th  nap VAFC 30 FC Lorient Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2019. december 20
20:00
( Döntő passzAmbri , Döntő passzCabral ) Chevalier A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 e ( Pen. ) A gól 83. percben szerzett gólt83 eA gól 85 perc után gólt szerzett 85 e ( 1 - 0 ) Nézők: 5.84
Játékvezető: Bastien Dechepy
D'Almeida 17 -én , 41 th Dos Santos 88 thSárga kártyaSárga kártyapiros lap
88 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés piros lap 45 + 1 e Saunier 51 e Wissa 58 e Fontaine 87 e Cabot
51 perc múlva figyelmeztetett
  Visszatérés A mérkőzések részletei
20 th  nap AS Nancy Lorraine 1 - 0 VAFC Marcel-Picot Stadion , Tomblaine
péntek 2020. január 10
20:00
Gueye A gól 29. perc után szerzett gólt29. sz ( 1 - 0 ) Nézők: 9 275
műsorszolgáltató : beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 8
Rocha Santos 67 th67 perc múlva figyelmeztetett Jelentés 9 perc múlva figyelmeztetett 9 -én Brassier 37 e D'Almeida 65 th Cuffaut
21 th  nap VAFC 1 - 0 Le Mans FC Hainaut Stadion , Valenciennes
péntek 2020. január 24
20:00
Knight A gól 31 perc után gólt szerzett31 th ( PEN. ) ( 1 - 0 ) Nézők: 5653
Masson 52 e D'Almeida 71 e52 perc múlva figyelmeztetett
71 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 30 perc múlva figyelmeztetett 30 th Lemonnier 42 ND Fofana
42 perc múlva figyelmeztetett
22 th  nap Rodez AF 1 - 1 VAFC Paul-Lignon Stadion , Rodez
péntek 2020. január 31
20:00
Ouhafsa A gól 24 perc elteltével szerzett gólt24. sz ( 1 - 0 ) A gól 87 perc elteltével szerzett gólt87 th ( toll. ) Knight Műsorszolgáltató: beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max
piros lap
90 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 67 perc múlva figyelmeztetett 67 th Niakate
24 th  nap Clermont láb 63 3 - 1 VAFC Gabriel-Montpied Stadion , Clermont-Ferrand
péntek 2020. február 7
20:00
Zedadka A gól 31 perc után gólt szerzett31 e
Cuffaut A gól 33 perc után gólt szerzett33 e ( CSC )
Magnin A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 e
( 2 - 1 ) A gól 4 perc után gólt szerzett4 E lovag (Döntő passz melltartó ) Műsorszolgáltató: beIN Sports 1 (Multiplex) és BeIN Sports Max 6
20:00
Sissoko A gól 90 perc elteltével szerzett gólt90 th ( 0 - 0 ) Műsorszolgáltató: beIN Sports 2 (Multiplex) és BeIN Sports Max 10
játékvezető: Aurélien Petit
Lapis 29. sz29 perc múlva figyelmeztetett Jelentés 24 perc múlva figyelmeztetett 24 th Abeid 78 th Dos Santos
20:00
Benet A gól 53 perc után gólt szerzett53 rd ( 0 - 2 ) 10 perc után gólt szerzett10. e D'Almeida
A gól 31 perc után gólt szerzett31 és Guillaume (Döntő passz Diliberto )
A gól 83. percben szerzett gólt 83 és Chergui
Műsorszolgáltató: beIN Sports 1 (Multiplex)

A rangsor és az eredmények alakulása
Nap 1 2 3 4 5. 6. 7 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14 15 16. 17. 18. 20 19. 21 22. 23. 24. 25 26. 27. 28. 29. 30 31 32 33 34 35 36 37 38 Napokat
szem előtt tartva

Promóciós napok

Előléptetési gátnapok

Kiesés gátnapjai

Kiesés napjai
Rang 16. 13. 10. 9. 5. 3 3 4 8. 11. 10. 11. 12. 13. 11. 9. 9. 8. 5. 8. 7 7 7 8. 8. 8. 8. 7 0 0 5. 0 0
Eredmény D NEM G G G G NEM NEM D D NEM NEM D D G G NEM G G D G NEM NEM D G D NEM G - - - - -

Francia Kupa

A mérkőzések részletei
7 e torony USA Saint-Maximin 0 - 2 VAFC Bourgognes stadion, Chantilly
vasárnap 2019. november 17
14:00
( 0 - 0 ) A gól 60 perc után gólt szerzett60 th Knight
80 perc elteltével gólt szerzett80 th Boutoutaou
17:15
Knight A gól 18 perc után gólt szerzett18 th ( PEN. ) ( 1 - 1 ) A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 th Sammaritano
A gól 74. percben szerzett gólt74 th Lautoa
Nézők: 3412
Műsorszolgáltató: Eurosport 360
játékvezető: Benoît Bastien
Jelentés 45 + 1 perc múlva figyelmeztetett 45 + 1 e Baldé 62 e Lautoa
62 perc múlva figyelmeztetett

Lejeune A gól 81. percben szerzett gólt81 e
( 3 - 0 ) A gól 59 perc elteltével gólt szerzett59 th Ntim Nézők: 1815 játékvezető
: Bastien Dechepy
El Idrissy 23 e Leroy 26 e Diallo 57 e Laci 67 e23 perc múlva figyelmeztetett
26 perc múlva figyelmeztetett
57 perc múlva figyelmeztetett
Jelentés 39 perc múlva figyelmeztetett 39 e Cabral 44 e Spano Rahou- 78 e Chevalier 90 + 3 e Ntim
44 perc múlva figyelmeztetett
90 + 3 perc múlva figyelmeztetett

Játékosok és technikai támogatás

Technikai támogatás

Kevesebb, mint két év után a VAFC első csapatának élén Réginald Ray nem hosszabbítja meg a szerződését, helyére Olivier Guégan lép, aki kétéves szerződést ír alá. Ő segíti Nicolas Rabuel és Ahmed Kantari .

A Valenciennes Jérémie Janot visszatér a szülővárosába a kapusedző posztjára. Emmanuel Vallance lesz az új testedző.

Szakmai munkaerő

Egyéni statisztikák

Pontozók ranglista

Ez a táblázat csoportok együttesen az összes VAFC gólszerzők közé Ligue 2 .