Távolsági busz Renato Cesarini, majd William Chalmers

Mezek

Kit bal kar fehér csíkokkal.png Body kit whitestripes.png Készlet jobb kar fehér csíkokkal.png Kit shorts.png Kit zokni szalag fehér.png itthon

Kronológia

A Juventus Football Club 1947–1948 közötti szezonja a klub történetének negyvenötöde, amelyet ötvenegy évvel korábban, 1897-ben hoztak létre .

A csapat Piedmont vett részt ebben a szezonban a 46 th  kiadása az olasz bajnokság ( 16 th a Serie A ).

Történelmi

Miután két éve egymás után a rangsor második helyén végzett, a torinói klub , amely idén ünnepli 50. évfordulóját, ambiciózus és újra Olaszország legjobb csapatának akarja látni magát .

Annak érdekében, hogy jobban be tudjanak fektetni a társadalomba, megváltozik a klub elnöksége, és Piero Dusio , a klub elnöke 1941 óta , július 22 - én az „ Advocato  ” néven ismert fiatal Giovanni Agnellire (vagy Gianni Agnellire )  bízza a szerepet. ( franciául  : az ügyvéd), az akkor 26 éves klub támogatója és közvetlen tulajdonosa, Edoardo Agnelli egyik fia, aki kevesebb mint 24 évvel korábban vásárolta meg a Juvét .

A cég juventina is megváltozik a címet ebben a szezonban, a 10 th  alkalom a történelemben, így a Via Bogino 12 költözni Corso IV Novembre, 151 .

Ami a változásokat illeti, három új védő bővült a Bianconero csapatával Araldo Caprili , Antonio Dalmonte és Piero Gibellino érkezésével . A középpályán landol Stefano Angeleri , valamint a csehszlovák Ján Arpáš , a magyar Kincses Mihály és az olaszok Francesco Cergoli és Carlo Lenci is támadásban.

Ezért a nyár végén veszi át a Serie A-t a Renato Cesarini Juventus FC , az ország két bajnoka után.

a vasárnap 1947. szeptember 14, A Juventus 3-1-es idegenbeli sikerrel kezdte szezonját az Alexandria ellen a Sentimenti III góljának és az Arpáš brace-nek köszönhetően . A Bianconeri továbbra meccs után egy sor 3 egymást követő győzelmet, sorozat megállt közben 5 -én  napot egy vereség 4-2 ellen az Inter (annak ellenére, hogy gólokat Kincses és Cergoli ). Ez az első visszaesés, majd tolja Juve egy sor kiábrándító mérkőzést, váltakozó vereségek és felhívja (beleértve a 1-1 elleni Lazio ( Juventino cél származó Boniperti ) a november 2- a utáni napon a klub ötvenedik évfordulója), míg november 23 és megsemmisítő vereség 6: 1-re Livorno ellen (hármas Bonipertiből , Cergoli , Arpáš és Sentimenti III góljai tizenegyesből). A La Vecchia Signora ezután vereséggel, döntetlennel és győzelemmel zárta évét. Az első mérkőzés az év 1948 , Juve ment nyerni Vicenza a cél, hogy a nulla eredmény szerint Árpás . Egy hónappal később a torinói klub az előző évhez hasonlóan 6 gólt zúzott semmire a Bari otthon ( Cergoli (duplázott), Boniperti , Arpáš (duplázott) és Lenci eredményeinek köszönhetően ). Két héttel később Madama lejátszotta az első mérkőzés utolsó mérkőzését, és végül 3-2-re nyert a Pro Patria ellen ( Rava gólja és Muccinelli duplája ). Február 15 - én , a visszatérési szakasz első részében a Juventus ezúttal 6: 1-re verte Muzsinelli mesterhármasával , Boniperti duplájával és Magni góljával .

A szezon során fokozatosan Renato Cesarini edző is fokozatosan átadta helyét a skótnak, szigorú és fegyelmezett stílusban, William Chalmers (ami továbbra is az egyetlen olasz tapasztalata a profi futball edzőjeként). Keveset tudunk ennek a választásnak az okairól, de tudjuk, hogy Gianni Agnelli mindenképpen brit edzőt akart csapatához (miután 1948 májusában látta az angliai csapatot egy torinói barátságos mérkőzésen 4–0-ra verte Olaszországot ). Február közepén alkalmazzák a következő évadra, április 7 -én érkezik Torinóba , és április 11 - én lesz megfigyelő a Lazio ellen . Két nappal később első edzését Cesarininál tartotta. Még két mérkőzést figyelt meg ( április 21 - én és 25- én Nápoly és Livorno ellen ), majd április 26 - án átvette Cesarinitól (aki aztán visszatért Argentínába , szülőföldjére).

La Juve után egy sor vegyes ellátások, váltakozó győzelem, veszteség, rajzol, és a mérkőzés, amíg a 35 th  napja május 23. (3-0 győzelem Torino a Roma keresztül elért Cergoli és Boniperti a duplájára), ahol a veille Dame akkor ér öt egyenes győzelem sorozat, egészen június 20- ig, amikor a piemontiakat Bari 2 góllal 1-re ( Juventino de Kincses gólja ) győzte le . A bianconeri ekkor döntetlennel, majd vereséggel zárja a szezon utolsó két meccsét (súlyos 4–0 a Stadio Comunale-n a Pro Patria ellen).

Barát 49 pontot nyert a versenyben (holtversenyben Milan , megelőzve az utóbbi szempontjából győzelmek száma), a Juventus Football Club kész köszönhetően a 19 győzelem, 11 döntetlen és 10 veszteségeket, a 3 azt  tegye, és bár kisebb mint az előző szezonban, továbbra is a dobogón marad.

Giampiero Boniperti megerősíti tehetségét a reményben, és befejezi is, köszönhetően 27 szerzett góljának, a gólszerző ebben a Serie A 1947-1948-ban , a Juve megadta neki a támadás kulcsait.

Játékvezető: Pera
Frugali 10 perc után gólt szerzett10. sz A gól 19 perc után gólt szerzett19 e Sentimenti III
A gól 69 perc elteltével gólt szerzett69 e A gól 84. percben szerzett gólt 84 e Arpáš
Dalla Torre A gól 77 perc elteltével szerzett gólt77 th
A gól 45 perc után gólt szerzett45 e A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 e Boniperti
15.30 óra
Lorenzi A gól 15 perc után gólt szerzett15 e A gól 53 perc után gólt szerzett 53 e
Játékvezető: Bellé
Mazzola A gól 9. perc után szerzett gólt9. sz A gól 70 perc után gólt szerzett70 th (toll.) Sentimenti III
vasárnap 1947. november 2
8 th  nap
Juventus 1 - 1 Lazio Stadio Comunale , Torino
14:30.
Játékvezető: Bernardi
Boniperti A gól 31 perc után gólt szerzett31. sz A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e Puccinelli
Játékvezető: Valsecchi
Boniperti A gól 21. perc után szerzett gólt21 e A gól 44. percben szerzett gólt 44 e A gól 68 perc után gólt szerzett 68 e
Cergoli A gól 62 perc után gólt szerzett62 e
Arpáš A gól 70 perc után gólt szerzett70 e
Sentimenti III A gól 85 perc után gólt szerzett85 e (toll.)
A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42 ND Tieghi
vasárnap 1947. december 7
12 th  nap
Milánó 5 - 0 Juventus Stadio San Siro , Milánó
14:30.
Játékvezető: Ikrek
Angeleri 24 e ( CSC ) Annovazzi 38 e Gratton 58 e Carapellese 72 e 90 e24 perc után regisztrált a táborába
Játékvezető: Poggipollini
Sentimenti III A gól 41 perc után gólt szerzett41 e A gól 63 perc után gólt szerzett63 e Conti
vasárnap 1947. december 28
14 th  napos
Roma 2 - 3 Juventus Stadio Nazionale del PNF , Róma
14:30.
Pesaola A gól 13 perc elteltével szerzett gólt13 th
Di Paola A gól 62 perc után gólt szerzett62 th
A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én A gól 36 perc elteltével gólt szerzett 36 -én Boniperti
Játékvezető: Tassini
Kincses A gól 54. percben szerzett gólt54 th A gól 68 perc után gólt szerzett 68 th
Játékvezető: Zilli
Cergoli A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én A gól 79 perc után gólt szerzett 79 -én
Boniperti A gól 43 perc elteltével gólt szerzett43 th
ÁRPÁS A gól 72 perc után gólt szerzett72 th A gól 86 perc elteltével szerzett gólt 86 th
A gól 30 perc után gólt szerzett30 th Rava
A gól 57 perc elteltével szerzett gólt57 e A gól 84. percben szerzett gólt 84 th Muccinelli
vasárnap 1948. február 15
22 th  nap
Juventus 6 - 1 Alexandria Stadio Comunale , Torino
15:00.
Játékvezető: Pieri
Muccinelli A gól 3 perc után gólt szerzett3 e A gól 39 perc után gólt szerzett 39 e A gól 50 perc után gólt szerzett 50 e
Boniperti A gól 9. perc után szerzett gólt9 e A gól 19 perc után gólt szerzett 19 e
Magni A gól 68 perc után gólt szerzett68 e
A gól 73 perc elteltével szerzett gólt73 e Lushta
vasárnap 1948. február 22
23 th  nap
Sampdoria 5 - 2 Juventus Luigi-Ferraris Stadion , Genova
15:00.
Bassetto A gól 14 perc elteltével gólt szerzett14 e A gól gólt szerzett 81 perc után 81 e
Silvestrelli A gól 27. perc után szerzett gólt27 e A gól 53 perc után gólt szerzett 53 e
40 000 néző
Ballarin 55 th ( CSC )55 perc után a saját tábor ellen regisztrálták   A gól 37 perc elteltével gólt szerzett37 th Ossola
16:00.
Boniperti A gól gólt szerzett 42 perc elteltével42. sz A gól 46 perc elteltével gólt szerzett46 e A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 e A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 e Barbieri
Játékvezető: Neri
Conti A gól 18 perc után gólt szerzett18 th A gól 70 perc után gólt szerzett 70 th A gól 9. perc után szerzett gólt9 -én A gól 19 perc után gólt szerzett 19 -én Boniperti
vasárnap 1948. május 23
35 th  nap
Juventus 30 Roma Stadio Comunale , Róma
16:00.
Cergoli A gól 64. percben szerzett gólt64 e
Boniperti A gól 72 perc után gólt szerzett72 e A gól 78 perc elteltével szerzett gólt 78 e
csütörtök 1948. május 27
36 th  nap
Juventus 6 - 0 Vicenza Stadio Comunale , Róma
16.30 óra
Játékvezető: Tibaldi
Sentimenti III A gól 7 perc elteltével szerzett gólt7 e
Boniperti A gól 39 perc után gólt szerzett39 e A gól 46 perc elteltével gólt szerzett 46 e
Marchetti A gól 68 perc után gólt szerzett68 th
A gól 48 perc elteltével gólt szerzett48 e A gól 89 perc elteltével szerzett gólt 89 e Boniperti
17:00.
Bruno Arcari  (it) A gól 53 perc után gólt szerzett53 e (toll) A gól 60 perc után gólt szerzett60 th (toll.) Sentimenti III
vasárnap 1948. július 4
42 th  nap
Juventus 0 - 4 Pro Patria Stadio Comunale , Róma
17:00.
Játékvezető: Parpaiola
40 perc elteltével gólt szerzett40 e Pozzi
A gól 54. percben szerzett gólt54 e A gól 55 perc elteltével szerzett gólt 55 e Turconi

Klubtagság

A Juventus Football Club játékosainak száma az 1947-1948 - as szezonban .

Gólszerzők

27 gól 7 gól 6 gól 5 gól 3 gól 2 gól 1 gól

1. (it) STAGIONE 1946-1947 IL CALENDARIO COMPLETO DELLA JUVENTUS PARTITE UFFICIALI, AMICHEVOLI E TORNEI MINORI
  2. (it) „  Lastampa It  ” ( ArchívumWikiwixArchive.isGoogle • Mit kell tenni? )
  3. Gianni Agnelli nagyszerű története
  4. (it) STAGIONE 1947-1948 RIEPILOGO
  5. (in) "  Bellshill elfelejtett hős foci volt Juventus manager  " , MotherwellTimes.co.uk,1 st augusztus 2007(megtekintés : 2010. december 11. )
  6. 4 -én  a történelemben, hogy egy játékos a Juve kész A Serie A Gólkirályai bajnokságot.
  7. 500 th  mérkőzés Serie A klub történetében.