Nagyobb vereség Zimbabwe 6 - 0 Vietnam (

Mezek

Kit bal kar.png Vietnam otthoni testkészlet 2009.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Rezidencia Kit bal kar.png Body kit vietnamaway2009.png Készlet jobb kar.png Kit shorts.png Kit zokni.png Kívül

hírek

A jelenlegi versenyről lásd:
A 2022-es FIFA-világbajnokság ázsiai övezetének selejtezőinek harmadik fordulója

A Vietnam Football Team a Vietnami Labdarúgó-szövetség égisze alatt a legjobb vietnami játékosokból áll .

Sztori

Az egységes Vietnam előtt

Amikor Vietnamot két különálló egységre osztották, két nemzeti csapat jött létre: az északi és a déli . Között 1956 és 1966 , az északi csapat játszott szinte csak egyezik a kommunista országokban, míg a déli csapat vett részt az első két ázsiai Nemzetek csészék . Dél-Vietnam 1975-ben játszotta utolsó meccsét , de az egyesült csapat csak 1991-ben kezdett el játszani .

A mai Vietnam kezdetei

A Vietnami Labdarúgó Szövetséget ( Liên Đoàn Bóng Đá Việt Nam ) 1962 -ben alapították . Azt kapcsolatban FIFA és az AFC óta 1964 . A vietnami futballcsapat ( Đội tuyển bóng đá quốc gia Việt Nam ) első hivatalos mérkőzését idegenben játszották 1991. november 26, a Fülöp -szigetek ellen , a meccs mindenhol 2 góllal zárult.

1991-től 1998-ig

A 1994-es labdarúgó-világbajnokság , a vietnami csapat megvert 1 st  kör minősítő által Észak-Korea , Szingapúr , az Indonézia és Katar . A World Cup 1998 , ez harcolt 1 -jén  fordulóban a rájátszásba a kínai , a Tádzsikisztán és Türkmenisztán . Vietnam egyik legnagyobb vereségét Kuala Lumpurban ( Malajzia ) rögzítették Zimbabwe ellen , 1997. február 26, amely 6-0-s ponttal zárult a zimbabweieknél. A vietnami csapat az 1998-ban szervezett délkelet-ázsiai labdarúgó-bajnokság döntőse volt , amelyet Szingapúr verte 1-0-ra.

1998-tól 2007-ig

Vietnam legnagyobb győzelem került rögzítésre Ho Chi Minh City on 2000. január 23, Guam ellen , amelynek végeredménye 11 gól 0-ra végződött, az ázsiai Nemzetek Kupája 2000-es foci selejtezőinek keretében . A Soccer World Cup 2002 , a vietnami csapat megvert 1 -jén  fordulóban Szaúd-Arábiában , megelőzve a bangladesi és Mongólia . A vietnami csapat egyik legnagyobb vereségét Incheonban ( Dél -Korea ) rögzítették, a 2003. szeptember 29, az Omán ellen , amely 6 góllal 0 -ra zárult, a 2004 -es Ázsiai Nemzetek Kupája selejtező alkalmából . De ezeken a selejtezőkön , annak ellenére, hogy nem kvalifikálta magát a kontinentális bajnokság utolsó szakaszába, Vietnam történelme egyik legnagyobb kihasználását érte el azzal, hogy Dél-Koreát , a 2002-es világbajnokság elődöntőjét 1–0-ra verte. 2003. október 19A Muscat ( Omán ). A FIFA World Cup 2006 , ez harcolt 1 -jén  fordulóban Dél-Korea és Libanon ideig, amíg a Maldív .

A 2007-es Ázsia Kupa: a vietnami meglepetés

A 2007-es Ázsiai Nemzetek Kupa társszervezője , Vietnam szenzációt keltett azzal, hogy bejutott a nyolcaddöntőbe a címvédő Japán mögött . Ez jelenti a vietnami csapat legnagyobb futball teljesítményét az újraegyesítés óta. Az 1 -jén  fordulóban, a vietnami csapat verte az Egyesült Arab Emírségek (2-0, gól Le Cong Vinh és Huynh Quang Thanh ) készült felhívni ellen Katar (1-1, gól Binh TANH ) és elveszti ellen Japánban (1- 4, Keita Suzuki (csc) gólja ). Vietnam a csoport második helyén végzett. De a csapatot a negyedekben megveri a verseny jövőbeli győztese, Irak (0-2).

