106-os országút | ||
A 106-os országút a Col de Montmiratnál Florac felé. | ||
Történelmi | ||
---|---|---|
Besorolás | D 806 (Mende és Saint-Chély-d'Apcher között) | |
Jellemzők | ||
Hossz | 149 km | |
Irány | délkelet / északnyugat | |
Délkeleti vége | A9 A54 No 113a Nîmes | |
Kereszteződések |
D 999 D 907 Nîmes |
|
Északnyugati vég | N 88a Balsièges | |
Hálózat | Országút | |
Terület átlépve | ||
1 régió | Occitania | |
2 osztály | Gard , Lozere | |
Fő városok | Nîmes , Alès , Florac | |
Művelet | ||
Menedzser | DIR Méditerranée és a Massif Central | |
Megjegyzések | ||
Útvonal leírás után | ||
Franciaországban a 106-os országút , vagyis a 106 -os számú NNmes összeköti Nîmes- t a Mende melletti Balsièges-szel .
Eredetileg a nemzeti közúti 106 kapcsolódó Nîmes a Saint-Gérand-le-Puy , via Villefort , Langogne , Ambert , Thiers és Vichy , így halad jóval keletre, mint a jelenlegi útvonalon, az Alès , és az azt követő sorban Saint Germain-des-Fossés-tól Nîmes-Courbessac-ig Langogne-ig . Ez a szakasz alkotja az utat Nîmes és Moulins között.
Az utat Vichytől Cussetig alakították ki 1846-ban az Allée Mesdames és a Presles kerület mentén, a Sichon feletti Papeterie-híd megépítésével .
1933-ban létrehozták az RN 106 A szelvényt, amely megfelel a Vichy-i Lyon sugárútnak. Ez az út a 106-os RN-vel párhuzamosan egy hídon keresztezte a vonalat Saint-Germain-des-Fossés és Darsac között. Ez az út 1978-ban lett RN 219 ; 1986. április 22-i rendelet visszaküldi az önkormányzati úthálózatba .
1950-ben a 106-os országút irányt váltott, áthaladva Creuzier-le-Neuf-on, és már nem Cusset északkeleti kerületein. A régi út válik egy antenna, az RN 106 B összekötő Cusset a BILLOIS . Ezt az utat az 1972-es reform után visszaminősítik az RD 906 B minősítéssel .
A Nîmes-től Alès-ig tartó szakasz továbbra is nemzeti besorolású, míg az Alès és Saint-Gérand-le-Puy közötti szakasz az 1972-es reform után leminősül:
Az általános tanácsok számos olyan közúti biztonsági munkát végeznek, amelyek irányítását az állam bízza meg.
Az új 106-os országút most folytatódik Saint-Chély-d'Apcher felé , az Alès és Florac közötti RN 107 BIS, valamint a Mende útján Florac és Saint-Chély-d'Apcher közötti 107 -es RIS egy részén .
Rendelet n o 2005-1499 a2005. december 5csak "a Nîmes-Mende összeköttetést tartja fenn Alès-en keresztül, amelyet a 106-os országút biztosít (az A 9-es autópályától a mendei 88-as országútig)" . A Mendétől a Saint-Chély-d'Apcherig terjedő szakaszt osztályos útra minősítik , az RD 806 nevet viselve , az állam ennek a szakasznak a kezelését Lozère megyéjére bízza .
Az utat 2 × 2 sávban haladják Alès és Nîmes között.
Legfeljebb 2008. január, csak a Boucoiran és Alès közötti szakasz volt nyitva.
Mivel 2008. január, egy további szakasz kiterjeszti a kialakított területet La Calmette-ig. A szakasz megnyitása 18 hónappal a kezdeti ütemterv mögött volt. Ez a késés a projekt átméretezésének és átdolgozásának tudható be. Míg a munkálatok megkezdődtek, a 2002-es rendkívüli árvíz megkövetelte a projekt korszerűsítését, hogy az út elsüllyedhetetlen legyen. Ennek a megemelkedésnek köszönhetően a hidraulikus átlátszóságot is lehetővé kellett tenni. Ez utóbbit az a 22 mérnöki szerkezet biztosítja (összesített hossza közel egy kilométerhez), amely ezt a 9,5 km-es szakaszt alkotja . Ezeknek a munkáknak a befejezése késleltette az üzembe helyezést is.
