Valouette | ||
Helyzet | Arcueil , Cachan , Fresnes , Gentilly , Le Kremlin-Bicêtre , L'Haÿ-les-Roses és Villejuif | |
---|---|---|
típus | Busz | |
Üzembe helyezés | 1 st október 2007-es | |
Vonalak | 6. | |
Részvétel | Havi 100 000 út | |
Tulajdonos | Grand-Orly Seine Bièvre területi közintézmény | |
Operátor | RATP | |
Kapcsolódó hálózatok |
Busesle-de-France buszok •RATP hálózat ( xx , 1xx , 2xx , 3xx , 4xx , 5xx , bejárások , különlegességek stb.) •Egyéb hálózatok ( Keolis , Transdev stb.) •Noctilien ( Nxx , N1xx ) •T Zen ( 1-es vonal ) •Express ( vonalak 100 ...) •Mobilien •Transilien SNCF •A projekt ( T Zen vonalakon 2-5 , stb ) |
|
A Valouette buszhálózat a Île-de-France Mobilités által kínált szállítási szolgáltatás , amelynek hatáskörét a Grand-Orly Seine Bièvre közterületi intézményre ruházzák át . A buszhálózatot 2007 óta üzemelteti az RATP .
A Valouette buszhálózat a Val de Bièvre-i Agglomerációs Közösség (azóta1 st január 2016-osa Grand-Orly Seine Bièvre területi közintézmény ) és a Párizsi Autonóm Közlekedési Hatóság (RATP). 2019 óta hat vonal alkotja, szemben az eredetileg 2007-es héttel1 st október 2007-es, hogy a lakosok ingyenesen utazhassanak a Val de Bièvre területén, amely hét településből áll: Arcueil , Cachan , Fresnes , Gentilly , Le Kremlin-Bicêtre , L'Haÿ-les-Roses és Villejuif .
A Valouette hálózat létrehozása előtt a 1 st október 2007-es, néhány sor már létezett, de más néven csak a v1 volt teljesen új:
A 2013. szeptember 2, a v2 vonalat meghosszabbítják a Domaine Chérioux állomásig annak érdekében, hogy kapcsolatot teremtsen a Île-de-France villamos 7-es vonalával .
A 2019. szeptember 2, a v1 vonalt 193- as vonalnak nevezik át, és díjkötelessé válik, mivel a hagyományos RATP hálózatra vált; a vonal összeköti a történelmi Mairie de l'Haÿ-les-Roses végállomást az új Arcueil-Lénine végállomással , a Villejuifot és a Kreml-Bicêtre- t kiszolgáló részt eltávolítják.
Vonal | Jellemzők
|
||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
v2 (583) |
Pasteur ⥋ Bevásárlóközpont / Domaine Chérioux | ||||||||
Nyit zár 1 st október 2007-es / - |
Hossz - |
Időtartam 66 perc |
Nb. a megállók 36 |
GX 127 anyag |
Műveleti napok L , Ma , Me , J , V , S |
Nap / Este / Éjszaka / Ünnepnapok I/N/N/N |
Lát. / év - |
Thiais busz center |
|
Sivatag:
| |||||||||
Egyéb:
| |||||||||
v3 (581) |
Szolgáltatás Cachan | ||||||||
(Kör alakú) Belváros ⥋ az Arcueil-Cachan RER és a Bagneux RER útján | |||||||||
Nyit zár 1 st október 2004-es / - |
Hossz - |
Időtartam 24 perc |
Nb. megállók száma 26 |
GX 127 anyag |
Műveleti napok L , Ma , Me , J , V , S |
Nap / Este / Éjszaka / Ünnepnapok I/N/N/N |
Lát. / év - |
Vitry busz center |
|
Sivatag:
| |||||||||
Egyéb:
| |||||||||
v4 (562) |
Szolgálat Arcueil | ||||||||
(Kör alakú) városháza - központ ⥋ az Arcueil-Cachan RER- en keresztül | |||||||||
Nyit zár 1 st szeptember 2006-os / - |
Hossz - |
Időtartam 52 perc |
Nb. megállók száma 20 |
GX 127 anyag |
Műveleti napok L , Ma , Me , J , V. |
Nap / Este / Éjszaka / Ünnepnapok I/N/N/N |
Lát. / év - |
Ivry busz center |
|
Sivatag:
| |||||||||
Egyéb:
| |||||||||
v5 (584) |
Szolgáltatás Gentilly | ||||||||
(Körlevél) Gabriel Péri - Soleil Levant ⥋ a Gentilly RER- en keresztül | |||||||||
Nyit zár 1 st október 2004-es / - |
Hossz - |
Időtartam 15 vagy 46 perc |
Nb. a 8. vagy a 20. megálló |
GX 127 anyag |
Műveleti napok L , Ma , Me , J , V , S |
Nap / Este / Éjszaka / Ünnepnapok I/N/N/N |
Lát. / év - |
Ivry busz center |
|
Sivatag:
| |||||||||
Egyéb:
| |||||||||
v6 (593) |
Szolgáltató Kreml Bicetre | ||||||||
(Körlevél) Leclerc - Thomas ⥋ a Hôpital du Kremlin-Bicêtre útján | |||||||||
Nyit zár 1 st október 2004-es / - |
Hossz - |
Időtartam 30 perc |
Nb. megállók 15 |
GX 127 anyag |
Műveleti napok L , Ma , Me , J , V , S |
Nap / Este / Éjszaka / Ünnepnapok I/N/N/N |
Lát. / év - |
Ivry busz center |
|
Sivatag:
| |||||||||
Egyéb:
| |||||||||
v7 (585) |
Szolgáltatás Villejuif | ||||||||
(Körlevél) Villejuif - Louis Aragon ⥋ a Villejuif városházán keresztül | |||||||||
Nyit zár 1999. szeptember 7 / - |
Hossz - |
Időtartam 50 perc |
Nb. megállók 13 |
GX 127 anyag |
Műveleti napok L , Ma , Me , J , V , S |
Nap / Este / Éjszaka / Ünnepnapok I/N/N/N |
Lát. / év - |
Thiais busz center |
|
Sivatag:
| |||||||||
Egyéb: |
A vonalak, a gördülőállomány és az autóbusz-központ nyitási dátumát a Siloé helyszínről veszik. Az útvonal időtartamát és a megállók számát a Valouette menetrendjeiből, valamint az üzemeltetési napokból, a napszakokból (nap, éjszaka, ünnepek) és a sajátosságokból számolják. Végül a kiszállított vonalak és megállók megközelíthetősége a Valouette vonal tervei alapján történik.
A megállók száma a táblázatokban a különböző nevű megállóhelyek összegét jelenti, függetlenül attól, hogy az egyik vagy mindkét irányban közlekednek-e.
Az óránkénti amplitúdókat a következő elv szerint adjuk meg: amikor a menetrend fontos megállókon mutatja az áthaladás idejét, akkor a legkorábbi vonal első buszának indulási idejétől számítva, az összes indulási megálló együttvéve, a járat érkezési idejéig tart. utolsó busz a legkésőbbi végállomáson, az összes végállomás együttvéve. Ha a menetrend csak az első és az utolsó indulást, valamint a frekvenciákat jeleníti meg, akkor a legkorábbi első busz indulási idejétől indul, az összes indulási megálló együttesen, az utolsó busz indulási idejéig. A közölt időket 5 percre kerekítjük. Az óránkénti tartományok a téli órákon alapulnak, hacsak másképp nem szerepel.