AFF Suzuki Cup 2008: vietnami koronázás

A 2008-as AFF Suzuki-kupában a vietnamiak 2-0-ra elveszítették első meccsüket Thaiföld ellen , a másodikban azonban Malajzia ellen nyertek , ami nagyon szoros meccs volt, a mérkőzés vége felé geg góllal. Malajzia gólszerzője Indra Putra Mahayuddin, Vietnam gólszerzője Pham Thanh Luong és Nguyen Vu Phong (3-2). A Laosz elleni utolsó mérkőzésen a vietnámiak nyertek 4-0-ra (Nguyen Viet Thang, Pham Thanh Luong, Huynh Quang Thanh és Phan Thanh Binh góljai). Az elődöntő első mérkőzésén döntetlent játszanak Szingapúr ellen (0-0), annak ellenére, hogy uralták a mérkőzést (közel 20 lövés, köztük 12 kapura lövés). Az elődöntő második szakaszában Vietnam 1-0-ra legyőzi Szingapúrot . Vietnam most magabiztos, meglepetést okoz azzal, hogy Bangkokban az első mérkőzésen 2-1-re legyőzte Thaiföldet Vu Vu és Phông és Công Vinh góljának köszönhetően . azDecember 28Vietnam koronázásának napja. Sőt, miután vezetett gólt 92 perc alatt a végső visszatérés Ho Si Minh-város a Thais, Cong Vinh egyenlített a 93. th  minute ajánlatok és a kupa a délkelet-ázsiai Vietnam. Az ország újraegyesítése óta először nyerte el ezt a címet. Công Vinh-t "a meccs emberévé" választják.

2008 és 2017 között: nehézségek megerõsítésre

A 2007 -es Ázsiai Kupában és a 2008 -as AFF -bajnokságban nyújtott jó szereplése után várhatóan Vietnam megerősítette, de ennek az ellenkezője történik, mert a 2010 -es kupa labdarúgó -világának  selejtezői során az Egyesült Arab Emírségek az első fordulóban megverték. (0-1; 0-5). Vietnam is jött ki az elődöntőben a AFF Suzuki Cup 2010 by Malajzia (0-2 veszteséget el az első szakasz, 0-0 a hazatérés).

A 2011 -es Ázsiai Kupa selejtezőire a vietnami csapat kiemelt (a 2007 -es jó futást követően ), és Kína , Szíria és Libanon csoportjába esik, a harmadik helyen végez, ezért nem jut tovább az utolsó szakaszba.

A 2012 , Vietnam jött ki az első fordulóban a AFF Suzuki Cup nélkül nyerő egy meccs (vereségek ellen Thaiföldön és a Fülöp-szigeteken , felhívni ellen Burma ). Az 2014 -ben költözött ki az elődöntőben és összeesik arca hihetetlen módon, hogy Malajziában a második láb otthon (2-4 miután elismerte 4 gól a 1 st fele), míg s'szabtak a külső (2-1) az első szakaszban, és nem áll bosszút ugyanazon csapat ellen, amely 2010- ben elzárta az utat a döntőbe . A 2016-os kiadásban még egyszer megcsinálta , de ezúttal az Indonézia elleni döntő kapujában bukott meg hosszabbításban az otthon játszott visszavágóért (2-2, a két csapat 2-1-re győzött a szabályozási idő alatt). Ezt a sokadik kiesést követően az elődöntőben a válogatott zászlóshajója és rekordja, Lê Công Vinh nemzetközi visszavonulása mellett dönt úgy, hogy csapata nem tud bejutni az ASEAN döntőjébe bajnokság 2008 koronázása óta . A vietnami futball történetének fontos oldala fordul meg, most kedvenc csatárának árvája.

A Vietnamnak sikerül kvalifikálnia magát a 2014 -es világbajnokságra ( a Katar elleni rájátszás 2. E fordulója ), vagy a 2015 -ös Ázsiai kupára (az Egyesült Arab Emírségek és Üzbegisztán előzte meg a kvalifikációt, valamint Hongkong ).

A selejtezőket a 2018 World Cup , Vietnam találja magát F csoport együtt Irak , Thaiföld és Tajvan ( Indonézia, amely szintén bekerültek, hogy kizárják, és kizárják a versenyt). A viszonylag megfizethető véletlenszerű sors ellenére nem jut el az utolsó selejtezőkörig úgy , hogy csoportja 3 e helyén végzett , éppen Tajvan előtt . Ez a kiesés egyrészt annak a kedvezőtlen bírósági választottbíráskodásnak köszönhető, hogy az első meccsen Irak ellen hazai pályán játszottak. A mérkőzést túlzottan hosszú leállások jellemezték, amelyben a vietnámiak, akik a meccs nagy részében 1: 0-ra vezettek, csatlakoznak a pontszámhoz. egy nagyvonalú büntetést kapta az irakiaknak után további időt a játék ( 97 th perc); de mindenekelőtt két vereség miatt, amelyet Thaiföld idegenben és otthon is elkövetett, igazi kisállat-peeve, aki ellen 22 összecsapáson csak kétszer nyert (5 döntetlenért és 14 vereségért).

Vietnam időről időre ér néhány figyelemre méltó hőstettek barátságos mérkőzések (home győzelem ellen Észak-Korea és Szíria a 2016 , a gyepen a Qatar a 2013 és Kuvait a 2009 , szűk vereség Japánban az 2011 ), de alig reprodukálni ezt a fajta teljesítmény nagy tétes mérkőzésen. Az ország még mindig küzd, hogy megnyerje a regionális jelenet ma, miután megnyerte a bajnokságot ASEAN csak egyszer , a 2008 , szemben Thaiföld 5 alkalommal , és 4-szer. A Singapore , a két fő nehézsúlyú Délkelet-Ázsiában. A mai napig csak az U21-es csapatnak sikerült kvalifikálnia magát egy világkupának, ebben az esetben a Dél-Koreában rendezett 2017-es U-20 világbajnokság utolsó szakaszának .

2017 óta: ígéretes eredmények

Kudarca után képesítések az orosz világ , Vietnam részt vesz a 3 th forduló selejtező ázsiai Nemzetek Kupája 2019-ben  (in) , és kedvező sorsolás, ahogy tükröződik a C-csoport  (a) , a Jordan , Afganisztán és Kambodzsa . A vietnamiaknak így arany lehetőséget kínálnak arra, hogy történetük során először kvalifikálják magukat az ázsiai nemzetek kupájára a selejtezők révén (Vietnam volt a 2007-es kiadás egyik társszervezője ).

Vietnam ezt a selejtező szakaszt két döntetlennel kezdi, idegenben Afganisztán ellen (1-1) és otthon Jordánia ellen (0-0), mielőtt az első mérkőzésen (2-1 idegenben) és vissza (5-0 otthon) legyőzi Kambodzsát ). 8 pont az óra után négy nappal, Vietnam öt hosszúságú megelőzte a kambodzsai szomszéd és hat át Afganisztánban és lehetősége van arra, hogy érvényesítse a minősítés a 2019 Ázsia-kupa a következő mérkőzés, otthon ellen Afganisztánban , győzelem esetén vagy rajzolni. Olyan ellenfél, aki a csoport utolsó helyén áll, és akinek éhezési rekordja van kint (0–1 vereség Kambodzsában és 1–4 Jordániában ), ellentétben az otthoni bántalmazásával (1–1 Vietnam ellen, 3–3 Jordánia ellen) ).

az 2017. november 14, Vietnam kiábrándító döntetlent ért el hazai pályán Afganisztán ellen (0–0), de ennek ellenére ez elegendő volt ahhoz, hogy kvalifikálja őket a 2019-es Ázsia-kupára . A képesítés köt ígéretes 2017 vietnami labdarúgó részvételével a reménységek csapat a 2017 U-20 World Cup májusban.

Ban ben 2018. január, A vietnami-23  (in) csapata szenzációt hozott létre a Kínában rendezett U23-as U23  (in) versenyen, bejutva a verseny döntőjébe, ahol hosszabbításban hátradől az Üzbegisztán (in) ellen (1-2). Ez a váratlan utazás nemzeti eufóriát váltott ki, az örömteli jelenetek így egész Vietnamban megfigyelhetők voltak .

Vietnam nyerte meg a délkelet-ázsiai labdarúgó-bajnokság 2018-as kiadását  ( tíz évvel az utolsó koronázása után) azzal, hogy megnyerte a döntőt Malajzia ellen (2–2 az első mérkőzésig; 1–0-s hazai győzelem a visszavágón, köszönhetően elérése által Nguyễn Anh Đức a 6 th  perc). Míg azóta veretlen 2016. decemberA csapat vietnami szenved az ő nyitó mérkőzés Ázsia Kupa 2019 frusztráló veszteség ellen Irakban (2-3), feladja a harmadik cél az iraki rúgás a 90 th  percig egy mérkőzés, ahol fordulat akkor mutattak pontosság az óramutató támadást és kétszer vezetett a pontszámban, de drágán fizetett védekezési hibáért, felelős az első két iraki gólért. A második mérkőzésen Vietnam nem érdemelte meg, de veszített Irán ellen (0-2), a csoport favoritja, Sardar Azmoun dupláján . Abban a kötelezettségben, hogy nyerni kell Jemen ellen , a csoport legolcsóbb ellenfeleivel, és remélni kell, hogy a négy legjobb harmad közé kerülnek, Vietnam 2-0-ra nyer, de meg kell várnia az E és F csoport eredményeit, hogy megtudja, mehet-e nyolcadik, amikor a jemeniek elleni harmadik gól garantálta volna számára a következő fordulóban való helyét. A Jemen elleni győzelmét követően Vietnam tökéletes egyenlőségben találja magát Libanonnal , Észak-Korea oldalán (4-1) győzedelmeskedve az E csoportban (ugyanannyi pont, azonos gólkülönbség, valamint megszerzett és kapott gólok) . A két csapatot a tisztességes játék szabálya választja el egymástól: a Cédrusoknál kevesebb kapott sárga lapnak köszönhetően (hét sárga Libanon, öt Vietnam), az Arany Sárkányok a negyedik legjobb harmadikként alig nyerték meg a nyolcaddöntő helyét. . A Men Park Hang-seo megtalálja a Jordánt , egy olyan csapatot, amely arany sárkányokkal kétszer is összecsapott a 2019-es Ázsiai Kupa selejtezőjében , két döntetlenre (0–0 otthon, 1–1 idegenben). Ennek ellenére Jordan erős benyomást tett az első fordulóban, a B csoport vezetője az ausztrál címvédő előtt, akit az első meccsen megvertek (1–0), és a csoportkört beengedett gól nélkül zárta, ezért szívességgel távozik előrejelzések és több bizonyosság (több tapasztalat van a kieséses szakaszokról, mint a vietnámiak, jobb dinamika). Minden elvárás ellenére Vietnam uralta a játékot összességében azzal, hogy támadóbb játékot fejlesztett ki, mint ellenfelei; azáltal, hogy több lövést kap a célba, a szögletbe és a labdát gyakrabban tartja meg, mint jordániai társaik. Bár Al-Nashama megnyitja a pontozás a 39 th percben a játék keresztül megvalósítása Baha „Abdel-Rahman  (a) , Nguyen Cong Phuong replika Vietnam már a második időszakban ( 51 th perc), amely lehetővé teszi Vietnam lesz a az első csapat a tornán, amely gólt szerzett ellenfelei ellen (1-1). A hosszabbításban a pontszám nem változik, és az Arany Sárkányok bravúrokat érnek el azzal, hogy büntetőkkel kiküszöbölik Jordánt (4 lap 2-től 2-ig), különösképpen Đặng Văn Lâm kapus döntő hárításának köszönhetően Ahmed Samir  ( fr ) kísérletére . Ez a teljesítmény azt eredményezte, hogy a válogatás gratulációkat és pénzügyi díjakat kapott a vietnami kormánytól. A japán negyeddöntőben szembeszálló , négyszeres győztes és a 2018-as világbajnokság nyolcaddöntője Vietnam ellenzi a heves ellenállást, és a legkisebb különbséggel kiesik egy büntető ellen, amelyet Ritsu Doan szerzett, majd átalakított az 57 . perc játék (0-1), miután konzultált a VAR-val , az Ázsiai Nemzetek Kupa döntőjének első része .

Vietnam ezt követően kvalifikációs kampányt folytatott a történelmi 2022-es világbajnokságra , amelynek során Park Hang-seo pártfogoltjai sikeresen megnyerték a világbajnoki selejtező utolsó selejtezőkörét történetük során . Helyezzük G csoport a 2. selejtezőkör a 2022 World Cup a Egyesült Arab Emírségek , Thaiföld , Malajzia és Indonézia  ; Vietnam sikerül befejezni a top 5 2 nd köszönhetően rekord 5 győzelem (beleértve a pontszám 1-0 otthon ellen Egyesült Arab Emírségek on 2019. november 14, az ellenfél, akit a 2007-es Ázsiai Kupa társszervezése óta nem vert meg ), 2 döntetlen (0–0 az első meccsen, valamint a Thaiföld elleni , Délkelet-Ázsiában történelmi kisállata) keleti meccsen) és egy vereség, az utolsó napon a gyepen az Egyesült Arab Emírségek (2-3), a találkozón, amelynek során a vietnami később csökken az állás vezető 3-0, a 50 th perces játék. Ez az értékelés lehetővé teszi Vietnam jogosult-e az ázsiai Kupa 2023 -ban, 3 e kvalifikációs kontinentális döntő az újraegyesítés óta.