Üzembe helyezéskor az új szakasz és a régi útvonal összeköttetése nem volt közvetlen, hanem egy kimeneti váltón keresztül történt . A közvetlen kapcsolat üzembe helyezésére 2010-ben került sor új építmények és 2,5 km- es pótvágányok megépítését követően .
Az átalakítás befejezése, Nîmesig, később, a jelenlegi útvonal kiszélesítésével történik.
Amikor a 2 × 2 sávos szakaszok nyitva van, a régi utak először leértékelni RN 2106 , majd át a megyei út (jelenleg RD 936 között Ales és a Pont de Ners ).
Az RN 106 építészeti munkája , André Mascarelli, különös tekintettel a Ners-viadukt építészeti kezelésére, 1999-ben megkapja az Ezüst Szalagot.
Az első szakasz Nîmes-től La Calmette-ig különösen veszélyes (kanyargós útvonal, három sávos előzési szakaszok, meredek lejtők és más veszélyes utak kereszteződései).
La Calmette-től Alès-ig az utat a Gardon hordalékos síkságán követik nyomon, és a „történelmi” útvonal (mielőtt 2 × 2 sávot állítanának fel) meglehetősen érzékeny a Cevennes-epizódokhoz kapcsolódó őszi áradásokra .
Ners után csodálatos kilátás nyílik jobbra, a hegy oldalába kapaszkodó középkori Vézénobres falu fölé .
Az út keresztezi Alès városát. Ezen túl kanyargós és keskeny hegyi út elrendezése válik. Csak a La Grand-Combe- tól délre alakult ki 3 km-es 3 sávos szakasz.
Az RN 106 a fő összeköttetés Alès (és általánosabban a Cévennes ) és Nîmes között . A foglalkoztatási területek összekapcsolódása miatt a két város között nagyon fontos a forgalom az irodai munkaidő előtt és után.
Azt is, via sörrel, az egyik fő hozzáférési pontokat a Cévennes . Nyáron és ősszel is jelentős forgalmat bonyolít a Gard megyétől délre és a Bouches-du-Rhône- nal kapcsolatban . Ez a hétvégekre koncentrált forgalom zöld szabadidős tevékenységekhez kapcsolódik (másodlakások, séta, szedés).
Alès-en túl a forgalom nagy részét a zöld szabadidős tevékenységekhez kapcsolódó tevékenységek jelentik. Alès, Florac és az A75-ös autópálya közötti alacsony csatlakozási forgalmat említhetjük .
Ami az áruk forgalmát illeti, Lozère déli részén ezt az utat főként a quézaci víz , a fűtőolaj és az üzemanyagok, valamint a fa vagy származékai szállítják, különösen a tarasconi papírgyárba .
A legészakibb részén (az Mende , hogy Saint-Chély-D'apcher ) alacsony forgalom, azzal indokolva romlásra.
Régi 106-os országút | |
Öntöttvas lemez Abrestben | |
Történelmi | |
---|---|
Besorolás | D 906, D 2209, D 907 |
Jellemzők | |
Hossz | 329 km |
Déli vég | Nimes |
Kereszteződések |
D 998 in Génolhac |
Északi vég | Saint-Gérand-le-Puy |
Hálózat | Leszerelt régi országút |
Terület átlépve | |
2 régió | Occitanie , Auvergne-Rhône-Alpes |
5 osztály | Gard , Lozère , Haute-Loire , Puy-de-Dôme , Allier |
Fő városok | Alès , Villefort , Langogne , La Chaise-Dieu , Ambert , Thiers , Vichy |
Művelet | |
Menedzser | Osztályok |
Megjegyzések | |
Eredeti útvonal (1972 előtt) Jelenlegi útszámozás |
|
Miután a régi 106-os országút (Alès és Saint-Gérand-le-Puy között) szakaszait átadták az általános tanácsoknak, gondoskodtak ennek a tengelynek a modernizálásáról, például az agglomerációk eltérésével vagy a kijavító fordulatokkal. :
A keresztezett települések a következők voltak: